Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
02 липня 2024 рокум. ДніпроСправа № 360/483/24
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (письмового провадження) за позовом адвоката Хомича Івана Олександровича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
08.05.2024 до Луганського окружного адміністративного суду через підсистему "Електронний суд" надійшла позовна заява адвоката Хомича Івана Олександровича в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - відповідач), в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо відмови ОСОБА_1 перерахувати та виплатити пенсію на підставі довідки Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Кіровоградській області" від 18.01.2024 №ЛК-0145, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.12.2019;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію на підставі довідки Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Кіровоградській області" від 18.01.2024 №ЛК-0145, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.12.2019.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ Луганської області та отримує пенсію по лінії Міністерства внутрішніх справ України у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
У квітні 2018 року відповідачем було перераховано пенсію позивача з 01.01.2016 згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 № 900-VIII, статтею 63 Закону № 2262-ХІІ, постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої уповноваженим органом МВС України, яка була надіслана до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області.
На звернення позивача Державна установа "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Кіровоградській області" оформила та надіслала до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача від 18.01.2024 №ЛК-0145 для перерахунку пенсії.
Проте відповідач не здійснив перерахунок пенсії позивачу на підставі зазначеної довідки. Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 27.03.2024 №1704-1395/С-02/8-1200/24 у перерахунку пенсії на підставі вищевказаної довідки позивачу було відмовлено у зв`язку з тим, що умови проведення перерахунку відповідно до Постанови КМУ № 988 були передбачені пунктом 3 Постанови КМУ № 103. 19.11.2019 набрало чинності рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 № 826/12704/18, яке Шостим апеляційним адміністративним судом від 19.11.2019 залишене без змін, яким вирішено визнати протиправним та нечинним пункт 3 Постанови КМУ № 103. Після визнання протиправним та скасування пункту 3 Постанови КМУ № 103 інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсії не приймав.
Таким чином, відповідач зазначив, що у нього відсутні підстави для перерахунку пенсії позивача на підставі довідки від 18.01.2024 №ЛК-0145.
Вважає, що відповідач вчинив протиправні дії стосовно позивача, які полягають у відмові перерахувати та виплатити пенсію на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 18.01.2024 №ЛК-0145, починаючи з 01.12.2019, у зв`язку з чим останній змушений звернутись за захистом своїх прав та законних інтересів до суду.
Ухвалою суду від 09.05.2024 відкрито провадження у справі, справу визначено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 26.06.2024 витребувано від ГУ ПФУ в Луганській області відомості щодо надходження довідки від 18.01.2024 №ЛК-0145 безпосередньо від Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Кіровоградській області" (за наданням відповідних доказів - листи, повідомлення тощо), запропоновано адвокату Хомичу Івану Олександровичу надати суду супровідний лист Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Кіровоградській області", яким ОСОБА_1 направлено довідку від 18.01.2024 № ЛК-0145.
16.05.2024 від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач заперечував проти позовних вимог з огляду на таке.
Згідно електронної бази даних ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262 по лінії Міністерства внутрішніх справ (дата звільнення 13.06.2008).
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" Головним управлінням проведено ОСОБА_1 перерахунок пенсії з урахуванням норм Закону №2262.
Головним управлінням розглянуто довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 18.01.2024 №ЛК-0145 станом на листопад 2019, видану Державною установою «Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області».
Про результати розгляду зазначеної довідки надіслано лист від 23.02.2024 №1200- 0307-8/4720.
01.02.2024 за вхід. № 552/С-1200-24 відповідачем зареєстровано заяву ОСОБА_1 від 19.12.2023, що надійшла з електронної пошти: ІНФОРМАЦІЯ_1 , логін відправника - ОСОБА_3 , якою позивач просив здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії заявника на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 19.11.2019, в якій зазначені відомості про розміри основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (гадбавки, доплати, підвищення), а також премії в розмірі 65% грошового забезпечення без обмеження максимального розміру пенсії
Ані паспорту, ані довідки про присвоєння РНОКПП, ані інших, передбачених законодавством України з пенсійних питань, в тому числі і Порядком № 3-1, документів до звернення від 19.12.2023 представником позивача додано не було.
