Єдиний державний реєстр судових рішень
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 липня 2024 рокуСправа №160/8457/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Тулянцевої І.В., розглянувши у місті Дніпрі в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної установи «Криворізька установа виконання покарань (№3)» про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
02 квітня 2024 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду засобами поштового зв`язку надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Державної установи «Криворізька установа виконання покарань (№3)», в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії (бездіяльність) ДУ «Криворізька установа виконання покарань (№3)» щодо не проведення йому повного розрахунку при звільненні невиплату в день звільнення (31.05.2023 р. додаткової винагороди, встановленої Постановою КМУ від 28.02.2022 р. №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану», в розмірі до 30000 грн. пропорційно в розрахунку за місяць, за період з 24.02.2022 р. по 31.05.2022;
- зобов`язати ДУ «Криворізька установа виконання покарань (№3)» здійснити нарахування та виплату йому додаткової винагороди, встановленої Постановою КМУ від 28.02.2022р. №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану», за період з 24.02.2022 р. по 31.05.2022 р. в розмірі до 30 000 грн. пропорційно в розрахунку на місяць.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він в період часу з 19.07.2010 року по 31.05.2023 року проходив службу в Державній кримінально-виконавчій службі України. Наказом Державної установи «Криворізька установа виконання покарань (№3)» №163/ОС-23 від 31.05.2023 року «Про особовий склад», з 31.05.2023 року ОСОБА_1 було звільнено зі служби у Державній кримінально-виконавчій службі України відповідно до ч.5 ст. 23 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» та п. 7 ч.1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням). Однак, при звільненні зі служби, відповідачем не було проведено повного розрахунку додаткової винагороди в розмірі до 30 000 грн на місяць за період з 11.03.2022 по 31.05.2022 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і початкового стану, поліцейським та їх сім`ям під час дії військового стану». 15.11.2023 року позивач звернувся до відповідача із заявою про виплату додаткової винагороди в розмірі 30 000 гривень. Листом від 11.12.2023 року за вих. №3/4-38/2023-С-32 відповідач повідомив, що розрахунок додаткової винагороди здійснено відповідно до діючого законодавства згідно наданих табелів обліку робочого часу. Не погоджуючись з відмовою відповідача щодо нарахування та виплати додаткової винагороди відповідно до пункту 1 Постанови № 168, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалою суду від 09 квітня 2024 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали суду.
На виконання ухвали суду від 09.04.2024 року на адресу суду через підсистему «Електронний суд» від представника позивача адвоката Терновської О.А., 24.04.2024 року надійшла заява про усунення недоліків, разом з доказами поважності пропуску строку звернення до суду із даним позовом.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.05.2024 року поновлено ОСОБА_1 строк звернення до суду із адміністративним позовом до Державної установи «Криворізька установа виконання покарань (№3)» про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №160/8457/24 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Цією ж ухвалою відповідачу надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Згідно з довідкою Дніпропетровського окружного адміністративного суду «Про доставку електронного листа», документ в електронному вигляді «ст.169 ч.3 Ухвала про відкриття після без руху» від 02.05.2024 по справі №160/8457/24 надіслано одержувачу Державна установа «Криворізька установа виконання покарань (№3)» в його електронний кабінет і доставлено до цього кабінету 03.05.2024.
Правом подання відзиву на позовну заяву відповідач не скористався.
Частиною першою статті 261 КАС України визначені особливості подання заяв по суті справи у спрощеному позовному провадженні, а саме відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи обставини ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк (протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі), суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
ОСОБА_1 , в період часу з 19.07.2010 року по 31.05.2023 року проходив службу у Державній кримінально-виконавчій службі України.
Наказом Державної установи «Криворізька установа виконання покарань (№3)» №163/ОС-23 від 31.05.2023 року «Про особовий склад», з 31.05.2023 року ОСОБА_1 було звільнено зі служби у Державній кримінально-виконавчій службі України відповідно до ч.5 ст. 23 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» та п. 7 ч.1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).
15.11.2023 року позивач звернувся до Державної установи «Криворізька установа виконання покарань (№3)» із заявою про виплату додаткової винагороди в розмірі 30 000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць за період з 24.02.2022 по 31.05.2022 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і початкового стану, поліцейським та їх сім`ям під час дії військового стану».
Листом від 11.12.2023 року за вих. №3/4-38/2023-С-32 Державною установою «Криворізька установа виконання покарань (№3)» повідомлено позивача, що загальна сума нарахованої додаткової винагороди з лютого по травень 2022 року склала 33704,86 грн., виплаченої додаткової винагороди після відрахування податків та зборів склала 28134,98 грн,, а саме відповідно за наступні періоди:
з 11.03.2022 по 31.03.2022 - (фактична кількість годин несення служби 193,00) 9184,75-1517,82= 7666,93 грн.;
з 01.04.2022 по 25.04.2022 - (фактична кількість годин несення служби 230,00) 11336,28- 1873,37 = 9462,91 грн.;
Загальна сума нарахування складає: 17129,84 грн., загальна сума зарахування на особисту платіжну картку було здійснено 27.05.2022 року.
з 26.04.2022 по 30.04.2022 - (фактична кількість годин несення служби 52,15) 2564,25423,76 = 2140,49 грн.;
з 01.05.2022 по 31.05.2022 - (фактична кількість годин несення служби 223,15) 10619,58- 1754,93= 8864,65 грн.
Загальна сума нарахування складає: 11005,14 грн., загальна сума зарахування на особисту платіжну картку було здійснено 19.08.2022 року.
Розрахунок додаткової винагороди здійснено відповідно до діючого законодавства згідно наданих табелів обліку робочого часу.
Незгода позивача з бездіяльністю відповідача щодо не здійснення нарахування та виплати додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168 за період з 24.02.2022 року по 31.05.2023 року, стала підставою для звернення до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною другою статті 23 Закону України «Про Державну кримінально- виконавчу службу України» умови грошового і матеріального забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплата праці працівників кримінально-виконавчої служби визначаються законодавством і мають забезпечувати належні матеріальні умови для комплектування Державної кримінально-виконавчої служби України висококваліфікованим персоналом, диференційовано враховувати характер і умови служби чи роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій та професійній діяльності і компенсувати персоналу фізичні та інтелектуальні затрати.
Частиною першою статті 24 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України», передбачено, що фінансування діяльності Державної кримінально-виконавчої служби України здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України та інших джерел, передбачених законом. Пільги, компенсації та гарантії, передбачені цим Законом, надаються за рахунок і в межах бюджетних асигнувань на утримання відповідних бюджетних установ.
Порядок виплати грошового забезпечення та компенсаційних виплат особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України затверджено наказом Міністерства юстиції України від 28.03.2018 року № 925/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.03.2018 року за № 377/31829 (далі Порядок № 925/5).
Пунктом 3 розділу І Порядку № 925/5 визначено, що грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Абзацом першим пункту 4 розділу І Порядку № 925/5 (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) визначено, що грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу, які: займають штатні посади в Департаменті з питань виконання кримінальних покарань, міжрегіональних управліннях з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, органах пробації, установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, воєнізованих формуваннях, навчальних закладах та закладах охорони здоров`я, на підприємствах установ виконання покарань, інших підприємствах, в установах і організаціях, створених для забезпечення виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби України.
24.02.2022 року Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 введено воєнний стан на території України з 24.02.2022 року строком на 30 діб.
14.03.2022 року Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» №133/2022 воєнний стан на території України продовжено з 26.03.2022 року строком на 30 діб.
18.04.2022 року Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» №259/2022 воєнний стан на території України продовжено з 25.04.2022 року строком на 30 діб.
17.05.2022 року Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» №341/2022 воєнний стан на території України продовжено з 25.05.2022 року строком на 90 діб.
На виконання Указів Президента України від 24.02.2022 №64 «Про введення воєнного стану в Україні» та №69 «Про загальну мобілізацію» Кабінетом Міністрів України 28.02.2022 року прийнято постанову №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» (далі- Постанова № 168).
Згідно пункту 1 Постанови №168 (в редакції на час її прийняття - 28.02.2022 року), на виконання Указів Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» та № 69 «Про загальну мобілізацію» Кабінетом Міністрів України постановлено установити, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000 гривень щомісячно (крім військовослужбовців строкової служби), а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.
Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).
