Єдиний державний реєстр судових рішень
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
20 травня 2024 р. Справа № 120/330/24
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Жданкіної Наталії Володимирівни, розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (в письмовому провадженні) адміністративну за позовом ОСОБА_1 до Тульчинської міської ради про визнання протиправним та скасування розпорядження,
в с т а н о в и в :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Тульчинської міської ради (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування розпорядження міського голови від 05.10.2023 №07-03-456 "Про оголошення догани ОСОБА_1 ".
Позов вимоги мотивовано тим, що ОСОБА_1 працює на посаді спеціаліста І категорії відділу земельних відносин Тульчинської міської ради. Розпорядженням міського голови від 05.10.2023 №07-03-456 "Про оголошення догани ОСОБА_1 " до неї протиправно застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани. Підставою для застосування дисциплінарного стягнення стали висновки Акту службового розслідування від 03.10.2023, проведеного на виконання розпорядження Тульчинського міського голови від 26.09.2023 №07-03-433 "Про проведення службового розслідування стосовно посадових осіб відділу земельних відносин Тульчинської міської ради ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ", а саме: недотримання ОСОБА_1 Загальних правил етичної поведінки посадової особи органу місцевого самоврядування, невиконання інших завдань та доручень керівника відділу земельних відносин Тульчинської міської ради.
Позивач не погоджується з висновками акту службового розслідування від 03.10.2023 про неналежне виконання нею своїх посадових обов`язків, адже вимоги в.о. начальника відділу щодо розробки/підготовки Порядку денного засідання постійної комісії, відповідно до посадової інструкції, не належать до її повноважень.
Крім того, наголосила на тому, що можливі нецензурні слова, промовлені в бік в.о. начальника відділу ОСОБА_2 , якщо й мали місце, то були реакцією на провокаційну поведінку з боку останнього та пов`язані з різким погіршенням стану її здоров`я.
Ухвалою від 26.01.2024 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Даною ухвалою також надано відповідачу строк на подання відзиву.
У встановлений судом строк відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому останній заперечив щодо задоволення даного позову. Зокрема зазначив, що позивачу ставиться неналежне реагування на усне прохання в.о. начальника відділу земельних відносин Тульчинської сільської ради про надання йому для ознайомлення Порядку денний щодо питань, які мають відноситися на засідання постійної комісії з земельних відносин.
Крім того, на переконання сторони відповідача ОСОБА_1 порушила норми етики посадової особи місцевого самоврядування через недотримання культури спілкування. Ці факти були установлені під час службового розслідування, призначеного розпорядженням Тульчинського міського голови №07-03-433 від 26.09.2023, та викладені в акті службового розслідування від 03.10.2023. На підставі цього акту міським головою прийнято розпорядження №07-03-456 від 05.10.2023, яким до позивача застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани. Доводячи дотримання порядку накладення дисциплінарних стягнень, передбаченого трудовим законодавством, представник відповідача просив суд у задоволенні позову відмовити.
27.02.2024 позивачем до суду подано відповідь на відзив, в якому остання наголосила на тому, що згідно посадової інструкції спеціаліста І категорії відділу земельних відносин до її повноважень не належить розробка/підготовка Порядку денного засідання постійної комісії, надання якої від неї вимагав в.о. начальника відділу земельних відносин Тульчинської сільської ради.
Наголосила, що вину не визнає, оскільки перебувала у критичному стані саме з вини в.о. начальника відділу. При цьому повідомила про невідображення в акті службового розслідування всіх обставин, в тому числі, поведінки в.о. начальника відділу земельних відносин Тульчинської сільської ради, про яку нею повідомлено у доповідній записці від 11.09.2023.
Інших заяв по суті справи до суду не надходило.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 з січня 2023 року працює на посаді спеціаліста І категорії відділу земельних відносин Тульчинської міської ради.
26.09.2023 Тульчинським міським головою, на підставі доповідних записок в.о. начальника відділу земельних відносин Тульчинської міської ради ОСОБА_2 та спеціаліста І категорії відділу земельних відносин Тульчинської міської ради Клапай К.В. прийнято розпорядження за № 07-03-433 Про проведення службового розслідування стосовно посадових осіб відділу земельних відносин Тульчинської міської ради ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Розпорядженням Тульчинського міського голови від 29.09.2023 за №07-03-443 продовжено строк проведення службового розслідування за розпорядженням міського голови від 26.09.2023 №07-03-433 на три робочих дні з 02.10.2023 по 04.10.2023 включно.
