Ухвала суду № 118914587, 03.05.2024, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
03.05.2024
Номер справи
712/5548/24
Номер документу
118914587
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

712/5548/24

1-кс/712/2399/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

03 травня 2024 року слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , підозрюваної ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , захисника ОСОБА_7 розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання старшого слідчого Слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Черкаській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18 серпня 2023 року за № 22023250000000307 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч.1 ст. 436-2, ч.3 ст. 436-2 КК України, про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Приморське Кілійського району Одеської області, українки, громадянки України, загальною середньою освітою, не одруженої, на утриманні малолітніх, неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків не має, інвалідом, учасником бойових дій, депутатом не являється, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої, підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч.1 ст. 436-2, ч. 3 ст. 436-2 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий Слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Черкаській області капітан юстиції ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором Відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси з вказаним клопотанням.

В обґрунтування заявлених в клопотанні вимог зазначає, що Cлідчим відділом Управління Служби безпеки України в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22023250000000307, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18 серпня 2023 року за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

В лютому 2014 року представники влади рф, її збройних cил, спецслужб та інших осіб, шляхом вчинення дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміну меж її території та державного кордону в порушення порядку, встановленого Конституцією України, діючи всупереч вимогам п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Гельсінського Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч.ч. 3, 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об`єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV), від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), спланували, підготували, розв`язали і почали ведення агресивної війни проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів збройних сил російської федерації (далі зс рф) на територію України - Автономну Республіку Крим і м. Севастополь, здійснили тимчасову окупацію вказаної території, яка триває і на даний час.

Крім цього, в березні-квітні 2014 року, під безпосереднім керівництвом та контролем представників влади рф, її зс, спецслужб та інших осіб, на території Донецької і Луганської областей, шляхом об`єднання терористичних груп, що діяли на території окремих районів вказаних областей, у стійке об`єднання трьох і більше осіб з чітким розподілом функцій, встановленням правил поведінки, обов`язкових для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів, утворені т.зв. «донецька народна республіка» та т.зв.«луганська народна республіка», які відповідно до абз. 19 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», влються терористичними організаціями.

Всупереч ч. 6 ст. 17 Конституції України, а саме: що на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом, керівництвом т.зв. «днр» з метою досягнення цілей вказаної терористичної організації, 12 листопада 2014 створено незаконне збройне формування т.зв. «народна міліція днр».

Указом Президента України № 32/2019 від 07 лютого 2019 року «Про межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях», частину територій Донецької та Луганської областей визнано тимчасово окупованими територіями.

За зверненням Верховної Ради України до Організації Об`єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ та національних парламентів держав світу рф визнано державою - агресором, що затверджено Постановою Верховної Ради України від 27 січня 2015 року № 129-VIII, та заявою Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії російської федерації та подолання її наслідків», що затверджено Постановою Верховної Ради України від 21 квітня 2015 року № 337-VIII.

24 лютого 2022 року о 04 годині 30 хвилин президент рф путін оголосив про початок так званої «спеціальної військової операції» проти України з метою проведення «демілітаризації та денацифікації України». Із вказаного часу зс рф, діючи з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, застосовують засоби ведення війни, заборонені міжнародним правом, вчиняють військову агресію відносно народу України, безпосередні акти насильства щодо цивільного населення поєднані з вбивствами цивільних осіб з метою його тероризування, а також здійснюють обстріли об`єктів військової та критичної інфраструктури, чим фактично ведуть повномасштабну війну проти України та українського народу.

З 24 лютого 2022 року, у зв`язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 в Україні введено воєнний стан, який продовжений указами Президента України від 14.03.2022 № 133/2022, від 18.04.2022 № 259/2022, від 17.05.2022 № 341/2022, від 12.08.2022 № 573/2022, від 07.11.2022 №757/2022, від 06.02.2023 №58/2023, від 01.05.2023 №254/2023, 26.07.2023 №451/2023, 06.11.2023 №734/2023 у зв`язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією рф, воєнний стан на території України.

Відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Закону України «Про інформацію», наказу Головнокомандувача Збройних Сил України № 73 від 03.03.2022 щодо заборони розповсюдження інформації, розголошення якої може призвести до обізнаності противника про дії Збройних Сил України, інших складових сил оборони, негативно вплинути на хід виконання завдань за призначенням під час дії правового режиму воєнного стану, а саме:

- найменування військових частин (підрозділів) та інших військових об`єктів в районах виконання бойових (спеціальних) завдань, географічні координати місць їх розташування;

- чисельність особового складу військових частин (підрозділів);

- кількість озброєння та бойової техніки, матеріально-технічних засобів, їх стан та місця зберігання;

- описи, зображення та умовні позначки, які ідентифікують або можуть ідентифікувати об`єкти;

- інформація щодо операцій (бойових дій), які проводяться або плануються;

- інформація щодо системи охорони та оборони військових об`єктів та засобів захисту особового складу, озброєння та військової техніки, які використовуються (крім тих, які видимі або очевидно виражені); порядок залучення сил та засобів до виконання бойових (спеціальних) завдань;

- інформація про збір розвідувальних даних (способи, методи, сили та засоби, що залучаються);

- інформація про переміщення та розгортання своїх військ (найменування, кількість, місця, райони, маршрути руху);

- інформація про військові частини (підрозділи), форми, методи, тактику їх дій та способи застосування за призначенням;

- інформація про проведення унікальних операцій із зазначенням прийомів та способів, що використовувались;

- інформація про ефективність сил і засобів радіо-електронної боротьби противника;

- інформація про відкладені або скасовані операції;

- інформація про зниклий або збитий літак, літальний апарат, зникле судно та пошуково-рятувальні операції, які плануються або проводяться;

- інформація про планування та проведення заходів забезпечення безпеки застосування військ (дезінформація, імітація, демонстративні дії, маскування, протидія технічним розвідкам та захист інформації);

- відомості про проведені інформаційно-психологічні операції, ті, що проводяться, а також плануються;

- інформація, яка має на меті пропаганду або виправдання широкомасштабної збройної агресії рф проти України.

Згідно абз. 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оборону України» військове формування - створена відповідно до законодавства України сукупність військових з`єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.

04 жовтня 2022 року рф прийнятий нікчемний, відповідно до Указу Президента України № 687/2-2022 від 04 жовтня 2022 року, закон № 5 ФКЗ «Про прийняття в російську федерацію донецької народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб`єкта донецької народної республіки», статтями 7, 13 якого передбачено, що з дня прийняття в рф днр і утворення в складі рф нового суб`єкта військовослужбовці, що проходять військову службу у військових формуваннях і органах днр, продовжують проходити військову службу у відповідності до законодавства рф; державні та місцеві організації, які функціонували на території днр на день прийняття в рф днр і утворення у складі рф нового суб`єкта, здійснюють свою діяльність із збереженням попередньої організаційно-правової форми.

Громадянка України ОСОБА_5 та громадянин України ОСОБА_8 , негативно налаштовані проти посадових осіб органів державної влади України, військовослужбовців Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, обізнані про введення на території України воєнного стану, за попередньою змовою, з метою заподіяння шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній, інформаційній безпеці України надавали державі, що здійснює збройну агресію проти України, та її представникам в умовах воєнного стану в Україні, інформацію про переміщення, та розташування підрозділів Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, з можливістю їх ідентифікації на місцевості, яка не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами.

Так, з метою реалізації спільного злочинного умислу з ОСОБА_8 , ОСОБА_5 здійснювала збір інформації про переміщення, та розташування підрозділів Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, з можливістю їх ідентифікації на місцевості, яка не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, яку передавала ОСОБА_8 .

