Єдиний державний реєстр судових рішень Справа 229/2878/24
Номер провадження 3/229/1323/2024
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2024 року м. Дружківка
Суддя Дружківського міського суду Донецької області Т. Л. Панова, розглянувши матеріали, що надійшли з ВП №1 Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч. 1ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
17.04.2024 року об 11:15 год в м. Дружківка по вул. Леваневського, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Volkswagen Passat, державний номерний знак НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп`яніння, а саме порушення координації рухів, зіниці очей не реагують на світло. Від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння в медичному закладі КНП "Медичний центр з профілактіки та лікування залежності м. Краматорськ" відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимогип. 2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена у ч. 1ст. 130 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ст.268 КУпАП, присутність особи-правопорушника при розгляді справи про адміністративне правопорушення вчинене ОСОБА_1 не є обов`язковою, суддя вважає, що справу можливо розглядати без особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Положеннями ч.2 ст.7 КУпАП визначено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з вимогами ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Пункт 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306, передбачає обов`язок водія на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Факт вчинення адміністративного правопорушення і вина ОСОБА_1 підтверджується: даними протоколу ААД №677809 від 17.04.2024 року. До протоколу про адміністративне правопорушення долучено направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, виписане ОСОБА_1 до медичного закладу 17.04.2024 р. об 11:20 годині.
До протоколу додані письмові пояснення ОСОБА_1 в яких він підтверджує, що був зупинений працівниками поліції за порушення ПДР. Під час спілкування у поліцейських виникла підозра, що він перебуває в стані наркотичнго сп`яніння та запропонували обстеження в медичному закладі м. Краматорська, від чого він відмовився. При цьому вказав, що останній раз вживав канабіс 14 днів тому.
До матеріалів адміністративної справи долучено диск із відеозаписом, який містить три відеофайла, що був досліджений у судовому засіданні.
З відеофайлів вбачається, що на запитання поліцейського чоловік називає себе ОСОБА_1 та називає дату свого народження, місце реєстрації, а також підтверджує, що керував транспортним засобом Volkswagen Passat, номерний знак НОМЕР_1 . Поліцейський повідомляє, що водія зупинили за порушення ПДР. Надалі поліцейський повідомляє, що вбачає у нього ознаки наркотичного сп`яніння. Поліцейський запропонував ОСОБА_2 пройти медичне обстеження в наркологічному диспансері, для встановлення стану наркотичного сп`яніння, від чого водій відмовляється. Поліцейський повідомив ОСОБА_3 , що його відсторонено від керування. Надалі працівник поліції повідомляє водію ОСОБА_1 , що відносно нього за порушення правил дорожнього руху складено постанову за ч. 1 ст. 121 КУпАП та протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП. А також з відеозапису вбачається, що ОСОБА_2 ознайомили із змістом протоколу та вручили копію.
До матеріалів справи долучені пояснення ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які узгоджуються з протоколом про адміністративне правопорушення вчинене ОСОБА_1 та відеозаписом, і підтверджують, що ОСОБА_1 17.04.2024 р. о 12:00 годині працівник поліції запропонував пройти обстеження на стан наркотичного сп`яніння в медичному закладі м. Краматорськ, від чого водій відмовився. Факт вживання наркотичних виробів та керування транспортним засобом не заперечував. Про час, дату та місце розгляду справи був ознайомлений.
На підставі вищезазначеного, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 є ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого у ст.130 ч. 1 КУпАП, а саме: відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння.
З довідки ВП №1 Краматорське РУП ГУНП в Донецькій області вбачається, що згідно з базою даних ІТС ІПНП МВС України відносно ОСОБА_1 , протягом року, адміністративних матеріалів за ст. 130 КУпАП не складалось. Згідно з відомостями бази даних ІПНП МВС України ОСОБА_1 26.05.2023 р. отримав посвідчення водія серія НОМЕР_2 кат "В", станом на 17.04.2024 посвідчення водія не вилучено.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, суддя вважає за потрібне накласти на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі п.5 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме, у розмірі 605,60грн.
Керуючись ст. ст. 130,221,248-249,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого у ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч ) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Адміністративне стягнення у вигляді штрафу підлягає сплаті на р/р №: UA198999980313090149000005001, отримувач: Донецьке ГУК/Донецької області/ 21081300, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код за ЄДРПОУ: 37967785, МФО: 899998.
Особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.
Якщо посвідчення водія не було тимчасово вилучено в порядку, передбаченому статтею 265-1 цього Кодексу, особа, позбавлена права керування транспортним засобом, зобов`язана негайно здати посвідчення водія до уповноважених органів Національної поліції.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.
"Реквізити для сплати судового збору на користь держави:
Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ)-37993783, Банк отримувача-Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача-UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету-22030106, Призначення платежу *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір стягнутий з ______ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).
Постанова про адміністративне правопорушення може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення постанови.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Т. Л. Панова