Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 305/2236/24
Номер провадження № 3/305/1465/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" липня 2024 р. Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Тулик І.І., розглянувши матеріали, які надійшли від відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В) ІНФОРМАЦІЯ_2 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, українця, мешканця АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючого,
за ч.2 ст. 204-1, ч.2 ст.185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
22 травня 2024 року, близько 21 години 40 хвилин, прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» у контрольованому прикордонному районі, у прикордонній смузі на напрямку прикордонного знаку №405, на відстані 50 м до державного кордону (територія Богданської сільської громади Рахівського району Закарпатської області) було виявлено та затримано громадянина України, ОСОБА_1 , спільно з ОСОБА_2 , який здійснив спробу незаконного перетинання державного кордону з України до Румунії поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон України.
Своїми діями ОСОБА_1 . порушив вимоги ст.9, ст.12 Закону України «Про державний кордон України» від 04.11.1991, тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст. 204-1 КУпАП.
Крім того, 22 травня 2024 року, близько 21 години 40 хвилин, прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» у контрольованому прикордонному районі, у прикордонній смузі на напрямку прикордонного знаку №405, на відстані 50 м до державного кордону (територія Богданської сільської громади Рахівського району Закарпатської області) було виявлено та затримано громадянина України, ОСОБА_1 , спільно з ОСОБА_2 , який під час спроби незаконного перетинання державного кордону України, здійснив злісну непокору законному розпорядженню військовослужбовця ДПСУ, під час безпосереднього виконання ним, службових обов`язків пов`язаних із охороною державного кордону України, а саме: вдався до втечі та на неодноразово повторювану вимогу старшого прикордонного наряду зупинитись, вчиняв протиправні дії відмовився їх припиняти.
Своїми діями громадянин ОСОБА_1 порушив вимоги ч.2 ст.23 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» від 03.04.2003, тобто вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.2 ст.185-10 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 , не з`явився.Про день,час тамісце розглядусправи повідомлявся належним чином, шляхом надсиланнясмс повідомленняпро викликдо суду на номер телефону, пропричини неявкисуд неповідомив. При цьому у матеріалах справи міститься письмова заява ОСОБА_1 , згідно якої, просить справу розглянути за його відсутності, провину свою у вчиненому визнає.
Враховуючи строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 277 КУпАП, суд розглядає справу у відсутності громадянина ОСОБА_1 .
Дослідивши в повному обсязі встановлені на підставі поданих доказів обставини, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Так, відповідно до вимогст.2 Закону України "Про Державну прикордонну службу України"основними функціями Державної прикордонної служби України є: охорона державного кордону України на суші, морі, річках, озерах та інших водоймах з метою недопущення незаконної зміни проходження його лінії, забезпечення дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму; здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна, а також виявлення і припинення випадків незаконного їх переміщення; ведення розвідувальної, інформаційно-аналітичної та оперативно-розшукової діяльності в інтересах забезпечення захисту державного кордону України згідно іззаконами України "Про розвідувальні органи України"та "Про оперативно-розшукову діяльність".
Статтею 20 Закону України "Про Державну прикордонну службу України"передбачено права Державної прикордонної служби України. За якою, органам, підрозділам, військовослужбовцям, а також працівникам Державної прикордонної служби України, які відповідно до їх службових обов`язків можуть залучатися до оперативно-службової діяльності, для виконання покладених на Державну прикордонну службу України завдань надається право втому числі, вимагати від фізичних осіб припинення правопорушень і дій, що перешкоджають здійсненню повноважень Державної прикордонної служби України (п. 12);
Крім того, відповідно доПостанови КМУ від 27.07.1998 №1147 "Про прикордонний режим"постановою установленовздовж державного кордону на його сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм прикордонну смугу у межах прилеглих до кордону територій селищних і сільських рад, де запроваджується прикордонний режим та затверджено перелік міст і районів, в межах територій яких можуть бути встановлені контрольовані прикордонні райони, в тому числі до переліку яких у Закарпатській області увійшли місто Ужгород, Берегівський, Великоберезнянський, Виноградівський, Перечинський, Рахівський, Тячівський, Ужгородський, Хустський райони.
Також ПостановоюКМУ №304визначено межіприкордонної смугив межахприлеглих докордону територійселищних тасільських Раднародних депутатів.
Винуватість громадянина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст.204-1 КУпАП та ч.2 ст.185-10 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 142301 та серії ЗхРУ № 142302 від 22.05.2024; протоколом про адміністративне затримання від 22.05.2024; протоколом особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 22.05.2024; схемою щодо виникнення обстановки в районі н.п. Богдан Рахівського району Закарпатської області (ділянка віпс « ІНФОРМАЦІЯ_4 » впс « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 прикордонного загону) від 22.05.2024 року; копією паспорта ОСОБА_1 ; письмовою заявою ОСОБА_1 від 22.05.2024.