ОСОБА_8 , з метою реалізацію спільного злочинного умислу з ОСОБА_5 , перебуваючи на території рф, в період часу з 12 серпня 2023 року по 02 листопада 2023 року, маючи злочинний умисел, направлений на здійснення збору інформації про рух, пересування та розташування сил та засобів Збройних Сил України та інших, утворених відповідно до законів України військових формувань, з метою подальшого її надання рф - державі, що здійснює збройну агресію проти України та її представникам, при цьому усвідомлюючи, що збір та передача вказаних відомостей матиме наслідком нанесення збройними формуваннями рф вогневого ураження із застосуванням засобів невибіркової дії по вказаних ОСОБА_5 та ОСОБА_8 місцях розташування підрозділів Збройних Сил України та інших, утворених відповідно до законів України військових формувань, за власною ініціативою вступив у зв`язок з ОСОБА_9 , якого вважав представником т.зв. «днр», оскільки останній з липня 2014 року брав участь у діяльності терористичній організації «днр», як заступник начальника т.зв. «народної міліції днр» та як прес-секретар т.зв.«народної міліції донецької народної республіки», яка діє у складі збройних формувань рф.

Протягом вересня листопада 2023 року, ОСОБА_5 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , який знаходився території рф, збирала та передавала останньому інформацію про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань в Ізмаїльському районі Одеської області з метою подальшої її передачі ОСОБА_8 представникам рф.

Обговорення деталей вчинення злочину та безпосередньо передача інформації про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України між ОСОБА_8 та ОСОБА_5 здійснювалось висловлюваннями вголос з використанням каналу зв`язку в періоди перебування останньої за місцем свого фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_1 , для подальшої її передачі представникам рф, а саме:

- 20 вересня 2023 року о 21 годині 55 хвилин ОСОБА_5 передала ОСОБА_8 інформацію про місце ворожої атаки та її наслідки на території Вилківської міської територіальної громади в Ізмаїльському районі Одеської області. В свою чергу, ОСОБА_8 , який знаходився на території рф, в цей же день, о 22 годині 02 хвилини, з використанням власного профілю з логіном « ОСОБА_10 » в соціальній мережі «Вконтакте» ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом написання особистих повідомлень, передав ОСОБА_9 на сторінку останнього в соціальній мережі «ВКонтакте» ІНФОРМАЦІЯ_3 отриману від ОСОБА_5 інформацію з вимогою повторення обстрілу. Вказана ОСОБА_5 та ОСОБА_8 в повідомленнях останніх територія в період часу з 17 вересня 2023 року по 21 жовтня 2023 року піддавалась ворожим обстрілам.

- 26 вересня 2023 року о 20 годині 46 хвилин ОСОБА_5 передала ОСОБА_8 інформацію про переміщення підрозділів Збройних Сил України на території Вилківської міської територіальної громади в Ізмаїльському районі Одеської області, який в цей же день о 21 годині 38 хвилин, перебуваючи на території рф, з використанням власного профілю з логіном « ОСОБА_10 » соціальної мережі «Вконтакте» ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом написання особистих повідомлень передав ОСОБА_9 на сторінку останнього в соціальній мережі «ВКонтакте» ІНФОРМАЦІЯ_3 отриману від ОСОБА_5 інформацію. Вказана ОСОБА_5 та ОСОБА_8 в повідомленнях останніх територія в період часу з 26 вересня 2023 року по 21 жовтня 2023 року піддавалась ворожим обстрілам.

- 21 жовтня 2023 року о 20 годині 04 хвилини ОСОБА_5 передала ОСОБА_8 інформацію про переміщення підрозділів ГУР Міністерства оборони України на території Вилківської міської територіальної громади в Ізмаїльському районі Одеської області, який в цей же день, о 20 годині 21 хвилині, перебуваючи на території рф, з використанням власного профілю з логіном « ОСОБА_10 » соціальної мережі «Вконтакте» ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом написання особистих повідомлень, передав ОСОБА_9 на сторінку останнього в соціальній мережі «ВКонтакте» ІНФОРМАЦІЯ_3 отриману від ОСОБА_5 інформацію із зазначенням напрямку переміщення підрозділів ГУР Міністерства оборони України.

22 жовтня 2023 року о 14 годині 14 хвилин отримана від ОСОБА_5 інформація була повторно передана ОСОБА_8 , який знаходився на території рф, з використанням облікового запису останнього в месенджері «Telegram» з ідентифікатором НОМЕР_1 , ОСОБА_9 в акаунт останнього в месенджері «Telegram»: ІНФОРМАЦІЯ_4

Вказана ОСОБА_5 та ОСОБА_8 в повідомленнях останніх територія в період часу з 21 жовтня 2023 року по 11 листопада 2023 року піддавалась ворожим обстрілам.

