Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 677/1199/24
Провадження № 3/677/658/24
ПОСТАНОВА
23 липня 2024 року м. Красилів
Суддя Красилівського районного суду Хмельницької області Шовкун В.О., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від ГУНП в Хмельницькій області ХРУП ВнП № 4, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою (згідно протоколу): АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Красилівського районного суду Хмельницької області з ГУНП в Хмельницькій області ХРУП ВнД № 4 надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, щодо ОСОБА_1 .
Вивчивши матеріали справи, вважаю за необхідне повернути їх начальнику ВнП № 4 ГУНП в Хмельницькій області для доопрацювання з наступних підстав.
Згідно дост.256КУпАП «Упротоколі проадміністративне правопорушеннязазначаються:дата імісце йогоскладення,посада,прізвище,ім`я,по батьковіособи,яка склалапротокол;відомості проособу,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності (уразі їївиявлення);місце,час вчиненняі сутьадміністративного правопорушення;нормативний акт,який передбачаєвідповідальність задане правопорушення;прізвища,адреси свідківі потерпілих,прізвище викривача(зайого письмовоюзгодою),якщо вониє;пояснення особи,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності;інші відомості,необхідні длявирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбаченістаттею 268цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Однак,у вказаномупротоколі,в порушенняданих вимогне вповному обсязівказане місцепроживання особи,відносно якоїскладений протоколпро адміністратинеправопорушення ( АДРЕСА_1 ),в протоколізазначено паспортгромадянина України НОМЕР_1 ,проте цесуперечить вимогамп.9розділу 2інструкції зоформлення матеріалівпро адміністративніправопорушення ворганах поліції зареєстрованої вМіністерстві юстиціїУкраїни 01грудня 2015р.за №1496/27941,згідно якогопередбачено те,що прискладанні протоколупро адміністративнеправопорушення зазначаються,зокрема:у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)).
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення маються виправлення, а саме: 1) в даті складання; 2) в даті народження особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення; 3) в даті повідомленні про розгляд адміністративної справи.
Згідно п.п. 6, 7 розділу 2 інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за № 1496/27941, передбачено те, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою.
Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
Крім того, до матеріалів справи не додано копії паспорту (з пропискою), коду, або іншого документу, що посвідчує особу відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого можна ідентифікувати особу та встановити її місце реєстрації та проживання.
Оскільки дані обставини унеможливлюють розгляд справи, відповідно до ст.ст. 256, 278 КУпАП, матеріали справи підлягають поверненню на доопрацювання органу, від якого надійшов до суду протокол про адміністративне правопорушення.
За таких обставин, суд не має можливості прийняти законне та обґрунтоване рішення у справі, у зв`язку з чим матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути на доопрацювання.
При доопрацюванні матеріалів справи необхідно усунути вищенаведені недоліки із врахуваннямст. 38 КУпАПщодо строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 256, 276 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 - для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: В.О. Шовкун