За результатами проведеного службового розслідування складено Акт службового розслідування від 03.10.2023.
В резолютивній частині акту службового розслідування зазначено, що за результатами проведеного службового розслідування встановлено порушення спеціалістом І категорії відділу земельних відносин ОСОБА_1 Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затвердженими наказом Національного агентства України з питань державної служби від 28 квітня 2021 року №72-21, з якими вона ознайомилася та зобов`язалася дотримуватися, відповідно до розпорядження міського голови від 01.12.2021 року № 08-04-135 Про ознайомлення посадових осіб Тульчинської міської ради із оновленими Загальними правилами етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування та порушення нею п.6 її Посадової інструкції, а саме недотримання правил етичної поведінки посадової особи органу місцевого самоврядування, невиконання інших завдань та доручень керівника відділу, керуючись ст. 147 КЗпП України, ст. 7 Закону України Про службу в органах місцевого самоврядування, рекомендувати міському голові притягнути ОСОБА_1 , спеціаліста І категорії відділу земельних відносин до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани.
Стосовно встановлення факту мобінгу в.о. начальника відділу земельних відносин ОСОБА_2 відносно спеціаліста 1 категорії відділу земельних відносин ОСОБА_1 , відповідно до Закону України № 2759-ІХ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню) повідомлено, що особи, які вважають, що вони зазнали мобінгу (цькування), мають право звернутися із скаргою до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та/або до суду.
З Актом службового розслідування від 03.10.2023 позивача ознайомлено 03.10.2023, що нею не заперечується та підтверджується проставленим на примірнику долученого до позовної заяви Акту власноруч проставленого підпису.
На підстав Акту проведеного службового розслідування від 03.10.2023 Тульчинським міським головою 05.10.2023 винесено розпорядження Про оголошення догани ОСОБА_1 .
Позивач ознайомилась з цим розпорядженням 06.10.2023, про що вона вказала в позовній заяві, та, не погоджуючись з ним, звернулася до суду з даним позовом.
Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.
Перевіряючи правомірність оскаржуваного розпорядження про застосування дисциплінарного стягнення до позивачки як до посадової особи місцевого самоврядування, суд виходив з того, що правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування визначає Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" №2493-ІІІ від 07.06.2001 (далі - Закон №2493-ІІІ).
Згідно зі статтею 1 цього Закону служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.
Посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування.
Нормативно-правовим актом, який відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, є Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР від 21.05.1997 (далі - Закон №280/97).
Відповідно до частини першої статті 10 Закону №280/97, сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, та іншими законами.
За правилами частини першої статті 11 Закону №280/97, виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади (частина 2 статті 11 Закону №280/97).
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.06.2000 №950 затверджений Порядок проведення службового розслідування (далі - Порядок №950), який визначає процедуру проведення службового розслідування стосовно осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції".
На посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" та законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.
Відповідно до частини 4 та 5 вказаного пункту Порядку №950, Рішення про проведення службового розслідування приймає орган (посадова особа), якому (якій) відповідно до законодавства надано повноваження призначати на посаду та звільняти з посади особу, стосовно якої пропонується проведення службового розслідування, або керівник органу, підприємства, установи, організації, в якому (яких) виявлено порушення (далі - керівник органу).
Рішенням про проведення службового розслідування визначаються голова комісії з проведення службового розслідування, інші члени такої комісії, предмет, дата початку та закінчення службового розслідування. Строк службового розслідування не може перевищувати двох місяців.
Суд встановив, що на підставі доповідних записок в.о. начальника відділу земельних відносин Тульчинської міської ради Теплого А.М. та спеціаліста І категорії відділу земельних відносин Тульчинської міської ради Клапай К.В., з метою встановлення фактів, зазначених заявниками, Тульчинським міським головою прийнято розпорядження за № 07-03-433 Про проведення службового розслідування стосовно посадових осіб відділу земельних відносин Тульчинської міської ради ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
В подальшому, строк проведення службового розслідування відповідачем було продовжено на підставі розпоряджень міського голови від 29.09.2023 №07-03-443, який в сукупності не перевищив двох місячного строку, згідно Порядку №950.