- 30 жовтня 2023 року о 14 годині 41 хвилині ОСОБА_5 передала ОСОБА_8 інформацію про місце розміщення підрозділів Збройних Сил України на території Вилківської міської територіальної громади в Ізмаїльському районі Одеської області. В свою чергу, ОСОБА_8 , перебуваючи на території рф, 02 листопада 2023 року о 22 годині 16 хвилин, з використанням облікового запису в месенджері «Telegram» з ідентифікатором НОМЕР_1 , передав в особистому повідомленні ОСОБА_9 в акаунт останнього в месенджері «Telegram» ІНФОРМАЦІЯ_4 ориману від ОСОБА_5 інформацію, із зазначенням точних координат розміщення підрозділів Збройних Сил України на території Вилківської міської територіальної громади в Ізмаїльському районі Одеської області.

Інформація про розташування Збройних Сил України та інших військових формувань на території Вилківської міської територіальної громади в Ізмаїльському районі Одеської області в період з 01 серпня 2023 року по 03 листопада 2023 року у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами не розміщувалась.

ОСОБА_5 , в умовах воєнного стану, за попередньою змовою з ОСОБА_8 , умисно поширювала інформацію про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, з можливістю їх ідентифікації на місцевості, що надало можливість рф здійснювати нанесення ударів по вказаних ОСОБА_5 з ОСОБА_8 місцях дислокації підрозділів Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Окрім того, ОСОБА_5 , за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , при спілкуванні з не встановленою особою жіночої статі, 21 вересня 2023 року, виправдовувала збройну агресію рф проти України, розпочату в 2014 році.

Згідно висновку спеціаліста Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького від 07 листопада 2023 року, громадянка України ОСОБА_5 під час вказаних розмов, які зафіксовані в протоколі від 06 листопада 2023 № 30/3726 за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, здійснювала висловлювання, які містять ознаки виправдовування збройної агресії рф проти України, розпочатої в 2014 році, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України та глорифікації осіб, які здійснювали збройну агресію рф проти України, розпочату в 2014 році.

08 листопада 2023 року за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 , був проведений обшук, в ході якого виявлено та вилучено , серед іншого, виявлено мобільний телефон «Samsung», власником якого є ОСОБА_5 , під час огляду якого зафіксовано придбаний електронний квиток № НОМЕР_2 за маршрутом: автовокзал Ізмаїл (відправка о 08 годині 20 хвилин 09 листопада 2023 року) автовокзал Кишинів (прибуття о 13 годині 30 хвилин 09 листопада 2023 року) на ім`я ОСОБА_11 , а також виявлено квиток № НОМЕР_3 за маршрутом: Сhisinau (Кишинів) відправка 01:30 10.11.2023) Domodedovo Airport (москва) прибуття 12:55 10.11.2023, на ім`я ОСОБА_12 , що свідчить про намір ОСОБА_5 виїхати за межі Державного кордону України.

08 листопада 2023 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

08 листопада 2023 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 затримано на підставі п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України, оскільки виникли обґрунтовані обставини, які дають підстави вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності особи, підозрюваної у вчиненні злочину.

21 березня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

15 квітня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень , передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

Відповідно до ч.1 ст. 436-2 КК України, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України,-

караються виправними роботами на строк до двох років або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Згідно ч.2 ст. 436-2 КК України, виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, -

караються обмеженням волі на строк до п`яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Згідно ч.3 ст. 436-2 КК України, дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, -

караються позбавленням волі на строк від п`яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до ч.3 ст. 114-2 КК України, поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про їх переміщення територією України, якщо така інформація не розміщувалася (не поширювалася) у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_5 чи Службою безпеки України або в офіційних джерелах країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану; поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України, або її представникам, або іншим незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, за відсутності ознак державної зради або шпигунства -

караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Згідно ч.6 ст. 12 КК України, особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п`ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

