Рішення № 120122000, 01.07.2024, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.07.2024
Номер справи
140/4412/24
Номер документу
120122000
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2024 року ЛуцькСправа № 140/4412/24

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

розглянувши за правилами спрощеного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом відповідача в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі позивач, ОСОБА_1 ) звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі відповідач, ГУ ПФУ у Волинській області) про визнання протиправними дій щодо відмови у виплаті невиплаченої пенсії, що підлягала виплаті ОСОБА_2 на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 06.12.2021 у справі №140/12129/21, і залишилася недоодержаною у зв`язку з його смертю;

зобов`язання здійснити виплату невиплаченої пенсії, що підлягала виплаті ОСОБА_2 на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 06.12.2021 у справі №140/12129/21, і залишилася недоодержаною у зв`язку з його смертю.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що батько позивачки ОСОБА_2 перебував на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримував пенсію за вислугу років відповідно до ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 06.12.2021 у справі №140/12129/21, яке набрало законної сили 06.01.2022, зобов`язано ГУ ПФУ у Волинській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії ОСОБА_2 на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Волинській області» від 24.05.2021 №33/23- 424д, з урахуванням зазначених у ній видів та сум грошового забезпечення. На підставі вказаного рішення суду ОСОБА_2 була перерахована пенсія за вислугу років.

Позивач зазначає, що її батько помер ІНФОРМАЦІЯ_1 і після його смерті ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем першої черги за законом.

В грудні 2023 року позивач звернулася із заявою до ГУ ПФУ у Волинській області про виплату їй як правонаступнику суми заборгованості по пенсії, нарахованої померлому батьку ОСОБА_2 на виконання вказаного судового рішення.

Проте листом від 12.01.2024 ГУ ПФУ у Волинській області повідомило позивача, що для включення нарахованої доплати до Реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, їй необхідно надати до ГУ ПФУ у Волинській області рішення суду про заміну сторони виконавчого провадження.

З огляду на лист відповідача позивач звернулася до Волинського окружного адміністративного суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження в справі №140/12129/21. Однак ухвалою суду від 09.02.2024 в даній справі в задоволенні заяви ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №140/12129/21 відмовлено, оскільки спірні правовідносини не допускають правонаступництва та за захистом порушеного права заявник має право звернутися до суду з адміністративним позовом.

Позивач вважає, що відповідач безпідставно відмовив їй у виплаті недоодержаних сум пенсії померлого батька, оскільки вона є особою, яка має право на отримання суми пенсії, яка підлягала виплаті ОСОБА_1 як пенсіонеру з числа військовослужбовців, і залишилась недоодержаною у зв`язку із його смертю, при цьому звернулася до ГУ ПФУ у Волинській області з відповідною заявою до спливу шестимісячного строку, встановленого статтею 61 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

З наведених підстав просить позов задовольнити повністю.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 29.04.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.20).

Представник відповідача у відзиві на позовну заяву (а.с.22-25) позовні вимоги ОСОБА_1 не визнала. В обґрунтування своє позиції зазначила, що на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 06.12.2021 у справі №140/12129/21 ГУ ПФУ у Волинській області проведено перерахунок пенсії ОСОБА_2 в межах покладених судом зобов`язань.

Згідно з свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до статті 61 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» суми пенсії, що підлягали виплаті пенсіонерові з числа військовослужбовців і залишилися недоодержаними у зв`язку з його смертю, не включаються до складу спадщини і виплачуються тим членам його сім`ї, які належать до осіб, що забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника. Проте, батьки і дружина, а також члени сім`ї, які проживали разом із пенсіонером на день його смерті, мають право на одержання цих сум і в тому разі, якщо вони не належать до осіб, які забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника.

