Постанова № 11992371, 28.09.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.09.2010
Номер справи
2а-10379/10/2670
Номер документу
11992371
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

28 вересня 2010 року           № 2а-10379/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомЗаступника прокурора Печерського району м.Києва і внтересах дердави в особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринкув м. Києві

до Відкритого акціонерного товариства "ДАК "Укрресурси"

простягнення штрафних санкцій в розмірі 85 000,00грн.

Обставини справи:

Заступник прокурора Печерського району міста Києва в інтересах держави в особі територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві звернувся до суду з вимогами про стягнення з Відкритого акціонерного товариства "ДАК "Укрресурси" штрафні санкції у сумі 85 000 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано ухиленням від сплати в добровільному порядку штрафних санкцій, застосованих до відповідача на підставі постанови Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві від 15.02.2010 № 36- КУ.

В судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримав.

В судовому засіданні представник територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві позовні вимоги також підтримав.

          Відповідач явку свого повноваженого представника в судове засідання не забезпечив, письмових пояснень суду не направив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судових засідань.

В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання щодо доцільності розгляду справи в порядку письмового провадження.

Відповідно до вимог ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи неявку відповідача, а також відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за доцільне розглянути справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 02.02.2010 № 41-КУ було встановлено порушення Відкритим акціонерним товариством "ДАК "Укрресурси" вимог пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»(далі –Закон), а саме невиконання Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 11.11.09 № 1066-КУ, термін виконання якого закінчився 07.12.09.

          Відповідно до пункту 14 статті 8 та статті 11 Закону Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві було прийнято постанову від 15.02.2010 № 36-КУ про накладення на Відкрите акціонерне товариство "ДАК "Укрресурси" штраф за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 000 грн.

          Відповідно до пунктів 10 та 14 статті 8 Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема:

- надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства;

- накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

          Статтею 11 Закону встановлено відповідальність юридичних осіб за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

          Постановою про накладення штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 15.02.2010 № 36-КУ на відповідача накладено штраф у розмірі 5 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 000 грн., який необхідно було сплатити протягом 15 днів з моменту отримання постанови.

          Відповідно до статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. В матеріалах справи відсутні докази щодо оскарження в судовому порядку постанови Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у місті Києві від 15.02.2010 № 36-КУ. А тому відповідний штраф є узгодженим.

          Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Доказів сплати заявленої суми заборгованості станом на день розгляду спору суду не надано.

Зважаючи на викладене, враховуючи, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами і свідчать про обґрунтованість позовних вимог, суд вважає позовні вимоги обґрунтованим та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Віткритого акціонерного товариства "ДАК "Укрресурси" (01601, м. Київ, пров. Музейний, 12, код ЄДРПОУ 00036044) на користь державного бюджету штраф у сумі 85 000 грн. (вісімдесят п'ять тисяч) шляхом перерахування на рахунок відкритий в Управлінні Державного казначейства за місцезнаходженням платника.

          

          Постанова набирає законної сили у порядку, визначеному ст.254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.

Суддя                                                                                 В.І. Келеберда