Рішення № 119846001, 19.06.2024, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.06.2024
Номер справи
420/9841/24
Номер документу
119846001
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 420/9841/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 червня 2024 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бжассо Н.В., розглянув у письмовому провадженні в м. Одеса за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Фінансово-економічного управління Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Міністерства оборони України про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Фінансово-економічного управління Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Міністерства оборони України, в якому позивач просить суд:

Визнати протиправною бездіяльність Фінансово-економічного управління Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України щодо не зарахування до вислуги років військовослужбовця на пенсію періоду роботи ОСОБА_1 у Кіровоградському Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі Міністерства внутрішніх справ України з 07.11.2015 по 02.05.2019 та не складання основного розрахунку вислуги років військовослужбовця ОСОБА_1 на пенсію;

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни та вирішення спірних питань щодо зарахування окремих періодів служби до вислуги років про відмову ОСОБА_1 у зарахуванні до вислуги років військовослужбовця на пенсію періоду роботи у Кіровоградському Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі Міністерства внутрішніх справ України з 07.11.2015 року по 02.05.2019 року , оформлене витягом з протоколу № 1 від 27.02.2024;

Зобов`язати Фінансово-економічне управління Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України скласти основний розрахунок вислуги років військовослужбовця ОСОБА_1 на пенсію відповідно до пункту «а» частини 1 статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із зарахуванням до вислуги років військовослужбовця на пенсію період роботи на посадах начальницького та рядового складу в органах внутрішніх справ України в календарному обчисленні у Кіровоградському Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі Міністерства внутрішніх справ України з 07 листопада 2015 року по 02 травня 2019 року.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначає, що ОСОБА_1 проходить військову службу у Збройних Силах України зі збереженням місця роботи у Кіровоградському Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі Міністерства внутрішніх справ України. На підставі п.15 Перехідних положень Закону України «Про Національну поліцію», з урахуванням часу безперервної роботи в Кіровоградському НДЕКЦ МВС України з 07.11.2015 року по 02.05.2019 року , у грудні 2022 ОСОБА_1 набула права на пенсію за вислугою років. У зв`язку з чим, Кадровим центром ВМС ЗСУ був складений попередній розрахунок вислуги років військовослужбовця ОСОБА_1 на пенсію, згідно якого станом на грудень 2022 року кількість повних років вислуги складає 25 років. До зазначених 25 років вислуги був зарахований період перебування позивача на будь-яких посадах в Кіровоградському НДЕКЦ МВС України з 07.11.2015 по 02.05.2019. Однак, Фінансово-економічне управління Командування ВМС ЗСУ не погодилось із наведеним розрахунком в частині зарахування до вислуги років військовослужбовця періоду роботи позивача в Кіровоградському НДЕКЦ МВС України з 07.11.2015 по 02.05.2019 та повернуло особову справу ОСОБА_1 без обчислення вислуги років для призначення пенсії військовослужбовця з підстав недостатності календарної вислуги років військовослужбовця для пенсії. 27.01.2024 року комісія Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни та вирішення спірних питань щодо зарахування окремих періодів служби до вислуги років вирішила відмовити капітану 2 рангу ОСОБА_1 в зарахуванні до вислуги років військовослужбовців на пенсію періоду роботи у Кіровоградському НДЕКЦ МВС України з 07.11.2015 по 02.05.2019. Позивачка вважає вказане рішення протиправним, оскільки у відповідачів були наявні всі документи на підтвердження вислуги років військовослужбовця ОСОБА_1 .

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 02.04.2024 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

16.04.2024 року та 30.04.2024 року від відповідачів надійшли відзиви на позов, в яких вказано, що Фінансово-економічне управління Командування ВМС ЗСУ не є належним відповідачем у справі, оскільки не наділене ознаками юридичної особи. Направлений управлінням лист не є актом індивідуальної дії. Оскільки позивачка є військовослужбовцем ЗСУ, підстав для зарахуванням до вислуги років на пенсію періоду роботи у Кіровоградському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України з 07.11.2015 року по 02.05.2019 року не має.

Суд розглянув матеріали справи, всебічно і повно з`ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінив надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності та робить наступні висновки.

Відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 15.03.2024 року № 747/6/1225, ОСОБА_1 , капітан 2 рангу, перебуває на військовій службі в Кадровому центрі Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Згідно з довідкою Кіровоградського НДЕКЦ МВС України від 15.10.2019 року № 19/112/3-107, на підставі Прикінцевих положень ЗУ «Про Національну поліцію», при обчисленні ОСОБА_1 вислуги років для призначення пенсій додатково підлягає зарахуванню час безперервної роботи в Кіровоградському НДЕКЦ МВС України з 07.11.2015 року по 02.05.2019 року.

19.12.2022 року посадовою особою Кадрового центру ВМС ЗСУ був складений попередній розрахунок вислуги років військовослужбовця ОСОБА_1 на пенсію, згідно з яким, станом на грудень 2022 року кількість повних років вислуги складає 25 років. До зазначених 25 років вислуги був зарахований період перебування позивача на будь-яких посадах в Кіровоградському НДЕКЦ МВС України з 07.11.2015 року по 02.05.2019 року.

Листом від 20.02.2023 року за № 154/181/1-159 Фінансово-економічне управління Командування ВМС ЗСУ не погодилось із наведеним розрахунком в частині зарахування до вислуги років військовослужбовця періоду роботи позивача в Кіровоградському НДЕКЦ МВС України з 07.11.2015 року по 02.05.2019 року, зазначивши, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем ЗСУ, та повернуло особову справу ОСОБА_1 без обчислення вислуги років для призначення пенсії військовослужбовця з підстав недостатності календарної вислуги років військовослужбовця для пенсії.

ОСОБА_1 з вказаними діями не погодилась, про що письмово вказала на зворотному боці наведеного листа від 20.02.2023 року за № 154/181/1-159 та просила направити розрахунок на спірну комісію МОУ.

Згідно з витягом із протоколу № 1 від 27.01.2024 року, комісія Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни та вирішення спірних питань щодо зарахування окремих періодів служби до вислуги років вирішила відмовити капітану 2 рангу ОСОБА_1 в зарахуванні до вислуги років військовослужбовців на пенсію періоду роботи у Кіровоградському НДЕКЦ МВС України з 07.11.2015 року по 02.05.2019 року, оскільки ОСОБА_1 не є особою, зазначеною у п. «ж» статті 1-2 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Позивачка не погоджується із вказаним рішенням та звернулася до суду за захистом своїх прав.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення, визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09.04.1992 року (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Згідно з частиною першою статті 2 Закону № 2262-ХІІ, військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.

Пунктом «а» частини першої статті 12 Закону № 2262-XII передбачено, що пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.

Відповідно до ст. 17-1 Закону №2262-XII визначено, що обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 затверджено порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей (далі постанова №393).

Наказом Міністра оборони України від 14.08.2014 року №530 затверджено Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей (далі - Положення №530).

Відповідно до п.2.10 цього Положення, перед представленням військовослужбовців до звільнення з військової служби управління (відділ) персоналу уточнює дані про проходження ними служби, а в необхідних випадках і дані про навчання в цивільних вищих (або колишніх середніх) навчальних закладах до прийняття (призову) на військову службу, підтверджує в послужних списках з їх особових справ періоди служби та іншої діяльності, що підлягає зарахуванню до вислуги років у календарному обчисленні, і окремо - на умовах, передбачених пунктом 2.2 цього розділу, або на пільгових умовах, після чого разом з відповідними підрозділами персоналу.

Абзацом 3 пункту 2.12 Положення № 530 передбачено, що обчислення вислуги років чи загального страхового стажу для призначення пенсій здійснюється: фінансово-економічними управліннями командувань видів Збройних Сил України за поданням відповідних підрозділів персоналу - особам офіцерського складу, військовослужбовцям військової служби за контрактом рядового складу, сержантського та старшинського складу управлінь (відділів) оперативних (повітряних) командувань, з`єднань і військових частин, що належать до їх складу, а також офіцерам, військовослужбовцям військової служби за контрактом рядового складу, сержантського та старшинського складу військових частин, підпорядкованих Міністерству оборони України, що займають посади, призначення на які здійснюються наказами командувачів військ оперативних командувань, командирів повітряних командувань (по особовому складу), їм відповідних і нижче.

З урахуванням приписів п. 2.12 Положення № 530, суд вважає безпідставними доводи відповідачів щодо неналежності відповідача - Фінансово-економічного управління Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Щодо посилань відповідачів на те, що лист управління не є актом індивідуальної дії, суд зазначає, що позивачка у позові не ставить вимог про скасування вказаного листа у якості рішення суб?єкта владних повноважень. Предметом позову є протиправна, на думку позивачки, бездіяльність відповідача Фінансово-економічного управління Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Згідно з п.2.13 Положення №530, при обчисленні вислуги років на пенсію військовослужбовцям, які підлягають звільненню з військової служби, складається розрахунок вислуги років військовослужбовця на пенсію (додаток 3). У розрахунку зазначаються всі календарні періоди військової служби і окремо періоди, що зараховуються до вислуги років на пільгових умовах, а також загальна вислуга років на пенсію.

Відповідно до п.2.15 Положення №530, попередній розрахунок вислуги років (страхового стажу) на пенсію складається відповідним управлінням (відділом) персоналу та передається разом з особовою справою до фінансового органу (пункт 2.12 цього розділу), який складає основний розрахунок вислуги років (страхового стажу) на пенсію і повертає його в управління (відділ) персоналу для долучення до особової справи військовослужбовця.

Вислуга років розраховується не пізніше ніж за два місяці до дати, на яку планується звільнення військовослужбовця. Розрахунок вислуги років (страхового стажу) на пенсію не складається для військовослужбовців, щодо яких на дату запланованого звільнення не дотримуються умови призначення пенсії, зазначені у статті 12 Закону.

Після звільнення військовослужбовця з військової служби зазначений примірник особової справи разом з основним розрахунком вислуги років надсилається в обласний військовий комісаріат (ТЦКСП) за обраним військовослужбовцем місцем проживання, а попередній розрахунок залишається у справах фінансового органу та зберігається протягом трьох років.

Відповідно до п.2.19 Положення №530, вислуга років на пенсію, обчислена органами, зазначеними в пункті 2.12 цього розділу, доводиться під підпис військовослужбовцю, який представляється до звільнення з військової служби, на звороті відповідного розрахунку. Заперечення військовослужбовця щодо складеного розрахунку повинні бути розглянуті до його звільнення з військової служби.

Так, відповідно до пункту "ж" статті 1-2 Закону №2262-XII, право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби (крім випадків призначення пенсії в разі втрати годувальника дружині (чоловіку) з урахуванням вимог частини п`ятої статті 30 цього Закону, яка призначається незалежно від звільнення зі служби): державні службовці та працівники навчальних, медичних закладів та науково-дослідних установ Міністерства внутрішніх справ України або поліції з числа колишніх працівників міліції, які станом на день опублікування Закону України "Про Національну поліцію" проходили службу в органах внутрішніх справ та мали календарну вислугу не менше п`яти років і продовжили роботу в Міністерстві внутрішніх справ України або поліції (їх територіальних органах, закладах та установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями відповідно до Закону України "Про державну службу", а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах.

Згідно частиною 3 статті 17 Закону №2262-XII, до вислуги років осіб, зазначених у пункті "ж" статті 1-2 цього Закону, додатково зараховується час безперервної роботи (з дня призначення після звільнення зі служби в органах внутрішніх справ (міліції) на посадах у Міністерстві внутрішніх справ України або Національній поліції (їх територіальних органах, закладах та установах), що заміщуються державними службовцями, а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах.

Відповідно до частини 4 статті 17 Закону №2262-XII, при призначенні пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, враховуються тільки повні роки вислуги років або страхового стажу без округлення фактичного розміру вислуги років чи страхового стажу в бік збільшення.

Водночас статтею 17-1 Закону №2262-XII встановлено, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Зі змісту наведених положень слідує, що при обчисленні вислуги років позивача, які мають враховуватися при призначення пенсії відповідно до пункту "а" частини 1 статті 12 Закону №2262-XII, слід керуватися постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей" (далі - Постанова №393).

Відповідно до пункту 2 Постанови №393, до вислуги років осіб, зазначених у пункті ж статті 1-2 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, додатково зараховується час безперервної роботи (з дня призначення після звільнення із служби в органах внутрішніх справ (міліції) на посадах у Міністерстві внутрішніх справ або Національній поліції (їх територіальних органах, закладах та установах), що заміщуються державними службовцями, а в закладах освіти, закладах охорони здоров`я та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах.

Суд встановив, що капітан 2 рангу ОСОБА_1 є військовослужбовцем та наразі проходить військову службу на посаді начальника організаційно-планової групи Кадрового центру Військо-Морських Сил України.

При цьому, у період з 15.12.1997 року по 06.11.2015 року позивачка безперервно проходила службу в органах внутрішніх справ, в тому числі в Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі при УМВС України в Кіровоградській області.

