Рішення № 120977397, 12.08.2024, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.08.2024
Номер справи
160/15105/24
Номер документу
120977397
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 серпня 2024 рокуСправа №160/15105/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Ніколайчук С.В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії

УСТАНОВИВ:

11 червня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, у якій просить:

1. визнати протиправними відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд.26, м. Дніпро, 49094; код ЄДРПОУ 21910427) щодо не проведення нарахування та виплаті індексації (підвищення) до пенсії за вислугу років, виходячи з наступних розрахунків починаючи:

- з 01.03.2022 року, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 118 від 16.02.2022 року «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» з врахуванням суми в 2000 грн., передбаченою Постановою Кабінету Міністрів України № 713 від 14.07.2021р. «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» із наступних розрахунків: індексації підлягала сума пенсії в розмірі 11139,57 + 2000 = 13139,57 х 0,140 = 1839,53 грн. (13139,57+1839,53 = 14979,10 грн.);

- з 01.03.2023 року відповідно пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 24.02.2023 року «Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» із застосуванням коефіцієнта збільшення 1,197, із розрахунку 14979,10 х 0,197 = 2950,88 (14979,10 + 2950,88 = 17929,98 грн.) у розмірі її фактичного нарахування в повному обсязі без обмежень розміром 1500 грн.;

- з 01.03.2024 року відповідно до пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України № 185 від 23.02.2024 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» із застосуванням коефіцієнта збільшення, у розмірі 1,0796 із розрахунку 17929,98 х 0,0796 = 1427,22 (17929,98 + 1427,22 = 19357,20 грн.) та з урахуванням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.12.2022 року у справі №160/15206/22, яким зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.12.2019р. на підставі довідки про грошове забезпечення №33/24/С-8272 від 26.08.2022 року, виданої Державною установою «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Дніпропетровській області» та на підставі Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.06.2023 року, у справі № 160/10913/23, без обмеження розміру пенсії величиною в десять прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, з урахуванням раніше виплачених сум;

2. зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд.26, м. Дніпро, 49094; код ЄДРПОУ 21910427) провести нарахування та виплатити індексації (підвищення) до пенсії за вислугу років, виходячи з наступних розрахунків, починаючи:

- з 01.03.2022 року, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 118 від 16.02.2022 року «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» з врахуванням суми в 2000 грн., передбаченою Постановою Кабінету Міністрів України № 713 від 14.07.2021р. «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» із наступних розрахунків: індексації підлягала сума пенсії в розмірі 11139,57 + 2000 = 13139,57 х 0,140 = 1839,53 грн. (13139,57+1839,53 = 14979,10 грн.);

- з 01.03.2023 року відповідно пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 24.02.2023 року «Про індексацію пенсійних та страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» із застосуванням коефіцієнта збільшення 1,197, із розрахунку: 14979,10 х 0,197 = 2950,88 (14979,10 + 2950,88 = 17929,98 грн.) у розмірі її фактичного нарахування в повному обсязі без обмежень розміром 1500 грн.;

- з 01.03.2024 року відповідно до пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України № 185 від 23.02.2024 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» із застосуванням коефіцієнта збільшення, у розмірі 1,0796 із розрахунку: 17929,98 х 0,0796 = 1427,22 (17929,98 + 1427,22 = 19357,20 грн.) та з урахуванням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09.12.2022 року у справі №160/15206/22, яким зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.12.2019р. на підставі довідки про грошове забезпечення №33/24/С-8272 від 26.08.2022 року, виданої Державною установою «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Дніпропетровській області» та на підставі Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.06.2023 року, у справі № 160/10913/23, без обмеження розміру пенсії величиною в десять прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, з урахуванням раніше виплачених сум.

В обґрунтування позовної заяви зазначено, що на виконання рішення суду від 09 грудня 2022 року справа № 160/15206/22 на адресу відповідача направлена оновлена довідка №33/24/С-8272 від 26.08.2022 року про розмір грошового забезпечення станом. Проте отримавши таку довідку відповідач перерахунок пенсії не здійснив мотивуючи відсутність на те законних підстав.

Вважаючи дії відповідача протиправними, позивач просив задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.

Ухвалою від 01 липня 2024 року суд відкрив провадження у справі № 160/15105/24 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами.

Частиною 2 ст. 257 КАС України встановлено, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Згідно із частинами 1, 2 ст. 261 КАС України відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі.

У відповідності до ч.1 ст. 262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Відповідач правом на подання відзиву не скористався, жодних пояснень на адресу суду не надіслав.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, встановив таке.

