Рішення № 119498320, 04.06.2024, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2024
Номер справи
480/482/24
Номер документу
119498320
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 червня 2024 року Справа № 480/482/24

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравченка Є.Д., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/482/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправним бездіяльності та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - позивач), звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (далі - відповідач 2), в якій просила:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо неврахування довідки Управління Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області від 20.12.2023 № 03-24/3 при переведенні ОСОБА_1 з 20.12.2023 з пенсії за віком на пенсію державного службовця;

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 12.01.2024 № 183450022021 про відмову в перерахунку пенсії;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести ОСОБА_1 з 20.12.2023 перерахунок пенсії за віком, призначеної на умовах статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 за № 3723-ХІІ з врахуванням відомостей довідки Управління Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області видано від 20.12.2023 № 03-24/3 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу на роботах на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачка перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з 20.12.2023.

Вказує, що під час обчислення розміру її пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області протиправно не враховано довідку, надану Управлінням Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області від20.12.2023 року № 03-24/3 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Вважаючи вказану бездіяльність протиправною, позивач звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області із заявою про перерахунок пенсії на підставі вказаної довідки. Однак, рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 12.01.2024 №183450022021, позивачу було відмовлено у перерахунку пенсії державного службовця з урахуванням розміру заробітної плати, вказаної у довідці Управління Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області від 20.12.2023 № 03-24/3, з підстави відсутності 20 років стажу державної служби станом на 01.05.2016.

Вважаючи вказане рішення протиправним, а свої права - порушеними, позивач звернулася до суду.

Ухвалою суду від 26.01.2024 позовну заяву було прийнято до розглядувідкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, встановлені строки для подання відзиву, відповіді на відзив та заперечень.

Від Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач позовні вимоги не визнав, зазначивши, що 04.01.2024 ОСОБА_1 звернулася до територіальних органів Пенсійного фонду України із заявою про перерахунок пенсії згідно довідок про складові заробітної плати № 03-24/1 від20.12.2023 та № 03-24/3 від 20.12.2023. Зазначена заява за принципом екстериторіальності розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Розглянувши заяву та подані документи, було встановлено, що ОСОБА_1 була призначена пенсія відповідно до Закону № 889 з 20.12.2023.

Що стосується вимоги позивача стосовно визначення розміру пенсії відповідно до наданої довідки № 03-24/3 від 20.12.2023 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, представник зауважив, що призначення пенсій відповідно до Закону № 3723 регулюється Постановою Кабінету Міністрів № 622. Даною постановою передбачена форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики від 17.01.2017 № 1-3.

Приписами постанови № 622 чітко визначено, що за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Відтак, на переконання представника, довідка від 20.12.2023 № 03-24/3 не може бути врахована при обчисленні пенсії ОСОБА_1 , оскільки у позивачки відсутній стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби станом на 01.05.2016 - 20 років.

Таким чином, вважає, що Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, приймаючи рішення від 12.01.2024 року № 183450022021 про відмову у перерахунку пенсії, діяло в межах своїх повноважень та на підставі чинних нормативно-правових актів України.

Копія ухвали про відкриття провадження разом зпозовною заявою були направлені відповідачу 1 через підсистему "Електронний суд" та отримані ним 26.01.2024, про що свідчить довідка про доставку електронного листа (а.с. 33). Проте, відповідач 1 не скористався правом на подання заперечень - відзиву на позовну заяву суду надано не було.

Згідно із ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Також, вказаною ухвалою відповідачу 1 встановлено строк для подання додаткових доказів у справі. Втім, вимоги ухвали виконані не були.

Відповідно до ч. 9 ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

Відтак, вбачається здійснювати розгляд справи за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в ній докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Як встановлено судом, ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з 20.12.2023.

Не погоджуючись з діями Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо обчислення розміру пенсії без урахування довідки Управління Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу на роботах на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 20.12.2023 № 03-24/3, позивач звернулася до територіального управління Пенсійного фонду у Сумській області із заявою про перерахунок пенсії (а.с. 12).

Засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області визначено органом, уповноваженим розглянути заяву позивача.

За результатами розгляду заяви позивача 12.01.2024 Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області прийняло рішення № 183450022021 про відмову у перерахунку пенсії (а.с. 27-28).

При цьому, у вказаному рішенні зазначено, що за результатами розгляду документів, доданих до заяви:

- стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби станом на 01.05.2016 року складає 19 років 02 місяці 18 днів (період з 14.03.1997 по 01.05.2016);

- заявниця з 20.12.2023 отримує пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу» обчислену відповідно до довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державною службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) № 03-24/1 від 20.12.2023 та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) № 03-24/2 від20.12.2023;

- до заяви долучено довідку № 03-24-1 від 20.12.2023 року про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

- до заяви долучено довідку № 03-24/3 від 20.12.2023 року про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка мас не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Оскільки у заявниці відсутній стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України станом на 01.05.2016 - 20 років, визначено відмовити ОСОБА_1 у переведені на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», згідно поданої заяви від 04.01.2024 року з урахуванням довідки про складові заробітної плата для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Не погодившись з рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 12.01.2024 № 183450022021 про відмову у перерахунку пенсії та вважаючи, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області було допущено протиправну бездіяльність щодо обчислення розміру її пенсії,позивач звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII) визначаються принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців.

Відповідно до п. 2 розд. ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII, з 01 травня 2016 року втратив чинність Закон України "Про державну службу" від 28.12.1993 № 3723-XII (далі - Закон № 3723-XII), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. 10 і 12 цього розділу.

Зокрема, п. 10, 12 розд. ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, згідно з Законом № 889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (далі - Порядок № 622).

