Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"14" жовтня 2010 р.Справа № 15/881-10 За позовом Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області м. Хмельницький
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" м. Кам'янець-Подільський
про стягнення 81109,2 грн.
Головуючий суддя
суддя Шпак В.О.
суддя Радченя Д.І.
Представники сторін:
від позивача Сліпчук О.П. - за довіреністю від 28.04.2010р.
від відповідача не з'явився
В судовому засіданні відповідно до ч.2 ст.85 ГПК України проголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Рішення приймається 14.10.2010р., оскільки в судовому засіданні 27.09.2010р. оголошувалась перерва.
Суть спору:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 81109грн. 20коп. шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу самовільним водокористуванням.
В судовому засіданні 22.07.2010р. представником позивача подано заяву про зменшення розміру позовних вимог, відповідно до якої позивач просить суд стягнути з відповідача 80500грн. 36коп. шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу самовільним водокористуванням за період з 26.04.2009р. по 01.11.2009р.
Заява про зменшення позовних вимог, не суперечить чинному законодавству, не порушує права та охоронювані законом інтереси сторін та судом приймається.
З врахуванням поданого зменшення позовних вимог, позивач просить суд стягнути з відповідача 80500грн. 36коп. шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу самовільним водокористуванням за період з 26.04.2009р. по 01.11.2009р. В підтвердження позовних вимог наголошує на тому, що проведеною працівниками Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області перевіркою дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ "Кам’янець-Подільський м'ясокомбінат" встановлено, що останнє здійснювало спеціальне водокористування для забезпечення господарсько-побутових потреб за відсутності дозволу на спеціальне водокористування в період з 26.04.2009 року по 01.11.2009 року. Даний факт підтверджується актом перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства №234/08 від 25.11.2009 року, постановою про притягнення до адміністративно відповідальності №006601/08 від 01.12.2009 року, довідкою № 201 від 25.12.2009 року. Відповідно до Методики розрахунку відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів затвердженої наказом Мінприроди №389 від 20.07.2009 року шкода внаслідок самовільного водокористування (без наявності відповідного на те дозволу) становить 81109,2грн. Добровільно шкоду згідно вимоги № 1211/03 від 10.03.2010 року відповідачем не сплачено.
Відповідач у відзиві на позов, доповненні до відзиву на позов проти позовних вимог заперечує наголошуючи на тому, що позивач для розрахунку збитків взяв період із 26.04.2009 року по 01.11.2009року, причому збитки він розрахував керуючись методикою, затвердженою наказом Мінприроди № 389 від 20.07.2009р. Вказаний наказ виданий Мінприроди 20.07.2009 року в п.4 наказу вказано зокрема, що він вступає в силу через 10 днів після його реєстрації в Міністерстві Юстиції України. Наказ зареєстровано в міністерстві юстиції України 14 серпня 2009 року за № 767/16783, отже він вступив в силу 24 серпня 2009 року, а до 24 серпня 2009 року діяла методика обрахунку збитків, передбачена наказом № 290 від 29 грудня 2001 року. Наказом № 389 від 20.07.2009 року передбачений розрахунок збитків за формулою : Зсам=100хWхТар, де W –об`єм води, що використана самовільно в куб.м., Тар - норматив збору за спеціальне водокористування, що діє в регіоні на момент виявлення порушення 100 –коефіцієнт. Зазначає, що наказом № 290 від 29.12.2001 року передбачена формула Зсам = WхТарх5, тобто вважає, що позивач мав право обраховувати суму збитків із коефіцієнтом 100 лише після вступу наказу № 389 від 20.07.2009 року в силу, тобто з 25.08.2009 року. Також повідомив, що Хмельницьким окружним адміністративним судом розглянута справа № 2а-5642/09/2270/11 за позовом Прокурора м. Кам`янця-Подільського в інтересах Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області про стягнення з товариства збитків за самовільне водокористування за період із 25.04.2009 року по 09.06.2009 року в розмірі 608 грн 84 к. З врахуванням наведеного вважає, що позивач вправі пред’являти позов, використовуючи положення