Рішення № 119936797, 24.06.2024, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2024
Номер справи
620/18361/23
Номер документу
119936797
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 червня 2024 року Чернігів Справа № 620/18361/23

Чернігівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді БаргаміноїН.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області про визнання протиправним та скасування акту, зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області про визнання протиправним та скасування акту № 35 (Форма Н-1/НПВ) розслідування нещасного випадку, який стався 11.01.2022 з старшим інспектором сектору ювенальної превенції ВП Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області майором поліції ОСОБА_1 , затверджений 10.10.2023; зобов`язання Головне управління Національної поліції в Чернігівській області повторно провести розслідування нещасного випадку, який стався 11.01.2022 з старшим інспектором сектору ювенальної превенції ВП Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області майором поліції ОСОБА_1 , та скласти акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1/ПВ.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що діючи на виконання наказу прямого начальника, прибула в приміщення ГУНП в Чернігівській області для участі в службовій нараді, де в службовий час, отримала травму, що не є обставинами нещасного випадку, які підпадають під дію пункту 8 розділу III Порядку № 705. Вважає, що відповідач безпідставно та необгрунтовано прийняв рішення про те, що нещасний випадок, що стався з нею 11.01.2022 року, під час якого було отримано тілесне ушкодження, стався в період проходження служби і не пов`язаний з виконанням службових обов`язків.

Представник відповідача подав відзив на позов, в якому просить відмовити позивачу у задоволенні позову, оскільки за наслідками проведеного розслідування нещасного випадку складено акт № 35 (Форма Н-1/Н11В) від 10.10.2023, яким комісією з розслідування нещасного випадку зроблено висновок, що відповідно до підпункту 1 пункту 8 розділу III Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими, затвердженого наказом МВС України від 05.10.2020 № 705, нещасний випадок, що трапився 11.01.2022 з старшим інспектором сектору ювенальної превенції ВП ЧРУП ГУНП в Чернігівський області майором поліції ОСОБА_1 , стався в період проходження служби і не пов`язаний з виконанням службових обов`язків. Вказує, що пов`язаність нещасного випадку із виконанням службових обов`язків передбачає, у свою чергу, наявність причинно-наслідкового зв`язку між виконанням поліцейським службових обов`язків та настанням нещасного випадку, однак матеріали справи не містять жодних свідчень того, що у вказаний момент позивач вживала заходи щодо боротьби з злочинністю, забезпечення публічного порядку або ж виконувала інші завдання та повноваження поліції, визначені Законом України «Про Національну поліцію», які в тій чи іншій мірі обумовили настання нещасного випадку, а той факт, що нещасний випадок стався у службовий час в приміщенні адміністративної будівлі ГУНП в Чернігівській області, не є достатнім для висновку, що такий нещасний випадок пов`язаний із виконанням позивачем таких службових обов`язків.

Процесуальні дії у справі: ухвалою суду від 09.05.2024 було продовжено відповідачу процесуальний строк для подання відзиву; ухвалою суду від 24.06.2024 було відмовлено відповідачу в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі; ухвалою суду від 24.06.2024 було відмовлено відповідачу в задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

З листопада 2015 року ОСОБА_1 проходить службу в органах Національної поліції України, перебуває на посаді старшого інспектора сектору ювенальної превенції відділу превенції Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області.

10.01.2022 прямим начальником позивачки було доведено, що 11.01.2022 о 09 год 00 хв в актовому залі ГУНП в Чернігівській області буде проводитися нарада за участю начальника ГУНП в Чернігівській області, на якій має бути доведена службова інформація особовому складу, і позивачка, в обов`язковому порядку разом із іншими поліцейськими Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області, має бути присутньою на цій нараді.

11.01.2022 близько 08 год 40 хв позивачка прибула на нараду до адміністративної будівлі ГУНП в Чернігівській області. В холі адмінбудівлі ГУНП в Чернігівській області прохідні турнікети були зачинені, до актової зали поруч з турнікетами була відкрита металева решітчаста хвіртка, підлога до якої викладена керамічною глазурованою полою плиткою, що була мокра та слизька. Підходячи до хвіртки, позивачка підсковзнулася та впала, при цьому відчула сильний біль в правій нозі.

У подальшому її було доставлено до травмпункту Чернігівської міської лікарні № 2, де було встановлено діагноз Закритий перелом латеральної кісточки зправа без зміщення. Больовий синдром, до 14.01.2022 відкрито лікарняний.

