Єдиний державний реєстр судових рішень Cправа № 2а-1710/10/0770
Рядок статзвіту № 6.6.4
Код - 07
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 вересня 2010 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Калинич Я. М., за участю секретаря судового засідання Краснової О. Р. та сторін, які беруть участь у справі:
позивача: Державна податкова інспекція у м. Ужгороді, представник –не з'явився;
відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю "Ресурс К 1", представник –не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Ужгороді до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ресурс К 1" про стягнення податкового боргу в розмірі 1679, 13 грн., -
встановив:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 03 вересня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 07 вересня 2010 року.
Державна податкова інспекція у м. Ужгороді звернулася до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ресурс К 1" про стягнення податкового боргу в розмірі 1679, 13 грн.
09.08.2010 до Закарпатського окружного адміністративного суду від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.
Суд вважає, що спір можливо вирішити на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Ресурс К 1" зареєстроване як юридична особа та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Ужгороді.
27 жовтня 2009 року Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді проведено перевірку дотримання відповідачем вимог податкового законодавства.
В результаті перевірки виявлено порушення пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон), а саме невчасне подання декларацій з податку на прибуток підприємств за два періоди, про що складено Акт № 2483/15-1 від 27.10.09.
На основі вказаного акту 04 листопада 2009 року інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення № 0006571540/0, якими на підставі пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму штрафних санкцій по податку на прибуток у розмірі 340, 00 грн.
05 листопада 2009 року Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді проведено перевірку дотримання відповідачем вимог податкового законодавства.
В результаті перевірки виявлено порушення пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону, а саме невчасне подання декларацій з податку на додану вартість за сім періодів, про що складено Акт № 2543/15-2 від 05.11.09.
На основі вказаного акту 10 листопада 2009 року інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004751640/0, якими на підставі пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму штрафних санкцій по податку на прибуток у розмірі 1190, 00 грн.
20 січня 2010 року Державною податковою інспекцією у м. Ужгороді проведено перевірку дотримання відповідачем вимог податкового законодавства.
В результаті перевірки виявлено порушення п. 9.8 ст. 9 Закону України "Про податок на додану вартість", а саме несвоєчасне повернення свідоцтва про реєстрацію платником податку на додану вартість, про що складено Акт № 45/15-2 від 20.01.10.
Затримка у поверненні свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
На основі вказаного акту 25 січня 2010 року інспекцією прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000111640/0, якими на підставі пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону відповідачу визначено обов'язкову до сплати суму штрафних санкцій по податку на прибуток у розмірі 170, 00 грн.
Згідно пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно з ч. 3 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону, у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" —"в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Оскільки, відповідачем вказані суми не оскаржувались ні в адміністративному, ні в судовому порядку, вони є узгодженими.
Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідач вказану суму не сплатив, у зв'язку з чим у нього виник податковий борг по податку на прибуток підприємств у розмірі 330, 00 грн.; податку на додану вартість - 1349, 13 грн; разом - 1679, 13 грн.
Виходячи з вищенаведеного ДПІ у м. Ужгороді на підставі пп. 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 вказаного Закону було направлено на адресу Відповідача податкові вимоги: № 1/1048 від 23.11.09; № 2/1125 від 30.12.09.
Відповідно до пп. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону, у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкову вимогу на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. На підставі наведеного, ДПІ у м. Ужгороді було складено: акт № 339/24-0 від 30.11.09 про неможливість вручення податкової вимоги № 1/1048 від 23.11.09, акт № 13/24-0 від 08.02.10 про неможливість вручення податкової вимоги № 2/1125 від 08.02.10 та розміщено на дошці податкових оголошень.
До цього часу відповідач борг не сплатив.
На підставі наведеного та керуючись пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та ст. ст. 19, 94, 104-106, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
1.Позов Державної податкової інспекції у м. Ужгороді –задовольнити.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ресурс К 1" (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Шевченка, 22, код ЄДРПОУ 33868966) на користь державного бюджету податковий борг у розмірі 1679, 13 (одна тисяча шістсот сімдесят дев'ять гривень тринадцять коп.) грн.
3.Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Калинич Я. М.