методики, затвердженої наказом 289 від 20.07.2009 року лише за період із 25.08.2009р. Зазначив, що 21.07.2009 року товариством подано до Дозвільного центру Кам’янець-Подільської міської Ради пакет документів на отримання дозволу на спецводокористування, що підтверджується копією заяви із відміткою Дозвільного центру. У відповідності до ст. 7 п.9 ЗУ "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" № 2806-ІV від 6 вересня 2005 року дозвільний орган не пізніше ніж за 10 днів з моменту отримання заяви зобов’язаний видати суб’єкту господарювання необхідний дозвіл або надати письмове повідомлення про відмову в видачі документу дозвільного характеру Державне управління охорони навколишнього середовища надало товариству вказаний дозвіл лише 01.11.2009 року тобто через 3 місяці після подачі документів до Дозвільного центру Кам’янець-Подільської міської Ради, прямо порушивши приписи ст.7 п.9 ЗУ "Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності", з врахуванням викладеного вважає, що за період з 1 серпня 2009 року по 1 листопада 2009 року з товариства збитки не можуть бути стягнені, оскільки Державне управління охорони навколишнього середовища незаконно затримало видачу необхідного дозволу. Наголошує, що підприємство є об'єктом підвищеної небезпеки у відповідності до свідоцтва №120 від 14.09.2006р. На підприємстві використовується аміак в кількості 22,5тонн, який є вибухонебезпечним та обслуговується компресорною підприємства. У відповідності до проекту компресорного цеху витрати на виробничі потреби компресорної складають 14куб м. на добу, тобто 420куб на місяць. В період перевірки підприємство використовувало воду лише на потреби компресорної для уникнення техногенних аварій.
В судовому засіданні 05.07.2010р. представником відповідача надано розрахунок забору води за період перевірки Державної екологічної інспекції. Згідно поданого відповідачем розрахунку за період з 26.04.2009 по 02.11.2009р. підприємством використано води в кількості 3084 куб м. Також відповідач повідомив, що своєю заявою № 3301/03 від 07.06.10 року позивач частково відмовився від позову в сумі 608,44 к. Відповідно до рішення Хмельницького окружного адміністративного суду у справі № 2а-5642/09/2270/11. Зазначив, що по вказаній справі судом було розглянуто шкоду за період із 25.04.2009 року по 9.06.2009 року шкода була обчислена за забрану воду в кількості 463 м.куб води. З врахуванням чого позивач за вказаний період нарахував підприємству шкоду в розмірі 0,263x100x463=12176,9 куб.м. Наголошує, що на підставі зазначеного позивач мав би відмовитися саме від такої суми позову, чого він не зробив, а тому вказана відмова під позову порушує права підприємства. За період із 21.07.2009 р. по 01.08.2009 року (день в який Держуправління охорони навколішнього середовища повинно було видати підприємству дозвіл) спожита слідуюча кількість води 1392 куб м, що мало б становити розмір шкоди: 0,263x5x1392=1830,48грн. із врахуванням методики, яка діяла на час здійснення порушення. На підставі зазначеного вважає, що сума штрафу за решту періоду повинна складати за період з 01.08.2009 по 24.08.2009 - 250x0,263x5=328,75грн.; за період з 24.08 по 01.11.2009 року 830x0,263x100=21829 грн. Всього 22157,2. Звертає увагу суду, що вказана сума не може бути стягнути з підприємства на підставі ст.1166 та ст.614 ЦК України, оскільки вини підприємства у вчиненні порушення за цей період немає, немає і факту протиправної поведінки (у вигляді бездіяльності), а у відповідності до ст.614 ЦК підприємство повинно бути звільнено від відповідальності, оскільки вжило всіх необхідних наслідків для ненастання шкоди для держави в період з 01.08.2009 р. по 01.11.2009р. Повідомив, що 90% води яка добувалася в цей період направлялася на потреби об’єкту підвищеної екологічної небезпеки компресорної, що підтверджується звітами про використання води копії яких надаються. Нестача води в системі компресорної привела б до її аварійної зупинки та викиду аміаку, зараження м. Кам’янець-Подільський та прилеглих територій.
Розглядом наявних матеріалів справи встановлено наступне:
У період з 25 листопада по 30 листопада 2010р. Державною екологічною інспекцією в Хмельницькій області було проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат", за результатами якої складено акт перевірки №234/08.
