Постанова № 11990701, 29.09.2010, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.09.2010
Номер справи
2а-3595/10/1470
Номер документу
11990701
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв.

29.09.2010 р. Справа № 2а-3595/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складi суддi Гордієнко Т.О., участю секретаря судового засідання Рибіцької К.О., пр. позивача Щукіна І.І. дов. від 11.01.2010 р. , пр. відповідача Кравцова М.В. дов. від 15.07.2010 р.

розглянувши справу за

за позовомМиколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46,Миколаїв,54001 доДП "Торгівельна база "Взуття"ЗАТ "Возко", вул. Жовтневої революції, 287,Вознесенськ,Миколаївська область,56500 простягнення адміністративно-господарських санкцій 15404,20 грн., В С Т А Н О В И В: Позивач звернувся до адміністративного суду з позовною заявою до Дочірнього підприємства ЗАТ «Возко»торгівельна база «Взуття» м. Вознесенськ, Миколаївська область про стягнення 15181,25 грн. адміністративного господарських санкцій та 222,95 грн. пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що в звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 р. відповідач самостійно визначив, що на підприємстві повинен працювати один інвалід, який не працював на підприємстві. Позивач в судовому засіданні позов підтримав повністю, просить позов задовольнити.

Відповідач заперечував проти позову, оскільки вважає, що підприємством здійснені всі заходи по працевлаштуванню інвалідів на підприємстві.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд прийшов до такого висновку:

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»№ 2960-ІV для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Відповідач надав позивачу звіт за формою 10 ПІ за 2009 р., в якому зазначено, що середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу складає 16 осіб, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність 0 працівник, кількість інвалідів штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях у відповідача 1 особа ( арк. с.7).

Згідно ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 2960-ІV підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Середньорічна заробітна плата на підприємстві згідно зі звітом форми 10 ПІ складає 15181,25 грн.

Відповідно до вимог п.2 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»№ 2960-ІV порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу. Таким чином підприємство самостійно до 16.04.2010 р. повинно було сплатити суму адміністративно-господарських санкцій в сумі 15181,25 грн.

В звязку з тим, що відповідач самостійно не сплати суму адміністративно-господарських санкцій позивач нарахував йому пеню в сумі 222,95 грн. ( арк. с.6).

Статтею 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»№ 2960-ІV передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Законом України «Про зайнятість населення»( ч.4ст. 20) передбачено, що підприємства, установи і організації незалежно від форм власності мають щомісячно подавати центрам зайнятості за місцем їх реєстрації адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць ( вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів.

Відповідач надав суду звітність про наявність вакансій за формою 3 ПН, які подавались до центру зайнятості 08.04.2009 р., 15.07.2009 р., 04.08.2009 р., 11.09.2009 р., 09.10.2009 р., 03.11.2009 р.

На виконання ухвали суду від 07.09.2010 р., Вознесенський міськрайонний центр зайнятості надав суду лист від 23.09.2010 р. , в якому зазначено, що за період з 08.04.2009 р. по 20.07.2009 р. йому направлялись 6 інвалідів, але 3 особи відмовились від роботи, 3 особи не відвідали підприємство за направленнями.

Відповідач надав суду докази звернення три рази до управління праці та соціального захисту населення, про опублікування оголошення в місцевій газеті.

Заперечення відповідача суд до уваги не приймає, оскільки обовязок державних органів щодо працевлаштування інвалідів виникає після виконання підприємством обовязку щодо створення робочих місць і надання, передбаченої законодавством про соціальну захищеність інвалідів інформації про наявність вільних робочих місць та вакантних посад, на яких може використовуватися праця інвалідів. При відсутності такої інформації, органи визначені ст. 18 Закону не можуть скористатись своїми правами. Як свідчать матеріали справи та пояснення сторін, відповідач щомісячні звіти до центру зайнятості не здавав, з необхідних 12 звітів, позивач надав тільки 7 звітів. Чинним законодавством не передбачено право суду звільняти повністю чи частково підприємство від сплати адміністративно-господарської санкції, в звязку з частковим виконання ним вимог Законів України «Про зайнятість населення»та «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню .

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись ст. ст. 11, 158-163, 167, 254 КАС України суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства ЗАТ «Возко» торгівельна база «Взуття» ( вул. Жовтневої революції,287, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500), код 24797842

на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Миколаїв, вул. Нікольська,46, код 23626096 - 15181,25 грн.( пятнадцять тисяч сто вісімдесят одна грн. 25 коп.) адміністративного господарських санкцій, 222,95 грн.( двісті двадцять дві грн. 95 коп.) пені.

Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення/отримання копії постанови апеляційної скарги, вимоги до якої встановлені статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т. О. Гордієнко

Повний текст рішення складений в повному обсязі

та підписаний суддею 30.09.2010 р.