Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
10 липня 2024 рокусправа № 380/13797/24м.Львів, вул. Чоловського, буд. 2
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Лунь З.І. перевірила матеріали позовної заяви Стрийської міської ради до Сколівської міської ради про стягнення коштів.
В С Т А Н О В И В:
Стрийська міська рада (місцезнаходження: 82400, Львівська обл., м.Стрий, вул. Шевченка, 71, код ЄДРПОУ 26256903) звернулася до суду з позовом до Сколівської міської ради (місцезнаходження: Львівська область, Стрийський район, м.Сколе, майдан Незалежності, 1, код ЄДРПОУ 04056262), в якому просить суд:
-стягнути з Сколівської міської ради на користь Стрийської міської ради, утриманий податок на доходи фізичних осіб в сумі 33 54980,56 тис. грн., що сплачений в/ч НОМЕР_1 за в/ч НОМЕР_2 в місцевий бюджет відповідача.
Ухвалою від 01.07.2024 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії, а саме: для надання належним чином засвідчених письмових доказів, долучених до позовної заяви для суду; зазначити поштовий індекс та номер засобу зв`язку відповідача; зазначити номер засобу зв`язку та адрес електронної пошти третьої сторони, ВЧ НОМЕР_1 ; зазначити чи вживались заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви та перелік таких заходів, якщо вони здійснювалися; зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; надати обґрунтування змісту і характеру якого саме порушеного права (інтересу) позивача з якого часу і у порушення яких нормативно-правових актів допущено відповідачем; уточнити зміст заявлених позовних вимог, привести у відповідність позовні вимогами відповідно до ст.5 КАС України; надати належне клопотання/заяву з обґрунтуванням доцільності залучення до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача/відповідача; надати докази сплати судового збору у відповідності до положень Закону України «Про судовий збір».
На виконання вимог вказаної ухвали від 01.07.2024 на адресу суду від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків, до якої долучено примірник позовної заяви із зазначенням поштового індексу та номера засобу зв`язку відповідача, номера засобу зв`язку та адреси електронної пошти третьої сторони, ВЧ НОМЕР_1 , наявності у позивача оригіналів документів, а також із зазначенням в прохальній частині позовних вимог про залучення третіх осіб на стороні відповідача без самостійних вимог ГУДПС у Львівській області, Військову частину НОМЕР_1 , а також долучено копію платіжної інструкції №562 від 24.06.2024 на суму 30280,00грн.
Статтею 9 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Однак, при перевірці зарахування судового збору до Державного бюджету, згідно з автоматизованою системою АС «Діловодство спеціалізованого суду», суд встановив, що вказаний судовий збір не зарахований до бюджету.
Отже, додана до позовної заяви квитанція про сплату судового збору не приймається судом як належний доказ сплати судового збору у зв`язку з відсутністю інформації про зарахування зазначеного в ній судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Також, перевіряючи повноту усунення позивачем виявлених недоліків позовної заяви згідно ухвали суду 01.07.2024, суд встановив, що такі недоліки не є усунутими, зокрема: не зазначено чи вживались заходи забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви та перелік таких заходів, якщо вони здійснювалися; не надано обґрунтування змісту і характеру якого саме порушеного права (інтересу) позивача з якого часу і у порушення яких нормативно-правових актів допущено відповідачем; не уточнено зміст заявлених позовних вимог, а надано аналогічну первинну позовну заяву; не надано належного клопотання/заяву з обґрунтуванням доцільності залучення до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача/відповідача, а зазначено їх в прохальній частині позовної заяви.
Вказане в сукупності свідчить про неусунення недоліків позову у встановлений КАС України спосіб.
Відповідно до п.1 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Оскільки позивач, у наданий суддею строк, не усунув недоліки позовної заяви, що залишена без руху, зазначена позовна заява та додані до неї матеріали підлягають поверненню згідно з п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому враховано позицію Великої Палати Верховного Суду у Постанові від 20.01.2021 № 9901/258/ (11-331заі20), що повернення позовної заяви через те, що позивач не виконав вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху та не усунув недоліків такої заяви, обмежує гарантоване пунктом 1 статті 6 Конвенції право на доступ позивача до суду, але не порушує цього права і не нівелює його суті. Зазначене повернення позовної заяви забезпечує юридичну визначеність у правовідносинах суду з позивачем, який не виконав вимог чинної ухвали
Також, суддя роз`яснює позивачу, що відповідно до ч. 8 ст. 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє його права на повторне звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Керуючись п. 3 ч. 4 ст. 169, ст. 256, ст. 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
позовну заяву Стрийської міської ради до Сколівської міської ради про стягнення коштів - повернути позивачеві.
Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із урахуванням п.п.15.5 п.15 Р.VII Перехідні положення КАС України шляхом подання апеляційної скарги у п`ятнадцятиденний строк з дати складання ухвали.
СуддяЛунь З.І.