Постанова № 120368962, 15.07.2024, Романівський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
15.07.2024
Номер справи
290/717/24
Номер документу
120368962
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

290/717/24

П О С Т А Н О В А

Іменем України

смт. Романів 15 липня 2024 року

Суддя Романівського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 1 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 126 частиною 5 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП):

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина України,який маєреєстраційний номероблікової карткиплатника податківв Державномуреєстрі фізичнихосіб -платників податків НОМЕР_1 ,не працюючого,проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -

В С Т А Н О В И В :

До Романівського суду Житомирської області надійшли матеріали про адміністративні правопорушення (протоколи серії ): ААД № 400173 за статтею126 частиною 5 КУпАП та ААД № 661549 за статтею126 частиною 5 КУпАП, скоєні ОСОБА_1 , яким присвоєно номера судових справ 290/717/24 та 290/924/24.

Згідно частини 2 статті 36 КУпАП, суддею об`єднано вказані матеріали про адміністративні правопорушення в одне провадження та присвоєно № 290717/24.

09 травня 2024 року о 16 години 35 хвилин в смт.Миропіль по вул.Перемоги, 70, Житомирського району Житомирської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом мопедом марки «HONDA DIO», без реєстраційного номерного знаку, будучи позбавленим права керування транспортними засобами.Правопорушення вчинено повторно протягом року, 16.03.2024 року постанова ББА №313690, чим порушив вимоги пункту 2.1(а) ПДР, за що передбачена відповідальність за частиною 5 статті 126 КУпАП. (згідно протоколу).

Окрім того, 07 червня 2024 року о 15 години 50 хвилин в смт.Миропіль по вул.Перемоги Житомирського району Житомирської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом мопедом марки «HONDA DIO», без реєстраційного номерного знаку, будучи позбавленим права керування всіма видами транспортними засобами.Правопорушення вчинено повторно протягом року, чим порушив вимоги пункту 2.1(а) ПДР, за що передбачена відповідальність за частиною 5 статті 126 КУпАП. (згідно протоколу).

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі "Смірнов проти України", відповідно до якого в силу вимог частини 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмет спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням частини 1 статті 6 даної Конвенції.

В своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

У своєму рішенні у справі «Калашников проти Росії» Європейський суд з прав людини зазначив, що розумність тривалості провадження визначається залежно від конкретних обставин справи, враховуючи критерії, визначені у прецедентній практиці Суду, зокрема, складність справи, поведінка заявника та поведінка компетентних органів влади.

З аналізу зазначених норм Конвенції та практики Європейського суду з прав людини вбачається, що питання про порушення ст. 17 Конвенції, яка закріплює один із основоположних принципів Конвенції - принцип неприпустимості зловживання правами, може поставати лише у сукупності з іншою статтею Конвенції, положення якої у конкретному випадку дають підстави для висновку про зловживання особою наданим їй правом.

Крім того, в рішенні Європейського суду з прав людини від 07.07.1989 року у справі «Юніон Аліментаріа проти Іспанії» зазначено, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи вказані рішення ЄСПЛ та вимоги статті 268 КУпАП, з метою недопущення необґрунтованого порушення строків розгляду справи про адміністративне правопорушення, встановлених статтею 277 КУпАП, а також строків накладення адміністративного стягнення, передбачених статтею 38 КУпАП, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності ОСОБА_1 відповідно до вимог статті 268 КУпАП.

Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух» визначається ПДР, згідно з пунктом 1.9 яких особи, які порушують ці правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Згідно статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Статтею 126 частиною 5 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.

Відповідно доінформації,що наданавідділенням поліції№1 Житомирського районного управління поліції ГУ НП в Житомирській області, ОСОБА_1 ,23грудня 2023року відповіднодо постанови пронакладення адміністративногостягнення посправі проадміністративне правопорушенняу сферізабезпечення безпекидорожнього руху,зафіксоване нев автоматичномурежимі серії БАД № 954173 був притягнутий до адміністративної відповідальності за частиною 4 статті 126 КУпАП. Також відповідно до постанови про накладенняадміністративного стягненняпо справіпро адміністративнеправопорушення усфері забезпеченнябезпеки дорожньогоруху,зафіксоване нев автоматичномурежимі серії ББА № 313690 від 16 березня 2024 року ОСОБА_1 був притягнутий до адміністративної відповідальності за частиною 4 статті 126 КУпАП

Згідно постанови судді Романівського районного суду Житомирської області від 17 жовтня 2023 року (справа №290/76/23), ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 130КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Також відповіднодо постановисудді Романівськогорайонного судуЖитомирської областівід 11квітня 2024року (справа№ 290/357/24) ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 5 статті 126, частиною 2 статті 130КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень, з позбавлення права керування транспортними засобами на строк п`ять років та без оплатного вилучення транспортного засобу

