Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 346/3314/24
Провадження № 3/346/1840/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2024 року м.Коломия Івано-Франківської області
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області у складі головуючого судді Коваленка Д.С., секретар судового засідання: Гломба А.В., за участю ОСОБА_1 та прокурора: Білика А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні, у приміщенні зали судових засідань суду, справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ; депутат Коломийської районної ради Івано-Франківської області восьмого скликання; зареєстроване і фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 ),
в с т а н о в и в :
До суду надійшов протокол №471 від 05 червня 2024 року про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за вчинення ним правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, з матеріалами.
Аргументи держави Україна, яку представляв прокурор. ОСОБА_1 будучи у 2023 році депутатом районної ради, тобто особою, яка для цілей Закону України „Про запобігання корупції є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, порушив вимоги названого закону, передбачені частиною 1 статті 45. Оскільки, несвоєчасно (зокрема тільки 11.04.2024 року, а не до 01.04.2024 року), без поважних причин подав декларацію за 2023 рік, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Аргументи ОСОБА_1 Свою вину визнав, але просив врахувати, що діяв не умисно, оскільки думав, що декларацію подавати не треба, оскільки в Україні діє воєнний стан, а також розрахував на те, що йому допоможе подати декларацію його бухгалтер.
Оцінка суду.
Положення п.22 ч.1 ст.92 Конституції України гарантують, що виключно законами України визначаються діяння, які є адміністративними правопорушеннями та відповідальність за них. І зокрема ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачає, що несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що відповідно до інформації Коломийської районної територіальної виборчої комісії про підсумки виборів депутатів Коломийської районної ради восьмого скликання, одним з обраних депутатів цієї ради на виборах 2020 року є ОСОБА_1 (а.с.14-18).
Отже ОСОБА_1 , як депутат районної ради, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», і у 2023 році дійсно вважався особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а отже був суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону.
А відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» як особа, зазначена у підпункті "б" пункту 1 частини 1 статті 3 цього Закону, ОСОБА_1 дійсно зобов`язаний був до 1 квітня 2024 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік за формою, що визначається Національним агентством.
Але надані суду особою, яка склала протокол докази, які суд вважає належними, достовірними і допустимими, дійсно підтверджують той факт, що ОСОБА_1 подав вказану декларацію тільки 11 квітня 2024 року, тобто подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, несвоєчасно, позаяк останній день строку її подання був 31.03.2024 року (а.с.7-12).
Разом з цим, адміністративним правопорушенням, передбаченим ч.1 ст. 172-6 КУпАП вважається несвоєчасне подання вказаної декларації, саме без поважних причин.
Визнаючи свою вину, ОСОБА_1 зазначив, що думав, що декларацію подавати не треба, оскільки в Україні діє воєнний стан, а також розрахував на те, що йому допоможе подати декларацію його бухгалтер. Але суд вважає очевидним, що такі причини, не можна визнати поважними, позаяк обов`язок подання декларації є персональним, а відновлення обов`язку подавати декларацію мало місце законом, не знання якого не звільняє від відповідальності будь-якого виду.
І тому суд погоджується із тим, що сукупність фактів, які підтверджуються доказами дійсно вказують на те, що ОСОБА_1 подавши 11 квітня 2024 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, яку треба було подати до 01 квітня 2024 року, дійсно несвоєчасно її подав без поважних причин. А отже, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, і саме він винен у його вчиненні, за що підлягає адміністративній відповідальності.
Положеннями ч.4 ст.38 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом 6 місяців з дня його виявлення, але не пізніше 2 р. з дня вчинення. І ці строки не закінчились.
Обставин, які б виключали адміністративну відповідальність, а також обставин, які пом`якшують або обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено. А тому, він підлягає адміністративній відповідальності, на загальних підставах.
На виконання положень статті 33 КУпАП суд констатує, що за своїм характером, вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, з огляду на його об`єкт та наслідки, не є особливо тяжким, але є серйозним; суд має докази його віку, статі, місця проживання та роботи.
Адміністративне стягнення, передбачене санкцією частини 1 статті 172-6 КУпАП являє собою штраф від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на підставі пункту 5 підрозділу 1 Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України складає від 850 до 1700 гривень.
Відповідно до положень частини 1 статті 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Отже, врахувавши усі обставини для вирішення питання про накладення на ОСОБА_1 стягнення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, суд вважає, що накладення на нього штрафу у розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1190 гривень, буде достатньою мірою відповідальності за вчинене ним адміністративне правопорушення, зважаючи на існуючий мандат ОСОБА_1 .
Разом з цим, відповідно до положень статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. А тому, в силу положень частини 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір» та положень статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з ОСОБА_1 слід стягнути 605 гривень 60 копійок у якості судового збору.
Отже, керуючись статтями 1,2,7,8,9,10,17-24,27,33-38,40-1,172-7,221,245-253,254-255,268,271,276,279,280,283-285,287,294,298-300,304,305,307,308 КУпАП, суд,
в и р і ш и в:
Визнати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ;РНОКПП: НОМЕР_1 ;депутат Коломийськоїрайонної радиІвано-Франківськоїобласті восьмогоскликання;зареєстроване іфактичне місцепроживання: АДРЕСА_1 )винуватим у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає: 1190 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ;РНОКПП: НОМЕР_1 ;депутат Коломийськоїрайонної радиІвано-Франківськоїобласті восьмогоскликання;зареєстроване іфактичне місцепроживання: АДРЕСА_1 ),судовийзбір урозмірі 605 гривень 60 копійок,на користьДержави Україна (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанову може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом 10 (десяти) днів, з дня її винесення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. А у разі подання апеляційної скарги у вказаний строк, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення.
Копію постанови направити ОСОБА_1 , Управлінню стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України та Коломийській окружній прокуратурі.
Судовий збір має бути сплачений ОСОБА_1 на наступний робочий день, після набрання цією постановою законної сили.
Постанова може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання нею законної сили, з урахуванням строків для сплати судового збору.
Для недопущення звернення цієї постанови до примусового виконання, ОСОБА_1 слід надати до апарату Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області документи, що підтвердять сплату ним судового збору у розмірі, за реквізитами та у строки, що передбачені цією постановою.
Суддя Д.С.Коваленко