Рішення № 120066503, 28.06.2024, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.06.2024
Номер справи
200/3048/24
Номер документу
120066503
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 червня 2024 року Справа№200/3048/24

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -

УСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 (далі позивач ОСОБА_1 ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (далі ГУ ПФУ в Полтавській області, відповідач-1), Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (далі ГУ ПФУ в м. Києві, відповідач-2) в якому просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення від 22.04.2024 № 262140009306, прийняте ГУ ПФУ в Полтавській області про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії по інвалідності, призначеної відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», на підставі довідки Донецької обласної прокуратури від 12.04.2024 № 21-189вих-24;

зобов`язати ГУ ПФУ в м. Києві здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії по інвалідності відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VII на підставі довідки Донецької обласної прокуратури від 12.04.2024 № 21-189вих-24 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії з 01.04.2024.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначила, що Рішенням ГУ ПФУ в м. Києві від 08.04.2024 № 262140009306 її переведено на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про прокуратуру».

15 квітня 2024 року позивач звернулась до пенсійного органу із заявою про здійснення відповідного перерахунку та надала довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 12.04.2024 № 21-189вих-24, за результатами розгляду заяви ГУ ПФУ в Полтавській області прийнято рішення від 22.04.2024 № 262140009306 про відмову у проведенні перерахунку пенсії.

Вважаючи вказане рішення протиправним, позивач звернулась до суду за захистом порушеного права.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20.05.2024 відкрито спрощене позовне провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Витребувано докази у відповідачів, яких, на думку суду, не вистачало для всебічного та об`єктивного розгляду справи.

У встановлений судом строк ГУ ПФУ в Полтавській області надано відзив на позовну заяву, де зазначено наступне.

Позивач через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України звернулась із заявою від 15.04.2024 про перерахунок пенсії з більшого заробітку.

За принципом екстериторіальності заяву від 15.04.2024 було розглянуто ГУ ПФУ в Полтавській області.

До заяви позивач додала довідку від 12.04.2024 № 21-189ВИХ-24 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій станом на 01.01.2024, яка видана Донецькою обласною прокуратурою.

Рішенням ГУ ПФУ в Полтавській області від 22.04.2024 № 262140009306 позивачу відмовлено у проведенні перерахунку пенсії, оскільки будь-які нормативно-правові акти про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури станом на 01.01.2024 не було прийнято.

У встановлений судом строк ГУ ПФУ у м. Києві надано відзив на позовну заяву, де викладено заперечення проти позовних вимог та прохання у позові відмовити, з огляду на таке.

Перерахунок пенсій проводиться на підставі довідок про заробітну плату, виданих органами прокуратури, у яких складові заробітної плати визначаються на момент виникнення права на перерахунок (дата збільшення заробітної плати, в тому числі її складових).

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, є відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, а також відповідне рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України щодо підвищення розміру заробітної плати працівникам прокуратури.

Однак, станом на 01.01.2024 не було прийнято нормативно-правових актів щодо підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури.

Ураховуючи вищевикладене, відсутні правові підстави для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про складові заробітної плати від 12.04.2024 №21-189 Вих. 24, що видана Донецькою обласною прокуратурою.

Ухвалою суду від 21.06.2024 витребувано докази та пояснення щодо обставин справи у Донецької обласної прокуратури.

На виконання вимог вказаної ухвали, 27.06.2024 Донецькою обласною прокуратурою надано пояснення наступного змісту.

ОСОБА_1 працювала в органах прокуратури Донецької області з жовтня 2000 року по квітень 2023 року. Атестацію прокурорів не проходила.

Наказом керівника Донецької обласної прокуратури від 06.04.2023 № 220к позивача звільнено із займаної посади старшого прокурора Прокуратури Першотравневого району Донецької області з 07.04.2023 у зв`язку із поданням заяви про звільнення за власним бажанням.

На період роботи посадовий оклад ОСОБА_1 визначався згідно схеми посадових окладів, надбавок, доплат, та умов преміювання, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 № 505 та становив 1 379,00 грн., оскільки вона не була переведена до відповідної обласної чи окружної прокуратури.

Фактичні обставини, встановлені судом у справі, такі.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса реєстрації АДРЕСА_1 .

