Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 344/8522/24
Провадження № 3/344/3542/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , фізичної особи-підприємця, РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 вчинив провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання, за наступних обставин.
Так, ОСОБА_1 провадив господарську діяльність без державної реєстрації як суб`єкта господарювання, а саме надавав послуги по перевезенню пасажирів за допомогою таксі, чим порушив ч.1 ст.58, ч.1 ст.128 Господарського кодексу України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 , якому роз`яснено вимоги ст.268 КУпАП, подав виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, витяг №2409153400178 з Реєстру платників єдиного податку.
Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.164 КУпАП настає за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до ч.1 ст.128 Господарського кодексу України, громадянин визнається суб`єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 цього Кодексу.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Дослідивши матеріали справи, встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними протоколу про адміністративне правопорушення №1342 від 18.04.2024, актом (довідкою) фактичної перевірки №099458 від 18.04.2024 року.
Відповідно до протоколу протоколу про адміністративне правопорушення №1342 від 18.04.2024, ОСОБА_1 вчинив провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання, а саме надавав послуги по перевезенню пасажирів за допомогою таксі, чим порушив ч.1 ст.58, ч.1 ст.128 Господарського кодексу України.
Як вбачається з акту (довідки) фактичної перевірки №099458 від 18.04.2024, до початку проведення перевірки проведено контрольну розрахункову операцію, а саме проведено розрахунок в розмірі 130 грн. Будь-якого розрахункового документу ОСОБА_1 не надано. Перевезення пасажира здійснювалося автомобілем марки «Volkswagen» моделі «Passat», д.н.з. НОМЕР_2 , 2008 року випуску. Будь-яких документів, які регламентують ведення господарської діяльності ОСОБА_1 не надано. Відповідно до наявних баз даних ДПС України ОСОБА_1 на обліку в органах ДПС як суб`єкт підприємницької діяльності/суб`єкт господарювання не перебуває.
Як вбачається з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, датою запису в реєстрі є 22 квітня 2024 року. Видом економічної діяльності 49.32 Надання послуг таксі (основний). Також, у судовому засіданні ОСОБА_1 надано ліцензію №355 від 22.05.2024 на внутрішні перевезення пасажирів на таксі. Тобто, ОСОБА_1 здійснив державну реєстрацію 22 квітня 2024 року, через 4 дні після вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст. 164 КУпАП як провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 164 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
У матеріалах справи відсутні будь-які дані про вилучення будь-якої продукції, знаряддя виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, а тому конфіскація не застосовується.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, ставлення до вчиненого правопорушення та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу без конфіскації майна.
Керуючись ст. ст. 9, 23, 33, 164, 221, 251, 268, 283, 284, 285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення штраф в розмірі 1000 (одна тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень без конфіскації майна.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 605 грн 60 коп судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО