Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 686/10721/24
Провадження № 3/686/3920/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 червня 2024 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Хараджа Н.В., за участі секретаря судового засідання Тарковської Г.С., захисника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності адвоката Мілашевського М.Г.,в ході розглядуувідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Хмельницькому справипро притягненнядо адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 ,
за ч. 1ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
14.04.2024 року о 10 год. 41 хв. на а/д Н-03, 174 км+600 м. водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Toyota Land Cruiser», державний номерний знак НОМЕР_1 стані алкогольного сп`яніння. Огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Alcotest Drager 6820, що підтверджується тестом 2734 від 14.04.2024, результат огляду становить 0,51 проміле, чим порушив п. 2.9 «а» Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 , будучи своєчасно сповіщеним про місце та час розгляду справи, не з`явився, однак на адресу суду надіслав клопотання, в якому зазначив, що провину свою визнав повністю, просив проводити розгляд за наявними матеріалами справи та не позбавляти його права керування транспортними засобами.
У відповідності до ч. 1ст. 268 КУпАПсуд розглядає справу за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Захисник Мілашевський М.Г. в судовому засіданні, враховуючи позицію свого підзахисного, просив вирішити справу на підставі наявних доказів з урахуванням прохання, яке зазначив його підзахисний.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов наступних висновків.
Відповідно до вимогст. 245 КУпАПзавданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Частиною першоїстатті 130КУпАПпередбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння закріплено уст. 266 КУпАПта Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженоїНаказом МВС України, Міністерства охорони здоров`я України від 09.11.2015 №1452/735(даліІнструкції), а також «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженогопостановою КМУ 17.12.2008 № 1103(Далі Порядок).
Згідно зі ст. 2 Порядку огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Враховуючи досліджені в судовому засіданні матеріали справи вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП, підтверджується зібраними і дослідженими матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення ААД № 255755 від 14.04.2024 року; роздруківкою результату тесту з газоаналізатора Alcotest Drager 6820; актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів(запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук, порушення мови; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 14.04.2024 року; довідкою інспектора адміністративної практики лейтенанта поліції О.Проценюк; відеозаписом з нагрудних камер працівників поліції.
На переконання суду, надані докази на підтвердження винуватості ОСОБА_1 є належними, допустимими і достатніми, оскільки отримані з передбачених законом джерел, у передбачений законом спосіб, зафіксовані у належній процесуальній формі, узгоджуються між собою як в цілому,так і в деталях та доповнюють один одного.
Стороною захисту не оспорюються обставини інкримінованого правопорушення, а також законність дій поліцейських.
Запунктом 1.3.Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил. Особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством (пункт 1.9).
Згідно 2.9. «а»ПДРводієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Дії ОСОБА_1 за вказаним фактом слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 130 КУпАП, як керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Згідно практики Європейського суду з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів.
При цьому суд враховує висловлену у справі «О`Галлоран та Фанціс проти Сполученого Королівства» позицію Європейського суду з прав людини про те, що будь-яка особа, яка керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та керування автомобілем потенційно може завдати серйозної шкоди і ті, хто реалізували таке право, тим самим погодились нести відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 має посвідчення водія на право керування транспортними засобами серії НОМЕР_2 .
Виходячи з наведеного, враховуючи наявність пом`якшувальної обставини щире каяття, та відсутність обтяжуючих обставин, характер вчиненого правопорушення, значний суспільний резонанс справ зазначеної категорії, беручи до уваги, що вказані дії безпосередньо створюють загрозу для інших учасників дорожнього руху та оточуючих, а також те, що санкція ч.1 ст. 130 КУпАП є безальтернативною, а саме передбачає і позбавлення права керування транспортним засобом, і штраф., а також відсутність доказів неможливості застосування вказаних видів покарання, вважаю за необхідне у відношенні ОСОБА_1 застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, визнавши його таким, що забезпечить мету адміністративного стягнення у вигляді належної міри відповідальності за вчинення правопорушення, з метою виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, стягується судовий збір у розмірі, встановленомуЗаконом України «Про судовий збір».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-35,40-1,130ч. 1,268,280,283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-
постановила:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 грн. 60 коп. судового збору.
Роз`яснити особі яка притягується до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст.ст.300-1,300-2 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Стягувач штрафуГоловне управління національної поліції в Хмельницькій областіВідділення поліції № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області, код ЄДРПОУ: 40108824, м.Хмельницький, провул. Коцюбинського, 35.
Реквізити рахункудля сплати/стягненняштрафу:
призначення платежу: 21081300; отримувач коштів: ГУК у Хмельницькій області; код отримувача (ЄДРПОУ): 37971775; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);рахунок отримувача: UA748999080313060149000022001; код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Протокол про адміністративне правопорушення серія ААД № 255755;
Стягувач судового зборуДержавна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ:26255795, м. Київ, вул. Липська, 18/5.
Реквізити рахункудля сплати/стягненнясудового збору: одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ: 37993783 Банк одержувач: Казначейство України (ЕАП) номер рахунку: UA908999980313111256000026001. ККДБ: 22030106; пункт ставок судового збору п. 5.
Строк пред`явлення постанови до примусового виконання становить три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду Н.В. Хараджа