Згідно частини 12 Порядку №950 за результатами службового розслідування комісія з проведення службового розслідування складає акт, у якому зазначаються:
факти, які стали підставою для проведення службового розслідування, прізвище, власне ім`я та по батькові (за наявності), найменування посади, строк перебування на займаній посаді особи, стосовно якої проведено службове розслідування (якщо службове розслідування проводилося стосовно особи);
заяви, клопотання, пояснення щодо предмета службового розслідування;
висновки службового розслідування, обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, причини та умови, що призвели до порушення, заходи, вжиті або запропоновані до його усунення, чи обставини, що знімають з особи, стосовно якої проведено службове розслідування, безпідставні звинувачення або підозру;
обґрунтовані пропозиції про усунення виявлених порушень та притягнення (за наявності підстав) винних осіб до відповідальності згідно із законом.
У разі наявності обґрунтованих пропозицій про притягнення особи, стосовно якої проведено службове розслідування, до відповідальності комісія з проведення службового розслідування пропонує вид дисциплінарного стягнення, передбаченого законом.
Під час визначення виду дисциплінарного стягнення комісія з проведення службового розслідування повинна враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку та заподіяну шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу особи, стосовно якої проведено службове розслідування.
У разі виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення комісія з проведення службового розслідування подає суб`єкту призначення або керівнику органу пропозицію про надіслання акта службового розслідування до відповідних органів досудового розслідування або органів, уповноважені особи яких мають право складати протоколи про адміністративне правопорушення.
Члени комісії з проведення службового розслідування мають право викласти письмово свою окрему думку, яка додається до акта.
Частиною 13 Порядку №950 визначено, що Акт службового розслідування підписує голова, інші члени комісії з проведення службового розслідування, і він подається на розгляд суб`єкту призначення або керівнику органу в одному примірнику.
Перед поданням на розгляд суб`єкту призначення або керівнику органу з актом службового розслідування ознайомлюється особа, стосовно якої проведено службове розслідування.
Особа, стосовно якої проведено службове розслідування, повинна бути належним чином (зокрема шляхом використання засобів мобільного зв`язку, електронної пошти або інших технічних засобів електронних комунікацій за наявними в особовій справі контактами) повідомлена про дату, час і місце ознайомлення з актом службового розслідування не пізніше ніж за день до ознайомлення із зазначеним актом.
Під час ознайомлення з актом службового розслідування особа, стосовно якої проведено службове розслідування, може висловити свої зауваження, які додаються до акта.
У разі коли під час ознайомлення з актом службового розслідування до нього не висловлено зауважень або особа, стосовно якої проведено службове розслідування, не прибула у визначений для ознайомлення час без поважних причин і не повідомила належним чином (зокрема шляхом використання засобів мобільного зв`язку, електронної пошти або інших технічних засобів електронних комунікацій за наявними в особовій справі контактами) комісію з проведення службового розслідування про причини своєї відсутності в день ознайомлення, акт службового розслідування вважається таким, що не має зауважень.
Особа, стосовно якої проведено службове розслідування, повинна ознайомитися та проставити підпис і дату ознайомлення з актом службового розслідування, а в разі відмови особи ознайомитися та/або проставити підпис і дату ознайомлення з таким актом комісія з проведення службового розслідування складає про це відповідний акт.
У разі відсутності під час підписання акта службового розслідування члена комісії з проведення службового розслідування причина його відсутності зазначається в акті.
У разі коли службове розслідування проведено за фактом виявленого порушення, то акт за його результатами невідкладно після підписання подається суб`єкту призначення або керівникові органу.
Відповідно до частини 14 Порядку №950 Акт службового розслідування на вимогу особи, стосовно якої проведено службове розслідування, повинен розглядатися в її присутності.
За результатами розгляду акта службового розслідування суб`єкт призначення або керівник органу приймає в десятиденний строк з дати його надходження відповідне рішення.
З матеріалів справи встановлено, що за результатами проведеного службового розслідування, розпорядженням Тульчинського міського голови від 05.10.2023 №07-03-456 "Про оголошення догани ОСОБА_1 " позивача притягнуто до відповідальності та оголошено догану за недотримання ОСОБА_1 Загальних правил етичної поведінки посадової особи органу місцевого самоврядування, невиконання інших завдань та доручень керівника відділу земельних відносин Тульчинської міської ради.
