Ухвала суду № 118947922, 10.05.2024, Веселинівський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
10.05.2024
Номер справи
472/369/24
Номер документу
118947922
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 472/369/24

Провадження №1-в/472/11/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про встановлення адміністративного нагляду

10 травня 2024 року селище Веселинове

Миколаївської області

Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

з участю секретаря

судового засідання- ОСОБА_2 ,

представника Вознесенського РУП ГУ НП

в Миколаївській області - капітана поліції ОСОБА_3 ,

особи, стосовно якої внесено подання- ОСОБА_4 ,

розглянувши матеріали подання, яке надійшло від начальника Вознесенського районного управління поліції ГУ НП в Миколаївській області про встановення адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Веселинове Веселинівського району Миколаївської області, громадянина України, із професійно-технічною освітою, не одружений, не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий: 1) 13.03.2018 року засуджений Веселинівським районним судом Миколаївської області за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 263 КК України, на підставі ч.1 ст.70 КК України до покарання у виді 4 років позбавлення волі; 2) 28.01.2019 року засуджений Веселинівським районним судом Миколаївської області за ч. 3 ст. 185, на підставі ч. 4 ст. 70 КК України до покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі, 18.03.2022 року звільнений по відбуттю строку покарання; 3) 28.03.2023 року засуджений Веселинівським районним судом Миколаївської області за ч. 4 ст. 185 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 3 роки та з покладенням обов`язків, передбачених ст. 76 КК України,

ВСТАНОВИВ:

15 квітня 2024 року начальник Вознесенського районного управління поліції ГУ НП в Миколаївській області полковник поліції ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , оскільки останній 18.03.2022 року був звільнений з місць позбавлення волі, але після звільнення на шлях виправлення не став. Зловживає спиртними напоями та вчиняє адміністративні правопорушення, протягом 2024 року неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

В судовому засіданні представник Вознесенського районного управління поліції ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 подання підтримав, зазначивши, що в зв`язку з тим, що ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, на шлях виправлення не став, просить встановити адміністративний нагляд у відношенні останнього строком на 1 (один) рік та обмеження, визначені в поданні.

ОСОБА_4 в судовому засіданні визнав подання повністю, підтвердив, що дійсно був притягнений до адміністративної відповідальності і йому виносилися попередження та згоден на встановлення обмежень, зазначених в поданні.

Суд, заслухавши пояснення представника Вознесенського районного управління поліції ГУ НП в Миколаївській області ОСОБА_3 , пояснення ОСОБА_4 , дослідивши матеріали подання, дійшов наступного висновку.

Судом встановлено,що ОСОБА_4 раніше судимий: 1) 13.03.2018 року засуджений Веселинівським районним судом Миколаївської області за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 263 КК України, на підставі ч.1 ст.70 КК України до покарання у виді 4 років позбавлення волі; 2) 28.01.2019 року засуджений Веселинівським районним судом Миколаївської області за ч. 3 ст. 185, на підставі ч. 4 ст. 70 КК України до покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі, 18.03.2022 року звільнений по відбуттю строку покарання.

Відповідно до ст. ст.1,2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» №264/94-ВР від 01.12.1994 року (зі змінами та доповненнями), адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Згідно зіст.158КВКУкраїни адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених устатті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.

Відповідно до пункту "в" ст. 3 ЗУ "Про адміністративний нагляд" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 28.03.1986 року "Про практику застосування судами законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" судам щодо осіб, зазначених у п."в" ст.3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обгрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 ЗУ "Про адміністративний нагляд" адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.

ОСОБА_4 є особою раніше судимою, та має три незняті та непогашені у встановленому законом порядку судимості.

З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_4 тричі було зроблено попередження заступником начальника СПД № 1 Вознесенського РУП ГУ НП в Миколаївській області капітаном поліції ОСОБА_3 про те, що якщо він не припинить антигромадський спосіб життя, за ним буде встановлений адміністративний нагляд (а.с. 6, 13, 17).

Після вказаних попереджень відповідно до матеріалів подання ОСОБА_4 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності.

Відповідно до постанов, доданих до подання, ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності, а саме: 1) 04.04.2024 року за ч. 1 ст. 178 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження (а.с. 5); 2) 08.04.2024 року за ч. 2 ст. 126 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3400 гривень (а.с. 8); 3) 08.04.2024 року за ч. 1 ст. 121-3 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1190 гривень (а.с. 9); 4) 08.04.2024 року за ч. 5 ст. 121 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 гривень (а.с. 10); 5) 08.04.2024 року за ч. 1 ст. 126 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 425 гривень (а.с. 11); 6) 10.04.2024 року за ст. 177 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 гривня (а.с. 15); 7) 10.04.2024 року за ст. 176 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 гривня (а.с. 16).

Крім того, 28.03.2023 року ОСОБА_4 засуджений вироком Веселинівського районного суду Миколаївської області за ч. 4 ст. 185 КК України до покарання у виді 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком 3 роки та з покладенням обов`язків, передбачених ст. 76 КК України (а.с. 30-32).

З досліджених в судовому засіданні доказів підтверджується та обставина, що ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі по відбуттю строку покарання, незважаючи на попередженння органів національної поліції, систематично порушує громадський порядок, вчиняє адміністративні правопорушення, в тому числі і злочин, а тому з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень і здійснення виховного впливу на нього, є правові підстави для встановлення адміністративного нагляду з відповідними обмеженнями, передбаченими ст. 10 Закону України.

На підставі викладеного, керуючись, ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст. 158 КВК України, ст.ст. 369-372 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання, яке надійшло від начальника Вознесенського районного управління поліції ГУ НП в Миколаївській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.

Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на один рік.

Встановити обмеження щодо поведінки піднаглядного ОСОБА_4 :

- заборонити вихід з будинку (квартири) за місцем проживання з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин ранку наступного дня;

- заборонити виїзд за межі Веселинівської об`єднаної територіальної громади в особистих справах без дозволу керівництва поліції;

- з`являтися на реєстрацію до Сектору поліцейської діяльності № 1 Вознесенського районного управління поліції ГУ НП в Миколаївській області один раз на місяць, а саме: 15 числа кожного місяця.

Контроль за виконанням ухвали суду покласти на начальника Вознесенського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Миколаївській області.

Ухвала суду може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Веселинівський районний суд Миколаївської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 7 (семи) днів з дня її оголошення.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення ОСОБА_4 ухвали суду про встановлення адміністративного нагляду.

Суддя Веселинівського районного суду

Миколаївської області ОСОБА_1