Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 лютого 2010 року 12:29 № 2а-9537/09/2670
За позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва
до Державного підприємства «Будівельне управління Служби безпеки України»
простягнення податкової заборгованості та штрафних санкцій в розмірі 127446,80 грн.,
Суддя Смолій І.В.
Секретар судових засідань Бузінова І.Ю.
Представники:
Від позивача:Рожко І.О.,
Від відповідача:не зявились.,
На підставі ч. 3 ст. 160 КАСУ в судовому засіданні 02.02.2010 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна податкова інспекція у Печерському районі міста Києва звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Державного підприємства «Будівельне управління Служби безпеки України»заборгованості в розмірі 127446,80 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.09.2009 відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначене судове засідання на 07.10.2009.
22.10.2009 позивач звернувся до суду з заявою про збільшення позовних вимог, в якій просив суд стягнути 162507,20 грн. податкового зобовязання.
В судовому засіданні 02.02.2010 позивач підтримав позовні вимоги з урахуванням їх збільшення.
Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача виникла заборгованість з узгодженого податкового зобовязання з податку на додану вартість у сумі 162507,20 грн., яка останнім не погашена, що є підставою для її стягнення в судовому порядку.
Відповідач в судове засідання 02.02.2010 не прибув, про причини не прибуття суд не повідомив, заперечень не подав. Заяв про розгляд справи за відсутності відповідача до суду не надходило. У матеріалах справи наявні належні докази повідомлення відповідача про дату, час та місце проведення судового засідання.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає відповідача належним чином повідомленим про дату час і місце проведення судового засідання.
Розглянувши подані позивачем і відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Станом на 02.10.2009 за Державним підприємством «Будівельне управління Служби безпеки України»(надалі відповідач) обліковується податковий борг перед Державним бюджетом у розмірі 162507,20 грн. з узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість, яке було визначене відповідачем у податкових деклараціях.
Так, 30.10.2008 відповідачем самостійно донараховано і несплачене податкове зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 13598,00 грн., згідно декларації №490281 від 20.10.2008. Однак, станом на 30.10.2008 за відповідачем обліковувалась переплата у сумі 8500,81 грн., а також було сплачено 2000,00 грн. згідно платіжного доручення №470 від 31.10.2008, у зв'язку з чим, узгоджена сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість склала 3097,98 грн. (у т. ч. пеня 0,79 грн.), що підтверджується обліковою карткою платника податку.
01.12.2008 згідно декларації №558698 від 19.11.2008 на суму 7371,00 грн. та 30.12.2008 згідно декларації №622242 від 22.12.2008 на загальну суму 8078,00 грн., відповідачем задекларовано і несплачене податкове зобов'язання з податку на додану вартість, внаслідок чого узгоджена сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість станом на 30.12.2008 складала 18546,98 грн. (у т. ч. пеня 0,79 грн.).
30.01.2009 відповідачем самостійно донараховано і несплачене податкове зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 91830,00 грн., згідно декларації №692991 від 20.01.2009. Проте, згідно платіжних доручень №30/1393 від 16.02.2009 на суму 85000,00 грн. та №39/1288 від 27.02.2009 на суму 20000,00 грн. відповідач сплатив 105000,00 грн., у зв'язку з чим, узгоджена сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість станом на 16.02.2009 становила 26280,32 грн. (у т. ч. пеня 903,52 грн.), а станом на 27.02.2009 склала 6478,42 грн. (у т. ч. пеня 414,02 грн.), що також підтверджується обліковою карткою платника податку.
20.03.2009 та 30.03.2009 згідно декларацій №77404 від 20.03.2009 на суму 8033,00 грн. та №77977 від 20.03.2009 на суму 50205,00 грн., відповідачем задекларовано і несплачене податкове зобов'язання з податку на додану вартість, внаслідок чого узгоджена сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість станом на 30.03.2009 складала 64 716,42 грн. (у т. ч. пеня 414,02 грн.).
