Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
01 липня 2024 року о/об 15 год. 30 хв.Справа № 280/4436/24 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
до Матвіївської сільської ради (вул.Центральна, буд.77-А, с.Матвіївка, Запорізький район, Запорізька область, 70035; код ЄДРПОУ 24906248)
про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (надалі позивач, ОСОБА_1 ) до Матвіївської сільської ради (надалі відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправним та скасувати Рішення Матвіївської сільської ради від 04.04.2024 за №35 «Про розгляд висновку та рекомендацій постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва» повністю.
У позовній заяві зазначено наступне: «… 04.04.2024 року року Матвіївською сільською радою восьмого скликання Запорізького району Запорізької області було прийнято рішення №35 «Про розгляд висновку та рекомендацій постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва». Пунктом 2 даного рішення продовжено дію рішення Матвіївської сільської ради восьмого скликання Запорізького району Запорізької області від 14.12.2023 №29 «Про умови оплати праці сільського голови у 2023 році» до кінця 2024 року. Таким чином Матвіївському сільському голові Запорізького району Запорізької області Олексію Гладишеву з квітня 2024 року встановлено такі види виплат, доплат та премій: - посадовий оклад; надбавка за ранг; надбавка за вислугу років; надбавка за високі досягнення у праці або виконання особливо-важливої роботи урозмірі 50% від посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та надбавки завислугу років; виплата щомісячної премії у розмірі 100% посадового окладу; премії за виконання плану доходної частини сільського бюджету та з нагодипрофесійних, державних та місцевих свят у розмірі середньомісячного заробітку; матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі в розмірі посадового окладу; матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі середньомісячної заробітної плати. В той же час жодним нормативно-правовим документом не визначено продовження терміну дії рішення органу місцевого самоврядування, після закінчення терміну його дії. Термін дії рішення двадцять третьої сесії Матвіївської сільської ради восьмого скликання від 14.12.2022 «Про умови оплати праці сільського голови у 2023 році» на яке посилається сільська рада при прийняті нового рішення сплинув 31.12.2023 року. Повторно його було прийнято після спливу терміну дії, а саме 04.04.2024 року. Також не можливо встановити чи достатня кількість депутатів проголосувала за прийняття вищезазначеного рішення. Відповідно до протоколу засідання тридцять дев`ятої позачергової сесії Матвіївської сільської ради восьмого скликання від 04.04.2024 року №39 на пленарному засіданні було зареєстровано 15 депутатів та сільський голова ОСОБА_2 . Відповідно до даних, що зазначені в протоколі за питання №35 порядку денного проголосували: ЗА 12 депутатів, ПРОТИ 2 депутати, УТРИМАЛИСЯ 1 депутат, НЕ ГОЛОСУВАВ 1 (сільський голова ОСОБА_2 ). В той же час відповідно до підписів у відомості «РЕЗУЛЬТАТИ поіменного голосування питання порядку денного №35 проект рішення «Про розгляд висновку та рекомендацій постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва» за рішення проголосували депутати: ЗА ОСОБА_3 (за її словами та інших депутатів голосувала проти) , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 . Загалом 12депутатів. УТРИМАЛИСЯ ОСОБА_15 ПРОТИ ОСОБА_16 . Відсутній підпис депутата ОСОБА_17 . Слова депутата ОСОБА_3 про те, що вона голосувала протиприйняття рішення можуть свідчити про те, що воно не набрало достатньої кількості голосів та результати голосування підроблено з метою отримання неправомірної вигоди. В рішенні від 04.04.2024 №35 "Про розгляд висновку та рекомендації постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва" сільська рада посилається на висновок та рекомендації постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва від 29.03.2024 року. В той же час Протокол засідання вищезазначеної комісії на якому розгладався висновок та приймались рекомендації датований 04.04.2024 року. Я, ОСОБА_1 (далі Позивач), як громадянин України, вважаю, щорішення Відповідача від 04.04.2024 №35 "Про розгляд висновку та рекомендації постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва" прийнято з порушенням нормчинного законодавства тв частини встановлення стимулюючих виплат посадовим особам місцевого самоврядування. Враховуючи викладене та керуючись частиною першою ст. 55 Конституції України, якою кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Вважаю, що оскаржуване рішення було прийнято Відповідачем без дотримання вимог чинного законодавства України та підлягає скасуванню з огляду на наступне. Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування згідно із статтею 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначаються Кабінетом Міністрів України. Відповідно до абзацу другого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (далі - Постанова № 268), умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених цією постановою, і схем посадових окладів згідно з додатками 48-53 і 57. Постанова № 268 визначає, у яких випадках сільський, селищний, міський голова, а у яких випадках сільська, селищна, міська рада визначатимуть відповідні умови оплати праці. Згідно із абзацом другим пункту 6 Постанови № 268 преміювання сільських, селищних і міських голів, голів районних і районних у містах рад, їх заступників, встановлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою. Отже, визначення розмірів складових оплати праці сільському, селищному, міському голові (крім стимулюючих виплат) має відповідати умовам, передбаченими Постановою № 268.