Пунктом 5 зазначеної постанови передбачено, що вона набирає чинності з моменту опублікування та застосовується з 24.02.2022 року.
В подальшому до пункту 1 вказаної постанови вносилися зміни, зокрема постановами Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року № 217, від 22 березня 2022 року №350, від 01 квітня 2022 року № 400, при цьому вказані зміни застосовувались з 24 лютого 2022 року, а розмір додаткової винагороди залишався незмінним 30000 гривень щомісячно та 100000 гривень особам, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 217 від 07.03.2022 року внесено зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану», якими виключено в абзаці першому слова «(крім військовослужбовців строкової служби)».
Згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України № 217 від 07.03.2022 року вказана постанова набрала чинності з дня її опублікування та застосовується з 24 лютого 2022 року.
Постановою Кабінету Міністрів України № 350 від 22.03.2022 року внесено зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану», а саме доповнено абзац перший після слів «та поліцейським» словами «а також особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби, що розташовані в межах адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога в рамках Програми «єПідтримка».
Згідно з п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України №350 від 22.03.2022 року ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 24 лютого 2022 року.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 204-р від 06.03.2022 року «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «є-Підтримка» затверджено перелік адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми «є-Підтримка».
Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 213-р від 11.03.2022 року внесено зміни у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.03.2022 року № 204, доповнивши його після позиції «Волинська область» позицією «Дніпропетровська область».
З огляду на викладене, з урахуванням наведених судом законодавчих норм та встановлених обставин, позивач має право на отримання додаткової винагороди відповідно до Постанови №168 у період з 11.03.2022 року по 31.05.2022 року, а не з 24.02.2022 року, як зазначає позивач у прохальній частині позову, оскільки 11.03.2022 розпорядженням Кабінету Міністрів України № 213-р від 11.03.2022 року внесено зміни у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України № 204-р від 06.03.2022 року та доповнено його позицією «Дніпропетровська область».
При цьому, Постановою Кабінету Міністрів України від 01.07.2022 року №754 року, яка набрала чинності 08.07.2022 року та застосовується з 01.06.2022 року, внесено такі зміни до пункту 1 Постанови № 168 в абзаці першому: слова «які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби, що розташовані в межах адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога в рамках Програми «єПідтримка» замінити словами «які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні)»; після слова «щомісячно» доповнити словами «(крім осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, яким така винагорода виплачується пропорційно часу проходження служби в розрахунку на місяць)».
В пункті 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 1 липня 2022 року № 754 зазначено, що ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 червня 2022 року.
Враховуючи зазначене, суд звертає увагу, що в даному випадку в період березень-травень 2022 року пункт 1 постанови №168 має застосовуватись в чинній на той час редакції, якою було передбачено виплату додаткової винагороди в розмірі 30000 грн. щомісячно особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби, що розташовані в межах адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога в рамках Програми «єПідтримка».
В подальшому Постановою Кабінету Міністрів України № 793 від 07.07.2022 року, внесено зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану», а саме, в абзаці першому слова і цифри
«додаткова винагорода в розмірі 30000 гривень щомісячно» замінено словами і цифрами «додаткова винагорода в розмірі до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць».
Суд також зауважує, що зміст внесених постановою Кабінету Міністрів України від 07.07.2022 № 793 змін до постанови № 168 в частині визначення розміру додаткової винагороди «до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць» замість « 30000 гривень щомісячно» не свідчить про те, що такі зміни вплинули на розмір додаткової винагороди, адже за загальним правилом заробітна плата (грошове забезпечення) виплачується щомісячно за фактично відпрацьований час, тому визначена Урядом «пропорційність» із прив`язкою до місячного періоду фактично передбачає виплату додаткової винагороди в розмірі 30000 гривень на місяць за умови відпрацювання норми робочого часу відповідного місяця.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вказані зміни у правовому регулюванні спірних правовідносин не змінили обсягу права позивача на отримання додаткової винагороди в розмірі 30000 грн на місяць, передбаченому постановою № 168 у первинній редакції.
Таке тлумачення змісту постанов Кабінету Міністрів України №168 та №793 наведене, зокрема, в постанові Верховного Суду у зразковій справі № 260/3564/22 від 21 вересня 2023 року , що враховується судом, відповідно до частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України.
