Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №452/1626/24
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 травня 2024 року м.Самбір
Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Кущ Т.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дрогобич Львівської області, українця, що має середню спеціальну освіту, неодруженого, дітей не маючого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч.5 ст.126 та ч.3 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП),-
В С Т А Н О В И В :
01 та 03 травня 2024 року до суду від Самбірського районного відділуполіції ГУНП у Львівській області надійшли для розгляду протоколи про адміністративні правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.5 ст.126 КУпАП та ч.3 ст.130 КУпАП, яким після автоматичного розподілу було присвоєно номери справ №452/1592/24 (провадження №3/452/898/2024), та №452/1626/24 (провадження №3/452/909/2024) відповідно, та які06травня 2024року булооб`єднано водне провадженняпід №452/1626/24 (провадження №3/452/909/2024).
Зі змісту протоколів про адміністративне правопорушення та матеріалів справи судом встановлено наступне.
Постановою Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області серії БАБ №195387 від 19 листопада 2023 року ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.4ст.126 КУпАП, було піддано адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 20400 грн. 00 коп., на користь держави.
Крім того, постановою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 26 вересня 2023 року ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП було піддано адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 17000 грн. 00 коп., на користь держави, з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів строком на 1 рік.
Також, постановою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 04 березня 2023 року ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2ст.130 КУпАП було піддано адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 34000 грн. 00 коп., на користь держави, з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів строком на 3 роки 7 місяців 22 дні, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Разом з тим, 27 квітня 2024 року о 19 год. 03 хв. ОСОБА_1 , який двічі протягом року піддавався адміністративному стягненню заст.130 КУпАП, на 64 км+240 м автодороги Львів-Самбір-Ужгород керував транспортним засобом марки «Honda Dio», без державного реєстраційного номерного знаку, не маючи права керування таким транспортним засобом,при цьому перебував з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а
саме, запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови та координації руху, на пропозицію працівників поліції відмовився від проходження в установленому порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням приладу Drager та в медичному закладі, чим порушив чим порушив п.2.1 (а) та п.2.5 Правил дорожнього руху України (далі ПДР України).
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Разом з тим, у судове засідання, призначене на 13 травня 2024 року, ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду складених відносно нього протоколів про адміністративні правопорушення був повідомлений належним чином, а саме, шляхом направлення судових повісткок SMS повідомлення та у додаток «Viber» на номер телефону, зазначений у протоколах про адміністративні правопорушення, які він отримав 02 травня 2024 року та додатково 07 травня 2024 року, про що свідчать довідки про доставку SMS повідомлень адресату у додатку «Viber», про причини своєї неявки не повідомив, будь-яких клопотань до суду не надав.
Враховуюче наведене, а також відсутність клопотання ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи, суд вважає за можливе ухвалити постанову без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що відповідає положенням статті 268 КУпАП.
За протоколомпро адміністративнеправопорушення серіїААД №752966від 27квітня 2024року таматеріалами справи ОСОБА_1 зазначив,що котивскутер післявживання двохпляшок пива.Згідно протоколупро адміністративнеправопорушення серіїААД №752961від 27квітня 2024року ОСОБА_1 відмовився віднадання письмовихпояснень.Разом зтим, обставини у справі не оспорював, про наявність будь-яких заперечень щодо інкримінованих йому адміністративних правопорушень як у протоколах про адміністративні правопорушення, так і окремо не зазначив.
Відповідно до акту огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів та направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, ОСОБА_1 від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі відмовився.
Згідно ст.245 КУпАПзавданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом
огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За правилами ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно роз`яснень, наданих у п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» №14 від 23 грудня 2005 року (далі Постанова), при розгляді справ зазначеної категорії необхідно з`ясовувати всі обставини, перелічені у статтях 247 і 280 КУпАП, у тому числі шляхом допиту свідків та призначення експертиз, тощо.
