Постанова № 120171395, 04.07.2024, Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
04.07.2024
Номер справи
183/6436/24
Номер документу
120171395
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 183/6436/24

№ 3/183/3881/24

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 липня 2024 року Дніпропетровська обл.,

м. Новомосковськ

Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ігнатьєв Д.П., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , керівника ТОВ «Дій», юридична адреса: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

До Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 41250/04-36-04-09/34214968 від 10.06.2024 р., складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 КУпАП.

Із вказаного вище протоколу вбачається, що керівник ТОВ «Дій» ОСОБА_1 вчинив правопорушення, а саме: несвоєчасне надання платіжних доручень до установ банку на перерахування належної до сплати орендної плати за землю з юридичних осіб: згідно Податкової декларації з плати за землю на 2022рік №9029673501 від 14.02.2022: за жовтень 2022 року по терміну сплати 30.11.2022, сума заборгованості склала 934,31грн та сплачено 07.12.2022 із затримкою на 7календарних днів; згідно Податкової декларації з плати за землю на 2023рік №9029260630 від 20.02.2023 за січень 2023 року по терміну сплати 02.03.2023 сума заборгованості склала 1074,50грн та сплачено 07.03.2023 із затримкою на 5 календарних днів; за березень 2023 року по терміну сплати 01.05.2023 сума заборгованості склала 1074,50грн та сплачено 10.05.2023 із затримкою на 9 календарних днів; за квітень 2023 року по терміну сплати 30.05.2023 сума заборгованості склала 1074,50грн та сплачено 02.06.2023 із затримкою на 3 календарних днів; за серпень 2023 року по терміну сплати 02.10.2023 сума заборгованості склала 1181,96грн та сплачено 03.10.2023 із затримкою на 1 календарних днів; згідно Податкової декларації з плати за землю на 2024рік №11059241 від 19.02.2024 за січень 2024 року по терміну сплати 01.03.2024 сума заборгованості склала 1242,23грн та сплачено 07.03.2024 із затримкою на 6 календарних днів; за лютий 2024 року по терміну сплати 01.04.2024 сума заборгованості склала 1242,23грн та сплачено 10.04.2024 із затримкою на 9 календарних днів.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився. Про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. Про причини неявки суду не повідомив.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.

У відповідності до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Відповідно до ст. 9КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Статтею 245 КУпАП передбачено, щозавданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 251 КУпАПдоказами в справі проадміністративне правопорушенняє будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюютьсяпротоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності,потерпілих,свідків, висновкомексперта, речовими доказами, показаннями технічних приладівта технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі,чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючимив автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом провилучення речей і документів, а також іншими документами.Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначенихстаттею 255 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відносно ОСОБА_1 складений протокол № 41250/04-36-04-09/34214968 від 10.06.2024 від 23.05.2024 р. про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.163-2 КУпАП за вчинення ним, як керівником ТОВ «Дій» адміністративного правопорушення, а саме: несвоєчасне надання платіжних доручень до установ банку на перерахування належної до сплати орендної плати за землю з юридичних осіб: згідно Податкової декларації з плати за землю на 2022рік №9029673501 від 14.02.2022: за жовтень 2022 року по терміну сплати 30.11.2022, сума заборгованості склала 934,31грн та сплачено 07.12.2022 із затримкою на 7календарних днів; згідно Податкової декларації з плати за землю на 2023рік №9029260630 від 20.02.2023 за січень 2023 року по терміну сплати 02.03.2023 сума заборгованості склала 1074,50грн та сплачено 07.03.2023 із затримкою на 5 календарних днів; за березень 2023 року по терміну сплати 01.05.2023 сума заборгованості склала 1074,50грн та сплачено 10.05.2023 із затримкою на 9 календарних днів; за квітень 2023 року по терміну сплати 30.05.2023 сума заборгованості склала 1074,50грн та сплачено 02.06.2023 із затримкою на 3 календарних днів; за серпень 2023 року по терміну сплати 02.10.2023 сума заборгованості склала 1181,96грн та сплачено 03.10.2023 із затримкою на 1 календарних днів; згідно Податкової декларації з плати за землю на 2024рік №11059241 від 19.02.2024 за січень 2024 року по терміну сплати 01.03.2024 сума заборгованості склала 1242,23грн та сплачено 07.03.2024 із затримкою на 6 календарних днів; за лютий 2024 року по терміну сплати 01.04.2024 сума заборгованості склала 1242,23грн та сплачено 10.04.2024 із затримкою на 9 календарних днів.

В якості доказу вчинення ОСОБА_1 вказаного адміністративного правопорушення надані вказаний вище протокол та Акт про результати камеральної перевірки від 30.04.2024 р.

Висновки, викладені в Акті про результати камеральної перевірки від 30.04.2024 р. є відображенням дій працівників податкового органу, викладенням цими працівниками власних суб`єктивних висновків щодо зафіксованих обставин. У зв`язку з цим Акт про результати камеральної перевірки від 30.04.2024 р. не є беззаперечним доказом вчинення ОСОБА_1 правопорушення та не звільняє особу, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, від обов`язку доводити ті висновки, які зазначені в Акті про результати камеральної перевірки від 30.04.2024 р.

Однак, особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення на підтвердження висновків, які зазначені в Акті про результати камеральної перевірки від 30.04.2024 р., не надано жодного доказу. Відповідно у суду відсутня можливість перевірити висновки, які встановлені в Акті про результати камеральної перевірки від 30.04.2024 р.

Відповідно дост.8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права. НормиКонституціїє нормами прямої дії, а згідно з ч. 2 ст. 62 Основного Закону усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться виключно на її користь, тобто суд може притягнути особу до відповідальності лише на тих доказах, які спростовують усі розумні сумніви щодо вини особи.

Зазначене узгоджується і з правовою позицією ЄСПЛ, яка має пріоритет над національним законодавством і згідно якої «доказування, зокрема, має випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумпцій, достатньо вагомих, чітких та узгоджених між собою, а за відсутності таких ознак не можна констатувати, що винуватість особи доведено поза розумним сумнівом» (рішення від 14.02.2008 у справі «Кобець проти України» (Kobets v. Ukraine), п. 43 (з відсиланням на п. 282 рішення у справі «Авшар проти Туреччини» (Avsar v. Turkey). Розумним є сумнів, який ґрунтується на певних обставинах та здоровому глузді, випливає зі справедливого та зваженого розгляду усіх належних та допустимих відомостей, визнаних доказами, або з відсутності таких відомостей і є таким, який змусив би особу втриматися від прийняття рішення у питаннях, що мають для неї найбільш важливе значення.

На підставівикладеного суддоходить довисновку провідсутність вдіях ОСОБА_1 складу таподії адміністративногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.163-2 КУпАП, що в силу п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП є підставою для закриття провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.7, 9, 10,ч.1ст.163-4, 245, 247, 251, 252, 280, 283, 284, 287, 289КУпАП, суддя -

П О С Т А Н О В И В:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-2 КУпАП закрити на підставі п.1 ч.1ст.247 КУпАПза відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Д.П. Ігнатьєв