ОСОБА_1 було призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2022 року у справі № 160/15206/22 Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у проведенні з 01 грудня 2019 року перерахунку основного розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Дніпропетровській області» (Сектор із соціально-гуманітарних питань) від 26 серпня 2022 року №33/24/С-8272 про розмір грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського станом на 19 листопада 2019 року.

Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд., 26, м. Дніпро, 49094, ЄДРПОУ 21910427) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Дніпропетровській області» (Сектор із соціально-гуманітарних питань) від 26 серпня 2022 року № 33/24/С-8272 про розмір грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського станом на 19 листопада 2019 року, з урахуванням вже виплачених сум, з 01.12.2019 року.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 червня 2023 року у справі № 160/10913/23 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задоволено в повному обсязі.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб.

Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 01.07.2021 року щомісячної доплати до пенсії в сумі 2000,00 грн. згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб, із урахуванням раніше виплачених сум.

04.04.2024 року позивач звернувся до відповідача із запитом стосовно пенсійного забезпечення.

Листом від 08.04.2024 року № 21360-17217/М-01/8-0400/24 відповідач повідомив позивача про відсутність підстав для здійснення перерахунку пенсії, оскільки Кабінетом Міністрів України не приймалось рішення про здійснення перерахунку пенсій, призначених за Законом № 2262.

Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача щодо не проведення перерахунку пенсії, звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, доводам позивача, викладеним в позовній заяві, суд врахував такі норми чинного законодавства, які діяли на момент виникнення спірних правовідносин, та релевантні їм джерела права.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Отже, виконання вимог закону, в тому числі щодо проведення підвищення та перерахунку пенсій є обов`язком відповідача.

Суд зазначає, що правова визначеність, як спеціальна складова більш загального принципу верховенства права, передбачає правило остаточності рішень суду та гарантованість їх виконання. Остаточне рішення суду є обов`язковим до виконання до моменту зміни умов, за яких його ухвалено.

Тому зміна нормативно-правового регулювання окремого питання дійсно може мати наслідком втрати актуальності судового рішення, у якому суд розглянув питання застосування норми права, що у подальшому зазнала змін.

Водночас за обставин цієї справи відповідні зміни у законодавстві, зокрема положення частини 7 статті 43 Закону № 2262-ХІІ та статті 2 Закону № 3668-VI не змінились.

Верховний Суд вже висловлював правову позицію щодо заборони обмеження максимальним розміром пенсії особам, яким вона призначена відповідно до Закону № 2262. Водночас згідно з ч.5 ст.13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Суд враховує, що за загальним правилом вирішення колізій, передбаченим ч.3 ст.7 КАС України, у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.

У спірних правовідносинах наведені положення пункту 2 Постанови № 118, Постанови № 168 та Постанови № 185 щодо підвищення пенсій з 01.03.2022 р., з 01.03.2023 р. та з 01.03.2024 р. відповідно "у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом" суперечить приписам Закону № 2262 з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 р. № 7-рп/2016, які є спеціальними (пріоритетними), а тому підлягають застосуванню відповідачем.

Закон не уповноважує територіальний орган Пенсійного фонду на власний розсуд визначати підстави, умови та максимальний розмір для обмеження пенсійних виплат, а тому дії відповідача є протиправними, оскільки вчинені всупереч приписам ч.2 ст.19 Конституції України.

Верховний Суд неодноразово наголошував на тому, що суди не повинні застосовувати положення нормативно-правових актів, які не відповідають Конституції та законам України, незалежно від того, чи оскаржувались такі акти в судовому порядку та чи є вони чинними на момент розгляду справи, тобто згідно з правовою позицією Верховного Суду такі правові акти (як закони, так і підзаконні акти) не можуть застосовуватися навіть у випадках, коли вони є чинними (постанови від 12.03.2019 р. у справі № 913/204/18, від 10.03.2020 р. у справі № 160/1088/19).

Аналогічна правова позиція була підтримана Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 09.06.2022 р. у справі № 520/2098/19.

На думку суду, обмеження максимального розміру пенсії, призначеної згідно з Законом № 2262, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених ч.5 ст.17 Конституції України.

У постанові від 16.12.2021 р. у справі № 400/2085/19 Верховний Суд наголосив на протиправності обмеження органом Пенсійного фонду максимального розміру пенсії позивача, право на пенсійне забезпечення якого встановлене Законом № 2262, та зазначив, що у спірних відносинах підлягають застосуванню норми Закону № 2262 з урахуванням Рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 р. № 7-рп/2016, а не норми Закону № 3668-VI.

Наведені висновки Верховного Суду також мали б бути враховані пенсійним органом під час обчислення та виплати пенсії позивача з 01.03.2022 р., з 01.03.2023 р. та з 01.03.2024 р.

