Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 535/655/24
Провадження № 3/535/283/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2024 року Суддя Котелевського районного суд Полтавської області Гуляєва Г.М. розглянувши матеріал адміністративної справи, який надійшов від командира військової частини НОМЕР_1 відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Нікополь, громадянина України, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , стрільця- помічника гранатометника 2 десантно-штурмового відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 солдата, місце реєстрації: АДРЕСА_1
місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_2
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 172-11 КУпАП, -
УСТАНОВИВ:
29 червня 2024 року о 22 годині 00 хвилин не з`явився з щорічної основної відпустки до пункту тимчасової дислокації ІНФОРМАЦІЯ_3 військової частини НОМЕР_1 , поблизу населеного пункту АДРЕСА_2 військовослужбовець військової служби за мобілізацією, стрілеці- помічник гранатометника 2 десантно- штурмового відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 військової часини НОМЕР_1 , солдат ОСОБА_2 .
Відповідно відпускного квитка вих. № М-192 від 17 червня 2024 року солдат ОСОБА_2 з 18 червня 2024 по 28 червня 2024 включно, перебував у щорічній основній відпустці. Дата прибуття до військової часини НОМЕР_1 - 29 червня 2024 о 23 год.00 хв.
29 червня 2024 року о 23 годині 00 солдат ОСОБА_2 самостійно повернувся до військовій частині НОМЕР_1 .
Документи які б підтверджували право бути відсутнім на військовій службі не надав. Тобто ОСОБА_2 несвоєчасно повернувся з щорічної основної відпустки до військової частини НОМЕР_1 , та був відсутній на військовій службі без поважних причин з 28 червня 2024 року 22 година 00 хвилин до 29 червня 2024 року 23 година 00 хвилин, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності солдат ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином .
Враховуючи, що згідно з положеннями ст.268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-11 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не є обов`язковою, тому суд вважає за можливе розглянути адміністративний матеріал за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_2 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.4 ст.172-11 КУпАП.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого 172-11 ч.4 КУпАП підтверджується матеріалами справи: а саме: даними протоколу про військове адміністративне правопорушення серії НОМЕР_1 № 43 від 26.07.24р.; копією витягу з наказу командира військової частини НОМЕР_1 №121 від 26.04.2024р.; копією військового квитка ОСОБА_2 серії НОМЕР_3 ; копією відпускного квитка № М-192 від 17 червня 2024 року; рапортом від 29.06.2024 р.; рапортом від 30.06.2024р.; копією наказу командира військової частини НОМЕР_1 №2293 від 02.07.2024р.; поясненнями ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 .
Відповідно до ст.251КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом закону, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, свідків, висновок експерта тощо, є документами, що офіційно засвідчують подію адміністративного правопорушення і, відповідно до ст.251 КУпАП, є джерелами доказів, на основі яких ґрунтується повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи та правильне її вирішення. Протокол про адміністративне правопорушення складається відповідно до ст.ст.254-256 КУпАП.
Статтею 1 Закону України « Про оборону України» визначено, що особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію( крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудований період після закінчення воєнних дій.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 на території України введено воєнний стан терміном на 30 днів, який продовжено Указом Президента України від 25 травня 2022 року №341 на 90 днів та в подальшому продовжувався не одноразово.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Особливий період діє в Україні від 17 березня 2014 року, після оприлюднення Указу Президента України від 17 березня 2014 року N 303/2014 «Про часткову мобілізацію». Президент України відповідного рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу не приймав.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 25.04.2018 року по справі N 61-1664св17.
Дослідивши матеріали справи, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, характер вчиненого правопорушення, приходжу до висновку про винуватість ОСОБА_2 скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-11 КУпАП, та накладення на нього стягнення у виді штрафу.
Згідно з п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.
Керуючись ст. ст. 8, 24, ч.4 ст.172-11, 283-285, 287-290, 294 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-11 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000,00(сімнадцять тисяч) грн. на користь держави. Платіжні реквізити для зарахування адміністративних штрафів (крім штрафів ДАІ): Отримувач коштів - ГУК у Полтавській області/ ТГ смт. Котельва/ 21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37959255, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) - 899998, Р/рахунок - UA028999980313010106000016686, адреса - смт. Котельва Полтавської області, вул. Полтавський шлях 196.
Роз`яснити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що згідно з ч.1 ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення. На підставі частини другої статті 308 КУпАП у разі несплати гр. ОСОБА_2 штрафу протягом 15 днів з метою примусового виконання цієї постанови, органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу в сумі 34 000.00 грн.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду потягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: Г.М. Гуляєва