У лютому 2024 року ОСОБА_1 , яка згідно з свідоцтвом про народження є донькою ОСОБА_2 , звернулась до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про виплату недоотриманої суми пенсії, що підлягала виплаті та залишилась недоодержаною у зв`язку із смертю пенсіонера з числа військовослужбовців.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області від 21.03.2024 було повідомлено позивачу норми чинного законодавства, які регулюють питання виплати пенсії. На думку представника відповідача, звертаючись до суду з вимогами про стягнення недоотриманої суми пенсії, яка набута в порядку спадкування за законом, позивачем не дотримано вимог процесуального закону щодо підсудності. Крім того, позивач не надала доказів наявності свідоцтва про право на спадщину за законом, з якого вбачалося б, що до складу спадщини включено кошти у вигляді недоотриманої пенсії.

З наведених підстав представник позивача просила в задоволенні позову відмовити.

Інших заяв по суті справи не надходило.

Враховуючи вимоги статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 перебував на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області як одержувач пенсії за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 06.12.2021 у справі №140/12129/21, яке набрало законної сили 06.01.2022, зобов`язано ГУ ПФУ у Волинській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок та виплату (з урахуванням виплачених сум) пенсії ОСОБА_2 на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Волинській області» від 24.05.2021 №33/23- 424д, з урахуванням зазначених у ній видів та сум грошового забезпечення. На підставі вказаного рішення суду ОСОБА_2 була перерахована пенсія за вислугу років.

ОСОБА_2 батько позивачки помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть від 08.11.2023 серія НОМЕР_1 (а.с.8).

ОСОБА_1 звернулася із заявою до ГУ ПФУ у Волинській області про виплату їй як правонаступнику суми заборгованості по пенсії нарахованої померлому батьку ОСОБА_2 на виконання вищевказаного судового рішення.

Листом від 12.01.2024 ГУ ПФУ у Волинській області повідомило позивачку, що для включення нарахованої доплати до Реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, їй необхідно надати до ГУ ПФУ у Волинській області рішення суду про заміну сторони виконавчого провадження (а.с.9).

Позивач звернулася до Волинського окружного адміністративного суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження в справі №140/12129/21.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 09.02.2024 в даній справі в задоволенні заяви ОСОБА_1 про заміну сторони виконавчого провадження відмовлено (а.с.10-11).

ОСОБА_1 повторно звернулася із заявою до відповідача про надання їй інформації про суму заборгованості невиплаченої пенсії по вказаному судовому рішенні та про її виплату (а.с.12).

Листом від 21.03.2024 ГУ ПФУ у Волинській області повідомило її про те, що для включення нарахованої доплати до Реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, мені необхідно надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області рішення суду про заміну сторони виконавчого провадження…. Надати інформацію про суму заборгованості, яка нарахована на виконання згаданого рішення суду ОСОБА_2 , немає підстав (а.с.13).

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від. них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-ХІІ).

Згідно з частинами першою-третьою статті 61 Закону України №2262-ХІІ суми пенсії, що підлягали виплаті пенсіонерові з числа військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, та членів їх сімей і залишилися недоодержаними у зв`язку з його смертю, не включаються до складу спадщини і виплачуються тим членам його сім`ї, які належать до осіб, що забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника. Проте батьки і дружина (чоловік), а також члени сім`ї, які проживали разом із пенсіонером на день його смерті, мають право на одержання цих сум і в тому разі, якщо вони не належать до осіб, які забезпечуються пенсією у разі втрати годувальника.

При зверненні кількох членів сім`ї належна їм сума пенсії ділиться між ними порівну.

Зазначені суми виплачуються, якщо звернення за ними надійшло не пізніше 6 місяців після смерті пенсіонера.

При вирішенні спору суд враховує, що позивач фактично у порядку частини першої статті 61 Закону №2262-ХІІ звернулася до відповідача із заявою про виплату суми пенсії, що підлягала виплаті її батькові та залишилися недоодержаною у зв`язку з його смертю, з дотриманням строку, визначеного частиною третьою статті 61 вказаного Закону №2262-ХІІ: ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , тоді як з відповідною заявою позивач звернулась в лютому 2024 року, що не заперечується відповідачем, тобто не пізніше 6 місяців після смерті пенсіонера.

Спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців) (ст.1216 ЦК України).

Відповідно до статті 1218 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

В силу статті 1219 ЦК України не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: 1) особисті немайнові права: 2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; 3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я: 4) права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом: 5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.

