Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 579/1605/21
1-кп/579/8/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"05" червня 2024 р. Кролевецький районний суд Сумської області
в складі головуючого судді ОСОБА_1
з участю секретаря ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3 , ОСОБА_4
обвинуваченої ОСОБА_5
захисників ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
представника потерпілого ОСОБА_9
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кролевець клопотання захисника ОСОБА_8 про звільнення від кримінальної відповідальності у справі про обвинувачення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Кролевець Сумської області, громадянки України, освіта вища, заміжньої, зареєстрованої ФОП, зареєстрованої за місцем проживання та проживаючої АДРЕСА_1 , не судимої,
- за ч.2 ст. 240 , ч. 2 ст. 367 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
захисник звернулася до суду з клопотанням про звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України мотивуючи свої вимоги тим , що обвинувачена змінила умови своєї життєдіяльності, які позитивно та суттєво вплинули на неї і свідчать про те , що вона не вчинятиме кримінально караних діянь в майбутньому , а вчинені нею діяння внаслідок зміни обстановки втратили суспільну небезпечність на час розгляду справи.
Суд, заслухавши клопотання, вивчивши матеріали кримінального провадження, з`ясувавши думку прокурора , представника потерпілого , обвинуваченої та захисника, дійшов до наступних висновків.
Комунальне підприємство «Кролевецьводоканал» є самостійним суб`єктом господарювання, яке створено 05.08.2005 на підставі рішення 26 сесії 4 скликання Кролевецької міської ради.
За положеннями статуту КП «Кролевецьводоканал» затвердженого рішенням Кролевецької міської ради 31.10.2013 чинного станом на період роботи ОСОБА_5 на посаді начальника КП «Кролевецьводоканал», основними предметами та цілями діяльності підприємства, крім іншого, є забір, очищення та постачання води (основний), каналізація, відведення та очищення стічних вод тощо.
Згідно статті 6 статуту підприємства, управління підприємством здійснює начальник, наймання якого здійснюється за контрактом. Начальник несе повну відповідальність за діяльність та стан підприємства, розпоряджається коштами та майном підприємства, укладає договори, видає довіреності, відкриває рахунки в установах банків та інших установах.
Також, відповідно до даного статуту начальник підприємства виконує норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища та забезпечення екологічної безпеки. У разі порушення законодавства щодо охорони навколишнього природного середовища діяльність підприємства може бути обмежена чи припинена.
Розпорядженням Кролевецького міського голови №115-к/тм від 07.08.2017 ОСОБА_5 призначено на посаду начальника КП «Кролевецьводоканал» за контрактною формою трудового договору з 08.08.2017 до 07.08.2020.
Відповідно до контракту, укладеного між міською радою в особі міського голови ОСОБА_10 та ОСОБА_5 , керівник КП «Кролевецьводоканал», окрім всього іншого, здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організовує його виробничо-господарську діяльність, здійснює контроль за ефективністю використання і збереження закріпленого за підприємством комунального майна, діє від імені підприємства, представляє його на всіх підприємствах, в установах та організаціях всіх форм власності, в органах державної та виконавчої влади, місцевого самоврядування, укладає господарські та інші угоди, видає доручення, відкриває рахунки в банках, користується правом розпорядження коштів підприємства.
А також, згідно пунктом п.2.4 керівник підприємства, тобто начальник, зобов`язується на виконання завдань передбачених чинним законодавством, установчими документами підприємства та цим контрактом.
Отже, враховуючи вказані нормативні документи, ОСОБА_5 обіймаючи посаду начальника КП «Кролевецьводоканал», наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, а отже, відповідно до положень ч. 3
ст. 18, примітки до ст. 364, 368 КК України, з моменту свого призначення на посаду є службовою особою.
У відповідності дост.13 Конституції України, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Кожний громадянин має право користуватися природними об`єктами права власності народу відповідно до закону.
Відповідно до вимог ст. ст. 16, 19, 21, 23 Кодексу України «Про надра», надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу на користування ділянкою надр; надра у користування для видобування підземних вод (крім мінеральних) і розробки родовищ торфу надаються без надання гірничого відводу на підставі спеціальних дозволів.
Згідно із ст.16 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», забезпечення споживачів питної води централізованим питним водопостачанням, а також за допомогою пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних) або фасованою питною водою здійснюють підприємства питного водопостачання. Підприємство питного водопостачання провадить свою діяльність на підставі таких документів: дозволу на спеціальне водокористування або дозволу на користування надрами (у разі використання підземних вод); ліцензії на господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення; державного акта на право постійного користування або на право власності на землю; технічного проекту на розміщення водопровідних мереж, споруд та устаткування, погодженого і затвердженого в установленому порядку.
Статтею 17 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» передбачено, що підприємство питного водопостачання провадить свою діяльність відповідно до порядку спеціального водокористування, пов`язаного із застосуванням водопровідних мереж, споруд, технічних пристроїв для забору води безпосередньо з водних об`єктів. Спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу, який видається у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У дозволі на спеціальне водокористування визначаються ліміти та строки спеціального водокористування. Строки спеціального водокористування встановлюються органом, який видає дозвіл на спеціальне водокористування. У разі використання підземних вод для питного водопостачання відповідне підприємство повинне одержати згідно з законом дозвіл на користування надрами.
Згідно ст. 48 Водного кодексу України спеціальне водокористування - це забір води з водних об`єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об`єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.
Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.
Згідно пункту 5, 6 ст. 44 Водного кодексу України водокористувач зобов`язаний не допускати порушення прав, наданих іншим водокористувачам, а також заподіяння шкоди господарським об`єктам та об`єктам навколишнього природного середовища, здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу.
Згідно ст. 49 Водного кодексу України спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування.
Дозвіл на спеціальне водокористування видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.
Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу на спеціальне водокористування здійснюється відповідно доЗакону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності"в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Видача (переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу на спеціальне водокористування здійснюється безоплатно.
Видача або надання відмови у видачі дозволу на спеціальне водокористування здійснюється протягом 30 календарних днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для видачі дозволу.
Переоформлення дозволу на спеціальне водокористування здійснюється за заявою, до якої додається дозвіл, що підлягає переоформленню.
Строк видачі переоформленого дозволу на спеціальне водокористування становить два робочі дні з дня одержання заяви про його переоформлення.
Згідно із п. 4 «Порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування», затвердженого Постановою КМУ № 321 від 13.03.2002 дозволи на спеціальне водокористування водних об`єктів загальнодержавного значення видаються уповноваженим органом в місячний термін з дня подання в установленому порядку клопотання. У разі використання води водних об`єктів загальнодержавного значення, дозволи видавалися обласними держадміністраціями та після вказаної дати дозвіл на спеціальне користування видається територіальними органами Держводагентства.
Відповідно до п.п. «ж», «з» ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», відповідальність у галузі охорони навколишнього природного середовища несуть особи винні у: перевищенні лімітів та порушенні інших вимог використання природних ресурсів; самовільному спеціальному використанні природних ресурсів.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 N 827 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 N1370), підземні води питні (для централізованого водопостачання, для нецентралізованого водопостачання) є корисними копалинами загальнодержавного значення.
Під час проведення досудового розслідування встановлено, що 13.01.2014 року Державною службою геології та надра України КП «Кролевецьводоканал» видано спеціальний дозвіл на користування надрами, реєстраційний номер НОМЕР_1 з терміном дії на 5 (п`ять років).
13.03.2015 року Сумською обласною державною адміністрацією Департаментом екології, паливно енергетичного комплексу та природних ресурсів КП «Кролевецьводоканал» видано дозвіл на спеціальне водокористування №УКР 0224 СУМ зі строком дії до 13.03.2018.
Згідно із п. 8 згаданого дозволу, водокористувач повинен здійснювати забір прісних підземних вод лише за наявності спеціального дозволу на користування надрами.
Згідно із п. 10 згадано дозволу за місяць до закінчення терміну дії дозволу водокористувачу необхідно подати клопотання дозвільному органу про продовження терміну дії дозволу на спеціальне водокористування.
КП «Кролевецьводоканал» для задоволення особистих, господарчо питних та виробничих потреб, питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, виробничих та інших громадських і державних потреб використовує 7 свердловин, дві з яких законсервовані. Фактичне водоспоживання за добу підземних вод, відповідно до дозволу на спеціальне водокористування № УКР 0224 СУМ, не повинно було перевищувати 1999,9 метрів кубічних.
Незважаючи на відсутність дозволу на спеціальне водокористування КП «Кролевецьводоканал» у період часу з 14.03.2018 року по 12.09.2018 року начальник КП «Кролевецьводоканал» ОСОБА_5 , всупереч вимогам вищенаведених нормативних актів, укладеного з нею контракту як з керівником підприємства, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, не належно здійснювала поточне (оперативне) керівництво підприємством та організації його виробничо-господарської діяльності, будучи достовірно обізнаною про необхідність отримання дозволу на спеціальне водокористування, здійснюючи поточне управління (керівництво) підприємством не вжила достатніх заходів щодо отримання вказаного дозволу, та у порушення вимог ст.ст. 16, 19, 21, 23 Кодексу України «Про надра», ст. 16 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», ст. 1 Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», нехтуючи вимогами вказаних норм здійснювала провадження господарської діяльності вказаним підприємством щодо забору та використання підземних вод.
Таким чином КП «Кролевецьводоканал» в період часу з 14.03.2018 року по 12.09.2018 року в порушення вимог ст.ст. 44, 48, 49 Водного кодексу України незаконно здійснювало видобування підземних вод зі свердловин без дозволу на спеціальне водокористування.
Відповідно до звіту про використання води за формою №2-ТП (водгосп), затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України №78 від 16.03.2015, підписаного начальником ОСОБА_5 , об`єм піднятої води із артезіанських свердловин КП«Кролевецьводоканал» за 2018 рік становить 730 тис м3.
Відповідно до довідки об`єму піднятої води із артезіанських свердловин КП«Кролевецьводоканал» за період 14.03.2018 р. по 12.09.2018 р., яка значиться підписаною від імені начальника КП«Кролевецьводоканал» ОСОБА_11 , об`єм піднятої води із артезіанських свердловин КП«Кролевецьводоканал» №2, №3 та № 7 за період з 14.03.2018 по 12.09.2018, коли в підприємства був відсутній дозвіл на спеціальне водокористування, становить 312 374м?.
Плановою перевіркою Державної екологічної інспекції у Сумській області (згідно з актом перевірки № 183/10-14 від 04.06.2021 встановлено факт самовільного здійснення КП «Кролевецьводоканал» забору та використання підземних вод у період з 14.03.2018 року по 12.09.2018 р., у порушення вимог ст.ст. 44,48,49 Водного Кодексу України.
Крім того, за результатами вказаної перевірки, Державною екологічною інспекцією Сумській області, в особі Державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Сумської області ОСОБА_12 , складено розрахунок відшкодування збитків, обумовлених самовільним використанням водних ресурсів при відсутності дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)) КП «Кролевецьводоканал», м.Кролевець, вул. Шевченка, 16, відповідно до якого розмір спричинених збитків державі становить 1260 507 грн. 72 коп.
Відповідно до довідки КП«Кролевецьводоканал» загальний об`єм піднятої води із артезіанських свердловин КП«Кролевецьводоканал» №2, №3 та № 7 за період з 14.03.2018 по 12.09.2018 становить 312 374м?, що на 3424 м? менше, ніж визначено у «Розрахунку розміру відшкодування збитків, обумовлених самовільним використанням водних ресурсів при відсутності дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)) КП«КРОЛЕВЕЦЬВОДОКАНАЛ» (вул. Шевченка, 16, м. Кролевець, 41300)» за період з 14.03.2018 по 12.09.2018.
Відповідно до висновку експерта СЕ-19/119-22/10538-ЕК від 04.11.2022 за результатами проведеного дослідження розрахунок розміру відшкодування збитків, обумовлених самовільним використанням водних ресурсів при відсутності дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)) КП «КРОЛЕВЕЦЬВОДОКАНАЛ» (вул. Шевченка, 16, м. Кролевець, 41300)у період часу з 14.03.2018 по 12.09.2018 у сумі 1260 507 грн. 72 коп. з урахуванням при обчисленні шкоди до ставок рентної плати коефіцієнту 0,3 арифметично підтверджується на суму 379045,61 грн. та не підтверджується на суму 881 462,11 грн.
Крім того, незважаючи на відсутність спеціального дозволу на користування надрами (підземними водами) КП «Кролевецьводоканал» у період часу з 14.01.2019 по 01.06.2020 начальник Комунального підприємства «Кролевецьводоканал» ОСОБА_5 , всупереч вимогам вищенаведених нормативних актів, укладеного з нею контракту як з керівником підприємства, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, здійснювала поточне (оперативне) керівництво підприємством та організації його виробничо-господарської діяльності будучи достовірно обізнаною про необхідність отримання спеціального дозволу на користування надрами (підземними водами), здійснюючи поточне управління (керівництво) підприємством не вжила заходів щодо отримання вказаного дозволу, та у порушення вимог ст.ст. 16, 19, 21, 23 Кодексу України «Про надра», ст. 16 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», ст. 1 Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», нехтуючи вимогами вказаних норм здійснювала провадження господарської діяльності вказаним підприємством щодо забору та використання підземних вод.
Таким чином КП «Кролевецьводоканал» у період часу з 14.01.2019 по 01.06.2020 в порушення вимог ст.ст.19, 21 Кодексу України «Про надра», незаконно здійснювало видобування підземних вод зі свердловин без спеціального дозволу на користування надрами.
Відповідно до звіту про використання води за формою №2-ТП (водгосп), затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України №78 від 16.03.2015, журналу обліку водоспоживання (водовідведення) побічними методами КП «Кролевецьводоканал» за формою ПОД-12 затвердженого наказом Держкомстату України від 27.07.1998 року №264, підписаного начальником ОСОБА_5 , загальний об`єм забору води КП «Кролевецьводоканал» за період з 01.01.2019 по 31.05.2019, коли в підприємства був відсутній дозвіл на здійснення спеціального дозволу на користування надрами (підземними водами), склав 797 500 метрів кубічних.
Відповідно до довідки об`єму піднятої води із артезіанських свердловин КП«Кролевецьводоканал» за період 14.01.2019- 01.06.2021 р.р. № 147 від 26.04.2021 р., яка підписана начальником КП«Кролевецьводоканал» ОСОБА_11 об`єм забору води КП «Кролевецьводоканал» за період з 01.01.2019 по 31.05.2019, коли в підприємства був відсутній дозвіл на здійснення спеціального дозволу на користування надрами (підземними водами) складає 712782,4 м3.
Відповідно до вимог п.п. 1.1, 1. 4, 1. 5 Наказу Державного комітету статистики України № 230 від 30.09.1997 Звіт про використання води підписує керівник підприємства, який несе відповідальність за правильність складання звіту, достовірність наведених в ньому даних. Звіт складається на основі первинної документації (журналів обліку по формах ПОД-11, ПОД-12, ПОД-13).
Плановою перевіркою Державної екологічної інспекції у Сумській області (згідно з актом перевірки № 180/04 від 27.04.2021 встановлено факт самовільного здійснення КП «Кролевецьводоканал» забору та використання підземних вод у період з 14.01.2019 по 14.04.2021 р., у порушення вимог ст.ст. 16, 19, 21, 23 Кодексу України «Про надра», ст. 16 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», ст. 1 Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», без спеціального дозволу на користування надрами (підземними водами).
Крім того, за результатами вказаної перевірки, Державною екологічною інспекцією Сумській області, в особі Державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Сумської області ОСОБА_12 , складено розрахунок відшкодування збитків, обумовлених самовільним використанням водних ресурсів при відсутності дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)) КП «Кролевецьводоканал», м. Кролевець, вул. Шевченка, 16, відповідно до якого розмір спричинених збитків державі становить 2828 911 грн. 76 коп.
Відповідно до висновку експерта СЕ-19/119-22/10538-ЕК від 04.11.2022 за результатами проведеного дослідження розрахунок розміру відшкодування збитків, обумовлених самовільним використанням водних ресурсів за відсутності дозвільних документів (дозволу на спеціальне водокористування та/або спеціального дозволу на користування надрами (підземні води)), КП «КРОЛЕВЕЦЬВОДОКАНАЛ» (вул.Шевченка, 16, м. Кролевець, 41300)у період часу з 14.01.2019 по 01.06.2020 у сумі 2828 911 грн. 76 коп. з урахуванням при обчисленні шкоди до ставок рентної плати коефіцієнту 0,3 арифметично підтверджується на суму 849952,88 грн. та не підтверджується на суму 1978958,88 грн.
ОСОБА_5 обвинувачується в тому , що своїми умисними діями, які виразилися службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, в частині не вжиття заходів щодо отримання КП «Кролевецьводоканал» спеціального дозволу на користування надрами (підземні води) та дозволу на спеціальне водокористування, у результаті чого підприємство у порушення вимог ст.ст. 16, 19, 21, 23 Кодексу України «Про надра», ст. 16 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», ст. 1 Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», ст.ст. 44, 48, 49 Водного кодексу України здійснювало провадження господарської діяльності щодо забору та використання підземних вод без дозволу на спеціальне водокористування у період часу з 14.03.2018 року по 12.09.2018 в кількості 312 374метрів кубічних, в результаті чого державі спричинено тяжкі наслідки у вигляді матеріальних збитків на загальну суму 379045,61 грн., які у 430 разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину, а також без спеціального дозволу на користування надрами (підземні води) у період часу з 14.01.2019 по 01.06.2020 в кількості 712782,4 метрів кубічних, в результаті чого державі спричинено тяжкі наслідки у вигляді матеріальних збитків на загальну суму 849952,88 грн., які у 808 разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину ОСОБА_5 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України, а саме службова недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним та громадським інтересам.
ОСОБА_5 обвинувачується в тому , що своїми умисними протиправними діями, які виразились у незаконному здійснення забору води у період часу з 14.03.2018 року по 12.09.2018 в кількості 312 374метрів кубічних, та у період часу з 14.01.2019 по 01.06.2020 в кількості 712782,4 метрів кубічних ОСОБА_5 вчинила кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 240 КК України, а саме незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення.
Згідно зі ст. 48 КК України особу, яка вперше вчинила кримінальний проступок або нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією, порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час кримінального провадження внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.
В суді ОСОБА_5 свою причетність до скоєного визнала, просить кримінальне провадження закрити.
ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 240 , ч. 2 ст. 367 КК України, які згідно ст. 12 КК України є нетяжкими злочинами.
Згідно примітки до ст. 45 КК України кримінальні правопорушення передбачені ч. 2 ст. 240 , ч. 2 ст. 367 КК України не віднсяться до корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов`язаних з корупцією.
Суд враховує, що ОСОБА_5 скоїла злочини вперше, раніше не судима, свою причетність до скоєного визнала, ОСОБА_5 звільнена з посади начальника КП «Кролевецьводоканал» (т. 8 а.с.99) та підприємство отримало спеціальний дозвіл на користування надрами реєстраційний номер 6775 15 січня 2024 року на підставі наказу від 13 березня 2023 року № 116 (т. 8 а.с. 112), тому суд вважає, що зовнішні умови життя обвинуваченої змінилися, внаслідок зміни обстановки сама обвинувачена перестала бути суспільно небезпечною, крім того відбулася і локальна зміна обстановки вчинення злочину, яка пов`язана з отриманням підприємством спеціального дозволу і приведення діяльності відповідно до умов ліцензування.
Обвинувачена ОСОБА_5 не заперечує проти звільнення її від кримінальної відповідальності згідно зі ст. 48 КК України.
Прокурор вважає, що є достатньо підстав для звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності згідно зі ст. 48 КК України.
Представник потерпілого не заперечує проти звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності з вказаних підстав.
За таких обставин суд вважає, що є достатньо підстав для звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності у зв`язку зі зміною обстановки.
Керуючись ст. 48 КК України, ст. ст. 288, п. 1 ч. 2 ст. 284, 369, 371, 372, 395 КПК України,-
У Х В А Л И В:
ОСОБА_5 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинені кримінальні правопорушення , передбачені за ч. 2 ст. 240 , ч. 2 ст. 367 КК України у зв`язку зі зміною обстановки на підставі ст. 48 КК України.
Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за№42021202500000065 від 21.05.2021 за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240 , ч. 2 ст. 367 КК України, закрити.
Стягнути з ОСОБА_5 в доход держави судові витрати за проведення в кримінальному провадженні експертиз в розмірі 3432 грн. 20 коп. та 10571 грн. 68 коп.
На ухвалу може бути подана апеляція до апеляційного суду Сумської області через Кролевецький районний суд Сумської області протягом 7 діб з дня оголошення.
Суддя ОСОБА_1