Рішення № 120895376, 08.08.2024, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.08.2024
Номер справи
280/5224/24
Номер документу
120895376
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

08 серпня 2024 року о/об 11 год. 50 хв.Справа № 280/5224/24 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу

за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ ВП 44118663)

до Приватного підприємства ТРУХІНА К.І. (вул.Чумаченка, буд.30, кв.66, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69104; код ЄДРПОУ 30563933)

про стягнення коштів за податковим боргом,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління ДПС у Запорізькій області (надалі позивач, ГУ ДПС у Запорізькій області) до Приватного підприємства ТРУХІНА К.І. (надалі відповідач, ПП ТРУХІНА К.І.), в якому позивач просить суд стягнути з Приватного підприємства ТРУХІНА К.І., яке має податковий борг, з рахунків у банках, інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, електронних гаманців в емітентах електронних грошей, що обслуговують такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належить платнику податків, кошти у сумі податкового боргу: 680,00 грн. з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (код платежу 14060100, на р/рUA218999980313010029000008001, ГУК у Зап.обл/ТГм.Запоріжжя/14060100, код одержувача 37941997 в Казначейство України (ЕАП)); 1020,00 грн. адміністративні штрафи та санкції (код платежу 21081103, на р/рUA558999980313060106000008479, ГУК у Зап.обл/ТГм.Запоріжжя/21081103, код одержувача 37941997 в Казначейство України (ЕАП)); 208099,20 грн. з податку на прибуток, (код платежу 11021000, на р/рUA218999980333139318000008479, ГУК у Зап.обл/ТГм.Запоріжжя/11021000, код одержувача 37941997 в Казначейство України (ЕАП)).

Позивач у позові зазначив, що за ПП ТРУХІНА К.І. обліковується податковий борг: з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 680 грн. 00 коп.; адміністративних штрафів та інших санкцій у сумі 1020 грн. 00 коп.; з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 208099 грн. 20 коп., який виник з сум узгоджених податкових зобов`язань нарахованих контролюючим органом.

Позивач підтримав позовні вимоги.

Відповідач про розгляд справи повідомлений належним чином. Відзив на позовну заяву відповідачем до суду не надано.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 10.06.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.

Відповідач зареєстрований як юридична особа за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідач має код ЄДРПОУ 30563933.

І.Заборгованість відповідача з податку на додану вартість виникла у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов`язання, визначеного ПП ТРУХІНА К.І. контролюючим органом.

Так, 06.06.2022 на підставі Акту перевірки №1774/08-01-07-04/30563933 від 11.02.2022 контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №00033400704, яким відповідачу нараховано грошове зобов`язання з податку на додану вартість у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у сумі 680 грн. 00 коп. (а.с.20).

Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкового повідомлення-рішення №00033400704 від 06.06.2022, то вказана у ньому сума грошового зобов`язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженою і підлягає сплаті.

Доказів самостійної сплати у повному обсязі податкового зобов`язання з податку на додану вартість (платіжних документів) ПП ТРУХІНА К.І. до суду не надало.

Таким чином, загальна заборгованість з податку на додану вартість складає 680 грн. 00 коп.

ІІ.Заборгованість відповідача з адміністративних штрафів та інших санкцій виникла у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов`язання, визначеного ПП ТРУХІНА К.І. контролюючим органом.

Так, 06.06.2022 контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення №00033410704, яким відповідачу нараховано грошове зобов`язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1020 грн. 00 коп. (а.с.16-17).

Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкового повідомлення-рішення №00033410704 від 06.06.2022, то вказана у ньому сума грошового зобов`язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженою і підлягає сплаті.

Доказів самостійної сплати у повному обсязі податкового зобов`язання з адміністративних штрафів та інших санкцій (платіжних документів) ПП ТРУХІНА К.І. до суду не надало.

Таким чином, заборгованість з адміністративних штрафів та інших санкцій складає 1020 грн. 00 коп.