Заяву позивача щодо проведення перерахунку за довідкою про грошове забезпечення виданої Державною установою «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Кіровоградській області» від 18.01.2024 №ЛК-0145 розглянуто Головним управлінням за нормами Закону України "Про звернення громадян" та листом від 27.02.2024 №995-552/С-02/8-1200/24 надано відповідні роз`яснення, у тому числі роз`яснено порядок та способи звернення осіб до органів Пенсійного фонду України із заявами, зокрема, про перерахунок пенсії
Заява позивача про перерахунок пенсії від 19.12.2023, а довідка видана Державною установою «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Кіровоградській області» від 18.01.2024 №ЛК-0145.
Відповідачем зареєстровано звернення позивача від 19.12.2023 (надійшла сканована копія (в форматі PDF), у якому позивач просив здійснити проведення з 01.12.2019 перерахунку та виплату пенсії заявника відповідно до нової довідки виданої Державною установою «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Кіровоградській області» від 18.01.2024 №ЛК-0145, заяву подано без накладення електронного підпису
До сканованої копії (в форматі PDF) заяви позивача від 19.12.2023 про перерахунок пенсії додано скановану копію (в форматі PDF) довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Кіровоградській області» від 18.01.2024 №ЛК-0145 про розмір грошового забезпечення.
Отже, вказане звернення подано в електронній формі та надійшло на електронну пошту (e-mail адресу) Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області з адреси електронної пошти (адреса відправника (e-mail адреса) - ІНФОРМАЦІЯ_1 , логін відправника - ОСОБА_3 ) без використання кваліфікованого електронного підпису Хомича Івана Олександровича .
Оскільки особистого звернення позивача за перерахунком пенсії не було, рішення про перерахунок (відмову у перерахунку пенсії) згідно довідки від 18.01.2024 №ЛК-0145 головним управлінням не приймалося.
Порядком № 3-1 не передбачено можливості подання заяви про перерахунок пенсії шляхом її надіслання на адресу електронної пошти (e-mail адресу) територіальних органів Пенсійного фонду України.
Форма заяви про призначення/перерахунок пенсії, а також обсяг необхідної інформації, яка в ній має бути обов`язково зазначена, затверджена Додатком № 1 до Порядку № 3-1. Зокрема, обов`язковим реквізитом заяви про призначення/перерахунок пенсії є підпис заявника. Підпис може бути зроблений власноруч на паперовому документі або у вигляді електронного підпису у разі складання документу в електронному вигляді.
Згідно з пунктом 12 частини першої статті 1 Закону України від 05.10.2017 № 2155- VIII «Про електронні довірчі послуги» електронний підпис - електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис.
Електронний підпис є аналогом власноручного підпису та забезпечує достовірність і цілісність інформації, викладеної у документі, надає електронному документу юридичної сили, а також дає змогу однозначно ідентифікувати фізичну особу, яка підписала документ, як автора електронного документа.
Таким чином, сканована копія (в форматі PDF) заяви позивача від 19.12.2023 про перерахунок пенсії разом з доданою до неї сканованою копією (в форматі PDF) довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області» №ЛК-0145 від 18.01.2024 про розмір грошового забезпечення, що надійшли на адресу електронної пошти (e-mail адресу) Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області 19.03.2024 з адреси електронної пошти (e-mail адреси) - ІНФОРМАЦІЯ_1 , логін відправника - ОСОБА_3 , вважається непідписаною, а отже, не має юридичної сили та не може бути кваліфікована як волевиявлення пенсіонера на перерахунок пенсії.
