Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №949/1026/24
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 липня 2024 року м.Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Оборонова І.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючої, проживаючої по АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України ID-картка № НОМЕР_1 від 09 червня 2022 року, орган, що видав 5617, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ,
за ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ :
17 травня 2024 року близько 20-00 год. поблизу скверу, що по АДРЕСА_1 , малолітня ОСОБА_2 , 2009 року народження, перебувала у п`яному стані, про що свідчили пошарпаний зовнішній вигляд та хитка хода, а тому ОСОБА_1 , будучи її матір`ю, ухилялася від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов її виховання.
Як вбачається із письмових пояснень ОСОБА_1 ,які наявніу матеріалахсправи, вона свою вину у вчиненому правопорушенні визнала повністю.
Згідно ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
На переконання суду, для інформування особи про час та місце розгляду справи можуть використовуватися різні способи: рекомендований лист, телеграма, телефакс, телефонограма, судове оголошення, особисте вручення повідомлення представникам. Множинність способів повідомлення дозволяє суду обрати один або декілька способів, які забезпечують поінформованість особи.
Після надходження адміністративних матеріалів на розгляд до суду, ОСОБА_1 викликалася до суду, проте конверт з поштовим повідомленням повернувся до суду не врученим з відміткою, що «адресат відсутній за місцем проживання» (а.с.13-14).
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» від 07 липня 1989 року, виходить з того, що у випадках коли поведінка учасників судового засідання свідчить про умисний характер їх дій направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом, суд має реагувати на вказані випадки законними засобами, аби не було знівельовано ключовий принцип - верховенство права, в тому числі проводити судове засідання у відсутність особи, якщо таке затягування може нашкодити справі чи іншим учасникам справи.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» (п.14) наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого щодо них судового провадження.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі «Смірнов проти України» зазначено, що сторона яка задіяна у ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Відповідно до матеріалів справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_3 був проінформований про розгляд його справи про адміністративне правопорушення в Дубровицькому районному суді Рівненської області, вказаний факт підтверджується відеозаписом з бодікамери працівників поліції.
З огляду на те, що ОСОБА_1 , яка притягується до адміністративної відповідальності, не отримувала повістки за вказаною нею адресою, але була обізнана про складання відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення, проте не вжила заходів для явки до суду, не подавала письмових заперечень проти протоколу, її поведінка свідчить про свідоме затягування розгляду справи та ухилення від відповідальності. Тому судом було прийнято рішення про її інформування про час та місце розгляду справи оголошенням про його виклик до суду на веб-порталі судової влади України.
Будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце розгляду справи, про що свідчить розміщене оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України про її виклик (а.с.13) ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, причини неявки суду не повідомила. Клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Суд вважає за можливе розглянути справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,яка нез`явилася,за їївідсутності.
Дослідивши повно й об`єктивно обставини адміністративного правопорушення та перевіривши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП, а її вину доведено повністю, що стверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №159924 від 27 травня 2024 року (а.с.2); рапортом від 17 травня 2024 року (а.с.3); письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 17 травня 2024 року (а.с.5); рапортом від 27 травня 2024 року (а.с.6); письмовими поясненнями ОСОБА_4 від 27 травня 2024 року (а.с.7); рапортом від 24 травня 2024 року (а.с.8).
Частиною 2 ст.33 КУпАП передбачено, що при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність.
Згідно ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, суд приходить до висновку, що для виправлення ОСОБА_1 , а також з метою її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, суд приходить до висновку, що необхідним та достатнім буде призначити їй адміністративне стягнення у вигляді попередження, оскільки таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Разом із тим, згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст.40-1, 284, 287, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною за ч.1 ст.184 Кодексу Українипро адміністративніправопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605,60 грн. (шістсот п`ять гривень 60 коп.) грн.
Реквізити для оплати судового збору:
- отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106;
- код за ЄДРПОУ: 37993783;
- банк отримувача: Казначейство України (ЕАП):
- код банку отримувача 899998;
- рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;
- кодкласифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: підпис
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Суддя Дубровицького
районного суду Оборонова І.В.