З 14.01.2022 до 25.02.2022 позивачка перебувала на лікуванні в ДУ ТМО МВС України по Чернігівській області з діагнозом Перелом зовнішньої (латеральної) щиколотки (заключний). Стан середньої важкості, (закритий перелом зовнішньої кісточки правого г/ступневого суглобу).

За фактом нещасного випадку, що стався 11.01.2022, комісією з розслідування нещасного випадку, утвореною наказом ГУНП в Чернігівській області № 617 від 20.04.2023, було проведено розслідування, за результатами якого складено акт № 13 (Форма Н-1/НПВ) від 27.04.2023, відповідно до якого нещасний випадок, що стався з позивачкою 11.01.2022, під час якого нею було отримано тілесне ушкодження, стався в період проходження служби і не пов`язаний з виконанням службових обов`язків, відповідно до підпункту 1 пункту 8 розділу III Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 05.10.2020 № 705.

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.07.2023 у справі №620/7671/23, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.09.2023, позов ОСОБА_1 було задоволено в повному обсязі, визнано протиправним та скасовано акт № 13 (Форма Н-1/НПВ) розслідування нещасного випадку, який стався 11.01.2022 зі старшим інспектором сектору ювенальної превенції ВП Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області майором поліції ОСОБА_1 , затверджений 27.04.2023; зобов`язано ГУНП в Чернігівській області повторно провести розслідування нещасного випадку, який стався 11.01.2022 зі старшим інспектором сектору ювенальної превенції ВП Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області майором поліції ОСОБА_2 , та скласти акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1 (а.с. 16-25).

Постановою Верховного Суду від 28.05.2024 рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.07.2023 було змінено, виключивши з його мотивувальної частини посилання на Інструкцію про порядок розслідування, ведення обліку нещасних випадків в органах і підрозділах Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, затверджену наказом МНС України від 18.08.2006 № 540, та Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, затверджений наказом МВС України від 27.12.2022 № 1346, в іншій частині рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 19.07.2023 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.09.2023 було залишено без змін (https://reyestr.court.gov.ua/Review/119466592).

Відповідачем було проведено повторне розслідування нещасного випадку, який стався 11.01.2022 біля 08:40 з старшим інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області майором поліції ОСОБА_1 , за результатами якого складено акт № 35 (Форма Н-1/НПВ) від 10.10.2023, відповідно до якого комісія з розслідування нещасного випадку, керуючись підпунктом 1 пункту 8 розділу ІІІ Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 05.10.2020 № 705, прийшла до висновку, що нещасний випадок, що трапився 11.01.2022 з старшим інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області майором поліції ОСОБА_1 , стався в період проходження служби і не пов`язаний з виконанням службових обов`язків (а.с. 26-31).

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

За змістом статті 1 Закону України від 14.10.1992 № 2694-XII Про охорону праці (далі Закон № 2694-XII) охорона праці це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров`я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Відповідно до статті 22 Закону № 2694-XII роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій відповідно до положення, що затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з всеукраїнськими об`єднаннями профспілок. За підсумками розслідування нещасного випадку, професійного захворювання або аварії роботодавець складає акт за встановленою формою, один примірник якого він зобов`язаний видати потерпілому або іншій заінтересованій особі не пізніше трьох днів з моменту закінчення розслідування. У разі відмови роботодавця скласти акт про нещасний випадок чи незгоди потерпілого з його змістом питання вирішуються посадовою особою органу державного нагляду за охороною праці, рішення якої є обов`язковим для роботодавця. Рішення посадової особи органу державного нагляду за охороною праці може бути оскаржене у судовому порядку.

Статтею 1 Закону України від 02.07.2015 № 580-VIII «Про Національну поліцію» (далі Закон № 580-VIII) визначено, що Національна поліція України (поліція) це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

Відповідно до статті 2 Закону № 580-VIII завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах: 1) забезпечення публічної безпеки і порядку; 2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; 3) протидії злочинності; 4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Згідно з частиною першою статті 17 Закону № 580-VIII поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Пунктом 2 частини першої статті 18 Закону № 580-VIII передбачено, що поліцейський зобов`язаний професійно виконувати свої службові обов`язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов`язків, наказів керівництва.

Основні повноваження поліції визначені статтею 23 Закону № 580-VIII.

Частиною першою статті 24 Закону № 580-VIII передбачено, що виконання інших (додаткових) повноважень може бути покладене на поліцію виключно законом.

Відповідно до частини першої статті 59 Закону № 580-VIII служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.