Наказом керівника Донецької обласної прокуратури від 06.04.2023 № 220к позивача звільнено із займаної посади старшого прокурора Прокуратури Першотравневого району Донецької області з 07.04.2023, у зв`язку із поданням заяви про звільнення за власним бажанням.

28 березня 2024 року позивач звернулась через веб-портал Пенсійного фонду України із заявою про перехід з пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про прокуратуру» та проведення перерахунку пенсії із застосуванням довідки про складові заробітної плати/грошового забезпечення від 22.03.2024 №21-149Вих.-24, що видана Донецькою обласною прокуратурою.

Так, у заяві про перехід на пенсії по інвалідності за Законом України «Про прокуратуру» та перерахунок пенсії ОСОБА_1 зазначила, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та є отримувачем пенсії по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Працювала в органах прокуратури з 12.10.2000 по 07.04.2023 (стаж роботи в органах прокуратури складає 22 роки 05 місяців 27 днів), а відтак має право на отримання пенсії по інвалідності за Законом України «Про прокуратуру» для чого надає довідки про складові заробітної плати за 60 календарних місяців від 22.03.2024 № 21-150вих-24 та про чинну заробітну плату від 22.03.2024 № 21-150вих-24.

Також до заяви додається довідка, що враховується для перерахунку пенсії від 22.03.2024 № 21-149вих-24.

Рішенням ГУ ПФУ в м. Києві від 08.04.2024 ОСОБА_1 переведено з пенсії по інвалідності за Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію по інвалідності за Законом України «Про прокуратуру».

15 квітня 2024 року позивач через веб-портал Пенсійного фонду України звернулась із заявою про перерахунок пенсії у зв`язку зі збільшенням зарплати (пенсії за спецзаконами).

Рішенням ГУ ПФУ в Полтавській області від 22.04.2024 №262140009306 позивачу відмовлено в зміні окладу (пенсії за спец законом).

Вказане рішення мотивоване наступним.

Згідно п.2 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Згідно п. 3 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом - цього періоду на даній роботі.

Враховуючи вищевикладене, ГУ ПФУ в Полтавській області прийнято рішення про відмову гр. ОСОБА_1 в зміні окладу (пенсії за спецзаконом), оскільки довідка про складові заробітної плати від 12.04.2024 року № 21- 189 ВИХ.-24 не відповідає вимогам п.2 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру».

На виконання вимог ухвали суду від 18.06.2024 про витребування доказів ГУ ПФУ у м. Києві надано такі письмові докази у справі.

Довідка Донецької обласної прокуратури від 22.03.2024 № 21-149ВИХ-24 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунки пенсії, видана ОСОБА_1 про те, що відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-(ІІ)/2019 та ст.ст. 81,86 Закону України «Про прокуратуру», станом на 01.01.2024 розмір заробітної плати (грошового забезпечення) працюючого працівника за відповідною (прирівняною) посадою старший прокурор прокуратури Першотравневого району (прокурор окружної прокуратури) складає: посадовий оклад 40 000,00 грн.; надбавка за вислугу років (40 %) 16 000,00 грн. матеріальна допомога на оздоровлення (1/12) 4 666,67 грн.; матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань(1/12) 4 666,67 грн.; усього 65 333,34 грн.

Довідка Донецької обласної прокуратури від 22.03.2024 № 21-150ВИХ-24 про складові заробітної плати/грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років), видана ОСОБА_1 про те, що вона працює в Прокуратурі Першотравневого району на посаді старший прокурор та заробітна плата станом на 18.03.2024 становить: посадовий оклад 1379,00 грн.; надбавка за вислугу років (40 %) 551,60 грн.; усього 1 930,60 грн.

Довідка Донецької обласної прокуратури від 22.03.2024 № 21-150ВИХ-24 про чинну заробітну плату, видана ОСОБА_1 про те, що станом на 18.03.2024 заробітна плата за посадою старшого прокурора Прокуратури Першотравневого району, складає: посадовий оклад 1 379,00 грн.; надбавка за вислугу років (40 %) 551,60 грн.; матеріальна допомога на оздоровлення (1/12) 160,88 грн. Усього 2 252,36 грн.

Згідно наданих Донецькою обласною прокуратурою письмових доказів, судом установлено таке.

Наказом Донецької обласної прокуратури від 06.04.2023 № 220к ОСОБА_1 звільнено з займаної посади старшого прокурора прокуратури Першотравневого району Донецької області з 07.04.2023 у зв`язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 51 Закону України «Про прокуратуру».