За приписами частини першої статті 1227 ЦК України суми заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, інших соціальних виплат, які належали спадкодавцеві, але не були ним одержані за життя, передаються членам його сім`ї, а у разі їх відсутності - входять до складу спадщини.

З матеріалів справи слідує, що пенсійним органом за життя військового пенсіонера ОСОБА_2 було нараховано доплату пенсії за період з грудня 2019 року до січня 2022 року включно в сумі 117830,14 грн, яка не була виплачена останньому і рахується заборгованістю ГУ ПФУ у Волинській області з виплати пенсії перед пенсіонером ОСОБА_2 .

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є дочкою ОСОБА_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 , виданого 18.09.1990 (а.с.7).

05.11.2023 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , помер, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.8).

На день смерті ОСОБА_2 разом з пенсіонером проживали його дочка ОСОБА_1 як член його сім`ї, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 31.03.2022 №759-7000111120 (а.с.14).

ОСОБА_1 в підтвердження спадкування надає довідку Приватного нотаріуса Ковельського районного нотаріального округу Волинської області Гута В.П. про те, що відповідно до спадкової справи станом 14.12.2023 вона є спадкоємцем померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 ; є інший спадкоємець, який відмовився від прийняття спадщини в користь ОСОБА_1 .

Таким чином відповідно до частини першої статті 61 Закону №2262 ОСОБА_1 має право на отримання нарахованої, але не виплаченої ОСОБА_2 за життя пенсії, а саме: суми пенсії у розмірі 117830,14 грн.

Як слідує з матеріалів справи, відповідач, покликаючись на статтю 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), неодноразово повідомив позивача, що для включення нарахованих доплат до Реєстру судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, необхідно подати рішення суду про заміну сторони виконавчого провадження (а.с.9, 13).

Суд не погоджується із такими діями відповідача та звертає увагу на висновки щодо застосування норм права, викладені у постанові Верховного Суду від 15.12.2023 у справі №805/2628/18-а, які полягають у такому.

Тільки у змагальному судовому процесі, суд відповідної юрисдикції має можливість, зокрема, встановити, необхідні для вирішення спору щодо виплати недоотриманої за життя суми пенсії, фактичні обставини, зокрема:

- поточну суму заборгованості органу пенсійного фонду, яка виникла, зокрема, у зв`язку з невиконанням рішення суду за життя пенсіонера, шляхом витребування у органу пенсійного фонду відповідної довідки із зазначенням конкретної суми, яка залишилася невиплаченою;

- статус позивача у справі щодо стягнення недоотриманої пенсії у зв`язку зі смертю пенсіонера (член сім`ї/особа, що перебувала на утриманні померлого пенсіонера/спадкоємець);

- наявність інших осіб з аналогічним статусом, які також претендують/мають право на отримання недоодержаної пенсії у зв`язку зі смертю пенсіонера;

- дату звернення позивача із заявою до пенсійного фонду про виплату недоотриманої пенсії у зв`язку зі смертю пенсіонера;

- подання позивачем всіх необхідних документів, передбачених Порядками №22-1, №3-1 (в залежності від положень, за якими призначалася пенсія особі, яка померла);

- процедури, за якої у особи виникло відповідне право (суд має встановити, в якому порядку особа звернулася за недоотриманою пенсією у зв`язку зі смертю пенсіонера - як член сім`ї, який проживав разом із пенсіонером на день його смерті/особа, яка перебувала на його утриманні або як спадкоємець).

З огляду на вищенаведені висновки, враховуючи відповідне законодавче регулювання та судову практику, що склалася при вирішенні спірних правовідносин аналогічного характеру, а також беручи до уваги необхідність дотримання критерію ефективності у правовідносинах щодо захисту осіб, що наділені правом отримання нарахованих, але неодержаних за життя пенсіонера сум пенсії, вказане процесуальне питання, у випадку відмови органу пенсійного фонду у позасудовому порядку (добровільно) здійснити виплату суми недоплаченої пенсії, не може бути вирішене за правилами статей 52, 379 КАС України, тобто з використанням інституту процесуального правонаступництва або заміни сторони виконавчого провадження.