Статтею 60 Закону № 580-VIII визначено, що проходження служби в поліції регулюється цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до статті 22 Закону № 2694-XII і статті 36 Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування Кабінет Міністрів України постановою від 17.04.2019 № 337 затвердив Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (далі Порядок № 337).

Згідно з абзацом 4 пункту 2 Порядку № 337 дія цього Порядку не поширюється на осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, поліцейських, військовослужбовців Національної гвардії, курсантів (слухачів) закладів освіти МВС і Національної гвардії.

Абзацом 10 пункту 2 Порядку № 337 передбачено, що розслідування та облік нещасних випадків щодо осіб, зазначених в абзацах третьому-восьмому цього пункту, здійснюються у порядку, визначеному міністерствами та іншими державними органами, в управлінні яких перебувають військові частини, установи, організації, заклади освіти та підрозділи, де проходять службу або утримуються такі особи.

Отже, з метою встановлення єдиного порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими, відповідно до статті 22 Закону № 2694-XII, абзацу десятого пункту 2 Порядку № 337, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 05.10.2020 № 705 затверджено Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими (далі - Порядок № 705).

Відповідно до пункту 1 Розділу І Порядку № 705 цей Порядок визначає процедуру проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими центрального органу управління поліції, територіальних (міжрегіональних) органів (підрозділів) поліції, установ та організацій, що належать до сфери управління Національної поліції України (далі орган (підрозділ) поліції).

Згідно з визначенням термінів, наведених у пункті 3 Розділу І Порядку № 705 нещасним випадком є отримання поліцейським під час проходження служби в поліції травми, тілесних ушкоджень, гострого професійного захворювання (отруєння) та інших отруєнь, сонячного або теплового удару, опіку, обмороження, а також у разі утоплення, самогубства, ураження електричним струмом, блискавкою та іонізуючим випромінюванням, одержання інших ушкоджень внаслідок аварії, пожежі, стихійного лиха (землетрус, зсув, повінь, ураган тощо), контакту з представниками тваринного та рослинного світу, які призвели до втрати працездатності на один день чи більше або смерті, а також зникнення поліцейського.

За приписами пункту 6 Розділу І Порядку № 705 строк давності для розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку становить три роки з дня його настання.

Пунктом 4 Розділу ІІІ Порядку № 705 передбачено, що за результатами розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку складається акт розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку за формою Н-1 (далі - акт за формою Н-1) (додаток 2).

Відповідно до пункту 6 Розділу ІІІ Порядку № 705 комісія (спеціальна комісія) з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку зобов`язана, зокрема: одержати письмові пояснення потерпілого поліцейського, посадових осіб, поліцейських, свідків нещасного випадку (додаток 5); вивчити наявні документи і матеріали стосовно нещасного випадку та надіслати (за потреби) запити відповідним установам, організаціям, закладам щодо надання інформації про нещасний випадок; визначити вид події та причини, що призвели до настання нещасного випадку, згідно з Класифікатором видів подій, причин, що призвели до настання нещасного випадку (додаток 6); кваліфікувати нещасний випадок відповідно до обставин: у період проходження служби під час виконання службових обов`язків або не пов`язаний з виконанням службових обов`язків; скласти акти за формою Н-1 у кількості примірників, визначених рішенням комісії (спеціальної комісії) з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку; розглянути та підписати примірники актів за формою Н-1 (тимчасові акти за формою Н-1). У разі незгоди члена комісії (спеціальної комісії) з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку із змістом акта за формою Н-1 підписати акти з відміткою про наявність окремої думки. Окрема думка викладається письмово. В окремій думці член комісії (спеціальної комісії) обґрунтовано викладає пропозиції до змісту акта за формою Н-1 (окрема думка додається до акта за формою Н-1 та є його невід`ємною частиною); передати не пізніше наступного робочого дня після підписання актів за формою Н-1 матеріали розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку та примірники актів за формою Н-1 керівникові органу (підрозділу) поліції, що утворив комісію (спеціальну комісію) з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, для їх розгляду та затвердження.

У пункті 7 розділу III Порядку № 705 наведено перелік обставин настання нещасного випадку в період проходження служби під час виконання службових обов`язків. Такими обставинами є:

1) виконання потерпілим поліцейським завдань та повноважень поліції, визначених Законом № 580-VIII, здійснення діяння з припинення правопорушення у вільний від служби час;

2) вплив на потерпілого поліцейського шкідливих чи небезпечних факторів під час виконання завдань та повноважень поліції, визначених Законом України Про Національну поліцію, унаслідок яких виникло гостре професійне захворювання (отруєння), що підтверджено медичним висновком.