ОСОБА_1 , як особа у відношенні та у присутності якої було складено протокол про адміністративне правопорушення, достовірно знаючи про наявність адміністративних матеріалів щодо нього, до суду, не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, самостійно не цікавився провадженням у його справі, не спростував обставини зазначені у протоколі та не довів свою невинуватість.
Враховуючи те, що у матеріалах справи відсутні переконливі відомості, що дають суду підстави вважати, що громадянин ОСОБА_1 , у нічний час доби близько 21 год. 40 хв., мешканець м. Київ, знаходився у контрольованому прикордонному районі, на напрямку прикордонного знаку № 405 на відстані 50 м. до державного кордону (територія Богданської сільської громади Рахівського району, Закарпатської області), під час дії воєнного стану та тимчасової заборони чоловікам у віці від 18 до 60 років перетину державного кордону України, з іншою метою, а ніж спроба перетину державного кордону, суд вважає, що в діях громадянина ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.204-1КУпАП, яке виразилося у спробі незаконного перетину, Державного кордону України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через Державний кордон України вчинене групою осіб, та правопорушення передбаченого ч.2 ст.185-10 КУпАП, яке виразилося у вчиненні злісної непокори законному розпорядженню чи вимогам працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов`язків пов`язаних з охороною державного кордону, вчинене групою осіб.
Пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин щодо ОСОБА_1 не встановлено.
Згідно ст.36КУпАП,якщо особавчинила кількаадміністративних правопорушень,справи проякі одночаснорозглядаються одним ітим жеорганом,стягнення накладаєтьсяв межахсанкції встановленої забільш серйознеправопорушення з числавчинених, томуз врахуваннямсанкції ч.2ст.204-1КУпАП, беручи доуваги тяжкістьвчиненого адміністративногоправопорушення,яке ОСОБА_1 вчинив підчас діївоєнного стану натериторії України,коли тимчасово, обмежено виїзд з України для окремої категорії громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, намагався перетнути державний кордон України та не виконав законну вимогу працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов`язків пов`язаних з охороною державного кордону, приходжу довисновку,що увідношенні ОСОБА_1 , слід обратиадміністративне стягнення у виді штрафу врозмірі 300(трьохсот)неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що становить5100 (п`ять тисяч сто)гривень, оскількисаме такепокараннябуде достатнімдлявиховання ОСОБА_1 ,у дусіточного інеухильного додержаннязаконів Українита запобіганнявчинення новихправопорушень.
Одночасно, на думку суду, до ОСОБА_1 неможливо застосувати ст.22 КУпАП, у диспозиції якої зазначено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням, оскільки ОСОБА_3 в такий спосіб хотів ухилитися від мобілізації, під час дії воєнного стану на всій території України, отже міг зашкодити державним інтересам.
Увідповідності довимог п.5ч.2ст.4Закону України«Про судовийзбір» уразі ухваленнясудом постановипро накладенняадміністративного стягненняставка судовогозбору становить0,2розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб.
Згідноз положеннямист.7ЗаконуУкраїни"Продержавнийбюджетна2024рік"з01 січня 2024рокурозмірпрожитковогомінімумудляпрацездатнихосіб становить3028грн.
Згідно ч.4 ст.15 Закону України "Про виконавче провадження" за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, та за рішеннями, прийнятими у кримінальних провадженнях, стягувачем виступає державний орган, який прийняв відповідне рішення або за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Узв`язкуз наведеним,з ОСОБА_1 , на користьДержавної судовоїадміністрації Українислід стягнутисудовий збірв сумі605 гривень 60 копійок (3028 *0,2=605,60).
Керуючись ст.ст. 33,40-1, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Справу проадміністративне правопорушення№ 305/2236/24,провадження №3/305/1465/24,у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 за ч.2ст.204-1 КУпАП,об`єднати зісправою проадміністративне правопорушення № 305/2237/24,провадження №3/305/1466/24,у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 за ч.2ст.185-10 КУпАП та присвоїти їм єдиний номер: № 305/2236/24, провадження №3/305/1465/24.
ОСОБА_1 визнати винуватим за ч.2 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення; за ч.2 ст.185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі ст.36 КУпАП, ОСОБА_1 призначити покарання за ч.2 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в розмірі 300(трьохсот)неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян,що становить5100 (п`ять тисяч сто)гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканця АДРЕСА_1 , судовий збір в розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок, за кодом класифікації доходів бюджету 22030106 "Судовий збір": отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄРДПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ч.1 ст.307, ст.308 КУпАП, штраф має бути сплачений ним не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати, штрафу у строк, установлений частиною першоюстатті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Рахівського районного суду: Тулик І.І.