Пунктом 4 вказаного Порядку передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктами 5 та 6 Порядку № 622 передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

З аналізу положень Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 можна дійти висновку, що призначення пенсії державного службовця на умовах пунктів 10, 12 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України Про державну службу від 10.12.2015 № 889-VІІІ здійснюється за заявою особи, до якої долучаються довідки про заробітну плату.

Пунктом 1 постанови правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 (далі- Постанова № 1-3) затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII "Про державну службу":

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

- форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Звертаючись з цим позовом до суду, позивач вказує на неврахування відповідачами при обчисленні пенсії ОСОБА_1 довідки Управління Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області від 20.12.2023 року № 03-24/3 про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Як встановлено судом, позивачу було призначено пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з 20.12.2023 з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 20.12.2023 № 03-24/1, виданої Управлінням Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області, та довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) від 20.12.2023 № 03-24/2, виданої Управлінням Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області.

Так, як вже зазначалось, за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі (абз. 6 п. 4 Порядку № 622).

За змістом пункту 4 Порядку № 622 умовами визначення пенсії державного службовця із врахуванням норм абзацу 6 пункту 4 цього Порядку є:

- висловлене особою бажання здійснення розрахунку пенсійних виплат із застосуванням абзацу 6 пункту 4 Порядку № 622;

- наявність не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців;

- особа на час виходу на пенсію не перебуває на державній службі.

Перевіряючи відповідність позивача вказаним умовам, суд враховує, що відповідно до наказу Державної казначейської служби України від 30.11.2023 № 589-0 (а.с.9) та наказу Управління Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області від 06.12.2023 № 59-0 (а.с. 10) позивач звільнена з державної служби 19 грудня 2023 року, водночас, пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" позивачці було призначено 20 грудня 2023 року, з дня звернення за призначенням пенсії, що не заперечується відповідачами.

Таким чином, позивач на день звернення за призначенням пенсії не займала посаду державної служби.

Також, відповідно до довідки Управління Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області від 20.12.2023 року № 03-24/4 стаж роботи ОСОБА_1 станом на 19.12.2023 становиь 26 років 09 місяців 05 днів (а.с.17-18).

Відтак, ОСОБА_1 має більше 20-ти років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, і на час звернення до відповідача 1 із заявою про призначення пенсії не перебувала на державній службі, отже має право на перерахунок її пенсії із застосуванням абзацу 6 пункту 4 цього Порядку № 622.

Посилання представника відповідача 2, що у позивачки відсутній стаж роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби станом на 01.05.2016 20 років, не беруться судом до уваги, адже наявність або відсутність 20-ти річного стажу на державній службі станом на 01 травня 2016 року враховується лише для вирішення питання щодо наявності права на призначення пенсії державного службовця, тоді як позивачу пенсія призначена, і спору щодо цього між сторонами немає.

Водночас, зі змісту пункту 4 Порядку № 622, не вбачається, що законодавець ставить у залежність право на обчислення розміру пенсії з урахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, з наявністю стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби саме станом на 01.05.2016.

При цьому, проаналізувавши надану позивачем довідку від 20.12.2023 № 03-24/3, суд дійшов висновку, що вона складена за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17 січня 2017 року № 1-3 "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям", та міститть відображення складових заробітної плати.

Однак під час призначення пенсії позивачу з 20.12.2023, а також розгляду заяви від04.01.2024 про перерахунок пенсії, відповідачі всупереч вимогам статті 37 Закону №3723-XII, пункту 4 Порядку № 622 не врахували розмір заробітної плати, зазначений в довідці Управління Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області від 20.12.2023 року № 03-24/3.

Вказані обставини свідчать про протиправну бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо неврахування довідки Управління Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області від20.12.2023 року № 03-24/3 при призначенні ОСОБА_1 з 20.12.2023 пенсії за віком згідно із Законом № 3723-XII та протиправність рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 12.01.2024 №183450022021 про відмову в проведенні перерахунку пенсії державного службовця.

Враховуючи викладене, задля ефективного захисту прав і свобод позивача, суд вважає, що з урахуванням повноважень, наданих суду частиною другою статті 245 КАС України позов належить задовольнити шляхом:

- визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо неврахування при обчисленні (розрахунку) ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" заробітної плати державного службовця, відображеної у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, виданої Управлінням Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області від 20.12.2023 № 03-24/3;

- визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 12.01.2024 № 183450022021 про відмову в перерахунку пенсії;

- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, як органу, відповідального за призначення пенсії, провести ОСОБА_1 з 20.12.2023 перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням заробітної плати державного службовця, відображеної в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, виданої Управлінням Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області від 20.12.2023 № 03-24/3, з урахуванням прведених виплат.

За вищевикладених обставин, позовні вимоги належить задовольнити.

Враховуючи положення ст. 139 КАС України, та з огляду на те, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області та бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області стали підставою для звернення до суду з цим позовом, суд вважає необхідним стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів суму судового збору по 605,60 грн. з кожного.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправним бездіяльності та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо неврахування при обчисленні (розрахунку) ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" заробітної плати державного службовця, відображеної у довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, виданої Управлінням Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області від 20.12.2023 № 03-24/3.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 12.01.2024 № 183450022021 про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Степана Бандери, 43, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) провести ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 20.12.2023 перерахунок та виплату пенсії державного службовця з урахуванням заробітної плати державного службовця, відображеної в довідці про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби, виданої Управлінням Державної казначейської служби України у Сумському районі Сумської області від 20.12.2023 № 03-24/3, з урахуванням прведених виплат.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Степана Бандери, 43, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) суму судового збору в розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м.Вінниця, 21005, код ЄДРПОУ 13322403) суму судового збору в розмірі 605 (шістсот п`ять) грн. 60 коп.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Є.Д. Кравченко