ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
21.09.10Справа №2а-7131/10/11/0170 об 11 годині 01 хвилині Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши за участю
представника позивача Котлярової О.В., довіреність від 30.08.2010р.,
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим
до Відкритого акціонерного товариства "Євпаторійське автотранспортне підприємство №14311"
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Євпаторії АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Євпаторійське автотранспортне підприємство №14311" про стягнення у сумі 19567,50грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушені вимоги Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№2181-ІІІ від 21.12.2000р., а саме, не сплачуються узгодженні суми податкового зобов'язання зі збору на розвиток пасажирського електротранспорту в АР Крим за 2005р. та штрафні санкції всього у сумі 19567,50грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві, на задоволені позову наполягав.
Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про місце, дату та час розгляду адміністративної справи повідомлявся належним чином - через засоби масової інформації, про причини неявки суд не повідомив, заперечень на адміністративний позов не надав.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду від 03.06.2010р. відповідача зобов'язано надати письмові заперечення на позов із їх правовим та документальним обгрунтованням. Явку сторін визнано обов'язковою.
Відповідно до ч.2 ст.40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобовязані своєчасно повідомити про це суд.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю не зявившегося представника відповідача.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Відкрите акціонерне товариство "Євпаторійське автотранспортне підприємство №14311" (код ЄДРПОУ 03114655) зареєстроване, як юридична особа, виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АР Крим 29.05.1992р. (а.с6-7) (далі - відповідач).
Відповідач знаходиться на обліку платників податків у ДПІ в м. Євпаторія АР Крим (а.с.8).
На підставі плану перевірки від 07..07.2005р., направлення № 1146 від 08.07.2005р. на перевірку (а.с.9-10) посадовими особами позивача проведено комплексну планову документальну перевірку дотримання вимог податкового та валютного законодавства відповідачем за період з 01.07.2004р. до 31.03.2005р., за результатами якої складний акт № 228/23-1 від 22.07.2005р., яким зафіксовано порушення п.п. 1.2, п.п.2.1,п.2 "Положення про збір на розвиток пасажирського електротранспорту в АР Крим", Закону України "Про державний бюджет України на 2005рік", а саме, неподання розрахунку збору на розвиток пасажирського електротранспорту в АР Крим за період з січня 2005р. до березня 2005р. Акт отриманий посадовою особою відповідача із запереченнями (а.31).
На підставі акту № 228/23-1 від 22.07.2005р. позивачем винесено податкове повідомлення - рішення № 0002922301/0 від 27.07.2005р., яким відповідачу визначено податкове зобов'язання зі збору на розвиток пасажирського електротранспорту в АР Крим за січень - березень 2005р. у сумі 12705,00грн. (4235,00грн. *3) та штрафні (фінансові) санкції у сумі 6862,50грн., а всього на суму 19567,50грн.
За результатами оскарження ВАТ "Євпаторійське автотранспортне підприємство №14311" податкового повідомлення - рішення № 0002922301/0 від 27.07.2005р. на суму 19567,50грн. постановою Господарського суду АР Крим від 06.06.2006р. позовні вимоги задоволено, постановою Севастопольського апеляційного господарського суду АР Крим від 02.10.2006р. постанову Господарського суду АР Крим від 06.06.2006р. скасовано, прийнято нове рішення про задоволення позовних вимог. Постановою Вищого адміністративного суду АР Крим від 25.02.2010р. касаційну скаргу ДПІ в м. Євпаторія АР Крим задоволено, постанову Господарського суду АР Крим від 06.06.2006р. та постанову Севастопольського апеляційного господарського суду АР Крим від 02.10.2006р. скасовано, прийнято нове рішення про відмову у задоволені позовних вимог.
Відповідачем самостійно узгоджене податкове повідомлення - рішення № 0002922301/0 від 27.07.2005р. у сумі 19567,50грн. не сплачено, що стало підставою звернення позивача до суду.
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
У відповідності до ст.4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” № 2181 від 21.12.2001р. платники податків повинні надавати до органів ДПІ звітність за періодичністю, встановленою нормами діючого законодавства.
Відповідно до. ст. 39 Закону України від 26.12.2003. № 380-IV «Про державний бюджет України на 2003 рік» у 2003р. надано право Верховній раді АР Криму вигляді експерименту запроваджувати за погодженням з Кабінетом Міністрів України місцеві податки і збори, виходячи із специфіки соціально-економічного розвитку регіону.
На виконання статті 39 Закону України від 26.12.2002 року № 380-ІУ «Про Державний бюджет України на 2003 рік» Кабінет Міністрів України, погодившись з пропозицією Верховної Ради Автономної Республіки Крим щодо запровадження у порядку експерименту в 2003 році справляння місцевих зборів, зокрема збору па розвиток рекреаційного комплекс)' в Автономній Республіці Крим та збору на розвиток пасажирського електротранспорту в Автономній Республіці Крим, видав відповіли) постанов) «Про запровадження у 2003 році в Автономній Республіці Крим у порядку експерименту справляння окремих місцевих зборів» від 28.05.2003 року № 875.
