Єдиний державний реєстр судових рішень
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/24552/24-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 серпня 2024 року cуддя Печерського районного суду м. Києва Смик С.І., за участю секретаря Табали Я.В., прокурора Сказка Р.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли з Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1 будучи колишнім заступником керівника відділу баз даних нормативно-правової інформації Управління комп`ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України - завідувачем сектору розробки програмного забезпечення, захисту інформації та адміністрування баз даних, тобто будучи особою на яку згідно підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз. 16 ч. 1 ст. 1, абз 2 ч. 2 ст. 45 даного Закону, будучи зобов`язаним до 00:00 год. 01.02.2024 подати, несвоєчасно, без поважних причин, лише 18.03.2024 о 16:10 год. подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік (декларація після припинення діяльності), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.
Відповідальність за вказане адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи 21.08.2024 ОСОБА_1 оголосив письмові пояснення по справі, згідно яких він дійсно не подав вчасно декларацію за 2021 рік, оскільки в лютому 2022 року розпочалась війна та листом було повідомлено про відтермінування декларування до закінчення воєнного стану, який на даний час триває. Крім цього, зазначає, що декларація за 2021 рік тотожна його декларації поданої одразу після звільнення.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , висновок прокурора, який вважав, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного порушення, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення від 15.05.2024 №47-01/27/24, даними роздруківок з сайту Єдиного державного реєстру декларацій, та іншими документами, які долучені до матеріалів справи, з яких вбачається, що обов`язок подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відновлено Законом України від 20.10.2023 №3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, та ОСОБА_1 будучи зобов`язаним подати декларацію за 2021 рік в строк до 00:00 год. 01.02.2024, подав її лише о 16:10 год. 18.03.2024.
При обранні виду адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини.
Згідно ст. 34, 35 КУпАП обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, приходжу до висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. 172-6, 275-280, 283-287 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.
Роз`яснюється, що в разі не сплати штрафу в строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Київського апеляційного суду через районний суд, протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Строк виконання постанови три місяці.
Суддя: С.І. Смик