Поряд з цим, у пункті 8 розділу III Порядку № 705 визначено обставини настання нещасного випадку в період проходження служби і не пов`язаного з виконанням службових обов`язків, якими є:

1) діяння потерпілого поліцейського, не пов`язане з виконанням завдань і повноважень поліції, визначених Законом № 580-VIII;

2) навмисне спричинення потерпілим поліцейським тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров`ю або самогубства (крім випадку доведення особи до самогубства, що доведений судом);

3) учинення потерпілим поліцейським діяння, яке є кримінальним, адміністративним правопорушенням або дисциплінарним проступком;

4) учинення дій під час несення служби потерпілим поліцейським у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (за наявності медичного висновку).

Згідно з пунктом 1 Примітки до додатку № 2 до Порядку № 705, якщо нещасний випадок визнається таким, що стався в період проходження служби під час виконання службових обов`язків, це позначається великим літерами ПВ (Н-1/ПВ), якщо нещасний випадок визнається таким, що стався в період проходження служби і не пов`язаний з виконанням службових обов`язків, це позначається великими літерами НПВ (Н-1/НПВ).

У додатку № 6 до Порядку № 705 викладено Класифікатор видів подій, причин, що призвели до настання нещасного випадку (далі Класифікатор).

Зокрема, підпунктом 2 пункту 1 Класифікатора до виду події, що призвела до нещасного випадку, віднесено падіння потерпілого поліцейського.

Причини нещасного випадку класифіковані на: 1) технічні; 2) організаційні; 3) психофізіологічні; 4) техногенні, природні, екологічні та соціальні.

Підпунктом 2 пункту 2 Класифікатора до організаційних причин нещасного випадку віднесено: незадовільне функціонування, недосконалість або відсутність системи управління охороною праці; недодержання вимог законодавства про охорону праці; порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів тощо; порушення вимог безпеки під час експлуатації (користування) транспорту (автомобільного, водного, залізничного, повітряного); порушення вимог безпеки під час експлуатації мобільних засобів праці та технологічних транспортних засобів; незабезпеченість засобами індивідуального захисту; невикористання засобів індивідуального захисту за їх наявності; незастосування засобів колективного захисту (за наявності); порушення службової дисципліни; інші види (зазначити причину).

Аналіз вищевикладених норм, дає підстави для висновку, що положеннями Порядку № 705 встановлено вичерпний перелік обставин настання нещасного випадку в період проходження служби під час виконання службових обов`язків і обставин настання нещасного випадку в період проходження служби і не пов`язаного з виконанням службових обов`язків. Залежно від того, які обставини встановлені під час розслідування нещасного випадку, складається акт за відповідною формою.

Так, судом встановлено, що комісією щодо проведення розслідування нещасного випадку визнано, що нещасний випадок настав в період проходження служби і не пов`язаний з виконанням службових обов`язків, відповідно до підпункту 1 пункту 8 розділу III Порядку № 705.

Підпункт 1 пункту 8 розділу III Порядку № 705, який застосував відповідач, визначає обставиною настання нещасного випадку в період проходження служби і не пов`язаного з виконанням службових обов`язків діяння потерпілого поліцейського, не пов`язане з виконанням завдань і повноважень поліції, визначених Законом № 580-VIII.

При цьому у підпункті 1 пункту 8 розділу III Порядку № 705 нормотворець використовує словосполучення «не пов`язане», тобто, під цей підпункт підпадає діяння, яке взагалі не пов`язано з виконанням завдань поліцейського.

Разом з тим, судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що з листопада 2015 року ОСОБА_1 проходить службу в органах Національної поліції України, перебуває на посаді старшого інспектора сектору ювенальної превенції відділу превенції Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області.

11.01.2022 приблизно о 09 год 00 хв у будівлі ГУНП в Чернігівській області, куди позивач мала обов`язково з`явитися за вказівкою свого прямого начальника для участі у службовій нараді, на якій мала бути доведена службова інформація особовому складу, вона отримала травму ноги (діагноз «закритий перелом латеральної кісточки зправа без зміщення. Больовий синдром»).

ОСОБА_1 було доставлено до травмпункту Чернігівської міської лікарні № 2, де було встановлено діагноз «Закритий перелом латеральної кісточки зправа без зміщення. Больовий синдром», до 14.01.2022 відкрито лікарняний.

