Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 760/6049/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2024 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва АгафоновС.А., за участі захисника Навродського О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління патрульної поліції в місті Києві про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина України,який проживаєза адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,-
ВСТАНОВИВ:
Водій ОСОБА_1 02.03.2024 року о 02 год. 30 год., в м. Київ, по бул. Чоколівський, 35, керував т.з. «КІА», д.н.з. НОМЕР_2 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився за згодою водія у встановленому Законом порядку за допомогою приладу «Драгер», результат позитивний 1.55 проміле. Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 (а)ПДРУкраїни, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП. На підставі вищевикладеного на ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №866112 від 02.03.2024 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні своєї вини не визнав. Зазначив, що поліцейський не пояснив причини зупинки. Проїхав багато блокпостів і все було нормально. Саме у цих поліцейських виникла підозра. Запропонували пройти огляд на стан сп`яніння, ОСОБА_1 погодився та прошов. Підписувати протокол відмовився. Сказав. Що не згоден з результатами огляду. Але поліцейський все одно склав протокол.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 , суду показав, що був присутній під час проведення огляду на стан сп`яніння ОСОБА_1 . Поліцейський запитував у ОСОБА_1 чи згоден останній з результатами огляду на стан сп`яніння, на що ОСОБА_1 сказав, що не згоден.
Захисник ОСОБА_3 суду пояснив, що поліцейські не відсторонили ОСОБА_4 від керування транспортним засобом. А тому, на думку захисника, поліцейські усвідомлювали, що ОСОБА_1 не перебуває в стані алкогольного сп`яніння.
Суддя вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності,його захисника, свідка, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Вина ОСОБА_1 підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №866112 від 02.03.2024 року, виходячи із змісту якого ОСОБА_1 , керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння;
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів;
- даними результату тестування на алкоголь приладом «Drager»;
- даними направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення тану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
- постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі;
- витягом з бази АРМОР;
- відеозаписом з нагрудної камери інспектора поліції, на якому зафіксовано факт керування транспортним засобом водієм ОСОБА_1 та проходження ним огляду на стан сп`яніння.
Відповідно до пункту 2.9 (а) Правил дорожнього руху України, водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп`яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно ч.1ст.130КУпАП керуваннятранспортними засобамиособами встані алкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо підвпливом лікарськихпрепаратів,що знижуютьїх увагута швидкістьреакції,а такожпередача керуваннятранспортним засобомособі,яка перебуваєв станітакого сп`яніннячи підвпливом такихлікарських препаратів,а таксамо відмоваособи,яка керуєтранспортним засобом,від проходженнявідповідно довстановленого порядкуогляду настан алкогольного,наркотичного чиіншого сп`янінняабо щодовживання лікарськихпрепаратів,що знижуютьувагу ташвидкість реакції,- тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи та підтверджується наявними доказами, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.9 (а) ПДР України.
Згідно з ч. 2ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачає, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно дост. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Жодних зауважень до протоколу під час його складення, зокрема зауважень щодо не роз`яснення його прав та обов`язків, передбачених ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП в протоколі ОСОБА_1 зазначено не було. Також, твердження захисника зазначені у клопотанні про закриття провадження повністю спростовані під час судового розгляду.
Суддя критично ставиться до показань свідка ОСОБА_2 , оскільки показання останнього повністю суперечать відеозапису з нагрудної камери інспектора поліції, наявному в матеріалах справи.
Таким чином, виходячи із вищезазначеного, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя вважає, що дії водія ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протокол складений у відповідності до вимог законодавства, а вина особи повністю встановлена під час судового розгляду.
При призначенні виду і міри адміністративного стягнення суддя врахував відсутність обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, особу порушника та його ставлення до вчиненого, ступінь його вини, що була повністю встановлена в судовому засіданні, майновий стан, а тому вважає, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення, яке передбачене санкцією ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що є необхіднім та достатнім для виправлення та запобігання новим правопорушенням в сфері дорожнього руху.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 7, 40-1, 221, 251, 252, 266, 283, 284 КУпАП та на підставі ч. 1 ст. 130 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у розмірі 17000(сімнадцятьтисяч)грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Р/Рахунок отримувача: 31113149026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача /МФО/: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 21081300, призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60грн., який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача /код ЄДРПОУ/37993783, Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: судовий збір.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягненняштрафу завчинення адміністративногоправопорушення зправопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.
Суддя Агафонов С.А.