Підполковник міліції ОСОБА_1 була звільнена з органів внутрішніх справ з 06 листопада 2015 року.

3гідно з записами трудової книжки серії НОМЕР_1 , з 07.11.2015 ОСОБА_1 продовжила роботу у Кіровоградському науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС України на різних посадах по 02.05.2019 року.

3 03.05.2019 ОСОБА_1 призвана на військову службу та зарахована до складу Збройних Сил України, де проходить службу по теперішній час зі збереженням місця роботи у Кіровоградському науково-дослідному експертно- криміналістичному центрі МВС України.

Враховуючи встановлені обставини, суд робить висновок, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які зазначені у пункті "ж" статті 1-2 цього Закону Закону №2262-XII, а отже, має право на зарахування часу безперервної роботи у Кіровоградському НДЕКЦ МВС України у період з 07.11.2015 року по 02.05.2019 року до вислуги років.

Таким чином, суд робить висновок про наявність підстав для визнання протиправною бездіяльності Фінансово-економічного управління ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо не зарахування до вислуги років військовослужбовця на пенсію періоду роботи ОСОБА_1 у Кіровоградському Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі Міністерства внутрішніх справ України з 07.11.2015 по 02.05.2019 та не складання основного розрахунку вислуги років військовослужбовця ОСОБА_1 на пенсію, та відповідно, для скасування рішення комісії Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни та вирішення спірних питань щодо зарахування окремих періодів служби до вислуги років про відмову ОСОБА_1 у зарахуванні до вислуги років військовослужбовця на пенсію періоду роботи у Кіровоградському Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі Міністерства внутрішніх справ України з 07.11.2015 року по 02.05.2019 року , оформлене витягом з протоколу № 1 від 27.02.2024.

Належним способом захисту прав позивача у вказаній справі є зобов`язання Фінансово-економічного управління Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України скласти основний розрахунок вислуги років військовослужбовця ОСОБА_1 на пенсію відповідно до пункту «а» частини 1 статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із зарахуванням до вислуги років військовослужбовця на пенсію період роботи на посадах начальницького та рядового складу в органах внутрішніх справ України в календарному обчисленні у Кіровоградському Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі Міністерства внутрішніх справ України з 07 листопада 2015 року по 02 травня 2019 року.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

З огляду на вищевикладене, суд робить висновок, що адміністративний позов належить до задоволення.

Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, питання щодо розподілу судових витрат суд не здійснює.

Керуючись ст.ст.2, 3, 6, 8, 9, 73, 74, 75, 76, 77, 94, 243, 245, 246, 255, 257-262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Задовольнити адміністративний позов ОСОБА_1 до Фінансово-економічного управління Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Міністерства оборони України про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.

Визнати протиправною бездіяльність Фінансово-економічного управління Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України щодо не зарахування до вислуги років військовослужбовця на пенсію періоду роботи ОСОБА_1 у Кіровоградському Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі Міністерства внутрішніх справ України з 07.11.2015 по 02.05.2019 та не складання основного розрахунку вислуги років військовослужбовця ОСОБА_1 на пенсію;

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни та вирішення спірних питань щодо зарахування окремих періодів служби до вислуги років про відмову ОСОБА_1 у зарахуванні до вислуги років військовослужбовця на пенсію періоду роботи у Кіровоградському Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі Міністерства внутрішніх справ України з 07.11.2015 року по 02.05.2019 року , оформлене витягом з протоколу № 1 від 27.02.2024;

Зобов`язати Фінансово-економічне управління Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України скласти основний розрахунок вислуги років військовослужбовця ОСОБА_1 на пенсію відповідно до пункту «а» частини 1 статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із зарахуванням до вислуги років військовослужбовця на пенсію період роботи на посадах начальницького та рядового складу в органах внутрішніх справ України в календарному обчисленні у Кіровоградському Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі Міністерства внутрішніх справ України з 07 листопада 2015 року по 02 травня 2019 року.

Відповідно до ст.255 КАС України, рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з ч.1 ст.295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи до П`ятого апеляційного адміністративного суду.

Позивач ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 ).

Відповідач ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ: 26613823; пров. Штабний 1, м. Одеса, 65012).

Відповідач Міністерство оборони України (код ЄДРПОУ: 00034022; пров. Повітрянофлотский, буд. 6, м. Київ, 03168).

Повний текст рішення складений та підписаний судом 19 червня 2024 року.

Суддя Н.В. Бжассо