Вказаним актом перевірки встановлено, що підприємство для господарсько побутових та виробничих потреб використовує 3 артезіанські свердловини на підставі дозволу на спеціальне водокористування № 002315 від 02.11.2009р. термін дії 3 роки. Попереднії дозвіл виданий 25.04.2006р. терміном на 3 роки (до 25.04.2009р.). У період з 25.04.2009р. по 02.11.2009р. ТОВ „Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" являвся самовільним користувачем. В період з 26.04.2009р. по 01.11.2009р. було використано води 3084 тис. м. куб. Паспорти на свердловини Представлено журнал обліку води з урахуванням показників лічильників. (Лічильники марки СГВ-65). Підприємство звітує за формою №2 ТП (водгосп). За 2008р. забрано із підземного горизонту 22,455 тис. м. куб. води при ліміті (301,32 тис. м. куб.), а за 3 квартала 2009р. 1,588 тис. куб. води. У ТОВ „Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" відсутній спеціальний дозвіл на користування надрами який видається Міністерством охорони навколишнього природного середовища України. Стічні води скидаються в міську каналізаційну мережу (договір з ЗАТ "Тепловоденергія" № 930 від 01.01.06р. на подачу води та приймання стічних вод).
За наслідками перевірки головного інженера ТОВ „Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" притягнуто до адміністративної відповідальністю за порушення вимог природоохоронного законодавства, про що винесено постанову про накладення адміністративного стягнення від 01.12.2009р. №006601/08.
В матеріалах справи наявний розрахунок розміру відшкодування збитків, заподіяних державі при самовільному водокористуванні ТОВ „Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат", згідно якого розрахунок розміру збитків проведено за формулою Зс.в.=W х Тар х 100, де W - об'єм води, Тар - діючий на час порушення тариф на воду як природній ресурс, без урахування пільгових та становить Зс.в.=W х Тар х 100 = 3084 х 0,236грн. х 100=81109грн. 20коп.
Згідно долученої до матеріалів справи довідки ТзОВ "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" №201 від 25.12.2009р., витрати питної води на виробничі потреби ТОВ "Кам'янець-Подільський м'сокомбінат" з 26.04.2009р. по 24.08.2009р. та з 25.08.2009р. по 01.11.2009р.: квітень (26-30) - 70куб.м.; травень - 400куб.м.; червень - 866куб.м.; липень 670куб.м.; липень - 670куб.м.; серпень (1-24) - 248куб.м.; серпень (25-31) - 50 куб.м.; версень - 620куб.м.; жовтень - 140куб.м.; листопад (01) - 20куб.м.
10.03.2010р. Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області на адресу ТОВ "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" направлено лист вих. № 1211/03 з вимогою провести перерахування коштів в сумі 81109грн. 20коп.
Вказаний лист ТОВ "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" залишено без відповіді та відповідного реагування, з врахуванням чого позивачем подано позов до суду про примусове стягнення з ТОВ "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" 81109грн. 20коп. шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу самовільним водокористуванням.
Згідно заяви про зменшення позовних вимог, прийнятої в судовому засіданні 14.10.2010р. заявлена позивачем до стягнення сума становить 80500грн. 36коп.
В ході судового розгляду справи №15/881-10, за клопотанням відповідача, судом витребувано з Хмельницького окружного адміністартивного суду матеріали адміністративної справи №2а-5642/09/2270/11 за позовом прокурора м. Кам'янець-Подільський в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області до Товариства з обемежною відповідальністю "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" про стягнення 608грн. 84коп. збитків, заподіяних державі самовільним водокористуванням.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 28.07.2009р. задоволено позов прокурора м. Кам'янець-Подільський в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції та стягнуто з Товариства з обемежною відповідальністю "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" 608грн. 84коп. збитків, заподіяних державі самовільним водокористуванням.
Як вбачається з постанови суду №2а-5642/09/2270/11 від 28.07.2009р. період за який ТзОВ "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" здійснювалось самовільне водокористування визначено з 25.04.2009р. по 09.06.2009р.
Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, судом враховується наступне:
Відповідно до ст.20 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища” до компетенції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і його органів на місцях належать державний контроль за використанням і охороною земель, надр, поверхневих і підземних вод, атмосферного повітря, лісів та іншої рослинності, тваринного світу, морського середовища та природних ресурсів територіальних вод, континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони республіки, а також за додержанням норм екологічної безпеки.
Забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), екологічної та в межах своєї компетенції радіаційної безпеки на відповідній території згідно Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 19.12.2006 №548, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 лютого 2007 року за №119/13386 "Про затвердження Положення про Державне управління охорони навколишнього природного середовища в областях, містах Києві та Севастополі та Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі "покладено на Державну екологічну інспекцію.
