Постанова № 121158862, 21.08.2024, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.08.2024
Номер справи
757/27808/24-п
Номер документу
121158862
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/27808/24-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 серпня 2024 року м. Київ

Суддя Печерського районного суду м. Києва Гречана С.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Торез Донецької області, генерального директора ТОВ «ДІЄСА», РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 11.04.2024 за результатами проведеної документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ДІЄСА» код за ЄДРПОУ 36483471 встановлено, що генеральний директор ТОВ «ДІЄСА» ОСОБА_1 вчинила правопорушення, а саме: неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів), а саме: ТОВ «ДІЄСА» сплачувався (перераховувався) до бюджету податок на доходи фізичних осіб із сум доходу у формі заробітної плати з порушенням строку, встановленого для місячного податкового періоду (30 календарних днів) в загальній сумі 9556.13 грн. за липень - жовтень 2023 року, у т.ч. по періодах: за липень 2023 року в сумі 2837,57 грн., граничний термін сплати 30.08.2023, фактично податок на доходи фізичних осіб перераховано 01.04.2024, дата виплати доходу 01.04.2024; за липень 2023 року в сумі 1519,29 грн., граничний термін сплати 30.08.2023, фактично податок на доходи фізичних осіб перераховано 15.09.2023, дата виплати доходу 15.09.2023; за серпень 2023 року в сумі 1028,08 грн., граничний термін сплати 30.09.2023, фактично податок на доходи фізичних осіб перераховано 01.04.2024, дата виплати доходу 01.04.2024; за серпень 2023 року в сумі 826,68 грн., граничний термін сплати 30.09.2023. фактично податок на доходи фізичних осіб перераховано 01.04.2024, дата виплати доходу 01.04.2024; за вересень 2023 року в сумі 826,77 грн., граничний термін сплати 30.10.2023, фактично податок на доходи фізичних осіб перераховано 01.04.2024, дата виплати доходу 01.04.2024; за жовтень 2023 року в сумі 2517,74 грн., граничний термін сплати 30.11.2023, фактично податок на доходи фізичних осіб перераховано 01.04.2024, дата виплати доходу 01.04.2024, сплачувався (перераховувався) до бюджету військовий збір із сум доходу у формі заробітної плати з порушенням строку, встановленого для місячного податкового періоду (30 календарних днів) в загальній сумі 769.73грн. за липень - жовтень 2023 року, у т.ч. по періодах: за липень 2023 року в сумі 236,46грн., граничний термін сплати 30.08.2023, фактично військовий збір перераховано 01.04.2024, дата виплати доходу 01.04.2024; за липень 2023 року в сумі 100,00 грн., граничний термін сплати 30.08.2023, фактично військовий збір перераховано 15.09.2023, дата виплати доходу 15.09.2023; за серпень 2023 року в сумі 85,67 грн., граничний термін сплати 30.09.2023, фактично військовий збір перераховано 01.04.2024, дата виплати доходу 01.04.2024; за серпень 2023 року в сумі 68,89 грн., граничний термін сплати 30.09.2023, фактично військовий збір перераховано 01.04.2024, дата виплати доходу 01.04.2024; за вересень 2023 року в сумі 68,90 грн., граничний термін сплати 30.10.2023, фактично податок на доходи фізичних осіб перераховано 01.04.2024, дата виплати доходу 01.04.2024; за жовтень 2023 року в сумі 209,81 грн., граничний термін сплати 30.11.2023, фактично військовий збір перераховано 01.04.2024, дата виплати доходу 01.04.2024, що встановлено за результатами акту документальної позапланової виїзної перевірки від 11.04.2024 № 1105/Ж5/31-00-07-02-03-20/36483471, чим порушено п.п. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168, абз. «а» п. 176.2 ст.176, п.п. 1.4, 1.6 п. 16-1 підр.10 Р. ХХ Податкового кодексу України, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.

ОСОБА_1 про місце, день і час розгляду справи повідомлялась у встановленому законом порядку, в судове засідання не з`явилася, суд на підставі ст. 268 КУпАП визнав можливим розглянути справу за її відсутності.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення № 308/031-00-07-02-03; актом камеральної перевірки від 11.04.2024 № 1105/Ж5/31-00-07-02-03-20/36483471.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).

Водночас, згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення

Аналіз положень п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у поєднанні із положеннями ст. 38 КУпАП дає підстави стверджувати те, що за своєю правовою природою закриття провадження у справі із підстав, передбачених п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП є фактичним звільненням від накладення стягнення, що не виключає необхідності вирішення питання про наявність вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення. Необхідність ухвалення рішення про винність особи вбачається також з положень ст. 280 КУпАП, відповідно до яких орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, зокрема те, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності. Ці обставини, які утворюють предмет доказування у справі про адміністративне правопорушення, повинні знайти своє відображення в постанові.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

При цьому закриття провадження у справі за п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП можливе лише за умови встановлення судом факту вчинення особою винної протиправної дії чи допущення винної протиправної бездіяльності, що підпадає під ознаки адміністративного правопорушення.

Оскільки трьох місячний строк з дня вчинення адміністративного правопорушення сплинув, тому відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись ч. 1 ст. 163-2 ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.

Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП закрити у зв`язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Світлана ГРЕЧАНА