Вказаний правовий підхід застосований Верховним Судом також у постановах від 24.01.2024 у справі № 380/9537/21, від 30.01.2024 у справі № 420/8604/21, у яких зазначено, що вимоги зобов`язального характеру, заявлені позивачем, нерозривно пов`язані з особою спадкодавця і не допускають правонаступництва.

Отже, відповідач протиправно у листах від 12.01.2024 №615-38445/Г-02/8-0300/24 та 21.03.2024 №4252-2871/Г-02/8-0300/24 (а.с.9, 13) поклав на позивача обов`язок додатково подати рішення суду про заміну сторони виконавчого провадження.

Крім того, пунктом 9 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за №135/13402 (зі змінами; далі Порядок №3-1), передбачено, що до заяви про виплату недоодержаної пенсії у зв`язку зі смертю пенсіонера подаються такі документи:

1) свідоцтво про смерть пенсіонера;

2) документи, що підтверджують належність членів сім`ї до осіб, які забезпечуються пенсією в разі втрати годувальника, які передбачені пунктом 3 цього розділу;

3) документи, що засвідчують родинні відносини з померлим пенсіонером, які передбачені пунктом 12 цього розділу, та відомості про проживання з пенсіонером на день його смерті (у разі неможливості надати такі документи факт проживання з пенсіонером встановлюється у судовому порядку) (для виплати членам сім`ї, що не належать до осіб, які забезпечуються пенсією в разі втрати годувальника).

Тобто, пунктом 9 розділу ІІ Порядку №3-1 не передбачено подання заявником ухвали суду про заміну сторони виконавчого провадження.

Суд вважає протиправними дії відповідача у відмові у виплаті ОСОБА_1 117830,14 грн пенсії нарахованої, але не виплаченої її померлому батькові, оскільки стаття 61 Закону №2262-XII покладає на органи Пенсійного фонду України обов`язок із виплати, зокрема члену сім`ї, який проживав разом із пенсіонером на день його смерті, суми пенсії, що підлягала виплаті пенсіонерові з числа військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, та членів їх сімей і залишилася недоодержаною у зв`язку з його смертю.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що відмова у виплаті ОСОБА_1 недоотриманої пенсії померлого ОСОБА_2 є безпідставною, з огляду на встановлені обставини судом у даній справі.

Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач ГУ ПФУ у Волинській області як суб`єкт владних повноважень не надав суду доказів, які б свідчили, що дії щодо відмови у виплаті неодержаної суми пенсії ОСОБА_2 , його дочці ОСОБА_1 вчинені відповідно до норм законодавства, з урахуванням усіх обставин справи, що мають значення для їх вчинення.

Повноваження суду при вирішенні справи визначені статтею 245 КАС України. Як встановлено частиною другою вказаної статті, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (частина перша статті 2 КАС України).

З урахуванням встановлених обставин справи, наведених норм чинного законодавства України та правових висновків Верховного Суду, виходячи із наданих частиною другою статті 245 КАС України повноважень, суд у даній справі дійшов висновку, що належним способом захисту прав позивача є прийняття судом рішення про визнання протиправними дій щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 недоодержаної пенсії батька ОСОБА_2 на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 06.12.2021 у справі №140/12129/21; зобов`язання ГУ ПФУ у Волинській області виплатити ОСОБА_1 недоодержану пенсію батька ОСОБА_1 на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 06.12.2021 у справі №140/12129/21 після його смерті.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів судовий збір в розмірі 1211,20 грн, сплачений згідно з платіжною інструкцією (а.с.18).

Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 недоодержаної пенсії батька ОСОБА_2 на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 06.12.2021 у справі №140/12129/21 після його смерті.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області виплатити ОСОБА_1 недоодержану пенсію батька ОСОБА_2 на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 06.12.2021 у справі №140/12129/21 після його смерті.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області судові витрати у сумі 1211,20 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 );

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська обл., м.Луцьк, вул.Кравчука, 22В, код ЄДРПОУ 13358826).

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій