Єдиний державний реєстр судових рішень
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Справа № 332/3194/24
Провадження № 3/332/2320/24
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.07.2024 м. Запоріжжя
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Блажко У.В., розглянувши матеріали, що надійшли зВійськової частини НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посада: гранатометник 2-го механізованого відділення 3-го механізованого взводу механізованої роти, солдата, місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ,
за ч. 3ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИЛА:
До Заводського районного суду м. Запоріжжя 29.05.2024 надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 .
Постановою судді Заводського районного суду м. Запоріжжя від 29.05.2024 справа про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 3ст.172-20Кодексу Українипро адміністративніправопорушення повернута до військової частини НОМЕР_1 Міністерства оборони України на доопрацювання.
Вищевказаною постановою були виявлені недоліки у протоколі про адміністративне правопорушення А7235 № 40 від 22.05.2024, а саме, незаповнені графи. Також у постанові зазначено про відсутність у матеріалах справи оригіналу тесту OROMED X11 PRO, згідно з яким встановлений результат сп`яніння ОСОБА_1 у кількості 1,8 проміле. Крім того, у постанові суду зазначено про відсутність у матеріалах справи оригіналу акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів без дати та без номера.
Після доопрацювання до Заводського районного суду м. Запоріжжя 09.07.2024 надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 .
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином. Крім того, надав заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності.
З урахуванням наведеного суд доходить висновку про можливість розгляду справи у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, що не суперечить положенням ч. 1ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі - КУпАП).
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суддею встановлено таке.
Солдат ОСОБА_1 21.05.2024 о 14.10, будучи військовослужбовцем, діючи в умовах особливого періоду, виконував обов`язки військової служби (місцем вчинення адміністративного правопорушення є інформація обмежена для запобігання несанкціонованому поширенню інформації про переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчиненому в умовах воєнного або надзвичайного стану), перебуваючи у нетверезому стані.
Під супроводом посадової особи головного сержанта механізованої роти ОСОБА_2 21.05.2024 о 14 год. 50 хв. ОСОБА_1 був направлений до медичного пункту військової частини у населеному пункті, найменування якого є обмеженою інформацією для запобігання несанкціонованому поширенню інформації про переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчиненому в умовах воєнного або надзвичайного стану.
У результаті проведеного огляду на стан сп`яніння встановлена наявність у крові ОСОБА_1 алкоголю у кількості 1,8 проміле.
У протоколі про військове адміністративне правопорушення А7235 № 40 від 22.05.2024 міститься посилання на акт огляду на стан алкогольного сп`яніння від 21.05.2024 з використанням спеціального технічного засобу OROMED X11 PRO ОМ № 23010561.
Дослідивши матеріали справи про військове адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 172-20 КУпАП, виходячи з такого.
Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, зокрема:
протоколом про військове адміністративне правопорушення А7235 № 40 від 22.05.2024, який містить всі заповнені графи;
оригіналом акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціального технічного засобу без дати та номеру, відомості з якого в частині фіксації результату огляду збігаються з даними, зазначеними у протоколі про військове адміністративне правопорушення;
поясненнями ОСОБА_1 , у яких він зазначив, що випив алкогольні напої 21.05.2024 через сімейні проблеми, у скоєному кається та обіцяє не вчиняти правопорушення повторно;
рапортом від 21.05.2024 та поясненнями від 22.05.2024 командира механізованої роти ОСОБА_3 ;
поясненнями головного сержанта 3-го механізованого взводу механізованої роти військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_4 від 22.05.2024;
витягом з наказу командира військової частини НОМЕР_1 від 07.10.2023 № 288;
листом командира військової частини НОМЕР_1 від 03.07.2024 № 2982, згідно з яким технічний засіб OROMED X11 PRO не містить функції фіксації результатів тесту на вміст алкоголю на паперових носіях, а також іншими доказами, які наявні в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 2ст. 7 КУпАПпровадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ч. 1ст. 9 КУпАПадміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до положеньстатті 245 КУпАПзавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів , зміцнення законності.
Відповідно дост. 251 КУпАПдоказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно дост. 254 КУпАПосновним документом, призначеним для фіксації юридичного факту адміністративного правопорушення є протокол про адміністративне правопорушення, який в свою чергу є найважливішим джерелом доказів у справі про адміністративне правопорушення. Протокол - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки правопорушення, передбаченогоКУпАП.
У відповідності дост. 280 КУпАПсуд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За вчинення військових адміністративних правопорушень військовослужбовці, а також військовозобов`язані та резервісти під час проходження зборів несуть відповідальність, передбачену главою 13-БКУпАП, за умови, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність, що визначено ч. 4ст. 15 цього Кодексу.
Частиною 3статті 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушенняпередбачена відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов`язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об`єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, або виконання ними обов`язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, які зокрема вчинені в умовах особливого періоду.
Суб`єктами даного адміністративного правопорушення є військовослужбовці.
Об`єктом правопорушення, передбаченого ч. 3ст. 172-20 КУпАП,є суспільні відносини у сфері військової дисципліни, належне несення військової служби.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого частиною 3статті 172-20 КУпАП, полягає, зокрема, у виконанні військовослужбовцем обов`язків військової служби у стані алкогольного сп`яніння в умовах особливого періоду.
За змістом ч. 1ст.1Закону України«Про оборонуУкраїни» особливий період - це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
24 лютого 2022року Указом Президента України № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні"введено воєнний стан з 24.02.2022 року строком на 30 діб, який на теперішній час продовжено.
Згідно з ч. 4ст. 24 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов`язки військової служби: 1) на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять); 2) на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби; 3) поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов`язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника ); 4) під час виконання державних обов`язків, у тому числі у випадках, якщо ці обов`язки не були пов`язані з військовою службою; 5) під час виконання обов`язку з урятування людського життя, охорони державної власності, підтримання військової дисципліни та охорони правопорядку.
Отже, дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 3ст. 172-20 КУпАП, оскільки останній, будучи військовослужбовцем, виконував обов`язки військової служби в стані алкогольного сп`яніння в умовах особливого періоду, а саме, під час воєнного стану.
При призначенні стягнення суд враховує характер правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності.
Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність, суд визнає щире розкаяння винного.
Приймаючи до уваги вищенаведені докази, які підтверджують винуватість, дії ОСОБА_1 , враховуючи особу, що притягається до адміністративної відповідальності, який є військовослужбовцем, вважаю, що стягнення слід визначити в межах санкції статті, за якою кваліфіковано адміністративне правопорушення, у вигляді штрафу.
Відповідно дост. 40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно з п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір встановлюється у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 605 грн 60 коп.
Отже, з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в дохід держави.
Ураховуючи викладене, керуючись статтями 23-24,268,283-284, 294 КУпАП, суддя
постановила:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3ст.172-20КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000(сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок, стягнувши його у дохід держави (номер рахунку (IBAN): UA558999980313060106000008479, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ЄРДПОУ отримувача: 37941997, отримувач: ГУК у Зап.обл./ТГ м. Запоріжжя/21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 605,60 гривень (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення .
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду через Заводський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня її винесення.
Штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Згідно з ч. 2 ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений постановою Кабінету Міністрів України.
Суддя У. В. Блажко