Відповідно довідки про складові заробітної плати/грошове забезпечення (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед призначенням/перерахунком пенсії) ОСОБА_1 , її посадовий оклад з 30.10.2014 складав 1 379,00 грн.

Згідно довідки Донецької обласної прокуратури від 12.04.2024 № 21-189ВИХ-24 розмір заробітної плати (грошового забезпечення) працюючого працівника станом на 01.01.2024 складає: посадовий оклад 40 000,00 грн.; надбавка за вислугу років (40 %) 16 000,00 грн., матеріальна допомога на оздоровлення (1/12) 4 666,67 грн.; матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (1/12) 4 666,67 грн.; всього 65 333,34 грн.

За встановлених фактичних обставин правова позиція суду обґрунтована таким.

Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII. (у редакції, чинній на момент спірних правовідносин, далі Закон № 1697)

Стаття 86.

9. Прокурорам, визнаним особами з інвалідністю I або II групи, призначається пенсія по інвалідності в розмірах, передбачених частиною другою цієї статті, за наявності стажу роботи в органах прокуратури не менше 10 років.

2. Пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

4. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60. Коригування зазначених виплат проводиться із застосуванням коефіцієнта загального підвищення розмірів посадового окладу та надбавок до нього. Посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років.

Стаття 152 Конституції України.

Закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)/2019 у справі за конституційними скаргами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII вирішено:

визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

2. Положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

3. Установити такий порядок виконання цього Рішення:

- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;

- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:

"20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Висновки суду.

ОСОБА_1 звільнено з органів прокуратури з 07.04.2023 та, оскільки, позивач не проходила атестацію її грошове забезпечення, зокрема, посадовий оклад складав 1 379,00 грн.

Водночас з 14.12.2022 ОСОБА_1 отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням ГУ ПФУ в м. Києві від 08.04.2024 за заявою ОСОБА_1 переведено з пенсії по інвалідності за Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» на пенсію по інвалідності за Законом № 1697, при цьому пенсійне забезпечення розраховано з суми грошового забезпечення 2252,36 грн. у розмірі 60 %, основний розмір пенсії від заробітку 1 351,42 грн.

Отже, предметом спору є наявність у позивача права на перерахунок пенсії у зв`язку із підвищення розміру посадового окладу чинного прокурора.

Подібні правовідносини були предметом розгляду у Верховному Суді. Зокрема, у постанові від 20.01.2021 (зразкова справа №560/2120/20) Велика Палата Верховного Суду сформувала такі правові висновки:

«….доводи ГУ ПФУ в Хмельницькій області про те, що після набрання чинності Рішенням КСУ № 7-р(ІІ)/2019, тобто після 13 грудня 2019 року, нормативно-правового акта про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури не ухвалено, а тому немає підстав для перерахунку пенсії, є помилковими та не доводять правомірності його дій, оскільки чинна з 13 грудня 2019 року норма частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VII визначає умовою перерахунку пенсії за вислугу років підвищення заробітної плати прокурорським працівникам. Адже грошове забезпечення працівників прокуратури істотно збільшилося ще в жовтні 2017 року, а теперішній розмір пенсії позивача останній раз перераховувався ще у 2015 році.

… Велика Палата Верховного Суду вважає, що твердження відповідача про те, що для реалізації пенсіонерам права на перерахунок пенсії, визначеного статтею 86 Закону №1697-VІІ (у редакції, чинній з 13 грудня 2019 року), обов`язковою умовою є прийняття урядом нової постанови про підвищення заробітної плати працівникам прокуратури, є хибним з огляду на те, що на момент прийняття Конституційним Судом України зазначеного Рішення вже існувала суттєва різниця в оплаті праці чинних працівників прокуратури та розмірі заробітних плат, з яких розраховані пенсії прокурорських пенсіонерів. Така нерівність має усуватись ПФУ шляхом беззастережного (відносно дати ухвалення рішення про збільшення заробітку діючих працівників прокуратури) задоволення заяв пенсіонерів про перерахунок пенсії, поданих після 13 грудня 2019 року.

… постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 «Про внесення змін до деяких постанови Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» є чинною, а тому немає підстав для її незастосування. Таке рішення уряду є рішенням про підвищення заробітної плати працівників прокуратури.».