Постійні складові заробітної плати як сільського, селищного, міського голови, так і інших працівників відповідної ради не потребують прийняття окремих рішень та визначаються у штатному розписі відповідно до Постанови № 268. Преміювання сільських, селищних і міських голів, установлення їм надбавок (в т. ч. надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи) здійснюється у порядку та розмірах, визначених Постановою № 268. Слід звернути увагу, що премія є інструментами додаткового стимулювання працівників з метою підвищення продуктивності їхньої праці, які відповідно до частини другої статті 2 Закону України «Про оплату праці» входять до структури додаткової заробітної плати. Крім того, за своєю правовою природою премія має встановлюватися та виплачуватися за результатами виконання роботи, а не наперед, як це буває на практиці. Отже, постійні складові заробітної плати як сільського, селищного, міського голови, так і інших працівників відповідної ради не потребують прийняття окремих рішень та визначаються у штатному розписі відповідно до Постанови № 268. Рішення ж про преміювання сільського, селищного, міського голови приймається відповідною радою, у межах затверджених видатків на оплату праці та має встановлюватися і виплачуватися за результатами виконання роботи, а не наперед. Прийнятим рішення від 04.04.2024 №35 «Про розгляд висновку та рекомендацій постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва» Матвіївська сільська рада Запорізького району Запорізької області встановила стимулюючі виплати сільському голові наперед до кінця 2024 року, чим порушила вимоги чинного законодавства. …».
Позивач підтримав позовну заяву.
Відповідачем не подано до суду відзив на позовну заяву. Відповідач про розгляд справи повідомлявся належним чином.
Ухвалою судді від 20.05.2024 в адміністративній справі відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.
Відповідно до ч.6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.
У Рішенні Матвіївської сільської ради від 04.04.2024 за №35 «Про розгляд висновку та рекомендації постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва» зазначено: «… Керуючись п. 5 ст. 26, п. 5 ст. 46, п.п. 1, 4, 10, 11ст. 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.3, 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» зі змінами та доповненнями, ст.19 Регламенту Матвіївської сільської ради від 21.04.2023, беручи до уваги Протокол та Рекомендації постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва від 29.03.2024 щодо приведення до норм діючого законодавства оплату праці сільського голови, сільська рада, ВИРІШИЛА: 1. Протокол та Рекомендації постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва від 29.03.2024, взяти до відома. 2. Враховуючи чинне законодавство з питань оплати праці на цей час, виключити можливість підвищення заробітної плати сільського голови, за рахунок збільшення надбавок за високі досягнення у праці, або особливо-важливої роботи, щомісячної премії у розмірі посадового окладу, за виконання плану доходної частини сільського бюджету, з нагоди професійних і державних свят та продовжити дію рішення сільської ради від 14.12.2022 року №29 «Про умови оплати праці сільського голови у 2023 році», до кінця 2024 року. 3. Для нарахування та виплати заробітної плати сільському голові, відділу відділ соціально - економічного розвитку, інвестицій бухгалтерського обліку, звітності та регуляторної діяльності керуватися цим рішенням та рішенням сесії сільської ради від 14.12.2022 № 29. 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на відділ соціально - економічного розвитку, інвестицій бухгалтерського обліку, звітності та регуляторної діяльності ( Т. Беспалько) та постійну комісію Матвіївської сільської ради з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва (Т. СУС). …».
У Рішенні Матвіївської сільської ради від 14.12.2022 за №29 «Про умови оплати праці сільського голови у 2023 році» зазначено: «… Керуючись п. 5 ст. 26, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 3, 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» зі змінами та доповненнями, сільська рада ВИРІШИЛА: 1. Встановити з 01 січня 2023 року сільському голові ОСОБА_2 такі види виплат, доплат та премій: - посадовий оклад; - надбавка за ранг; - надбавка за вислугу років; - надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо-важливої роботи у розмірі 50 % від посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та надбавки за вислугу років; - виплата щомісячної премії у розмірі 100 % від посадового окладу; - премії за виконання плану доходної частини сільського бюджету та з нагоди професійних, державних та місцевих свят у розмірі середньомісячного заробітку (згідно з додатком до Положення про впорядкування умов оплати праці працівників Матвіївської сільської ради на 2023 рік); - матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу (при наданні відпустки або її першої частини); - матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі середньомісячної заробітної плати (при наданні відпустки або будь якої її частини). 2. Виплати здійснювати при наявності асигнувань в межах фонду оплати праці. 3. Рішення сільської ради від 15.12.2021 року № 14 «Про умови оплати праці сільського голови у 2022 році» вважати таким, що втратило чинність. …».