Суд звертає увагу, що незважаючи на наявність у Постановах № 118, № 168 та № 185 вимоги про підвищення розміру пенсії у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, станом на момент здійснення відповідачем такого перерахунку пенсії позивача у зв`язку із проведенням її індексації, чинної норми, яка б визначала розмір такого максимального обмеження, закон не містить, оскільки положення частини 7 статті 43 Закону № 2262 Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 р. № 7-рп/2016 визнані такими, що не відповідають Конституції України, внаслідок чого втратили чинність з дати ухвалення відповідного Рішення Конституційного Суду України.

Закон не уповноважує територіальний орган Пенсійного фонду на власний розсуд визначати підстави, умови та максимальний розмір для обмеження пенсійних виплат, а тому дії відповідача є протиправними, оскільки вчинені всупереч приписам ч.2 ст.19 Конституції України.

Суд наголошує на тому, що право позивача на обчислення його пенсії з урахуванням доплати до пенсії згідно із Постановою № 118, Постановою № 168, Постановою № 185, повинні бути нараховані відповідачем самостійно.

Відтак пенсія позивача має розраховуватись саме з урахуванням доплати до пенсії згідно із Постановою № 118, Постановою № 168 та Постановою № 185.

На підставі вищевикладеного, суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області щодо індексації (перерахунку) пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 01.03.2022 року, 01.03.2023 року та 01.03.2024 без обмеження суми підвищення (індексації) пенсії за 2023 рік максимальним розміром 1500 грн та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 року № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», від 24 лютого 2023 року № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» та від 23 лютого 2024 року №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» індексувати (перерахувати) пенсію за вислугу років ОСОБА_1 з 01.03.2022 з врахуванням суми в 2000 грн., передбаченою Постановою Кабінету Міністрів України № 713 від 14.07.2021р. «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з 01.03.2023 без обмеження суми підвищення (індексації) пенсії максимальним розміром 1500 грн. та з 01.03.2024 із урахуванням суми індексації пенсії у 2023 році без обмеження максимальним розміром та виплатити з урахуванням вже виплачених сум.

Суд звертає увагу, що не підлягають задоволенню позовні вимоги в частині зобов`язання здійснити нарахування та виплату індексацію із зазначенням розрахунків, оскільки спірні правовідносини стосуються наявності у відповідача обов`язку здійснити такі нарахування.

Як свідчать матеріали справи, предметом оскарження до суду є протиправні дії відповідача щодо не проведення нарахування та виплаті індексації (підвищення) до пенсії за вислугу років.

Відповідне нарахування відповідач ще не провів, що виключає правові підстави для зазначення у резолютивній частині рішення будь-якої інформації окрім тієї, що пов`язана із зобов`язанням здійснити нарахування.

Відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи та є підставою для прийняття судового рішення про відмову в цій частині позову.

Відповідно до приписів статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Частиною першою статті 77 КАС України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Аналогічна позиція стосовно обов`язку доказування була висловлена Європейським судом з прав людини у пункті 36 справи «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), від 01 липня 2003 року №37801/97, в якому він зазначив, що хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення).

Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з такого.

Згідно із частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду в розмірі 1211,20 грн, що документально підтверджується квитанцією № 23 від 21.06.2024 року.

Сплачений позивачем судовий збір за подання позовної заяви до суду в сумі 1211,20 грн потрібно стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань.

Керуючись статтями 77, 78, 139, 242-243, 245-246, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області щодо індексації (перерахунку) пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 01.03.2022 року, 01.03.2023 року та 01.03.2024 без обмеження суми підвищення (індексації) пенсії за 2023 рік максимальним розміром 1500 грн.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 року № 118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», від 24 лютого 2023 року № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» та від 23 лютого 2024 року №185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» індексувати (перерахувати) пенсію за вислугу років ОСОБА_1 з 01.03.2022 з врахуванням суми в 2000 грн., передбаченою Постановою Кабінету Міністрів України № 713 від 14.07.2021р. «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з 01.03.2023 без обмеження суми підвищення (індексації) пенсії максимальним розміром 1500 грн. та з 01.03.2024 із урахуванням суми індексації пенсії у 2023 році без обмеження максимальним розміром та виплатити з урахуванням вже виплачених сум.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427) документально підтверджені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору у розмірі 1211,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

У зв`язку з аварійними, плановими та стабілізаційними відключеннями ПАТ «Підприємство з експлуатації електричних мереж ЦЕК» та перебування судді Ніколайчук С.В. у щорічній відпустці з 24.07.2024 по 09.08.2024 року, розгляд справи здійснено 12.08.2024 року.

Повний текст рішення суду складено 13.08.2024 року.

Суддя С.В. Ніколайчук