Суд враховує, що питання щодо притягнення посадових осіб органів місцевого самоврядування регулюється нормами Кодексу законів про працю України з урахуванням особливостей, визначених Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні" №280/97-ВР та №2493-111, оскільки профільний закон не регулює такі питання.
Статтею 147 КЗпП України встановлено, що за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: 1) догана: 2) звільнення.
Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення.
Відповідно до статті 149 КЗпП України, до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. За кожне порушення трудової дисципліни.
З матеріалів справи та зі змісту оскаржуваного розпорядження вбачається, що підставою для притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності були обставини щодо порушення позивачем ст. 8 Загальних правил етичної поведінки посадової особи органу місцевого самоврядування та невиконання інших завдань та доручень керівника відділу земельних відносин Тульчинської міської ради.
Відповідно до статті 4 Закону України № 2493-111, служба в органах місцевого самоврядування здійснюється на таких основних принципах: служіння територіальній громаді; поєднання місцевих і державних інтересів: верховенства права, демократизму і законності; гуманізму і соціальної справедливості; гласності; пріоритету прав та свобод людини і громадянина; рівних можливостей доступу громадян до служби в органах місцевого самоврядування з урахуванням їх ділових якостей та професійної підготовки: професіоналізму, компетентності, ініціативності, чесності, відданості справі, підконтрольності, підзвітності, персональної відповідальності за порушення дисципліни і неналежне виконання службових обов`язків; дотримання прав місцевого самоврядування: правової і соціальної захищеності посадових осіб місцевого самоврядування; захисту інтересів відповідної територіальної громади; фінансового та матеріально-технічного забезпечення служби за рахунок коштів місцевого бюджету, самостійності кадрової політики в територіальній громаді.
Відповідно до Наказу Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 №158 "Про Затвердження Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування" передбачено, що державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування зобов`язані виконувати свої посадові обов`язки якнайкраще, чесно і неупереджено, незважаючи на особисті ідеологічні, релігійні або інші погляди, не надавати будь-яких переваг та не виявляти прихильність до окремих фізичних чи юридичних осіб, громадських, політичних, релігійних організацій, а також не допускати ухилення від прийняття рішень та відповідальності за свої дії (бездіяльність) та рішення.
Відповідно до пункту 1 Розділу 1 Правил, ці Загальні правила є узагальненням стандартів етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, якими вони зобов`язані керуватися під час виконання своїх посадових обов`язків.
Ці Загальні правила ґрунтуються на положеннях Конституції України, законодавства про державну службу, службу в органах місцевого самоврядування, у сфері запобігання корупції і спрямовані на зміцнення авторитету державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, репутації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, а також на забезпечення інформування громадян про норми поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування стосовно них.
При прийнятті на державну службу або на службу в органи місцевого самоврядування особа ознайомлюється з цими Загальними правилами. Відмітка про таке ознайомлення додається до особової справи державного службовця чи посадової особи місцевого самоврядування.
Позивач був ознайомлений із Загальними правилами, що підтверджується підписаним ним попередженням щодо дотримання правил етичної поведінки посадових осіб місцевого самоврядування.
Відповідно до пункту 7 Розділу І Правил, керівники державних органів, органів місцевого самоврядування чи їх структурних підрозділів у разі виявлення чи отримання повідомлення про порушення цих Загальних правил в межах своєї компетенції відповідно до законодавства зобов`язані вжити заходів щодо припинення виявленого порушення, усунення його наслідків та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності, а у випадках виявлення ознак кримінального або адміністративного правопорушення також поінформувати спеціально уповноважених суб`єктів у сфері протидії корупції.
За правилами пункту 5 Розділу II Правил, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування під час виконання своїх посадових обов`язків зобов`язані неухильно дотримуватись загальновизнаних етичних норм поведінки, бути доброзичливими та ввічливими, дотримуватись високої культури спілкування (не допускати використання нецензурної лексики, підвищеної інтонації), з повагою ставитись до прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, об`єднань громадян, інших юридичних осіб, не проявляти свавілля або байдужість до їхніх правомірних дій та вимог.
Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування повинні запобігати виникненню конфліктів у стосунках з громадянами, керівниками, колегами та підлеглими.