Судом досліджено: Результати поіменного голосування питання порядку денного №35 від 04.04.2024 (Проект рішення «Про розгляд висновку та рекомендації постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку інвестицій та міжнародного співробітництва»); лист Матвіївської сільської ради від 22.04.2024 за №02-05-06/385 «Щодо запиту на доступ до публічної інформації» на адресу позивача; Протокол постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва від 04.04.2024; лист Матвіївської сільської ради від 24.04.2024 за №02-05-06/431 «Щодо запиту на доступ до публічної інформації» на адресу позивача; лист Матвіївської сільської ради від 22.04.2024 за №06-05-02/379 «Щодо запиту на доступ до публічної інформації» на адресу позивача; Протокол №39 засідання Матвіївської сільської ради восьмого скликання тридцять дев`ятої позачергової сесії від 04.04.2024; Посвідчення Серії УБД №285552; лист Матвіївської сільської ради від 29.04.2024 за №02-02-10/432 «Про надання запиту» на адресу позивача; Розрахунково платіжну відомість за 04.2024-04.2024; Розрахунок зарплати по Відділу освіти Матвіївської сільської ради за квітень 2024 року; Відомість заробітної плати №4 по Фінансовому відділу Матвіївської сільської ради за квітень 2024 року; лист Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 06.06.2024 за №3913/33/ЗВГ-24; інші документи наявні у даній справі.
При вирішенні спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.
За ст.1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» загальний склад ради це кількісний склад депутатів ради, визначений радою відповідно до закону; склад ради це кількість депутатів, обраних до відповідної ради, повноваження яких визнано і не припинено в установленому законом порядку; правомочний склад ради це кількість депутатів, обраних до відповідної ради, повноваження яких визнано і не припинено в установленому законом порядку, яка становить не менш як дві третини від загального складу ради; посадова особа місцевого самоврядування це особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Згідно з ч.1 ст.12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова є головною посадовою особою територіальної громади відповідно села (добровільного об`єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), селища, міста.
Відповідно до ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: (…) 5) затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання; (…).
Як зазначено у ч.5 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.
У ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) зазначено: «1.Постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету. … 4.Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями. … 10.За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації. Висновки і рекомендації постійної комісії приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, а в разі його відсутності - заступником голови або секретарем комісії. Протоколи засідань комісії підписуються головою і секретарем комісії. Висновки і рекомендації постійної комісії, протоколи її засідань є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно доЗакону України "Про доступ до публічної інформації". 11.Рекомендації постійних комісій підлягають обов`язковому розгляду органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи повинно бути повідомлено комісіям у встановлений ними строк. …».
Посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України (ст.3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»).
За ч.1 ст.10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється: на посаду сільського, селищного, міського голови в порядку, встановленомуЗаконом України"Про місцеве самоврядування в Україні"; (…).
У ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» зазначено: «… Джерелом формування фонду оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування є місцевий бюджет. …».
У ст.2 Закону України «Про оплату праці» зазначено: «Основна заробітна плата. Це - винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов`язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців. Додаткова заробітна плата. Це - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов`язані з виконанням виробничих завдань і функцій. Інші заохочувальні та компенсаційні виплати. До них належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми».
Згідно з ч.2 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос. (…).
У п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 за №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» зазначено: «… Умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених цією постановою, і схем посадових окладів згідно здодатками48-53і57. …».
Відповідно до п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 за №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» преміювання голів обласних, районних і районних у містах рад, їх заступників, сільських, селищних і міських голів, установлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірах, визначених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.
Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.
Враховуючи наведені та інші норми права, обставини справи, суд вважає, що позивачем не доведено якій саме нормі права безспірно суперечить оскаржуване Рішення Матвіївської сільської ради від 04.04.2024 за №35 «Про розгляд висновку та рекомендації постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва».
З матеріалів справи вбачається, що Рішення Матвіївської сільської ради від 04.04.2024 за №35 «Про розгляд висновку та рекомендації постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва» прийнято більшістю депутатів від загального складу цієї ради.
Позивачем не надано до суду будь-яких доказів які б свідчили, що депутати які проголосували за прийняття вказаного оскаржуваного Рішення мали насправді інше волевиявлення.
Судом прийнято до уваги, зокрема, що за ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» «… Джерелом формування фонду оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування є місцевий бюджет. …».
Тобто, оплата праці сільського голови фактично залежить від волевиявлення депутатів сільської ради та можливостей бюджету.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене вище, позовні вимоги позивача є не обґрунтованими і не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
Оскільки позовна заява задоволенню не підлягає, то, відповідно, на користь позивача не можуть бути стягнуті за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати.
Позивач звільнений від сплати судового збору. Інші судові витрати по справі відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Матвіївської сільської ради (вул.Центральна, буд.77-А, с.Матвіївка, Запорізький район, Запорізька область, 70035; код ЄДРПОУ 24906248) про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити у повному обсязі.
У стягненні на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень (відповідача) судових витрат відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст судового рішення складено 01.07.2024.
Суддя О.О. Прасов