З матеріалів справи судом встановлено, що позивачу додаткову винагороду відповідачем було нараховано:
за березень 2022 року (період з 11.03.2022 по 31.03.2022) в сумі 7666,93 грн., виходячи з 193 год. фактичного часу несення служби;
за квітень 2022 року (період з 01.04.2022 по 25.04.2022) в сумі - 9462,91 грн., виходячи з 230 год. фактичного часу несення служби та (з 26.04.2022 по 30.04.2022) в сумі - 2140,49 грн., виходячи з 52,15 год. фактичного часу несення служби;
Загальна сума нарахування складає - 17129,84 грн.
за травень 2022 року (період з 01.05.2022 по 31.05.2022) в сумі - 8864,65 грн., виходячи з 223,15 год. фактичного часу несення служби.
Загальна сума нарахування складає - 11005,14 грн.
Як зазначив відповідач у листі від 11.12.2023 року за вих. №3/4-38/2023-С-32 додаткову винагороду за період з 11.03.2022 до 31.05.2022 нараховано і виплачено позивачу за фактичний час несення служби, розрахований у годинах відповідно до діючого законодавства згідно наданих табелів обліку робочого часу.
При цьому, суд зазначає, що Постановою № 168 у редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, було передбачено виплату додаткової винагороди в розмірі 30000 грн. щомісячно особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби, що розташовані в межах адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога в рамках Програми «єПідтримка».
Відповідно до пункту 1 Постанови № 168 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України № 754 від 01.07.2022 року, які застосовуються з 01.06.2022 року, на період дії воєнного стану особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби в межах територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), виплачується додаткова винагорода в розмірі 30000 гривень щомісячно (крім осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, яким така винагорода виплачується пропорційно часу проходження служби в розрахунку на місяць).
Отже, у період з 11.03.2022 до 31.05.2022 позивач мав право на отримання додаткової винагороди в розмірі 30 000 грн щомісячно.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Приймаючи до уваги той факт, що позивач у позовній заяві просить визнати протиправними дії Державної установи «Криворізька установа виконання покарань (№3)» щодо не проведення повного розрахунку при звільненні - невиплату в день звільнення (31.05.2023) додаткової винагороди, встановленої Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану», в розмірі до 30000 грн. пропорційно в розрахунку за місяць, за період з 24.02.2022 р. по 31.05.2022, хоча має право на виплату вказаної допомоги виходячи із розрахунку 30000 грн на місяць, з метою повного та всебічного захисту прав та інтересів позивача суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними дії Державної установи «Криворізька установа виконання покарань (№3)» щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 щомісячної додаткової винагороди у розмірі 30000 грн., передбаченої постановою № 168 від 28.02.2022 року і зобов`язання відповідача здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 додаткової винагороди, що передбачена постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 року №168, за період з 11.03.2022 року по 31.05.2022 року, із розрахунку 30000 грн на місяць, з урахуванням раніше виплачених сум, у зв`язку із чим позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного Кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В ході розгляду справи відповідачем не було доведено правомірності своїх дій у спірних відносинах, у зв`язку із чим, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Розподіл витрат здійснюється у відповідності до положень частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст. ст. 72-74, 77, 241-246, 250, 260-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Державної установи «Криворізька установа виконання покарань (№3)» (вул. Світла, буд. 2, м.Кривий Ріг, 50066, код ЄДРПОУ 14316899) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Державної установи «Криворізька установа виконання покарань (№3)» щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 за період з 11.03.2022 року по 31.05.2022 року щомісячної додаткової винагороди у розмірі 30000 грн., передбаченої постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 року №168.
Зобов`язати Державну установу «Криворізька установа виконання покарань (№3)» здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 додаткової винагороди, що передбачена постановою Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану» від 28.02.2022 року №168, за період з 11.03.2022 року по 31.05.2022 року, із розрахунку 30000 грн на місяць, з урахуванням раніше виплачених сум.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державної установи «Криворізька установа виконання покарань (№3)» (вул. Світла, буд. 2, м.Кривий Ріг, 50066, код ЄДРПОУ 14316899) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 605,60 грн. (шістсот п`ять гривень 60 копійок).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, передбачені ст. ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Тулянцева