Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №452/14/24
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 квітня 2024 року м.Самбір
Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Кущ Т.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Самбір Львівської області, громадянина України, українця що має середню спеціальну освіту, розлученого, не маючого на утриманні неповнолітніх дітей, непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 03 березня 2023 року ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП було піддано адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 17000 грн. 00 коп., на користь держави, з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів строком на 1 (один) рік.
Крім того, постановою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 05 травня 2023 року ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2ст.130 КУпАП було піддано адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 34000 грн. 00 коп., на користь держави, з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів строком на 3 (три) роки, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Разом з тим, 17 червня 2023 року о 18 год. 30 хв. ОСОБА_1 , який двічі протягом року піддавався адміністративному стягненню заст.130 КУпАП, по вул. Виговського у м. Самборі Львівської області керував транспортним засобом марки «Renault Trafic», державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_1 , при цьому перебував з явними ознаками наркотичного сп`яніння, а саме, почервоніння обличчя, виражене тремтіння пальців рук, поведінка, яка не відповідає обстановці, на пропозицію працівників поліції відмовився від проходження в установленому порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння в медичному закладі, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України (далі ПДР України).
Розгляд справи вперше було призначено на 16 січня 2024 року о 16 год. 30 хв., який було відкладено у зв`язку із відсутністю належного повідомлення ОСОБА_1 про дату, час і місце проведення судового засідання на 14 березня 2024 року о 16 год. 00 хв. та на 30 квітня 2024року о 09 год. 30 хв..
Під часрозгляду справив судіОСОБА_1 повністю визнав себе винуватим у вчиненому правопорушенні, надав відповідні пояснення по обставинах його вчинення, у вчиненому щиро покаявся.
Крім того, його винуватість підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направленням для огляду на стан сп`яніння до медичного закладу, постановами Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 03 березня 2023 року та від 05 травня 2023 року про притягнення ОСОБА_1 до
адміністративної відповідальності за ч.1 та ч.2 ст.130 КУпАП, а також іншими матеріалами перевірки, у тому числі відеозаписами, на яких зафіксовано як зупинкатранспортного засобупід керуваннямводія ОСОБА_1 , так і факт його відмови від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння в медичному закладі.
Згідно ст.245 КУпАПзавданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, а також іншими документами.
За правилами ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно роз`яснень, наданих у п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» №14 від 23 грудня 2005 року (далі Постанова), при розгляді справ зазначеної категорії необхідно з`ясовувати всі обставини, перелічені у статтях 247 і 280 КУпАП, у тому числі шляхом допиту свідків та призначення експертиз, тощо.
При цьому, з урахуванням вимог ст.252 КУпАП, докази повинні оцінюватися за внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Адміністративним правопорушенням, передбаченим ч.3 ст.130 КпАП України, визнається керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Пунктом 2.5 ПДР України передбачено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ознаками правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП.
При накладенніадміністративного стягненнясуд враховуєхарактер правопорушення,вчиненого ОСОБА_1 , його особу та ступінь вини, сімейний та майновий стан, те, що він розлучений, не має на
утриманні неповнолітніх дітей, офіційно не працевлаштований, проте має дохід від виконання тимчасових робіт по найму, раніше протягом року двічі піддавався адміністративному стягненню за вчинення аналогічного правопорушення.
Щире розкаяння ОСОБА_1 суд визнає обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення.
За характером вчиненого правопорушення суд не вбачає обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення.
При цьому, повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке ОСОБА_1 вже було піддано адміністративному стягненню, на думку суду, не є обставиною, що обтяжує відповідальність цієї особи за вчинення адміністративного правопорушення, оскільки така обставина є кваліфікуючою ознакою складу адміністративного правопорушення.
Санкція ч.3 ст.130 КУпАП передбачає накладення штрафу у відповідному розмірі з позбавленням права керування транспортним засобом та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
З довідки №31/13-4644-381 від 08 серпня 2023 року, наданої начальником Територіального сервісного центру №4644 регіонального сервісного центру Головного сервісного центру МВС у Львівській області, вбачається, що за ОСОБА_1 зареєстровано два транспортні засоби, а саме: «Mersedes-Bens 190», державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_2 , та «Audi 90», державний реєстраційний номерний знак НОМЕР_3 .
За такоїсукупності обставину справісуд вважаєза необхіднепіддати ОСОБА_1 адміністративному стягненнюу видіштрафу,межі якоговизначені санкцієюч.3ст.130 КУпАП, із позбавленням права керування транспортними засобами, з конфіскацією транспортного засобу, який значиться зареєстрованим за ОСОБА_1 та є у його приватній власності.
На підставі викладеного, керуючись ст.29,40-1,ст.130,ст.ст.283,284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст.130 КУпАП, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьох тисяч неоподатковуваних мінімумівдоходів громадян, що становить 51000 (п`ятдесятодна тисяча) гривень 00 копійок, на користь держави, з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів на строк 10 (десять) років, з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шестисотп`яти) гривень 60 (шістдесяти) копійок (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що згідно ст.307 КУпАП штраф ним має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разінесплати штрафув установленийзаконом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст.308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за
місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядкупримусового виконанняпостанови простягнення штрафуза вчиненняадміністративного правопорушенняз правопорушникастягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова можебути оскаржена прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через суд першої інстанції Самбірський міськрайонний суд Львівської області.
Суддя: Т.М. Кущ