Постанова № 1198293, 11.12.2007, Господарський суд Чернігівської області

Дата ухвалення
11.12.2007
Номер справи
9/201а
Номер документу
1198293
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

Господарський суд Чернігівської області

________________

14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 7-44-62

Іменем України

ПОСТАНОВА

Справа №

Позивач: Державна податкова інспекція в Козелецькому районі, код ЄДРПОУ 21399532, вул.Толстого, 34,Козелець,Козелецький район, Чернігівська область,17000

Третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача :

Козелецька районна державна адміністрація , вул. Комсомольська,27, смт.Козелець

Відповідач: Приватне підприємство "Дахма", код ЄДРПОУ 33181226, вул. Революції, 78, м.Остер, Козелецький район, Чернігівська область,17044,

адреса для листування: 01030,м. Київ-30, а/с 222

Предмет спору: про припинення юридичної особи

Суддя С.М. Івченко

Секретар судового засідання Ю.Г.Маковій

ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:

Позивача: Соловей Н.М.- представник, дор. від 22.10.07р.

Відповідача: Решко С.С.-представник,дор. від 14.05.07р.

Третьої особи: Санченко М.І.-держреєстратор

СУТЬ СПОРУ:

Подано позов про припинення юридичної особи у зв'язку з незнаходженням керівних органів відповідача за місцем державної реєстрації. Представником позивача позовні вимоги підтримано з зазначенням того, що і на час розгляду справи підприємство за своїм місцезнаходженням не перебуває, керівні органи за юридичною адресою відсутні.

У письмовому запереченні на позов відповідач заперечує позовні вимоги, вказуючи на те, що ним подано державному реєстратору докази знаходження за місцем державної реєстрації. Представник відповідача в судовому засіданні проти позову не заперечив, пославшись на те, що керівні органи підприємства за адресою державної реєстрації не знаходяться, там є лише уповноважена на одержання кореспонденції особа.

Представником третьої особи надано суду пояснення щодо з'ясування знаходження відповідача за місцем державної реєстрації, а також докази повернення не врученою відповідачу поштової кореспонденції з пропозицією надати держреєстратору заповнену картку підтвердження реєстраційних відомостей.

Дослідивши надані докази, вислухавши пояснення повноважних представників сторін і третьої особи, господарський суд встановив:

25.10.2004р. Козелецькою райдержадміністрацією здійснено державну реєстрацію Приватного підприємства "Дахма" в якості суб’єкта підприємницької діяльності за адресою: м.Остер Козелецького р-ну Чернігівської області, вул. Революції,78.

Державною податковою інспекцією у Козелецькому районі Приватне підприємство "Дахма" 02.11.04р. взято на облік як платник податків за № 172.

У відповідності з вимогами чинного законодавства, зокрема ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. № 1251-ХІІ, платник податків зобов’язаний вести бухгалтерський облік, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Як свідчать наявні у матеріалах справи докази, а саме: наказ ДПІ у Козелецькому районі від 28.09.07р. № 185 "Про проведення виїзної позапланової перевірки приватного підприємства " Дахма", а також акт від 28.09.07р. № 974 про неможливість проведення перевірки, відповідач не знаходиться за місцем державної реєстрації, його керівні органи за адресою м. Остер,вул.Революції,78 відсутні.

У відповідності до абз.6 ст.1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" № 755-ІY місцезнаходженням юридичної особи є місце знаходження органу або особи, які відповідно до установчих документів виступають від її імені.

Ч.2 ст.17 згаданого вище Закону № 755-ІY передбачено, що до Єдиного державного реєстру вносяться відомості щодо юридичної особи, зокрема, її місцезнаходження та відсутність за місцезнаходженням.

Згідно ст. 19 Закону № 755-ІY у разі зміни відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі (в тому числі і стосовно місцезнаходження) виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі. Якщо державним реєстратором одержано від органу державної податкової служби повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням , державний реєстратор зобов'язаний у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати, яка встановлена для подання реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, або з дати одержання повідомлення від органу державної податкової служби, направити рекомендованим листом юридичній особі повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. У разі повернення до державного реєстратора рекомендованого листа з відміткою відділення зв'язку про відсутність юридичної особи за вказаною адресою або неподання юридичною особою протягом місяця з дати направлення їй відповідного повідомлення реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.

У порушення згаданих вище приписів Закону № 755-ІY відповідач не повідомив державного реєстратора про зміну відомостей про юридичну особу у частині місцезнаходження керівних органів, за місцем знаходження яких визначається місцезнаходження юридичної особи.

Позивачем 10.10.07р. надіслано державному реєстратору повідомлення № 1594 про відсутність платника податків за місцезнаходженням форми №18-ОПП, на підставі якого державний реєстратор видав витяг з Єдиного державного реєстру серії АА № 199286 ,який свідчить про непідтвердження станом на 15.10.07р. відомостей про юридичну особу.

На підставі повторного повідомлення ДПІ у Козелецькому районі № 1153/9/28-43 від 23.11.07р. про відсутність платника податків за місцезнаходженням форми №18-ОПП, державним реєстратором надіслано відповідачу рекомендованим листом повідомлення про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу. Зазначений рекомендований лист повернуто установою пошти не врученим відповідачу з зазначенням про те, що підприємство за даною юридичною адресою не існує. Надіслання рекомендованого листа підтверджується копією фіскального чеку відділення пошти від 26.11.07р., а повернення листа без вручення підтверджується копією конверта з відповідною відміткою пошти. З врахуванням повернення неврученим листа з повідомленням про необхідність подання державному реєстратору реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, державний реєстратор видав витяг серії АА № 199498 від 30.11.07р. з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який засвідчує непідтвердження відповідачем відомостей про юридичну особу.

Підтвердженням незнаходження відповідача за його місцезнаходженням є також і повернення неврученою ухвали господарського суду від 08.11.07р. з поміткою пошти про відсутність відповідача за зазначеною адресою.

Відсутність відповідача за його місцезнаходженням унеможливлює проведення призначеної наказом ДПІ у Козелецькому районі від 28.09.07р. № 185 виїзної позапланової перевірки приватного підприємства " Дахма", що порушує права позивача , спрямовані на виконання покладених на державну податкову службу Законом України "Про державну податкову службу " завдань.

У відповідності до ст. 239 Господарського кодексу України органи державної влади, в тому числі і податкової служби, відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом можуть застосовувати до суб"єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, встановлені Господарським кодексом та іншими законами України. Адміністративно-господарськими санкціями є заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Згідно до ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" № 755-ІY відсутність юридичної особи за її місцезнахолженням є підставою для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством.

У разі постановлення відповідного судового рішення проводиться державна реєстрація припинення юридичної особи (ст. 38 Закону № 755-ІV).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Згідно до ст. 41 Закону № 755-ІV, суд, який постановив рішення про припинення юридичної особи в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.

Керуючись ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, ст. ст. 38, 41 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, ст. 239 Господарського кодексу України ст. ст. 94, 158 –163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Припинити юридичну особу- Приватне підприємство "Дахма" , код ЄДРПОУ 33181226, вул. Революції, 78, м.Остер, Козелецький район, Чернігівська область,17044,

В день набрання цією постановою законної сили направити її копію державному реєстратору –Козелецькій райдержадміністрації.

Дана постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в наступному порядку: про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя С.М.Івченко