30.04.2009 згідно декларації №117849 від 15.04.2009 відповідач самостійно нарахував і не сплатив податкове зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 9906,00 грн. Таким чином узгоджена сума податкового зобов'язання з податку на додану вартість станом на 30.04.2009 складала 74622,42 грн. (у т. ч. пеня 414,02 грн.)
Оскільки 04.06.2009 відповідачем було сплачено 5000,00 грн. згідно платіжного доручення №104/917 від 04.06.2009, сума узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість станом на 04.06.2009 складала 69863,70 грн. (у т. ч. пеня 627,56 грн.).
Податковими повідомленнями рішеннями форми «Ш» №0004321502 від 26.03.2009 на суму 1 548,60 грн. та №0006821502 від 23.04.2009 на суму 8776,56 грн. до відповідача 15.06.2009 були застосовані штрафні санкції за невчасну сплату узгодженої суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість, внаслідок чого узгоджена сума податкового зобов'язання станом на 15.06.2009 складала 83278,66 грн. (у т. ч. пеня 627,56 грн.)
Зазначені податкові повідомлення-рішення були вручені відповідачу, що підтверджується поштовими повідомленнями про вручення поштового відправлення.
оскільки відповідач не знаходився за адресою місцезнаходження, у зв`язку з чим їх було розміщено на дошці оголошень, про що складено акт №3656/15-2 від 24.11.2006.
24.06.2009 та 30.06.2009 згідно декларацій №269178 від 24.06.2009 на суму 25476,00 грн. та №265713 від 22.06.2009 на суму 28277,00 грн., відповідачем задекларовано.
Однак частина боргу, як свідчать матеріали справи, була погашена відповідачем згідно платіжного доручення №207/3122 від 01.07.2009 на суму 10000,00 грн., у звязку з чим податкова заборгованість з податку на додану вартість станом на 01.07.2009 становить 127446,80 грн. (у т. ч. пеня 996,90 грн.).
Відповідно до п.п. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Позивач надіслав першу податкову вимогу №1/10008 від 17.10.2008 на загальну суму 4393,22 грн., яка була отримана відповідачем 14.11.2008.
На підставі абзацу «б»п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(із змінами та доповненнями) відповідачу була надіслана друга податкова вимога №2/3545 від 15.04.2009 на суму 71166,83 грн. (отримана відповідачем 04.06.2009).
Матеріалами справи підтверджується, що станом на 22.07.2009 сума податкового боргу відповідача складає 127446,80 грн., що також підтверджується довідкою позивача про наявність податкового боргу від 22.07.2009.
Крім того, податковий борг збільшився відповідно до поданих декларацій з податку на додану вартість №403301 від 19.08.2009 на суму 7444,00 грн., №439458 від 21.09.2009 на суму 10646,00 грн. та №335952 від 20.07.2009 на суму 16854,00 грн.
Отже, станом на день розгляду спору відповідачем суму консолідованого боргу перед бюджетом з податку на додану вартість у розмірі 162507,20 грн. не погашено.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181-III узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону №2181-III податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Отже, з урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобовязання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, а також беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Законом №2181-III заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості в сумі 162507,20 грн.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
У відповідності до пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Державного підприємства «Будівельне управління Служби безпеки України»(01021, м. Київ, вул. Шовковична, 13, корпус 2; р/р 26009026429941/980 в КМФ АКБ «УСБ», м. Київ, МФО 322012; р/р 26033284001227/840, в Печерській філії АКБ СОЦ. РОЗВ.УСБ у м. Києві, МФО 322090; р/р 26007012819568/840, 2607012819568/980 в АТ «Укрексімбанк»,МФО 322313; код 20001964) на користь Державного бюджету України податковий борг у розмірі 162507,20 грн.:
заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 149092,24 грн. (на бюджетний р/р №31112029700007, одержувач УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100);
штрафні санкції з податку на додану вартість в розмірі 13414,96 грн. (на бюджетний р/р №31112029700007, одержувач УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.В.Смолій