Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 569/11205/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 червня 2024 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Сидорук Є.І. розглянувши матеріали, які надійшли з Рівненського РУП ГУ Національної поліції в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючу в АДРЕСА_1 , непрацюючу, рнокпп НОМЕР_1 , за ч. 1ст. 184 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
16 травня 2024 року, близько 20 год 25 хв за адресою: АДРЕСА_2 , гр. ОСОБА_1 , будучи матір`ю неповнолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ухиляється від виконання передбаченого законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя та виховання, як наслідок неповнолітня розпивала алкогольні напої.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч. 1ст. 184 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином (а.с. 2). В матеріалах справи міститься клопотання про розгляд справи у її відсутність (а.с. 1).
Рішеннями Європейського суду визначено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Європейський суд з прав людини в рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Юніон Аліментаріа Сандерс С.А. проти Іспанії» зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосується безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008 року) наголошує, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження».
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності порушника, оскільки згідност. 268 КУпАП, участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності заст. 184 КУпАП, не є обов`язковою, а також є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Зі змісту статті 9КУпАП вбачається, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогами статті 251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. ст.245,251,252,280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, підтверджується даними, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення ВАВ №988307 від 27.05.2024 року, поясненнями ОСОБА_1 від 16.05.2024 року, поясненнями ОСОБА_2 від 27.05.2024 року та іншими матеріалами справи у їх сукупності.
Враховуючи обставини справи, особу правопорушника, слід застосувати адміністративне стягнення у виді попередження, передбачене санкцією ч. 1ст. 184 КУпАП.
У відповідності до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України«Про судовий збір»підлягає стягненню з порушника в прибуток держави судовий збір.
Керуючись ст.283,284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1ст. 184 КУпАПта накласти адміністративне стягнення у виді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 в прибуток держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок на рахунок №UА458999980313191206000017527, отримувач коштів ГУК у Рівненській області 22030101, код за ЄДРПОУ 38012494, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), за кодом класифікації доходівбюджету - 22030101.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Рівненського міського суду Сидорук Є.І.