Також означена заява подана позивачем без дотримання вимог Порядку № 3-1 щодо подання заяви в електронній формі виключно через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг з використанням кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Оскільки підставою для перерахунку пенсії є відповідна заява особи та додані до неї документи, за результатами розгляду яких орган Пенсійного фонду України ухвалює відповідне рішення, та саме рішення про перерахунок пенсії чи про відмову в перерахунку пенсії і створює правові наслідки для особи, суд дійшов висновку, що правових підстав для проведення перерахунку пенсії позивачу та прийняття відповідного рішення без належним чином оформленої заяви останнього немає, у зв`язку з чим дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо відмови здійснити перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області» №ЛК-0145 від 18.01.2024 з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.12.2019 року, є правомірними.
Довідку Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області» №ЛК-0145 від 18.01.2024 видано за результатом розгляду звернення позивача. Також зазначена довідка, направлялась Державною установою «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області» на адресу позивача. Однак, отримавши довідку, позивач до відповідача з відповідною заявою про проведення перерахунку пенсії не звертався.
Умови проведення перерахунку пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 були визначені пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (надалі - Постанова № 103).
Разом з тим, 14.05.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва по справі №826/12704/18, яким було визначено протиправними та не чинними, зокрема, пункт 3 Постанови №103. Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області вважає, що відсутні підстави для вибіркового застосування висновків суду у справі №826/12704/18.
Нормативно-правових актів щодо визначення складових грошового забезпечення, за якими проводиться перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", після набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 у справі №826/12704/18 не приймалось. Таким чином, скасування в судовому порядку пункту 3 Постанови № 103 призвело до відсутності підстав для перерахунку пенсії.
Разом з тим, відповідно до статей 49 та 63 Закону № 2262 підставою для повідомлення про відмову в перерахунку пенсії може бути виключно рішення, прийняте з цього питання. Відповідачем не досліджувалося питання щодо наявності чи відсутності підстав для перерахунку пенсії позивача з урахуванням видів грошового забезпечення, зазначених у довідці №ЛК-0145 від 18.01.2024.
У задоволенні позовних вимог про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату призначеної позивачу пенсії з врахуванням певних складових грошового забезпечення слід відмовити, оскільки такі вимоги є передчасними, і можливості такого перерахунку не надавалася оцінка відповідачем. Аналогічну правову позицію висловлено Верховним Судом України в постанові від 22.04.2014 у справі № 21-484а13 та Першим апеляційним адміністративним судом у постанові від 11.12.2019 у справі №360/1675/19.
На підставі викладеного відповідач просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог.
01.07.2024 відповідачем подано докази на виконання вимог ухвали суду від 26.06.2024.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , є отримувачем пенсії за вислугу років, учасником бойових дій, що підтверджено наявними в матеріалах справи копіями паспорта громадянина України № НОМЕР_2 , пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 , посвідчення серії НОМЕР_3 , довідки про внесення відомостей до Єдиного державного демографічного реєстру № 331888-2019.
Державна установа «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області» за заявою ОСОБА_1 довідку від 18.01.2024 № ЛК-0145 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , згідно з якою грошове забезпечення за листопад 2019 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за прирівняною посадою поліцейського помічник оперуповноваженого (молодший склад поліції), становив: посадовий оклад 1900,00 грн, оклад за спеціальним званням (старший сержант поліції) 1000,00 грн, надбавка за стаж служби в поліції (35 %) 1015,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (40,00 %) 1566,00 грн, премія (157,96 %) 8657,79 грн, всього 14138,79 грн.
Листом від 30.01.2024 № 33/32-251 державною установою «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Кіровоградській області» направлено на адресу відповідача довідку № ЛК-0145 від 18.01.2024.
На виконання вимог ухвали суду від 26.06.2024 відповідачем надано пояснення, в яких зазначено, що довідка від 18.01.2024 №ЛК-0145 безпосередньо від Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Кіровоградській області" надійшла до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області 01.02.2024 за вх. №457/8.
07.03.2024 позивач звернувся до ГУПФУ в Луганській області з заявою, в якій просив здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 19.11.2019, в якій зазначені відомості про розміри основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), а також премії.