З 14.01.2022 до 25.02.2022 позивачка перебувала на лікуванні в ДУ ТМО МВС України по Чернігівській області з діагнозом «Перелом зовнішньої (латеральної) щиколотки (заключний). Стан середньої важкості, (закритий перелом зовнішньої кісточки правого г/ступневого суглобу)».

Так, у даному випадку, спірним є кваліфікація нещасного випадку як такого, що пов`язаний або ж не пов`язаний із виконанням службових обов`язків.

Верховний Суд в постанові від 17.08.2023 у справі № 620/17431/21 дійшов висновку, що перелік основних повноважень поліції визначений статтею 23 Закону № 580-VIII. Разом з тим, у структурі поліції діють: 1) кримінальна поліція; 2) патрульна поліція; 3) органи досудового розслідування; 4) поліція охорони; 5) спеціальна поліція; 6) поліція особливого призначення. Відповідно, кожна з названих ланок поліції виконує, окрім основних повноважень, визначених Законом № 580-VIII також і свої спеціальні завдання та функції, які визначені у їхніх положеннях.

Так, пунктом 8 розділу ІІІ Порядку № 705 встановлено вичерпний перелік обставин настання нещасного випадку в період проходження служби і не пов`язаного з виконанням службових обов`язків.

Водночас, якщо поліцейський отримав травму у службовий час, перебуваючи на службі, однак не під час безпосереднього виконання повноваження поліції, що передбачені статтею 23 Закону № 580-VIII, однак у зв`язку із діянням, яке пов`язано з виконанням завдань та повноважень поліції, така обставина не підпадає під дію пункту 8 розділу III Порядку № 705.

Разом з тим, судом встановлено, що позивачка отримала травму в службовий час, в приміщенні ГУНП в Чернігівській області, куди вона мала з`явитися за вказівкою свого керівника для участі у службовій нараді.

Підпунктом 1 пункту 7 Порядку розділу ІІІ № 705 визначено, що виконання потерпілим поліцейським завдань та повноважень поліції, визначених Законом № 580-VIII, є обставиною настання нещасного випадку в період проходження служби під час виконання службових обов`язків.

При цьому, відповідно до матеріалів справи, відповідач не довів, що участь позивачки на службовій нараді, про обов`язкову присутність на якій їй було наголошено її прямим начальником, є не пов`язаною з виконанням нею завдань та повноважень поліцейського.

Також не заслуговують на увагу посилання відповідача на відсутність у матеріалах справи свідчень того, що у момент настання нещасного випадку позивачка вживала заходи щодо боротьби зі злочинністю, забезпечення публічного порядку або ж виконувала інші завдання та повноваження поліції, визначені Законом № 580-VIII, які в тій чи іншій мірі обумовили настання нещасного випадку.

Таким чином, отримання позивачкою травми 11.01.2022 за зазначених вище обставин, не підпадає під обставину, що передбачена підпунктом 1 пункту 8 розділу III Порядку №705.

За таких обставин, враховуючи принцип верховенства права, з метою повного захисту прав, свобод, інтересів позивача, зважаючи, що відповідачем повторно було складено акт розслідування нещасного випадку, що трапився 11.01.2022 з старшим інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області майором поліції ОСОБА_1 , з зазначенням як такого, що не пов`язаний з виконанням службових обов`язків, без врахування судового рішення у справі № 620/7671/23, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправним та скасування акту № 35 (Форма Н-1/НПВ) розслідування нещасного випадку, який стався 11.01.2022 з старшим інспектором сектору ювенальної превенції ВП Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області майором поліції ОСОБА_1 , затверджений 10.10.2023; зобов`язання Головне управління Національної поліції в Чернігівській області повторно провести розслідування нещасного випадку, який стався 11.01.2022 з старшим інспектором сектору ювенальної превенції ВП Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області майором поліції ОСОБА_1 , та скласти акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1/ПВ.

Згідно частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню повністю.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 9, 72-74, 77, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області (просп. Перемоги, 74, м. Чернігів, Чернігівська обл., Чернігівський р-н, 14000, код ЄДРПОУ 40108651) про визнання протиправним та скасування акту, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати акт № 35 (Форма Н-1/НПВ) розслідування нещасного випадку, який стався 11.01.2022 з старшим інспектором сектору ювенальної превенції ВП Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області майором поліції ОСОБА_1 , затверджений 10.10.2023.

Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Чернігівській області повторно провести розслідування нещасного випадку, який стався 11.01.2022 з старшим інспектором сектору ювенальної превенції ВП Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області майором поліції ОСОБА_1 , та скласти акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1/ПВ.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення складено 24.06.2024.

Суддя Наталія БАРГАМІНА