Єдиний державний реєстр судових рішень
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
21.05.2024
Справа № 497/1196/24
Провадження № 3/497/527/24
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.05.2024 року м.Болград
Болградський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Кодінцевої С.В.,
за участю секретаря судового засідання Мунтянової В.Р.,
особи, відносно якої складено протокол ОСОБА_1 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Болград матеріалисправи проадміністративне правопорушеннявідносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Стрюкове, Миколаївського району, Одеської області, громадянки України, вдови, на утримані, якої четверо неповнолітніх дітей, не є інвалідом, офіційно не працює, перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , особу, якої встановлено на підставі паспорту громадянина України № НОМЕР_1 від 22.03.2023 виданий органом 5129, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.184 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
27 квітня 2024 року о 16:00 годині був встановлений факт того, що ОСОБА_2 не в повному обсязі виконувала свої обов`язки по вихованню своїх неповнолітніх дітей ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 оскільки діти не відвідували навчальний заклад.
Зазначене свідчить, що мати ОСОБА_2 не виконує в повному обсязі свої батьківські обов`язки по вихованню дітей, тобто ухилилась від виконання, передбачених ст.150 СК України обов`язків щодо виховання та розвитку дитини та не виконувала покладених обов`язків на батьків, передбачених ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства».
Отже ОСОБА_1 своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.184 ч.1 КУпАП.
За цим фактом ДОП Болградського РВП ГУНП в Одеській області лейтенантом поліції Івановою В.В. складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №935730 від 27.04.2024 року, передбачене ч.1 ст.184 КУпАП.
В судовому засіданні особа, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 пояснила, що старша донька ОСОБА_6 мала неприязні стосунки з іншими дітьми школи, що призвело до небажання відвідувати уроки та школу. Середня донька ОСОБА_7 хворіла, а тому не відвідувала школу, син ОСОБА_8 не відвідував школу, так як вона - мати не мала коштів оплати проїзд з с.Виноградівка до м.Болград, де син навчався. Наразі вони мешкаюсть в с.Виноградівка, діти навчаються у місцевій школі, ситуацію виправлено. Пояснила, що вже провела з дітьми відповідну бесіду та надалі буде більш прискіпливо здійснювати контроль за відвідуванням школи дітьми, для себе зробила відповідні висновки з приводу навчання дітей.
ОСОБА_2 повністю визнала свою провину у вчиненні вказаного правопорушення пообіцяла, що надалі подбає про виховання дітей та буде більш суворіше, відповідально контролювати їх поведінку та відвідування шкільних занять.
Всебічно і об`єктивно дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, відносно якої складено протокол, суд приходить до наступного висновку, виходячи з таких підстав.
Стаття 278 КУпАП регламентує, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.ст.251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 184 КУпАП настає у разі ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, та тягне за собою попередження або накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Обов`язки батьків щодо виховання та розвитку дитини визначені в ст. 150 СК України, а саме: батьки зобов`язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім`ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини; піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток; забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя; поважати дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов`язку батьківського піклування щодо неї.
Вина ОСОБА_2 у вчиненому адміністративному правопорушенні підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ №935730 від 27.04.2024 року (а.с.11),
- клопотанням директора Болградського ліцею № 2 Болградської міської ради Одеської області Калової І. від 25.04.2024 №23 (а.с.1)
- характеристикою учня 4-Б класу Болградського ліцею № 2 Болградської міської ради Одеської області ОСОБА_9 (а.с.2)
- характеристикою учня 8 класу Болградського ліцею № 2 Болградської міської ради Одеської області ОСОБА_10 (а.с.3)
- характеристикою учня 11 класу Болградського ліцею № 2 Болградської міської ради Одеської області Константа М.В. а.с.4)
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 27.04.2024 року (а.с.5);
- копією паспорта на ім`я ОСОБА_1 (а.с.6-7);
- копією свідоцтв про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , а.с.8);
- копією свідоцтв про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а.с.9);
- копією паспорта на ім`я ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.10);
- поясненнями наданими в судовому засіданні;
З огляду на приписи ст. 251 КУпАП зазначені документи є належними та допустимими доказами в справі про адміністративне правопорушення, тоді як ОСОБА_1 не спростовувала свою винуватість та досліджені докази.
Протокол про адміністративне правопорушення складений уповноваженою посадовою особою, його зміст відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Таким чином, враховуючи вищевказані обставини справи в їх сукупності, суд вважає, що з огляду на стандарт «доведеності вини поза розумним сумнівом» в діях ОСОБА_1 було встановлено наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самою особою, що притягується до адміністративної відповідальності, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП).
При призначенні ОСОБА_1 покарання суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її провини, майнове положення.
З урахуванням викладеного, а також характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, приймаючи до уваги ступінь її вини, майновий стан, її заяву про визнання винуватості, що є обставиною, яка пом`якшує адміністративну відповідальність та інші вимоги ст. 33 КУпАП, тому, з метою виховання правопорушника та попередження наступних правопорушень, прихожу до висновку про необхідність накладення на винну адміністративного стягнення у вигляді попередження, передбаченого санкцією ст.184 ч.1 КУпАП, що буде достатнім для її виховання та попередження вчиненню нових правопорушень.
Накладення на правопорушника інших видів стягнень, передбачених санкцією інкримінованої статті, вважаю таким, що не буде відповідати характеру вчиненого правопорушення, особі правопорушника та ступеню його вини.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605.60 гривень.
Керуючись ст.ст.9-11, 13, 24-1, 172-18, 184 ч.1, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.184 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та на підставі санкції цієї статті призначити їй адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в дохід держави судовий збір в сумі 605.60гривень (шістсот п`ять гривень шістдесят копійок).
Реквізити для оплати судового збору:
отримувач коштів ГУК в Одеській області/м. Болград/22030101
код за ЄДРПОУ 37607526
банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
код банку отримувача: 899998
рахунок отримувача: UA198999980313131206000015660
кодкласифікації доходів бюджету22030101
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Болградський районний суд Одеської області.
Суддя: С.В.Кодінцева