27.03.2024 за вих. № 1704-1395/С-02/8-1200/24 відповідачем направлено на адресу адвоката Хомича І.О. лист, в якому зазначено таке.
« ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні, як отримувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон 2262) по лінії Міністерства внутрішніх справ України.
Частиною 4 статті 63 Закону 2262 визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
На сьогодні таким порядком є Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону 2262, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45.
Даним нормативно-правовим актом визначено взаємодію між Пенсійним фондом України, його структурними підрозділами та уповноваженими структурними підрозділами силових міністерств (відомств) щодо забезпечення відповідного перерахунку.
Звертаємо увагу, що, згідно з вимогами зазначеного вище Порядку довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, подаються державним органом, з якого особу було звільнено зі служби, на запит органу Пенсійного фонду України. Тобто, звернення пенсіонера з будь-якими документами не передбачено.
Останній перерахунок пенсій пенсіонерам, які звільнені з органів внутрішніх справ, проведено за умовами пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", який втратив чинність 19.11.2019 на підставі рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.05.2019 справі № 826/12704/18.
Інших нормативно-правових актів, що стосуються перерахунку пенсій у зв`язку зі змінами грошового забезпечення, призначених за Законом 2262, Кабінетом Міністрів України до цього часу не прийнято.
Пенсія ОСОБА_1 нараховується та виплачується відповідно до вимог чинного законодавства.
Додатково повідомляємо, що Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону 2262, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (в редакції, затвердженій поставою Пенсійного фонду від 02.03.2023 № 10-1) чітко визначено перелік документів для перерахунку пенсій, затверджено відповідні форми заяв та строки їх розгляду, а також підстави для винесення відповідних рішень за розглядом поданих заяв.
Зокрема, не передбачено надання довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії особисто пенсіонерами або через представника. Зазначений документ може бути подано виключно уповноваженим структурним підрозділом органу, в якому особа проходила службу, за вимогами Порядку № 45.
Отримавши довідку про розмір грошового забезпечення за листопад 2019 року від 18.01.2024 № ЛК-0145 на ОСОБА_1 , Головним управлінням інформовано Державну установу "Територіальне медичне об`єднання міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області" щодо відсутності підстав для проведення перерахунку відповідно частини 4 статті 63 Закону 2262….».
Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з такого.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (далі - Закон № 2262-ХІІ).
Статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ визначено, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім`ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно з якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Пунктом 3 Порядку № 260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Зокрема, Порядком № 260 установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4 Порядку № 260); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (пункт 5 Порядку № 260); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (пункт 6 Порядку № 260); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (пункт 7 Порядку № 260); надбавка за почесне звання заслужений (пункт 8 Порядку № 260); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (пункт 9 Порядку № 260); доплата за вчене звання (пункт 10 Порядку № 260); доплата за службу в нічний час (пункт 11 Порядку № 260).
Крім того, пунктом 13 Порядку № 260 передбачено, що поліцейським у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, один раз на рік надається матеріальна допомога для оздоровлення в розмірі посадового окладу. Допомога для оздоровлення надається поліцейському за його рапортом, погодженим керівником фінансового підрозділу, в межах асигнувань на зазначені цілі.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі Порядок № 45) передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацами 1 та 2 пункту 5 Порядку № 45, в редакції Постанови № 103, передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
При цьому у Додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Також, частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2019 року у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови № 103.
Постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 № 1088 Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян(набрала чинності 01.01.2020) пункти 1-3 постанови № 103 виключено.
Інші положення Порядку № 45, зокрема й ті, які визначають алгоритм дій, пов`язаних із перерахунком пенсії, після втрати чинності 05 березня 2019 року положеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, а 19 листопада 2019 року - пункту 3 Постанови № 103, фактично не змінилися.
