Єдиний державний реєстр судових рішень
ЄУН 193/930/24
Провадження № 3/193/411/24
П О С Т А Н О В А
іменем України
05 червня 2024 року сел. Софіївка
СуддяСофіївського районного суду Дніпропетровської області Кравченко Н.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, директора ТОВ «ПОБЄДА-АГРО», який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 163-2 КУпАП,
в с т а н о в и в :
11 квітня 2024 року в ході проведення головним державним інспектором Криворізького відділу податків і зборів з юридичних осібуправління оподаткуванняюридичних осіб ГУ ДПС у Дніпропетровській області Трегубовою Марією Миколаївною, камеральної перевірки ТОВ «ПОБЄДА-АГРО» було встановлено неподання посадовими особами, а саме директором ТОВ «ПОБЄДА-АГРО» ОСОБА_1 платіжних доручень до установи на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів), а саме: несвоєчасне подання платіжного доручення до установи банку на перерахування до бюджету узгодженої суми по земельному податку з юридичних осіб за серпень 2022 року по строку 30.09.2022 внаслідок чого виник борг у сумі 26850,99 грн. Платіжне доручення до установи банку подано 07.10.2022, чим порушено п.287.3 ст. 287 Податкового кодексу України(Акт перевірки №20383/04-36-04-12/34560831 від 11.04.2024). За вказаним фактом складено протокол про адміністративне правопорушення №37494/04-36-04-12/34560831 від 16 травня 2024 року за ознаками ч. 1ст. 163-2 КУпАП.
29 травня 2024 року матеріали, відносно ОСОБА_1 надійшли до Софіївського районного суду Дніпропетровської області.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Статтею 7Кодексу Українипро адміністративніправопорушення передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Адміністративна відповідальність за ч. 1ст. 163-2 КУпАПнастає у разі неподання або несвоєчасного подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
До протоколу долучено акт перевірки №20383/04-36-04-12/34560831 від 11.04.2024, щодо порушення термінів сплати податкового зобов`язання з земельного податку з юридичних осіб за серпень 2022 року
В протоколі зазначена дата вчинення правопорушення 30 вересня 2022 року, що є граничним терміном сплати податкового зобов`язання.
В той же час, відповідно до частини 2якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частинах третій шостій цієї статті.
Під час судового розгляду встановлено, що граничним терміном сплати податкового зобов`язання з є конкретна дата, яка визначена в акті перевірки30 вересня 2022 року.
Отже, крайній строк сплати зобов`язання з земельного податку з юридичних осіб за серпень 2022 року є 30 вересня 2022 року.
Виходячи з наведеного, днем вчинення адміністративного правопорушення є наступний день за днем настання граничного строку сплати грошового зобов`язання, тобто 01 жовтня 2022 року.
Між тим, законодавством передбачено, що зазначений строк з дня виявлення правопорушення починає свій відлік у разі скоєння триваючого правопорушення.
Триваючим адміністративним правопорушенням є порушення, пов`язані з довготривалим, безперервним невиконанням обов`язків, передбачених правовою нормою. Тобто триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила які-небудь встановлені дії або бездіяльність, і далі перебуває в стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан триває протягом значного часу, і весь час винний безперервно скоює правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків.
Триваючі правопорушення припиняються, якщо факт цих правопорушень виявлено компетентним органом при проведенні перевірок, зокрема, при виявленні таких порушень як відсутність обліку доходів і витрат, для яких встановлено обов`язкову форму обліку, бухгалтерського обліку об`єктів оподаткування, ведення його з порушенням національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, інших правопорушень, пов`язаних з нарахуванням податків, які можливо встановити тільки в ході документальної перевірки на підставі первинних документів.
Стягнення за такі адміністративні правопорушення може бути накладене у термін не пізніше, ніж через три місяці з дня його виявлення (з дати складання і підписання акта перевірки).
Разом з тим, до адміністративних правопорушень, що мають разовий характер, належать такі проступки: несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів та державних цільових фондів, подання звіту з ЄСВ тощо.
Отже, адміністративне правопорушення, що викладене в протоколі№37494/04-36-04-12/34560831 від 16 травня 2024 року стосовно ОСОБА_1 та яке полягає в несвоєчасному поданні платіжного доручення до установи банку на перерахування до бюджету узгодженої суми по земельному податку з юридичних осіб за серпень 2022 року по строку 30 вересня 2022 року, не відноситься до триваючого правопорушення, і відповідно стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Як зазначалося вище, днем вчинення цього адміністративного правопорушення є 01 жовтня 2022 р, і саме з цієї дати почав перебіг строку, визначений ч. 2ст.38 КУпАП.
Таким чином, як на час складання протоколу, так і на час надходження протоколу до Софіївського районного суду Дніпропетровської області, закінчилися строки накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п.7ст.247 КУпАПпровадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи строків, передбаченихст. 38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.38,163-2ч. 1,247,283-285 КУпАПсуддя,-
п о с т а н о в и в :
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 163-2 КпАП України, відносно ОСОБА_1 - закрити у зв`язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Софіївський районний суд Дніпропетровської області, який виніс постанову. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Н.О.Кравченко