Постанова № 12100340, 01.10.2010, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2010
Номер справи
2-а-805/09
Номер документу
12100340
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2-а-805/09

категорія 6.5

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2010 р.                                                                                 м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Капустинський М.М. ,

при секретарі - Шевчук Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом прокурора м. Житомира в інтересах держави в особі Міністерства транспорту і зв»язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області до суб»єкта підприємницької діяльності - приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення 510,00 грн.,-

встановив:

У січні 2009 року прокурор м. Житомира звернувся до суду з вказаним позовом в інтересах держави в особі Міністерства транспорту і зв»язку України в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області. Просив стягнути з суб»єкта підприємницької діяльності - приватного підприємця ОСОБА_1 фінансову санкцію у сумі 510, 00 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Прокурор і представник ТУ ГДІАТ у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі. Просили позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з»явилася тоді, як про час і місце розгляду справи повідомлена вчасно і у передбаченому законом порядку. Про причини неявки суд не повідомила. Письмове заперечення на позовну заяву не надіслала.

Заслухавши пояснення прокурора і представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Закон України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року (далі - Закон), Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Порядок).

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована як суб»єкт підприємницької діяльності – фізична особа виконкомом Житомирської міської ради 14.07.2003 року.

Відповідно до ст. 34 Закону, автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.

Відповідно до ст. 39 Закону, автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

У результаті проведеної державним інспектором ТУ Головавтотрансінспекції в Житомирській області перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання пасажирських перевезень встановлено, що водій ОСОБА_2 експлуатував належний відповідачу транспортний засіб – автомобіль «ДЕУ-Нексія» (д/н НОМЕР_1), облаштований як таксі, про що свідчить розпізнавальний ліхтар, встановлений на даху автомобіля, без наявності ліцензійної картки. Про це складено акт № 098621 від 26.09.2008 року.

Відповідно до Порядку, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.

За результатами перевірки складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

За наслідками перевірки начальником ТУ Головавтотрансінспекції в Житомирській області до відповідача, відповідно до постанови № 052702 від 05.11.2008 року, застосовано фінансову санкцію у сумі 510, 00 грн.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

За наведених обставин суд вважає, що відповідач діяв неправомірно, не перерахувавши до Державного бюджету фінансові санкції у сумі 510, 00 грн.

На підставі викладеного, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», Закон України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року, керуючись ст. ст. 94, 158 – 163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд,-

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з суб»єкта підприємницької діяльності - приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ід. код НОМЕР_2) до Державного бюджету України (р/р 31115106700002 в УДК в Житомирській області, МФО 811039, код платежу 210811, код 22062319) 510, 00 грн. фінансової санкції.

          Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.

          Уразі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя:                                                                                М.М. Капустинський

Повний текст постанови виготовлено: <Дата >

присуджено до стягнення <сума >грн.

матеріальну шкоду <сума >грн.

моральну шкоду <сума >грн.