Так пунктом 2 Порядку № 45 (зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 784) встановлено, що Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Пункт 3 Порядку № 45 передбачає, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п`ятим і сьомим цього пункту) МВС (абзац восьмий пункту 3 Порядку № 45).
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.
Таким чином, зміни, внесені Постановою № 103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05 березня 2019 року - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін та до якої входили наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад, підвищення посадового окладу, оклад за військовим (спеціальним) званням, надбавка за вислугу років, надбавка за виконання особливо важливих завдань, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за знання та використання в роботі іноземної мови, надбавка за почесне звання заслужений чи народний, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання, надбавка за спортивні звання, премія.
Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 та 3 Постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився.
Процедуру організації в МВС України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи, зокрема, з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом №2262-ХІІ, визначає Інструкція про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб та з інших соціальних питань, затверджена наказом МВС України від 17.09.2018 № 760 (далі - Інструкція №760).
Відповідно до абзацу четвертого пункту 3 розділу І Інструкції №760 уповноважені структурні підрозділи - визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів.
Згідно з пунктом 1 розділу ІІ Інструкції №760 уповноважені структурні підрозділи організують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; приймають від підрозділів персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерських підрозділів) документи, передбачені Порядком та цією Інструкцією для призначення (перерахунку) пенсій; готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій; ведуть облік осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону.
Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Інструкції №760 при проведенні перерахунку пенсій відповідно до списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, складених головними управліннями Пенсійного фонду України, уповноважений структурний підрозділ готує довідки про розмір грошового забезпечення.
На Департамент персоналу як структурний підрозділ апарату МВС покладено функції зі складання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.
При цьому, суд зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок № 3-1.
Відповідно до пункту 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22 квітня 2014 року у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10 жовтня 2019 року у справі № 553/3619/16-а.
Таким чином, на думку суду, позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 988 і відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ станом на 19 листопада 2019 року.
Як слідує з матеріалів справи, Державною установою «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області» складено довідку від 18.01.2024 № ЛК-0145, яку направлено до ГУПФУ в Луганській області для здійснення перерахунку пенсії позивачу з урахуванням вказаного в цій довідці грошового забезпечення як позивачем, так і державною установою «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області».
Проте, відповідачем відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача із урахуванням нової довідки про розмір його грошового забезпечення, посилаючись на те, що після набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2019 року, яким визначено протиправним та нечинним пункт 3 Постанови № 103, інших нормативно-правових актів щодо визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії Урядом не приймалось.
Однак, суд вважає такі твердження безпідставними, оскільки, як вже вищевказано, порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій», призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 № 393. Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», яка набрала чинності з 02 грудня 2015 року та є чинною на момент виникнення спірних правовідносин, встановлені розміри грошового забезпечення поліцейських.
Також суд зважає на правову оцінку, надану Великою Палатою Верховного Суду, висновки якої викладені в постанові від 24 червня 2020 року у справі № 160/8324/19.
Суд вважає за необхідне зауважити, що втрата чинності пунктами 1, 2, 3 Постанови № 103 жодним чином не позбавляє позивача права на перерахунок його пенсії у зв`язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, як це визначено частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-ХІІ, передумовою здійснення якого є оформлення довідки від 18.01.2024 № ЛК-0145 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії позивача.
За наведеного правового регулювання та встановлених у справі обставин, суд дійшов висновку, що відповідач безпідставно не здійснює перерахунок пенсії позивача на підставі довідки від 18.01.2024 № ЛК-0145.
Твердження відповідача, що заява, з якою звернувся позивач, не відповідає формі заяви, наведеної у Додатку 1 до Порядку № 3-1, суд відхиляє як безпідставні та необґрунтовані, оскільки зміст листа ГУПФУ в Луганській області від 27.03.2024 № 1704-1396/С-02/8-1200/24 свідчить, що заява про перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки розглянута відповідачем по суті, і з її змісту зрозумілі дії, які просить вчинити позивач - перерахунок пенсії.
Більш того, суд зауважує, що обов`язок щодо перерахунку пенсії у відповідача вже виник після отримання довідки від 18.01.2024 № ЛК-0145, яка була направлена Державною установою Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області на адресу відповідача.
Також суд вважає за необхідне зазначити таке.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами 2 і 3 статті 51 Закону.
Згідно із частинами 2 і 3 статті 51 Закону № 2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
З урахуванням викладеного, приймаючи до уваги встановлені обставини справи, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії з 01.12.2019, без обмеження строком.
Що стосується дотримання позивачем строку звернення до суду, то позивач звернувся до суду із дотриманням шестимісячного строку звернення до суду, визначеного частиною другою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, як з дня виготовлення оновленої довідки, так і з дня отримання листа ГУПФУ в Луганській області за заявою про перерахунок пенсії.
Що стосується інших обставин, якими сторони обґрунтовують свої вимоги та заперечення, суд вважає за необхідне зауважити, що у пункті 25 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Проніна проти України» зазначено, що суд зобов`язаний надавати відповідь на кожен із специфічних, доречних та важливих доводів заявника. Виходячи з позиції цього суду, що висловлена в пункті 42 рішення «Бендерський проти України», судові рішення мають в достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються.
Вказані вимоги зобов`язують суди при вирішенні справи у кожному конкретному випадку вживати передбачені законом заходи з метою з`ясування всіх обставин у справі, що мають значення для вирішення спору, встановити та надати вичерпну оцінку фактичним обставинам у межах спірних правовідносин з метою з`ясування об`єктивних причин та факторів, що зумовили настання для платника негативних наслідків у вигляді порушеного права, що підлягає захисту, та в достатній мірі висвітлити мотиви прийняття конкретних рішень.
З урахуванням зазначеного суд не надає оцінку іншим доводам сторін, оскільки вищевикладені факти та обставини є безумовною підставою для висновків суду про протиправність дій відповідача, а інші доводи не мають суттєвого впливу на рішення суду за результатами вирішення цього спору.
Згідно із загальними засадами права, дії суб`єкта владних повноважень це активна поведінка суб`єкта владних повноважень, а бездіяльність це пасивна поведінка суб`єкта владних повноважень. Як дії, так і бездіяльність можуть мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.
Що стосується обраного позивачем способу захисту порушених прав, суд вважає за необхідне зазначити таке.
Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
У пункті 145 рішення від 15 листопада 1996 року у справі «Чахал проти Об`єднаного Королівства» (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.
Згідно з частиною другою статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
В рамках адміністративного судочинства:
дії - певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні суб`єктом владних повноважень своїх обов`язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм;
бездіяльність - певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов`язків згідно із законодавством України;
рішення - нормативно-правовий акт або індивідуальний акт (нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк).
Обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, суд на підставі частини другої статті 9 КАС України вважає за необхідне здійснити коригування обраного позивачем способу захисту та:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії позивачу на підставі оновленої довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області» від 18.01.2024 № ЛК-0145;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Луганській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії позивача на підставі виданої Державною установою "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області" довідки від 18.01.2024 № ЛК-0145 про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-Х11 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, з урахуванням раніше виплачених сум пенсії.
Підсумовуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з коригуванням судом належного способу захисту порушених прав позивача.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов`язаний оцінити, виконуючи свої зобов`язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
На підставі викладеного позовні вимоги належать до часткового задоволення.
Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги адвоката Хомича Івана Олександровича в інтересах ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (код ЄДРПОУ 21782461, вул. Шевченка, 9, м. Сєвєродонецьк, Луганської області, 93404) про визнання дій протиправними, зобов`язати вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо нездійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі оновленої довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області» від 18.01.2024 № ЛК-0145.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Луганській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі виданої Державною установою "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області" довідки від 18.01.2024 № ЛК-0145 про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року із зазначенням відомостей про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-Х11 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" та з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, з урахуванням раніше виплачених сум пенсії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.Г. Секірська