Постанова № 12040964, 22.10.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.10.2010
Номер справи
2а-3001/10/0970
Номер документу
12040964
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"22" жовтня 2010 р. Справа № 2a-3001/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Чуприни О.В.

за участю секретаря судового засідання Семанюк М.П.

представника позивача : Калуського міськрайонного центру зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Стасів О.В.

представника відповідача : Приватного підприємства Томметал- не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали адміністративної справи за позовом Калуського міськрайонного центру зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Приватного підприємства Томметалпро стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 549,38 грн., -

ВСТАНОВИВ:

30.08.2010 року Калуський міськрайонний центр зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі позивач, Калуський міськрайонний центр зайнятості) звернувся в суд з адміністративним позовом до Приватного підприємства Томметал(далі - відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків в сумі 549,38 грн.

Ухвалою суду від 31.08.2010 року дану позовну заяву залишено без руху, у зв'язку із невідповідністю вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, та надано строк для усунення недоліків.

Позивач у вказаний строк усунув недоліки і 15.09.2010 року вказана адміністративна справа ухвалою суду призначена до судового розгляду.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в порушення вимог підпункту 2 пункту 2 статті 35 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттяза період з 01.04.2009 року до 29.04.2010 року допущено заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 549,38 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві та пояснив, що заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків підлягає стягненню в дохід Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України.

Відповідач в судове засідання повторно не зявився, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, які міститься в матеріалах справи, причини неявки суду не повідомив. Письмове заперечення проти позову не подав. Судом продовжено розгляд справи за відсутності відповідача на підставі частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши представника позивача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних мотивів.

Судом встановлено, що 04.07.2006 року Калуською районною державною адміністрацією Івано-Франківської області проведено державну реєстрацію Приватного підприємства Томметал, та яке із 07.07.2006 року являється платником страхових внесків відповідно до Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначаються Закон України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 1 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттязагальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Пунктом 4 частини 1 статті 1 вказаного Закону визначено, що страхувальники - це роботодавці, застраховані особи, фізичні особи-субєкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, які відповідно до зазначеного вище Закону сплачують страхові внески.

Згідно пункту 10 частини 1 статті 1 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттявизначено роботодавця як власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання та фізичну особу, які використовують найману працю.

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттяроботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

В судовому засіданні встановлено, що позивачем проведено планову перевірку відповідача, якою виявлено допущення відповідачем заборгованості по сплаті страхових внесків за період з 01.04.2009 року до 29.04.2010 року в розмірі 549,38 грн., що підтверджується актом перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за №104 від 29.04.2010 року та додатками до нього, з яким без заперечень ознайомлена уповноважена особа відповідача (а.с. 6-9).

Відповідно до статті 17 зазначеного вище Закону розмір страхових внесків щорічно за поданням Кабінету Міністрів України встановлюється Верховною Радою України відповідно для роботодавців та застрахованих осіб одночасно із затвердженням Державного бюджету України на поточний рік. Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Згідно вимог частини 2 статті 19 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттястрахові внески нараховуються на зазначені у цій статті фактичні виплати (доходи), що не перевищують максимальної величини фактичних витрат страхувальника на оплату праці найманих працівників і доходу фізичних осіб, грошового забезпечення військовослужбовців, з якої справляються внески до Фонду, що встановлюється щороку на рівні п'ятнадцяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач у відповідності до пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттяє платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціально страхування і зобов'язаний виконувати обов'язки платника страхових внесків, встановлені Законом.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач допустив недоїмку по сплаті страхових внесків в сумі 549,38 грн., що підтверджується розрахунком нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.04.2009 року по 18.03.2010 року (а.с. 8, 9).

Згідно статті 38 Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіттяроботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Відповідно до пункту 7.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України за № 339 від 18.12.2000 року, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості шляхом проведення планових перевірок.

У разі виявлення під час перевірки простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків (недоїмки) вони донараховуються та стягуються з нарахуванням пені та накладанням штрафу.

Судом встановлено, що за несплату страхових внесків позивачем 17.06.2010 року прийнято рішення про стягнення із відповідача простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу в розмірі 549,38 грн. (а.с. 10).

Станом на день розгляду справи відповідачем заборгованість не погашена, хоча із рішенням центру зайнятості відповідача ознайомлено 22.06.2010 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 13).

Крім того, відповідачем 09.04.2010 року подано до центру зайнятості розрахункову відомість про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1 квартал 2010 року, де в графі “22” зазначено недоїмку зі сплати страхових внесків в розмірі 549,38 грн. (а.с. 43, 44).

Таким чином, суд приходить до висновку, що несплата Приватним підприємством Томметалстрахових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2009 року до 29.04.2010 року в розмірі 549,38 грн. є порушенням пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, а сплата таких страхових внесків в установлені строки та в повному обсязі є обов'язком відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства Томметал(код ЄДРПОУ 34465329, вул. Олексина, 90, с. С. Сівка-Калуська, Калуський район, Івано-Франківська область) на користь Калуського міськрайонного центру зайнятості робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 549 (пятсот сорок девять) гривень 38 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя : /підпис/ Чуприна О.В.

Постанова складена в повному обсязі 27.10.2010 року.