Згідно зі статтею 88 Закону України, від 23.12.2004 року Л» 2285-ІУ «Про Державний бюджет України на 2005 рік» продовжено до 1 січня 2006 року дію експерименту щодо справляння запроваджених у 2003 році Верховною Радою Автономної Республіки Крим за погодженням з Кабінетом Міністрів України окремих місцевих зборів (збору на розвиток рекреаційного комплексу в Автономній Республіці Крим та збору на розвиток пасажирського електротранспорту в Автономній Республіці Крим).
Підпунктом 14 пункту 1 статті 18 Конституції Автономної Республіки Крим. який визнано конституційним рішенням Конституційного суду України № 1-рп/2003 від 6.01.2003 року визначено, що до повноважень Автономної Республіки Крим, зокрема відноситься згідно законодавства України встановлення доходів, що формують бюджет Автономної Республіки Крим, забезпечення пою виконання, проведення експериментів в сфері оподаткування, встановлення місцевих податків і зборів, а також патентування окремих видів діяльності, здійснення інших. передбачених законами України, повноважень в сфері бюджету та оподаткування.
Відповідно до підпункту 1.1. пункту 1 Положення про збір на розвиток пасажирського електротранспорту в Автономній Республіки Крим (додаток 10 до Постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 19.02.2003, року № 434 дане положення базуються па повноваженнях Автономної Республіки Крим та Верховної Ради Автономної Республіки Крим, визначених у підпункті 14 пункту 1 статті 18, підпункті 8 пункту 2 статті 26 Конституції Автономної Республіки Крим та статті 39 Закону України «Про Державний бюджет України на 2003 рік», та з метою отримання додаткових джерел доходів, на розвиток транспорту загального користування, перш за все міжміського пасажирського електротранспорту, придбання шкільних автобусів, визначає умови та порядок сплаті, суб'єктами підприємницької діяльності, які "надають в Автономній Республіці Крим послуги з перевезення пасажирів в автобусах, легкових таксомоторах і маршрутних таксі міського, приміського і міжміського сполучення, збору на розвиток пасажирського електротранспорту в Автономній Республіці Крим.
Відповідно, зазначені положення законодавства щодо сплати збору па розвиток пасажирського електротранспорту в АР Крим поширюються на суб'єктів підприємницької діяльності, які надають в АР Крим послуги з перевезення пасажирів в автобусах, легкових таксомоторах і маршрутних таксі міського, приміського міжміського сполучення.
Таким чином, суд дійшов висновку, оскільки відповідач є суб'єуктом підприємницької діяльності та здійснював перевезення пасажирів на території АР Крим у 2005р. ним повинен був надаватися розрахунок зі збору на розвиток пасажирського електротранспорту в АР Крим за період з січня 2005р. до березня 2005р. та сплачуватися визначені податкові зобов'язання.
Згідно п.п.п.4.2.1. п.п. 4.2 ст. 4 Закону №2181 якщо згідно з нормами цього пункту сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Законом, зокрема, п.п.п.4.2.2. п.п.4.2. зазначеної статті, контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Відповідно до п.п.17.2.1 п. 17.2 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "а" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, додатково до штрафу, встановленого підпунктом 17.1.1 цього пункту, платник податків сплачує штраф у розмірі десяти відсотків суми податкового зобов'язання за кожний повний або неповний місяць затримки податкової декларації, але не більше п'ятдесяти відсотків від суми нарахованого податкового зобов'язання та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з пп.5.2.1 п.5.2. ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту (апеляційного або судового оскарження).
Згідно п.п.п. 5.2.4. п.5.2. ст. 5 Закону № 2181 день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу податкове зобов'язання вважається неузгодженим до розгляду судом справи по суті та прийняття відповідного рішення.
Згідно п.п.п. 15.2.1. п.15.2. ст.15 Закону № 2181 у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання.
Закон України “Про державну податкову службу в Україні” передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження обєктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Статтею 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частину постанови було проголошено у судовому засіданні 21.09.2010р.
Повний текст постанови виготовлено 27.09.2010р.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158, 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Євпаторійське автотранспортне підприємство №14311" (код ЄДРПОУ 03114655) заборгованість зі збору на розвиток пасажирського електротранспорту в АР Крим за період з січня 2005р. до березня 2005р. у сумі 12705,00грн. та штрафні (фінансові) санкції у сумі 6868,50грн., а всього у сумі 19567 (дев'ятнадцять п'ятсот шістдесят сім) гривень 50 копіок на р/р 31413535700015, отримувач: місцевий бюджет м.Євпаторії (код 34740798, банк отримуача: Головне Управління Держказначейства України в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, за кодом платежу 5321080500.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Москаленко С.А.