Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
05 червня 2024 рокум. ДніпроСправа № 360/425/24
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., розглянувши у письмовому провадженні справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу від 17.04.2024 у виконавчому провадженні № 70618874,
ВСТАНОВИВ:
29 квітня 2024 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі позивач) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (далі відповідач), в якій просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 17.04.2024 про накладення штрафу у розмірі 10200.00 грн у виконавчому провадженні ВП № 70618874, відритого за виконавчим листом № 360/8303/21, виданим Луганським окружним адміністративним судом 29.11.2022.
В обґрунтування вимог зазначено, що 17.07.2023 відповідачем винесено постанову про накладення штрафу на позивача у сумі 5100,00 грн у виконавчому провадженні № 70618874, яка позивачем оскаржена до Луганського окружного адміністративного суду.
15.04.2024 позивач отримав вимогу державного виконавця, видану у виконавчому провадженні № 70618874 від 15.04.2024 №1418 про надання інформації стосовно виконання виконавчого листа №360/8303/21, виданого 29.11.2022 Луганським окружним адміністративним судом, яким зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області від 03 листопада 2021 року № 33/33-3938, та фактично сплачених сум.
У відповідь на вимогу повідомлено, що на виконання зазначеного рішення у грудні 2022 року позивачем здійснено ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01.12.2019 з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області від 03 листопада 2021 року № 33/33-3938, та фактично сплачених сум. Пенсію в новому розмірі, з урахуванням вищезазначеного рішення суду, ОСОБА_1 отримує з 01.01.2023. Доплату по проведеному перерахунку за період з 01.12.2019 по 31.12.2022 обліковано в Головному управлінні та буде виплачено після виділення бюджетних асигнувань в порядку черговості набрання судовим рішенням законної сили. Наразі пенсіонерам з числа військовослужбовців за рахунок коштів Державного бюджету проведено погашення заборгованості з пенсійних виплат на виконання рішення судів з датою набрання рішенням суду законної сили по 20.09.2020 включно. Також зазначено, що на вимогу відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, видану у виконавчому провадженні від 27.12.2022 № 70618874, надано інформацію листами Головного управління від 24.02.2023 №1200-0307-8/3723 та від 14.07.2023 №1200-0307-8/13955.
Постановою відповідача про виправлення помилки в процесуальному документі від 17.04.2024 у виконавчому провадженні № 70618874 внесено виправлення до постанови про накладення штрафу від 17.04.2024, а саме визначено розмір штрафу накладеного на боржника 17.04.2024 - 10200,00 грн.
Однак позивач вважає, що зазначена постанова про накладення штрафу є протиправною та підлягає скасуванню, оскільки начальником відділу відповідача невірно застосовано положення Закону України Про виконавче провадження № 1404-VIII від 02.06.2016 (далі - Закон № 1404).
Позивач зазначає, що з 01.04.2021 здійснення фінансування виплати пенсії можливо тільки Пенсійним фондом України, а тому невиконання судового рішення в частини виплати грошових коштів за відсутності фінансового забезпечення боржника на проведення таких виплат, яке здійснюється з державного бюджету України, не може вважатися невиконанням рішення без поважних причин. У такому випадку накладення штрафу жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.
Позивач вважає, що з огляду на зазначене у відповідача не було фактичних підстав для накладення штрафу, оскільки не підтверджено існування (у сукупності) двох умов: невиконання рішення суду та відсутність поважних причин такого невиконання, а тому постанова підлягає скасуванню.
Ухвалою суду від 29 квітня 2024 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення її недоліків.
Ухвалою суду від 01 травня 2024 року позовну заяву прийнято до розгляду після усунення її недоліків та відкрито провадження у справі, визначено розглядати справу в судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін із врахуванням особливостей провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, встановлених статтею 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалою суду від 03 травня 2024 року провадження у справі № 360/425/24 зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 360/416/24.
Ухвалою суду від 30 травня 2024 року поновлено провадження у справі та призначено судове засідання на 05 червня 2024 року.
Від відповідача надійшов відзив, в якому останній заперечує проти задоволення позовних вимог з таких підстав.
27.12.2022 державним виконавцем, керуючись ст. ст. 3, 4, 24, 25, 26, 27 Закону України Про виконавче провадження, винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 70618874.
До державного виконавця надійшла відповідь боржника, з якої встановлено, що рішення суду не виконано. Державним виконавцем, керуючись ст. 18 Закону України Про виконавче провадження, направлено вимогу боржнику щодо стану виконання рішення суду з попередженням про наслідки невиконання рішення суду.
До державного виконавця надійшла відповідь боржника, з якої встановлено, на виконання рішення суду боржником здійснено перерахунок ОСОБА_1 пенсії з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці про розмір грошового забезпечення від 03.11.2021 № 33/33-3938. Після проведеного перерахунку розмір пенсійної виплати склав 15367,36 грн, пенсію в новому розмірі нараховано на користь ОСОБА_1 на виплатну відомість січня 2023 року. Доплату по проведеному перерахунку з 01.12.2019 по 31.12.2022 обліковано в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області. Враховуючи вищезазначене державним виконавцем, керуючись ст. ст. 63, 75 Закону України "Про виконавче провадження", винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 5 100 грн. Копію постанови направлено боржнику для виконання. Державним виконавцем, керуючись ст. 18 Закону України Про виконавче провадження, неодноразово направлялися вимоги боржнику щодо стану виконання рішення суду з попередженням про наслідки невиконання рішення суду. На адресу відповідача надійшла відповідь від боржника з якої встановлено, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 13.06.2022 у справі № 360/8303/21, зокрема, що доплату по проведеному перерахунку за період з 01.12.2019 по 31.12.2022 у сумі 262 284,57 грн обліковано в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області, виплата буде здійснюватись в межах затверджених бюджетних призначень для здійснення відповідних виплат у порядку черговості набрання законної сили рішення суду.
17.04.2024 державним виконавцем, керуючись ст. ст. 63, 75 Закону України "Про виконавче провадження", винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 10 200 грн та направлено повідомлення про вчинення кримінального правопорушення посадовими особами Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області до Головного управління Національної поліції в Луганській області. Відповідач зазначає, що накладаючи штраф на боржника, виконавець діяв у межах своїх повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством.
Отже, дії відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції є правомірними та відповідають нормам Закону України "Про виконавче провадження".
Представники сторін у судове засідання не прибули, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, в заявах по суті справи зазначили про розгляд справи за їх відсутності.
Згідно з частиною третьою статті 268 КАС України неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанції.
Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта (частина дев`ята статті 205 КАС України).
З огляду на положення статті 205 КАС України, суд ухвалив розглянути адміністративну справу за відсутності представників сторін у письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив таке.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 13 червня 2022 року у справі № 360/8303/21 задоволено повністю позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (ідентифікаційний код 21782461, місцезнаходження: вул. Шевченка, буд. 9, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93404) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.
Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 01 грудня 2021 року № 1006 ( ОСОБА_1 ), яким ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку пенсії за вислугу років з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області від 03 листопада 2021 року № 33/33-3938.
Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області від 03 листопада 2021 року № 33/33-3938, та фактично сплачених сум.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908,00 грн (дев`ятсот вісім грн 00 коп.).
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 22 листопада 2022 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 13 червня 2022 р. у справі № 360/8303/21 - залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції залишено без змін.
Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 13 червня 2022 року у справі №360/8303/21 набрало законної сили 22 листопада 2022 року.
29 листопада 2022 року Луганським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №360/8303/21 щодо зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області від 03 листопада 2021 року № 33/33-3938, та фактично сплачених сум.
20.12.2022 ОСОБА_1 звернувся до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) з заявою, в якій просив відкрити виконавче провадження за виконавчим листом №360/8303/21.
27.12.2022 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №70618874
Відповідачем винесено вимогу виконавця, якою вимагав від Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області у строк до 20.02.2023 надати до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції інформацію щодо повного та фактичного виконання вищевказаного рішення суду.
Головне управління листом від 24.02.2023 за вих. №1200-0307-8/3723 повідомило, що на виконання зазначеного рішення суду здійснено перерахунок пенсії заявника з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці про розмір грошового забезпечення від 03.11.2021 №33/33-3938.
Після проведеного перерахунку розмір пенсійної виплати склав 15367,36 грн, пенсію в новому розмірі нараховано ОСОБА_1 на виплатну відомість січня 2023 року. Доплату по проведеному перерахунку з 01.12.2019 по 31.12.2022 обліковано в Головному управлінні. Виплата коштів на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 13.06.2022 у справі №360/8303/21 буде здійснюватись в межах затверджених бюджетних призначень для здійснення відповідних виплат.
17.07.2023 начальником відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції винесено постанову про накладення штрафу ВП №70618874 у розмірі 5100,00 грн.
В подальшому, листом від 26.02.2024 №1200-0901-8/4860 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області повідомило Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, що на виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 13.06.2022 у справі № 360/8303/21 у грудні 2022 року Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії з 01.12.2019 з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці від 03.11.2021 № 33/33-3938, та фактично сплачених сум. Пенсію в новому розмірі, з урахуванням вищезазначеного рішення суду, ОСОБА_1 отримує з 01.01.2023. Доплату по проведеному перерахунку за період з 01.12.2019 по 31.12.2022 у сумі 262284,57 грн обліковано в Головному управлінні, виплата буде здійснюватись в межах затверджених бюджетних призначень для здійснення відповідних виплат у порядку черговості набрання законної сили рішення суду. Також в листі зазначено, що пенсіонерам з числа військовослужбовців за рахунок коштів Державного бюджету проведено погашення заборгованості з пенсійних виплат на виконання рішення судів з датою набрання рішення суду законної сили по 20.09.2020 року включно. Оскільки бюджет Пенсійного фонду України на 2024 рік не затверджено сума коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням судів буде визначена у бюджеті Пенсійного фонду України на 2024 рік після його затвердження
17.04.2024 начальником відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції винесено постанову про накладення штрафу ВП №70618874 у розмірі 10220,00 грн.
17.04.2024 начальником відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції винесено постанову про виправлення помилки у процесуальному документі, а саме зазначено, що «визначити розмір штрафу накладеного на боржника 17.04.2024 10200 грн».
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги позивача, суд виходить з такого.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
За приписами статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до статті 1 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII Про виконавче провадження (далі Закон № 1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до частини першої статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Згідно з пунктами 1 та 16 частини третьої статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.
Статтею 26 Закону № 1404-VIII визначено початок примусового виконання рішення, зокрема:
- виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, за заявою стягувача про примусове виконання рішення (пункт 1 частини першої);
- виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов`язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей (частина п`ята);
- за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною) (частина шоста).
Відповідно до частини першої статті 63 Закону № 1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність (частина друга статті 63 Закону № 1404-VIII).
Згідно з частиною третьою статті 63 Закону № 1404-VIII виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.
У разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
Частинами першою та другою статті 75 Закону № 1404-VIII визначено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
Отже, обов`язковою умовою для прийняття державним виконавцем рішення про накладення штрафу у подвійному розмірі є: 1) встановлення факту невиконання боржником судового рішення без поважних причин та застосування до нього штрафу у розмірі 5 100 грн.; 2) повторне невиконання рішення без поважних причин.
Як встановлено судом, прийняттю оскаржуваної постанови про накладення штрафу у подвійному розмірі 10200,00 грн передувало прийняття первинної постанови про накладення на боржника штрафу у розмірі 5100,00 грн.
Предметом позову у цій справі є постанова відповідача від 17.04.2024 у виконавчому провадженні № 70618874 про накладення штрафу в подвійному розмірі 10200,00 грн за повторне невиконання без поважних причин рішення суду зобов`язального характеру у тому ж виконавчому провадженні.
Водноча судом встановлено, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 07.05.2024 у справі №360/416/24, яке набрало законної сили 18.05.2024, визнано протиправною та скасовано постанову начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 17 липня 2023 року ВП № 70618874 про накладення штрафу у розмірі 5100,00 гривень.
Частиною четвертою статті 78 КАС України визначено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином, враховуючи те, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 07.05.2024 по справі № 360/416/24, скасовано постанову про накладення штрафу у розмірі 5100,00 грн., а відтак постанова від 17.04.2024 про накладення штрафу в подвійному розмірі 10200,00 грн за повторне невиконання рішення суду в адміністративній справі № 360/8303/21 є протиправною та підлягає скасуванню.
За встановлених у цій справі фактичних обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що основні (суттєві) аргументи позовної заяви є обґрунтованими, обраний позивачем спосіб судового захисту відповідає об`єкту порушеного права та у спірних правовідносинах є достатнім, необхідним та ефективним, внаслідок чого позовні вимоги належить задовольнити повністю.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на те, що позовні вимоги носять майновий характер і позов підлягає задоволенню повністю, на користь позивача, який у спірних правовідносинах не є суб`єктом владних повноважень, необхідно стягнути понесені ним і документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору за подання адміністративного позову в сумі 2422,40 грн.
Враховуючи те, що Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції є структурним підрозділом Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, яке, в свою чергу, є юридичною особою, судові витрати зі сплати судового збору за подання адміністративного позову в сумі 2422,40 грн необхідно стягнути саме за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 132, 139, 205, 241-246, 250, 272, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (ідентифікаційний код 21782461, місцезнаходження: вул. Шевченка, буд. 9, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93404) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місцезнаходження: вул. Олега Кошового, буд. 2, м. Канів, Черкаська область, 19000) про визнання протиправною та скасування постанови від 17.04.2024 у виконавчому провадженні № 70618874 про накладення штрафу задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 17 квітня 2024 року ВП № 70618874 про накладення штрафу у розмірі 10200,00 гривень.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місцезнаходження: 40003, Сумська область, місто Суми, вулиця Герасима Кондратьєва, будинок 28, код за ЄДРПОУ 43316700) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 287 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя С.В. Борзаниця