Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 344/4212/24
Провадження № 3/344/2277/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 травня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Руденко Д.М., з участю прокурора Івано-Франківської обласної прокуратури Гринишин Л.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, що надійшли з Івано-Франківського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 вчинив несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, вчинене за наступних обставин.
Згідно наказу ГУНП в Івано-Франківській області від 07.11.2015 № 13о/с, ОСОБА_1 призначено старшим інспектором Рожнятівського відділення поліції Калуського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області та присвоєно спеціальне звання капітан поліції.
За таких обставин ОСОБА_1 у відповідності до підпункту "з" п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являвся суб`єктом, на якого поширювалась дія Закону, як на поліцейського.
Наказом ГУНП в Івано-Франківській області від 15.11.2023 № 467о/с ОСОБА_1 звільнено з посади старшого дільничного офіцер поліції сектору дільничних офіцерів поліції відділу превенції Калуського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області з 15.11.2023 року за власним бажанням.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 25.01.2024 року подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями. Однак, граничний термін подачі зазначеної декларації до 15.12.2023 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту "з" п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільнені), оскільки граничний термін подачі був до 15 грудня 2023 року, а декларація ним фактично подана 25 січня 2024 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 повідомив, що договір про надання йому правової допомоги з адвокатом Шевченком К.Т. припинено, та зазначив, що зможе самостійно захистити свої інтереси під час розгляду даної справи, захисника йому не потрібно. Окрім того, вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, вважає, що не допустив несвоєчасного подання декларації, просив провадження в справі закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, з підстав викладених у клопотанні про закриття адміністративного провадження, яке долучене до матеріалів провадження.
Прокурор в судовому засіданні зазначила, що клопотання ОСОБА_1 задоволенню не підлягає у зв`язку з його безпідставністю, просила ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні зазначеного вище правопорушення, оскільки його вина підтверджується зібраними доказами у справі в їх сукупності.
Роз`яснивши ОСОБА_1 вимоги ст.268 КУпАП, заслухавши його пояснення та думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з положеннями ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними з протоколу № 3 від 05.03.2024 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, копією листа НАЗК № 47-07/10146-24 від 20.02.2024 року, повідомленням начальника СЗК ГУНП в Івано-Франківській області Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 05.01.2024 року № 3/108/38-2024, наказом № 467 о/с від 15.11.2023 року, згідно з яким капітана поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за власним бажанням, фотокопією веб-сторінки Єдиного державного Реєстру декларацій та декларації ОСОБА_1 , де зазначено дату та час подання декларації - 25.01.2024 року, іншими матеріалами провадження.
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов висновку, що провина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Відповідно до вимог ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу винного, ступінь суспільної небезпечності вчиненого адміністративного правопорушення, місце та час вчинення правопорушення, ставлення винного до скоєного правопорушення, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 грн. 60 коп. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд впродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Дмитро РУДЕНКО