Постанова № 11894201, 11.10.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.10.2010
Номер справи
2а-2909/10/0970
Номер документу
11894201
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"11" жовтня 2010 р. Справа № 2а-2909/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остапюк С.В.

за участю: секретаря Дутчак Л.В.

представника позивача: Тлумацького районного центру зайнятості Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Івано-Франківській області Іванківа В.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом прокурора Тлумацького району Івано-Франківської області в інетересах держави в особі Тлумацького районного центру зайнятості Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Івано-Франківській області доПриватної агрофірми "Гончарівська" про стягнення заборгованості з сплати страхових внесків та пені в розмірі 1858,50 гривень, -

ВСТАНОВИВ:

17.08.2010 року прокурор Тлумацького району Івано-Франківської області в інетересах держави в особі Тлумацького районного центру зайнятості Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Івано-Франківській області (далі позивач) звернувся в суд з адміністративним позовом до Приватної агрофірми "Гончарівська" (далі відповідач) про стягнення заборгованості з сплати страхових внесків та пені в розмірі 1858,50 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач в порушення пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" не сплачував страхові внески в повному розмірі і допустив недоїмку в розмірі 1782,73 гривень. За несплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття позивачем нараховано пеню в розмірі 75,77 гривень. Загальна сума заборгованості з сплати страхових внесків та пені становить 1858,50 гривень, яка відповідачем не сплачена.

Прокурор в судове засідання не зявився.

Представник позивача в судовому засіданні заявлений прокурором позов підтримав з підстав наведених в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не зявився повторно без поважних причин та без повідомлення ним про причини неприбуття, хоча був повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних мотивів.

Судом встановлено, що 28.02.2003 року Тлумацькою районною державною адміністрацією Івано-Франківської області проведено державну реєстрацію юридичної особи Приватна агрофірма "Гончарівська" та відповідач являється платником страхових внесків відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообовязкове державне соціальне страхування, визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі - страхування на випадок безробіття) - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Відповідно пунктів 4, 5 частини 1 статті 1 цього Закону страхувальники роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески.

Страховик Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно частини 1 статті 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Відповідно частини 1 статті 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості.

Згідно частини 2 статті 12 даного Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи: контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення в порядку, встановленому центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом України за погодженням з правлінням Фонду.

Судом встановлено, що 27.02.2010 року позивачем проведено планову перевірку відповідача з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Перевіркою встановлено факт несвоєчасної стали страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 1782,73 гривень за період з 01.10.2008 року до 31.12.2009 року, що підтверджується актом перевірки за № 14 від 27.02.2010 року (а. с. 7 8).

Позивач, за наслідками розгляду вказаного акту, керуючись частиною 4 статті 38 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», 29.03.2010 року прийняв рішення про стягнення з Приватної агрофірми "Гончарівська" прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 1782,72 гривень за вищевказаний період та пеню на таку заборгованість в розмірі 75,77 гривень, що здійснено рішенням про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу від 29.03.2010 року (а. с. 13).

Крім того, дані обставини щодо виникнення заборгованості зі сплати страхових внесків та нарахування пені, також підтверджується додатком № 1 до акта перевірки за № 4 від 27.02.2010 року (а. с. 9) та додатком № 2 до вказаного акту (а. с. 10).

Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Згідно пункту 10 частини 1 статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", визначено роботодавця як власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання та фізичну особу, які використовують найману працю.

Таким чином, суд приходить до висновку, що пунктом 2 частини 2 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" на відповідача покладено обовязок своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, несплата страхових внесків відповідачем за період з 01.10.2008 року до 31.12.2009 року в розмірі 1782,73 гривень є порушенням встановленого даною нормою Закону обовязку відповідача.

Відповідно статті 38 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду - центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники.

Суд приходить до висновку, що здійснення відповідачем несвоєчасної сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є підставою для нарахування пені у відповідності до вищевказаних норм Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а сплата нарахованої пені в розмірі 75,77 гривень є обов'язком відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватної агрофірми "Гончарівська", 78063, село Гончарівка, Тлумацький район, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 31547509 на користь Тлумацького районного центру зайнятості Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Івано-Франківській області, 78000, вулиця Кармелюка, 1, місто Тлумач, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 19390274 заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період з 01.10.2008 року до 31.12.2009 року та пеню нараховану рішенням від 29.03.2010 року на таку заборгованість в загальному розмірі 1858 (одна тисяча вісімсот пятдесят вісім) гривень 50 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя:Остап'юк С.В.

Постанова складена в повному обсязі 15.10.2010 року.