Зі свого боку суд у цій справі наголошує, що факт виходу позивача на пенсію за Законом № 1697 та непроходження атестації у зв`язку із чим вона отримувала грошове забезпечення на рівні грошового забезпечення прокурорів за рівнозначною посадою за нормами, чинними станом на 30.10.2014, не змінює її права на отримання пенсії із розрахунку грошового забезпечення, чинного на теперішній час.

Вказане право ґрунтується на:

нормі ч. 4 ст. 86 Закону № 1697: «… посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років.»;

та Рішенні Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ)/2019, а саме в частині висновку про застосування п. 20 ст. 86 Закону № 1697 у первинній редакції, відповідно до якої призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.

Щодо доводів відповідачів, то правова оцінка, аналогічним доводам органів пенсійного фонду вже була надана Великою Палата Верховного Суду постанові від 20.01.2021 (зразкова справа №560/2120/20), а тому суд їх відхиляє.

Установивши наявність права позивача на перерахунок пенсії, необхідно встановити належний орган пенсійного фонду, що має повноваження на такі дії.

Позивач рахує, що це ГУ ПФУ в м. Києві, суд же вважає вказане помилковим, з огляду на таке.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року (зі змінами внесеними Постановою Пенсійного фонду України від 16.12.2020 № 25-1 Про затвердження Змін до деяких постанов правління Пенсійного фонду України) (далі - Порядок №22-1).

Пункт. 4.2. Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Враховуючи вказані вимоги Порядку № 22-1, органом, що приймав рішення за заявою позивача про перерахунок пенсії є ГУ ПФУ в Полтавській області.

За вказаних обставин, відсутні підстави для задоволення позовних вимог до ГУ ПФУ в м. Києві, оскільки останнє не наділено владними повноваженнями у спірних правовідносинах.

Натомість відповідні владні повноваження наявні у ГУ ПФУ в Полтавській області.

Наступне питання, що належить вирішити суду це дата з якої має бути проведений відповідний перерахунок.

Позивач просить провести перерахунок з 01.04.2024, посилаючись на ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Суд з такою позицією не погоджується з огляду на таке.

Частиною 20 ст. 86 Закону 1697 (у первинній редакції) визначено, що перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

При цьому ч. 4 ст. 86 Закону 1697 (у редакції, чинній на момент звернення ОСОБА_1 із заявою про переведення із виду на вид пенсії) установлено, що «… посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років.»

Тобто, пенсія позивачу при переведенні з виду на вид (рішення ГУ ПФУ в м. Києві від 08.04.2024 № 262140009306) мала бути розрахована з грошового забезпечення, визначеного у довідці Донецької обласної прокуратури від 22.03.2024 № 21-149ВИХ-24 з розміру 65 333,34 грн., яка, до речі подавалась позивачем до ГУ ПФУ в м. Києві та позивач просила здійснити перерахунок саме на підставі цієї довідки, однак не була взята до уваги.

Ураховуючи, що пенсію позивачу за Законом № 1697 призначено з 28.03.2024, то відповідний перерахунок має бути проведено саме з вказаної дати.

Частиною 2 ст. 9 КАС України встановлено, що суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Отже позов належить задовольнити частково, із виходом при цьому за межі позовних вимог у частині зобов`язання ГУ ПФУ у Полтавській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії по інвалідності відповідно до статті 86 Закону № 1697 на підставі довідки Донецької обласної прокуратури від 12.04.2024 № 21-189вих-24 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії з 28.03.2024.

Судовий збір розподілу не підлягає, оскільки позивач звільнена від його сплати. (п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»)

Про інші судові витрати не заявлено.

Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (36014, Полтавська область, м. Полтава, вул. Гоголя, 34, ЄДРПОУ 13967927), Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16, ЄДРПОУ 42098368) про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 22.04.2024 № 262140009306 про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії по інвалідності, призначеної відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру», на підставі довідки Донецької обласної прокуратури від 12.04.2024 № 21-189вих-24.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити з 28.03.2024 перерахунок пенсії по інвалідності ОСОБА_1 на підставі довідки Донецької обласної прокуратури від 12.04.2024 № 21-189вих-24 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

У задоволенні позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.

Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.

Повний текст судового рішення складено 28 червня 2024 року.

Суддя І.В. Буряк