Оцінивши досліджені в ході розгляду справи докази у їх сукупності, суддя приходить до переконання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених статтею 126 частиною 5 КУпАП, що проявилося у порушенні учасником дорожнього руху правил дорожнього руху, а саме, повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частиною четвертою статті 126 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення серії ААД № 400173 від 09 травня 2024 року, ААД № 661549 від 07червня 2024року, копією постановипро накладенняадміністративного стягненняпо справіпро адміністративнеправопорушення усфері забезпеченнябезпеки дорожньогоруху,зафіксоване нев автоматичномурежимі серіяББА за№ 313755від 09травня 2024року,копією постановипро накладенняадміністративного стягненняпо справіпро адміністративнеправопорушення усфері забезпеченнябезпеки дорожньогоруху,зафіксоване нев автоматичномурежимі серіяББА за№ 313844від 07червня 2024року,довідкою відділенняполіції №1 Житомирськогорайонного управлінняполіції ГУНП вЖитомирській області від10травня 2024року за№ 4086/205/01-24,довідкою відділенняполіції №1 Житомирськогорайонного управлінняполіції ГУНП вЖитомирській області від 13 червня 2024 року за № 4978/205/01-24, розписками про роз`яснення прав та обов`язків, передбачених статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, заявками на отримання судових повісток, повідомлень в електронному вигляді за допомогою SMS повідомлення, постановами Романівського районного суду Житомирської області від 17 жовтня 2023 року (справа №290/76/23) та від 11 квітня 2024 року (справа №290/357/24), а також доданими матеріалами відеофіксації.

Відповідно до частини 1 статті 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Однак, згідно частини 2 цієї ж статті, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі статтею 17 КУпАП, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.

Обставин,що пом`якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суддею не встановлено.

Як вбачається з матеріалів справи, суду не надано документів про наявність у останнього в приватній власності транспортного засобу, а тому суд не застосовує додаткове стягнення у виді оплатного вилученням транспортного засобу.

За таких обставин, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, суддя вважає за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення, передбачене частиною 5 статті 126 КУпАП, у виді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк п`ять років та без оплатного вилученням транспортного засобу, що буде необхідним для його виправлення та достатнім для виконання завдань КУпАП.

Суддею при цьому враховується положення частини 3 статті 30 КУпАП відповідно до яких, якщо особою, позбавленою права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою цієї статті.

З дня набрання законної сили (з 23 квітня 2024 року) постановою судді Романівського районного суду Житомирської області від 11 квітня 2024 року по справі № 290/357/24 про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за частиною 5 статті 126, частиною 2 статті 130 КУпАП до 15 липня 2024 року пройшло 2 місяці 22 дні, тому невідбута частина призначеного йому стягненню у виді позбавлення права керування транспортними засобами становить 5 років 3 місяці 26 днів.

Враховуючи викладене, при накладенні на ОСОБА_1 остаточного стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами необхідно приєднати невідбуту частину стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами за постановою судді Романівського районного суду Житомирської області від 11 квітня 2024 року по справі № 290/357/24, яка набрала законної сили 23 квітня 2024 року, строк якого становить 5 років 3 місяці 26 днів.

Підстави для застосування іншого, більш м`якого або суворого стягнення, відсутні.

Накладаючи на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, суддя також стягує з його судовий збір у розмірі, визначеному частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 33-35,36, 38, 40-1, 126 ч.5, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Об`єднати в одне провадження справи за номерами 290/717/24 та 290/924/24, присвоївши № 290/717/24.

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 5 статті 126 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення за частиною 5 статті 126 КУпАП відповідно до статті 36КУпАП у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень, з позбавлення права керування транспортними засобами на строк п`ять років та без оплатного вилучення транспортного засобу.

Штраф стягнути на рахунок отримувача - ГУК у Житомир обл./Житомир обл./21081300, код отримувача: 37976485, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA368999980313060149000006001, код класифікації доходів бюджету: 21081300.

Відповідно до положень частини 3 статті 30 КУпАП, до накладеного на ОСОБА_1 за даною постановою стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 5 років приєднати невідбуту частину такого стягнення строком на 5 років 3 місяці 26 днів, накладеного на нього постановою судді Романівського районного суду Житомирської області від 11 квітня 2024 року по справі 290/357/24, та вважати, що загальний строк позбавлення ОСОБА_1 права керування транспортними засобами становить 10 років 3 місяці 26 днів.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605(шістсотп`ять)гривень 60копійок, який перерахувати на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходівбюджету 22030106.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Романівський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя М.В. Ковальчук