ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.09.10Справа №2а-8088/10/15/0170 (17:31) Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Асєєвої Л.О., за участю
представника позивача Юсупова Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції в м. Євпаторія АР Крим
до Приватного підприємства «РКС-Теплотрейд»
про стягнення
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Євпаторія АР Крим (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з позовом до Приватного підприємства «РКС-Теплотрейд» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості з податку на додану вартість - штрафні санкції - в сумі 165,00 гривен.
Позовні вимоги мотивовані нормами Законів України «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позивні вимоги з підстав, зазначених у позовної заяви, та пояснив, що відповідач раніше був зареєстрований та знаходився на обліку у Кременчуцької ОДПІ. Кременчуцькою ОДПІ був складений акт №4/29-052 від 14.10.2009 року та на підставі п.п. «в» п. 9.8. ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» №168 (далі Закон №168) було анульовано реєстрацію платника податку на додану вартість. Відповідно до абзацу 15 п. 9.8. Закону 168, якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку. Актом №70 від 13.11.2009 року було встановлено порушення п.п.9.8.15 п 9.8. Закону №168. На підставі акту №70 від 13.11.2009 року було прийнято податкове повідомлення рішення №8052521500/0 та визначена сума податкового зобовязання у розмірі 170,00 гривень.
Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про час, місце і дату слухання справи був сповіщений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на адміністративний позов, будь-яких доказів суду не надав.
На підставі статті 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представника відповідача на підставі наявних в справі матеріалів, оскільки по справі достатньо доказів для вирішення її по суті.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що відповідач був зареєстрований та знаходився на обліку у Кременчуцької ОДПІ. У звязку зі зміною юридичної адреси ПП «РКС-Теплотрейд» з 16.10.2009 року зареєстрований за адресою АР Крим, м. Євпаторія, вул. Крупської, б. 42 та знаходився на податковому обліку ДПІ в м. Євпаторія АР Крим як платник податків.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Судом встановлено, що Кременчуцькою ОДПІ був складений акт №4/29-052 від 14.10.2009 року та на підставі п.п. «в» п. 9.8. ст. 9 Закону України «Про податок на додану вартість» №168 (далі Закон №168) було прийнято рішення про анулювання реєстрації ПП «РКС-Теплотрейд» платником податку на додану вартість
За результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності складено акт № 70 від 13.11.2009 року, яким встановлені порушення п.п. 9.8.15 п. 9.8. Закону №168, а саме: неповернення свідоцтва платника податку на додану вартість після прийняття рішення податковим органом про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість (а.с.51-52).
На підставі акту перевірки винесене податкове повідомлення-рішення №8052521500/0 від 23.11.2009 р. на суму 170,00 грн. (а.с.56), яке було розміщено на дошці оголошень 13.11.2009 року.
Перевіряючи законність та обґрунтованість позивних вимог суд зазначає наступне.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР (далі Закон 168).
Відповідно до абзацу 15 п. 9.8. Закону 168, якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
Згідно з п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно з п.п. 5.2.1. п.5.2 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Виходячи з наведених норм права, суд вважає, що податкове повідомлення рішення прийнято податковим органом на підставі Закону, у межах повноважень податкового органу у звязку з встановленим порушенням норм Закону №168. Матеріали справи свідчать, що податкові зобовязання за податковим повідомленням - рішенням №8052521500/0 від 23.11.2009 р з урахуванням часткової сплати складають 165,00 гривень та відповідно до наведених норм вважаються узгодженими.
Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 року у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Судом встановлено, що 03.02.2010 року ДПІ у м. Євпаторії АРК була складена перша податкова вимога № 1/20 на суму податкового боргу за штрафними санкціями в розмірі 165,00 гривень. Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення. Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений «Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та «Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.
У звязку з неможливістю вручення податкової вимоги № 1/20 був складень акт №20/24-0-04 від 12.02.2010 року, де зазначено, що у звязку з відсутністю платника податку за місцем реєстрації, податкова вимога розміщення на дошці оголошень 12.02.2010 року.
Судом встановлено, що 18.03.10 року ДПІ у м. Євпаторії АР Крим була складена друга податкова вимога № 2/68, відповідно до якої сума податкового боргу з ПДВ за штрафними санкціями складає 165,00 гривень.
У звязку з неможливістю вручення податкової вимоги № 2/68 був складень акт №32/24-0-04 від 29.03.2010 року, де зазначено, що у звязку з відсутністю платника податку за місцем реєстрації, податкова вимога розміщення на дошці оголошень 29.03.2010 року.
Таким чином, суд зазначає, що податкові зобовязання у сумі 165,00 гривень є узгодженими податковими зобовязаннями відповідно до норм податкового законодавства.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати ним заборгованості в сумі 165,00 гривень, не надано також доказів скасування спірного податкового повідомлення-рішення та виконання вимог положень 15 п. 9.8. Закону 168.
Таким чином, позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості перед бюджетом по сплаті податку на додану вартість у розмірі 165,00 гривень являються обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У судовому засіданні 16.09.2010 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову складено у повному обсязі 21.09.2010 року.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158 163КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити у повному обсязі.
2.Стягнути з фізичної Приватного підприємства «РКС-Теплотрейд» (ЄДРПО 35414187) заборгованість перед бюджетом по сплаті податку на додану вартість у сумі 165,00 гривень.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Тоскіна Г.Л.