Відповідно до пункту 8 Розділу II Правил, державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування мають дбати про авторитет державної служби і служби в органах місцевого самоврядування, а також про позитивну репутацію державних органів та органів місцевого самоврядування, що включає дотримання правил етикету, належного зовнішнього вигляду, забезпечення високої якості роботи, встановленого внутрішнього службового розпорядку.
Як зазначалося вище, пунктом 6 частини І статті 8 Закону України №2493-III передбачено, що основними обов`язками посадових осіб місцевого самоврядування, зокрема, є шанобливе ставлення до громадян та їх звернень до органів місцевого самоврядування, турбота про високий рівень культури, спілкування і поведінки, авторитет органів та посадових осіб місцевого самоврядування.
Статтею 38 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що посадові особи органів місцевого самоврядування під час виконання свої службових повноважень зобов`язані неухильно дотримуватися вимог закону та загальновизнаних етичних норм поведінки, бути ввічливими у стосунках з громадянами, керівниками, колегами та підлеглими.
В даному випадку, однією з підстав для притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності і було звернення її безпосереднього керівника (в.о. керівника), в яких останній повідомив про порушення ОСОБА_1 правил етичної поведінки, які виразилися, зокрема, у вжитті нецензурної лексики у відповідь на прохання підготувати певну інформацію.
Суд вирішуючи даний спір враховує, що позивач не заперечує того, що при спілкуванні з в.о. керівника відділу земельних відносин Тульчинської міської ради ОСОБА_2 її поведінка не відповідала Загальним правилам етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Проте, допущену поведінку позивач, як в наданих під час проведення службового розслідування письмових поясненнях, так і в позовній заяві виправдовує провокаційними вимогами в.о керівника відділу земельних відносин ОСОБА_2 підготувати інформацію, формування якої не віднесено до її безпосередніх посадових обов`язків, а також погіршенням самопочуття. При цьому, вказуючи на те, що розробки/підготовки Порядку денного засідання постійної комісії, відповідно до посадової інструкції, не належать до її повноважень, позивач зазначила, що неодноразово здійснювала підготовку відповідних документів.
Враховуючи встановлені обставини та факти, суд дійшов висновку, що позивач, спеціаліста І категорії відділу земельних відносин Тульчинської міської ради, як посадова особа місцевого самоврядування не дотрималась положень чинного законодавства, що регламентує правила етичної поведінки посадових осіб органів місцевого самоврядування.
В контексті наведеного, суд також враховує, що позивач була ознайомлена під підпис з Актом службового розслідування від 03.10.2023 в день прийняття останнього та жодних зауважень по суті виявлених порушень не висловила. В зв`язку з цим, аргументи позивача щодо
При цьому, наведені в позовній заяві та відповіді на відзив аргументи, свідчать про намагання виправдати допущену протиправну поведінку та не спростовують самого факту її допущення.
В свою чергу, щодо посилань позивача з приводу ігнорування відповідачів її аргументів з приводу протиправних дій (неналежного виконання) в.о. керівника відділу земельних відносин Тульчинської міської ради ОСОБА_2 власних посадових обов`язків та некоректної поведінки, то суд відмічає, що предметом розгляду в межах даної адміністративної справи є розпорядження Тульчинського міського голови від 05.10.2023 №07-03-456, про застосування саме до позивача дисциплінарного стягнення у вигляді догани, а не дії відповідача щодо не притягнення до відповідальності безпосереднього керівника позивача.
Суд також вважає за необхідне зазначити, що відповідно до висновку Європейського суду з прав людини у справі «Проніна проти України» (рішення від 18 липня 2006 року), - «кожен доречний і важливий аргумент» особи має бути проаналізований і суд має надати відповідь на кожен з таких аргументів заявника.
Водночас, у пункті 23 цього рішення, Європейський суд з прав людини зазначив, що п. 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини суд не зобов`язаний детально вивчати всі аргументи, на які посилається позивач, якщо такі аргументи не стосуються предмету спору.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
На підставі викладеного суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог, у зв`язку із цим, враховуючи викладене, позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Враховуючи приписи статті 139 КАС України, судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -
в и р і ш и в :
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Інформація про учасників справи:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
Тульчинська міська рада (вул. Миколи Леонтовича, 1, м. Тульчин, Вінницька область, 23600, код ЄДРПОУ 04051141)
СуддяЖданкіна Наталія Володимирівна