Згідно з ч. 5 Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі, затверджено Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 19.12.2006 №548 (із змінами) Інспекція вправі обстежувати в установленому порядку підприємства, установи і організації з метою перевірки додержання ними вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, виконувати в установленому порядку відбір проб, інструментально-лабораторні вимірювання показників складу та властивостей, у тому числі забруднюючих речовин на об'єктах, що обстежуються; перевіряти документи на право спеціального використання природних ресурсів (ліцензії, дозволи); складати акти перевірок і протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати справи про адміністративні правопорушення у межах повноважень, визначених законом; подавати позови про відшкодування втрат і збитків, завданих унаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Відповідно до ст. 68 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України. Відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища несуть особи винні у самовільному спеціальному використанні природних ресурсів. Підприємства, установи, організації та громадяни України, а також іноземні юридичні та фізичні особи та особи без громадянства зобов'язані відшкодувати шкоду, завдану внаслідок порушення вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.
Відповідно до ст. 69 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.
Статтею 19 Закону України „Про надра” передбачено, що надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр. Право на користування надрами засвідчується актом про надання гірничого відводу.
Згідно ст. 21 зазначеного вище закону, надра у користування для видобування прісних підземних вод і розробки родовищ торфу надаються без надання гірничого відводу на підставі спеціальних дозволів, що видаються після попереднього погодження з органами Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державного комітету України по нагляду за охороною праці та Міністерства охорони здоров'я України на місцях.
Частиною 2 ст.48 Водного кодексу України передбачено, що спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських та інших державних і громадських потреб.
Відповідно до п. 9 ст. 44, ч. 1 ст. 49 Водного кодексу України водокористувачі зобов'язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу. Спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу.
Згідно ст.ст. 110, 111 Водного кодексу України порушення водного законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законодавством України. Підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземні юридичні і фізичні особи та особи без громадянства зобов'язані відшкодувати збитки, завдані ними внаслідок порушень водного законодавства, в розмірах і порядку, встановлених законодавством України.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем у акті перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" №234/08 зафіксовано факт здійснення відповідачем в період з 25.04.2009р. по 02.11.2009р. спеціального водокористування для забезпечення господарських та виробничих потреб населення за відсутності дозволу на спеціальне водокористування (строк дії дозволу виданого 25.04.2006р. до 25.04.2009р.), та згідно наданої довідки ТзОВ "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" №201 від 25.12.2009р., витрати питної води на виробничі потреби ТОВ "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" з 26.04.2009р. по 24.08.2009р. використано 2254куб.м. води, з 25.08.2009р. по 01.11.2009р. - 830куб.м.
Відповідно до долученого позивачем до матеріалів справи розрахунку, проведеного позивачем на підставі акту перевірки, розмір відшкодування збитків в сумі 81109грн. 20коп., заподіяних державі при самовільному водокористуванні за період з 26.04.2009р. по 01.11.2009р. проведено на підставі Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженої Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 20.07.2009 № 389 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14.08.2009р. за № 767/16783.
Пунктом 3 Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 20.07.2009 № 389 "Про затвердження Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів" визнано таким, що втратив чинність, наказ Мінекобезпеки від 18.05.95 №37 "Про затвердження Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів", зареєстрований в Мін'юсті 01.06.95 за №162/698.
Пунктом 4 Наказу встановлено, що наказ набирає чинності через 10 днів після його державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Враховуючи те, що Наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 20.07.2009 № 389 "Про затвердження Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів" зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 14.08.2009р. за № 767/16783, затверджена останнім методика набирає чинності з 24.08.2009р.
Зважаючи на наведене розрахунок розміру відшкодування збитків, заподіяних державі самовільним водокористуванням на підставі даної методики слід проводити за період з 24.08.2009р. по 01.11.2009р. Згідно довідки ТОВ "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" №201 від 25.12.2009р. у період з 25.08.2009р. по 01.11.2009р. товариством з підземного водозабору забрано для господарсько-побутових та виробничих потреб 830куб.м. води. Розрахунок розміру збитків здійснюється за формулою Зс.в.=W х Тар х 100, де W - об'єм води, Тар - діючий на час порушення тариф на воду як природній ресурс, без урахування пільгових, 100 - коефіцієнт Зс.в.=W х Тар х 100 = 830 х 0,263грн. х 100=21829грн.
В період з 26.04.2009р. по 24.08.2009р., нарахування розміру збитків заподіяних державі самовільним водокористуванням слід проводити на підставі Методики розрахунку розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів, затвердженої наказом Мінекобезпеки від 18.05.95 №37 та зареєстрованої в Мін'юсті 01.06.95 за №162/698.
За вказаний період згідно довідки ТОВ "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" №201 від 25.12.2009р. товариством з підземного водозабору забрано для господарсько-побутових та виробничих потреб 2254куб.м. води. Розрахунок розміру збитків здійснюється за формулою Зс.в.=W х Тар х 5, де W - об'єм води, Тар - діючий на час порушення тариф на воду як природній ресурс, без урахування пільгових коефіцієнтів, 5 - коефіцієнт Зс.в.=W х Тар х 5 = 2254 х 0,263грн. х 5=2964грн. 01коп.
З огляду на зазначене, правомірною до нарахування є сума 24793грн. 01коп. (21829грн. +2964грн. 01коп.).
Враховуючи те, що постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 28.07.2009р. задоволено позов прокурора м. Кам'янець-Подільський в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції та стягнуто з Товариства з обемежною відповідальністю "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" 608грн. 84коп. збитків, заподіяних державі самовільним водокористуванням за період з 25.04.2009р. по 09.06.2009р., а згідно приписів ст.61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, суд вважає необхідним зменшити розмір нарахованої суми збитків 24793грн. 01коп. на суму 608грн. 84коп., з врахуванням чого обгрунтованою до стягнення є сума збитків в розмірі 24184грн. 17коп. (24793грн. 01коп. - 608грн. 84коп.).
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги в частині стягнення 24184грн. 17коп. обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню. Доказів які б спростовували позовні вимоги в частині стягнення 24184грн. 17коп. збитків та про погашення даного розміру збитків суду не подано.
Згідно ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст.34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
З огляду на викладене в решті позовних вимог у позові необхідно відмовити.
У відповідності до ст.49 ГПК України витрати по оплаті державного мита та на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу підлягають покладенню на відповідача пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 1, 45, 12, 15, 33, 34, 35, 43, 44, 49, 82-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд-
В И Р І Ш И В:
Позов Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області м. Хмельницький до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" м. Кам'янець-Подільський про стягнення 80500грн. 36коп. шкоди задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" м. Кам'янець-Подільський, вул. Маршала Харченко, 2, код ЄДРПОУ 33827652) на користь Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. І. Франка, 2/2, код ЄДРПОУ 24971547) для зарахування на рахунок Кам'янець-Подільського УДК, р/р 31519921700003, код класифікації 24062100, код 23565590, МФО 815013, банк одержувача: ГУ ДКУ у Хмельницькій області - 24184грн. 17коп. (двадцять чотири тисячі сто вісімдесят чотири гривні 17коп.) шкоди, заподіяної самовільним водокористуванням.
Видати наказ.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" м. Кам'янець-Подільський, вул. Маршала Харченко, 2, код ЄДРПОУ 33827652) в доход державного бюджету України для зарахування на р/р 31112095700002 МФО 815013, код ЄДРПОУ 23565225, отримувач коштів УДК м. Хмельницький, банк отримувача: ГУ ДКУ у Хмельницькій області; код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095, 241грн. 84коп. (двісті сорок одна гривня 84коп.) витрат по оплаті державного мита.
Видати наказ.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Кам'янець-Подільський м'ясокомбінат" м. Кам'янець-Подільський, вул. Маршала Харченко, 2, код ЄДРПОУ 33827652) в доход державного бюджету України для зарахування на р/р 31211264700002 отримувач коштів: УДК м. Хмельницький, банк отримувача: ГУ ДКУ у Хмельницькій області, МФО 815013, код ЄДРПОУ 23565225, код бюджетної класифікації 22050003, символ звітності банку 264, 70грн. 89коп. (сімдесят гривень 89коп.) витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Видати наказ.
В задоволенні решті позовних вимог відмовити.
Головуючий суддя Муха М.Є.
Суддя Шпак В.О.
Суддя Радченя Д.І.
Рішення складено в повному обсязі і підписано 19.10.2010р.
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу. помічник судді