ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
14.10.10Справа №2а-8560/10/11/0170 о 10 годині 00 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополь АР Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом дофізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 229,91грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що під час проведення перевірки відповідача встановлено порушення ним вимог п.п.5.3. п.5.3. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі - Закон 2181), а саме, несвоєчасна сплата узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість.
Позивач явку представника у судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою, надав клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином за адресою вказаною у тексті позовної заяви, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.07.2010р. про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, відповідачу було запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані, як докази у справі.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю не зявившихся представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) зареєстрована виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа - підприємець (а.с.10).
Відповідач є платником податків та зборів, взятий на облік у ДПІ в м. Сімферополь АР Крим (а.с.11).
30.03.2009р. за результатами перевірки складений акт № 3095/17-1/НОМЕР_1, яким зафіксовано порушення відповідачем п.п.7.5.1, п.7.5. ст.7 закону України "Про податок на додану вартість" N 168/97-ВР, 03.04.1997р., а саме, встановлено заниження суми чистого зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 9793,71грн (а.с.14-15).
На підставі акту № 2575/23-1/32684517/162 позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 01.04.2009р № 0002751701/0 яким відповідачу визначено до сплати за основним платежем - 9793,71грн. та штрафні (фінансові) санкції у розмірі 4896,86грн., яке отримано відповідачем 01.07.2009р. (а.с.12).
Згідно положень абз б) п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону № 2181 визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Згідно з пп.5.2.1 п.5.2. ст.5 Закону №2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту (апеляційного або судового оскарження).
Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Самостійно відповідачем сплачено заборгованість у сумі 14690,10грн., таким чином, заборгованість згідно податкового повідомлення - рішення № 0002751701/0 складає 0,47грн.
Положеннями ст. 16 Закону № 2181 встановлений початок строків нарахування пені, зокрема, п.п. 16.1.1. визначено, що після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Згідно п.п.16.1.2. нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.
Відповідно до п.п.16.4.1.ст.16 Закону №2181 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Положеннями п.п.16.4.2. ст.16 Закону №2181 визначено, що зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.
На суму не сплаченого зобов'язання з ПДВ відповідачу нарахована пеня у сумі 29,44грн.
Згідно акту перевірки № 4688/17-2 від 28.05.2009р., яким зафіксована несвоєчасна сплата узгодженого податкового боргу за податковим повідомленням - рішенням № 0002751701/0 від 01.04.2009р. у сумі 2000,00грн. (а.с.17) винесено податкове повідомлення - рішення № 0004891702/0 від 28.05.2009р. на суму 200,00грн., яке отримано відповідачем 28.05.2009р. (а.с.16).
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у сумі 229,91грн. або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 14.10.2010р. У повному обсязі постанову складено 18.10.2010р.
Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 229,91грн. код платежу 3014010100 до Держбюджету м. Сімферополь р/р 31114029700002 в ГУ ГКУ в АР Крим, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Москаленко С.А.