При цьому, з урахуванням вимог ст.252 КУпАП, докази повинні оцінюватися за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Згідно положеньп.2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Адміністративним правопорушенням, передбаченим ч.3 ст.130 КпАП України, визнається керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відтак, суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_1 підтверджується складеними відносно нього протоколами про адміністративні правопорушення, актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направленням для огляду на стан сп`яніння до медичного закладу, постановою Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області серії БАБ №195387 від 19 листопада 2023 року, згідно якої ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.126 КУпАП, постановами Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 26 вересня 2023 року та від 04 березня 2024 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 та ч.2 ст.130 КУпАП, а також іншими матеріалами перевірки, у тому числі відеозаписами, на яких зафіксовано як зупинка транспортного засобу під керуванням водія ОСОБА_1 , так і факт його категоричної відмови від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі.
За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ознаками правопорушень, передбачених ч.5 ст. 126 КУпАП та ч.3 ст.130 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер правопорушень, вчинених ОСОБА_1 , які є умисними, грубими і суспільно небезпечними,його особу та ступінь вини, сімейний тамайновий стан,те що він неодружений, дітей на утриманні не має, не працює, протягом року неодноразово піддавався адміністративному стягненню за вчинення аналогічного правопорушення.
За характером вчиненого правопорушення суд не вбачає обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення.
При цьому, повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке ОСОБА_1 вже було піддано адміністративному стягненню, на думку суду, не є обставиною, що обтяжує відповідальність цієї особи за вчинення адміністративного правопорушення, оскільки така обставина є кваліфікуючою ознакою складу адміністративного правопорушення.
Згідно з вимогами ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним i тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За такої сукупності обставин у справі суд вважає за необхідне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді та розмірі, визначеному санкцією ч.3 ст.130 КУпАП.
Разом з тим, санкція ч.3 ст.130 КУпАП передбачає накладення штрафу у відповідному розмірі з позбавленням права керування транспортним засобом та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
Проте, з довідки №31/28-4644-116 від 06 травня 2024 року, виданої начальником територіального сервісного центру МВС №4644 регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях вбачається, що зареєстрованих транспортних засобів за ОСОБА_1 не значиться.
За такої сукупності обставин у справі суд вважає за необхідне піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненнюу видіштрафу,межі якоговизначені санкцієюч.3ст.130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами, а також без конфіскації транспортного засобу, оскільки згідно вимог ст.29 КУпАП конфіскація предмету як стягнення може застосовуватися лише до власника предметів.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.30 КУпАП, якщо особою, позбавленою права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою цієї статті.
Таким чином, до стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом слід приєднати невідбуту частину стягнення, накладеного на ОСОБА_1 постановою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 04 березня 2024 року.
На підставі викладеного, керуючись стст.36,29,30,40-1,126,130,стст.283,284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за вчиненняправопорушень,передбачених ч.5ст.126КУпАП та ч.3ст.130КУпАП,адміністративне стягненняу виді штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходівгромадян, що становить 51000
(п`ятдесятодна тисяча) гривень 00 копійок, на користь держави, з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на строк 10 (десять) років, без конфіскації транспортного засобу.
Приєднати невідбутучастину стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами, призначеного постановою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 04 березня 2024 року, строком 3 (три) роки 5 (п`ять) місяців 13 (тринадцять) днів, та відповідно до ч.3 ст.30 КУпАП остаточно визначити ОСОБА_1 додаткове стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк13 (тринадцять) років 5 (п`ять) місяців 13 (тринадцять) днів.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шестисотп`яти) гривень 60 (шістдесяти) копійок (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно ст.307 КУпАП штраф ним має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разінесплати штрафув установленийзаконом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст.308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядкупримусового виконанняпостанови простягнення штрафуза вчиненняадміністративного правопорушенняз правопорушникастягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова можебути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через суд першої інстанції Самбірський міськрайонний суд Львівської області.
Суддя: Т.М. Кущ