ІІІ.06.06.2022 на підставі Акту перевірки №1774/08-01-07-04/30563933 від 11.02.2022 контролюючим органом винесено податкові повідомлення-рішення: 1) №00033380704, яким відповідачу збільшено грошове зобов`язання з податку на прибуток підприємств на суму 203710 грн. 00 коп., у тому числі: 162968 грн. 00 коп. - за податковими зобов`язаннями; 40742 грн. 00 коп. - за штрафними (фінансовими) санкціями (а.с.15); 2) №00033390704 яким відповідачу нараховано грошове зобов`язання з податку на прибуток підприємств у вигляді штрафних (фінансових) санкцій у сумі 340 грн. 00 коп. (а.с.18-19).

Відповідачу за несвоєчасну сплату податкових зобов`язань відповідно до п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України нараховано пеню у сумі 4049 грн. 20 коп.

Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень №00033380704 від 06.06.2022, №00033390704 від 06.06.2022, то вказані у них суми грошового зобов`язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.

Доказів самостійної сплати у повному обсязі податкового зобов`язання з податку на прибуток приватних підприємств (платіжних документів) ПП ТРУХІНА К.І. до суду не надало.

Таким чином, загальна заборгованість з податку на прибуток підприємств складає 208099 грн. 20 коп.

Податковий контроль це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).

За приписами пп.62.1.1-62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.

Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», затвердженого 12.01.2021 наказом Міністерства фінансів України №5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.03.2021 за №321/35943 (надалі «Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає правила ведення в податкових органах оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) - форма оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску (далі - платежі), що ведеться за кожним видом платежу.

Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно-територіальних одиниць. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов`язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.

Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровані картки ПП ОСОБА_1 згідно з якими за відповідачем обліковується податковий борг у загальній сумі 209799 грн. 20 коп.

Даних про розстрочення (відстрочення) вказаних узгоджених грошових зобов`язань, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ не містить.

Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.

Отже, позивачем доведено заборгованість ПП ТРУХІНА К.І. у загальній сумі 209799 грн. 20 коп.

При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи пп.14.1.153, пп.14.1.175 п.14.1 ст.14, п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України.

Судом досліджено надану позивачем податкову вимогу за №0000311-1304-0801 від 12.05.2023.

Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Як зазначено у п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Враховуючи вище викладене, судом з`ясовано, що відповідач на час розгляду справи має податковий борг: з податку на додану вартість у сумі 680 грн. 00 коп.; адміністративних штрафів та інших санкцій у сумі 1020 грн. 00 коп.; з податку на прибуток підприємств у сумі 208099 грн. 20 коп., який у добровільному порядку не погашений.

У зв`язку з цим, суд приходить до висновку, що вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з ПП ТРУХІНА К.І. у порядку та спосіб, встановлений ст.95 Податкового кодексу України.

Звідси, позовна заява підлягає частковому задоволенню.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Позивач звільнений від сплати судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву задовольнити частково.

Стягнути з Приватного підприємства ТРУХІНА К.І. (вул.Чумаченка, буд.30, кв.66, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69104; код ЄДРПОУ 30563933), яке має податковий борг, з рахунків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг, електронних гаманців в емітентах електронних грошей, що обслуговують такого платника податків, а також за рахунок готівки, що належить платнику податків, кошти у сумі податкового боргу:

з податку на додану вартість у сумі 680 грн. 00 коп. на користь бюджету (код платежу 14060100, на р/рUA218999980313010029000008001, ГУК у Зап.обл/ТГм.Запоріжжя/14060100, код одержувача 37941997 в Казначейство України (ЕАП));

по платежу адміністративні штрафи та санкції у сумі 1020 грн. 00 коп. на користь бюджету (код платежу 21081103, на р/рUA558999980313060106000008479, ГУК у Зап.обл/ТГм.Запоріжжя/21081103, код одержувача 37941997 в Казначейство України (ЕАП));

з податку на прибуток підприємств у сумі 208099 грн. 20 коп. на користь бюджету (код платежу 11021000, на р/рUA218999980333139318000008479, ГУК у Зап.обл/ТГм.Запоріжжя/11021000, код одержувача 37941997 в Казначейство України (ЕАП)).

В іншій частині позовної заяви відмовити.

У стягненні з відповідача на користь позивача судових витрат щодо судового збору відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення складено 08.08.2024.

Суддя О.О. Прасов