Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 375/1018/24
Провадження № 3/375/863/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2024 року селище Рокитне Білоцерківського району Київської області
Суддя Рокитнянськогорайонного судуКиївської областіАнтипенкоВ.П.,
розглянувши матеріали, які надійшли від батальйону № 2 полку патрульної поліції в місті Біла Церква та Білоцерківському районі Управління патрульної поліції у Київській області, у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання чи перебування: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення, (далі КУпАП),-
ВСТАНОВИВ:
11.07.2024 до Рокитнянського районного суду Київської області надійшов протокол за вчинення адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 1732 КУпАП відносно гр. ОСОБА_1
12.07.2024 ухвлою Рокитнянського районного суду Київської області справу було повернуто для належного оформлення до батальйону № 2 полку патрульної поліції в місті Біла Церква та Білоцерківському районі Управління патрульної поліції у Київській області.
09.08.2024 до Рокитнянського районного суду Київської області надійшов протокол, про вчинення адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 1732 КУпАП відносно гр. ОСОБА_1 ,з усуненими недоліками.
26.06.2024 року о 19.05 год. ОСОБА_1 , за місцем свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 вчинив відносно своєї дружини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 насильство в сім"ї. Що виражалоь в умисних діях психологічного та фізичного характеру, що полягало в виловлюванні в її сторону нецензурними словами та погрозах фізичною розправою, чим вчинив відносно потерпілої психологічне домашнє насильство та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст 1732 КУпАП.
13.08.2024 року ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнав, пояснив, що вони із дружиною примирилися..
Потерпіла, ОСОБА_2 , в судовому засіданні підтвердила факт примирення.
Відповідно достатті 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються:
протоколом про адміністративне правопорушення;
поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків тощо.
Згідностатті 252 КУпАПсуддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Так, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 26.06.2024 серії ВАВ № 217660 вбачається, що 26.06.2024 о 19.05 год. ОСОБА_1 , за місцем свого проживання, а саме: АДРЕСА_1 вчинив відносно своєї дружини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 насильство в сім"ї, що виражалоь в умисних діях психологічного та фізичного характеру та полягало в виловлюванні в її торону нецензурними словами та погрозах фізичною розправою.
Відповідно до заяви потерпілої ОСОБА_2 від 26.06.2024 ОСОБА_1 , систематично вчиняє до неї домашнє насильство психологічного та фізичного характеру, що виражається в висловлюванні в її бік нецензурною лайкою та погрозами фізичною розправою.
Відповідно до пояснень потерпілої ОСОБА_2 від 26.06.2024 її чоловік ОСОБА_1 систематично вчиняє до неї домашнє насильство психологічного та фізичного характеру, що виражається в висловлюванні в її бік нецнзурною лайкою та погрозами фізичною розправою, підіймає на неї руку, погрожує запроторити її до психіатричної лікарні, що змусило її викликати працівників поліції.
Згідно з поясненнями свідка ОСОБА_3 від 26.06.2024 року її батько ОСОБА_1 , систематично здійснює домашнє насильство психологічного та фізичного характеру відносно її матері - ОСОБА_2 , напротязі тривалого часу: ображає її нецензурними словами, принижує, застоовує фізичне насильство. В березні 2024 року наніс травму перенісся, жорстоко вириває з її рук речі, залишаючи при цьому подряпини та ссадини, постійно погрожує розправою.
Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується також відеозаписом, зробленим із застосуванням боді-камери потрульного поліцейського, та записаним на СD-диск.
Частиною 1 статті 1732 КУпАП передбачено вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі винесення такого припису.
Отже, враховуючи викладені обставини та досліджені докази, вважаю доведеним, що ОСОБА_1 чинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.1732 КУпАП, тобто вчинення домашнього насильства.
Вирішуючи питання про визначення виду і розміру адміністративного стягнення, яке слід застосувати до ОСОБА_1 суддя дійшов до таких висновків.
Санкцією ч. 1 ст. 1732 КУпАПпередбачено ряд альтернативних покарань: накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.
Враховуючи те, ОСОБА_1 раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, суддя дійшов висновку про можливість призначення найменш суворої міри покарання штрафу. Водночас призначення ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді громадських робіт або адміністративного арешту є на переконання судді, занадто суровим з огляду на обставини вчинення адміністративного правопорушення та особу самого правопорушника.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст. 34 КУпАП України, суддя не встановив.Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст. 35 КУпАП України, суддею не встановлено. Враховуючи особу правопорушника, ступінь його вини, а саме: умисне вчинення адміністративного правопорушення; відсутність обставин, що обтяжують покарання, суддя вважає, що ОСОБА_1 має бути призначене покарання в межах санкції, передбаченої ч.1 ст. 1732 КУпАП України, а саме: у виді штрафу. На переконання судді саме таке покарання є найбільш доцільним та достатнім для виховання особи, її виправлення та запобігання вчиненню нових правопорушень, оскільки штраф накладає на порушника певний фінансовий тягар, який в подальшому виховує особу правопорушника в дусі поваги до законів України та подальшої поведінки у суспільстві, і в більшій мірі є чинником запобігання вчиненню нових правопорушень.
Згідно пункту 5 частини другоїстатті 4 Закону України «Про судовий збір»у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на дату ухвалення постанови становить 605,60 грн.
Керуючись ст.ст.7, 23, 33, 36, ч.3 ст. 172-20, 268, 283-284, 287 КУпАП, суддя-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 187 (сто вісімдесят сім) гривень.
Штраф підлягає стягненню на користь держави (рахунок отримувача: UA638999980313070106000010842; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989; код класифікації доходів бюджету:21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп.
Судовий збір підлягає стягненню в дохід держави (рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; код класифікації доходів бюджету: 22030106) .
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно із ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Рокитнянський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Суддя В. П. Антипенко
Дата набрання постановою законної сили "____"______2024 р.
Строк пред`явлення постанови до виконання "____"______2024 р.