Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 954/476/24
Номер провадження 3/954/195/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2024 року смт Нововоронцовка
Суддя Нововоронцовського районного суду Херсонської області Каневський В. О.,
за участю секретаря судових засідань Ферко Г. М.,
прокурора Шарикової В.С.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
представника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ; проживає за адресою: АДРЕСА_2
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до наказу начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 22.01.2020 № 31-к «Про призначення ОСОБА_1 », ОСОБА_1 вважається таким, що з 03.02.2020 працює на посаді головного спеціаліста відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Великолепетиського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.
Наказом начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 03.06.2020 № 162-к «Про присвоєння рангу державного службовця ОСОБА_1 » ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби.
Наказом виконуючого обов`язки начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 16.01.2023 № 45-к «Про переведення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 з 17.01.2023 переведено на посаду головного спеціаліста державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.
Наказом виконуючого обов`язки начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 02.06.2023 № 328-к «Про присвоєння чергового рангу державного службовця ОСОБА_1 » ОСОБА_1 присвоєно черговий 8 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби.
Так, у ОСОБА_1 у період з 12.10.2023 (день набрання чинності Законом України № 3384-ІХ) до 31.01.2024 включно було 117 календарних днів для з`ясування строків подання, внесення до щорічної декларації, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, за 2022 рік достовірних відомостей, отримання для цього необхідної інформації та копій документів, у тому числі з відкритих джерел, а в подальшому заповнення та перевірки наявності на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції вказаної декларації, однак останній цим не скористався.
Відповідно до листа Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 11.03.2024 № 2023-7-вих-11/755-24, ОСОБА_1 не звертався до Управління щодо неможливості своєчасного подання ним щорічної декларації, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік та 2022 рік. Крім того, відповідно до вказаного листа, п. 15.4 особової карти державного службовця, попередження про обмеження та заборони, встановлені Законом України «Про запобігання корупції», підписаного 03.02.2020 ОСОБА_1 , останній був ознайомлений з вимогами та обмеженнями, встановленими Законами України «Про запобігання корупції» та «Про державну службу».
Відповідно до відомостей з Акредитованого центру сертифікації ключів АТ КБ «Приватбанк», ОСОБА_1 на момент подання ним щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, за 2021 рік, за 2022 рік, не мав ЕЦП, необхідного для успішного подання вказаної декларації, а отримав його лише 13.02.2024, тобто несвоєчасно.
Таким чином, головнний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Великолепетиського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області ОСОБА_1 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 та 2022 роки не пізніше 23 год. 59 хв. 31.01.2024 включно.
Разом з цим, ОСОБА_1 подав до Реєстру декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки, лише 13.02.2024 о 17:37 та 13.02.2024 о 18:30, тобто несвоєчасно
Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Указані обставини підтверджуються:
- протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №12/2024 від 29.04.2024;
- протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією №13/2024 від 29.04.2024;
- наказом начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 22.01.2020 № 31-к «Про призначення ОСОБА_1 »;
- наказом начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 03.06.2020 № 162-к «Про присвоєння рангу державного службовця ОСОБА_1 », за яким ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби;
- наказом виконуючого обов`язки начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 16.01.2023 № 45-к «Про переведення ОСОБА_1 », за яким ОСОБА_1 з 17.01.2023 переведено на посаду головного спеціаліста державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області;
- наказом виконуючого обов`язки начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 02.06.2023 № 328-к «Про присвоєння чергового рангу державного службовця ОСОБА_1 », за яким ОСОБА_1 присвоєно черговий 8 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби;
- інформацією про послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 ;
- листом Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області від 11.03.2024 № 2023-7-вих-11/755-24;
- особовою карткою державного службовця;
- листом Національного агентства з питань запобігання корупції про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 15.03.2024 № 47-10/16469/24.
ОСОБА_1 в судовому засіданні зазначив, що не був вчасно повідомлений та ознайомлений про терміни здачі декларацій і додав, що у зв`язку із виїздом з тимчасово окупованої території також немав можливості вчасно їх подати. Вину у скоєнні адміністративного правопорушення визнає, просив суворо не карати.
Представник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 заявила клопотання про закриття провадження та просила обмежетись усним зауваженням до ОСОБА_1 .
Прокурор Шарикова В.С. заперечила щодо клопотання про закриття провадження та просила ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», державні службовці є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, та суб`єктами відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов`язаний дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України «Про державну службу», на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».
Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанню функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особі уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядуванні з а період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Частиною 1 статті 172-6КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вирішуючи питання щодо призначеного покарання,суддя враховував положенняст. 33 КУпАП,та взяв до уваги характер вчиненого правопорушення, особи, яка вперше притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, обставину, що пом`якшує відповідальність - щире розкаяння винного; відсутність обставин, що обтяжують відповідальність.
Щодо клопотання про закриття провадження у справі та оголошення усного зауваження, суддя зазначає, що питання про застосування положень статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення суд вирішує відповідно до оцінки всіх обставин провини й особистості порушника. Не передбачено обов`язковості звільнення від адміністративної відповідальності за всі малозначні правопорушення, а лише констатується право прийняти таке рішення.
Декларування - один із найбільш ефективних інструментів запобігання корупції у публічному секторі. Подання декларацій суб`єктом декларування вчасно означає реалізацію суспільних відносин у сфері дотримання вимог фінансового контролю. Тому з огляду на об`єкт правопорушення, суддя дійшов висновку, що несвоєчасне подання декларацій за 2021 та 2022 року не може мати ознак малозначності.
Тому, з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає за необхідне до ОСОБА_1 застосувати стягнення у виді штрафу та стягнути судовий збір, оскільки відповідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 рокуразі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.
Керуючись ст.ст.33,40,280,283,284,287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Штраф перерахувати за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у Херсон обл/Берисл р-н/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37959517; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA648999980313050106000021039; кодкласифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу - штраф суду.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн (шістсот п`ять гривень 60 копійок), сплативши за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001; кодкласифікації доходівбюджету - 22030106; призначення платежу - судовий збір.
Роз`яснитиОСОБА_1 , що згідно з ч. 1ст. 307 КУпАП, штраф повинен бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, установлений ч. 1ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 2ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня винесення, а у разі оскарження постанови перебіг строку давності виконання постанови зупиняється до розгляду скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів до Херсонського апеляційного суду через Нововоронцовський районний суд Херсонської області.
Суддя В. О. Каневський