Причетність підозрюваної ОСОБА_5 до вчинення кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами у їх сукупності, а саме:

- протоколом від 06 листопада 2023 року № 30/3726 за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо ОСОБА_5 ;

- протоколом від 06 листопада 2023 року №30/3725 за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо ОСОБА_5 ;

- протоколом від 06 листопада 2023 року № 30/3727 за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо ОСОБА_5 ;

- протоколом від 06 листопада 2023 року № 30/3728 за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дій щодо ОСОБА_8 ;

- висновком спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_6 від 07 листопада 2023 року;

- протоколом проведення обшуку від 08 листопада 2023 року;

- листом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 16 жовтня 2023 року № 5204/4;

- листом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 06 листопада 2023 року № 5449/нт;

- показаннями свідка ОСОБА_13 від 08 листопада 2023 року,

- іншими зібраними в ході досудового розслідування кримінального провадження №22023250000000307 доказами в їх сукупності.

Враховуючи викладене, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1,3 ст. 436-2, та ч. 3 ст. 114-2 КК України, що згідно ч.6 ст.12 КК України, класифікується як особливо тяжкий злочин.

Ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 09 листопада 2023 року підозрюваній ОСОБА_5 обрано міру запобіжного у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, тобто до 06 січня 2024 року включно.

Постановою заступника керівника Черкаської обласної прокуратури від 25 грудня 2023 року строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023250000000307 продовжено до трьох місяців, тобто до 08 лютого 2024 року включно.

Ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 27 грудня 2023 року підозрюваній ОСОБА_5 продовжено строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 08 лютого 2024 року включно.

Ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 30 січня 2024 року строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023250000000307 продовжено до шести місяців, тобто до 08 травня 2024 року.

01 лютого 2024 року ухвалою слідчого судді Соснівського районного м. Черкаси, підозрюваній ОСОБА_5 продовжено строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 31 березня 2024 року включно.

Ухвалою слідчого судді Соснівського районного м. Черкаси від 22 березня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 продовжено строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 08 травня 2024 року включно.

18 квітня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 та захисникам підозрюваної: ОСОБА_14 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів кримінального провадження, у зв`язку з чим 18 квітня 2024 строк досудового розслідування кримінального провадження №22023250000000307 - зупинено.

23 квітня 2024 року захисникам підозрюваної повторно надано доступ до матеріалів кримінального провадження №22023250000000307.

Ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 25 квітня 2024 року стороні захисту у кримінальному провадженні №22023250000000307 встановлено строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до 30 квітня 2024 року включно.

Завершити досудове розслідування в установлений строк не виявляється за можливе, оскільки на момент звернення до слідчого судді з вказаним клопотанням в кримінальному провадженні № 22023250000000307 не виконано вимоги ст.ст. 290, 291 КПК України.

Обставинами, що перешкоджали здійснити зазначені процесуальні дії раніше є:

- введений Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 строком на 30 діб та продовжений Указами Президента України від 14.03.2022 № 133/2022, від 18.04.2022 № 259/2022, від 17.05.2022 № 341/2022, від 12.08.2022 № 573/2022, від 07.11.2022 №757/2022, від 06.02.2023 №58/2023, від 01.05.2023 №254/2023, від 06.11.2023 №734/2023, від 05.02.2024 №49/2024 воєнний стан в Україні;

- значна віддаленість місцезнаходження осіб, які можуть бути допитані як свідки у кримінальному провадженні

- перебування ОСОБА_8 на території РФ.

Згідно ч.1 ст.177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: 1) переховування від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищення, спотворення будь-якої з речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 4) перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинення іншого кримінального правопорушення.

На момент звернення слідчого, за погодженням з прокурором, до слідчого судді вказані ризики, передбачені ч.1 ст. 177 КПК України, продовжують існувати і не зменшились.

08 листопада 2023 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 затримано на підставі п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України, оскільки виникли обґрунтовані обставини, які дають підстави вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності особи, підозрюваної у вчиненні злочину.

21 березня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

15 квітня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень , передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

Відповідно до ч.1 ст. 436-2 КК України, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України,-

караються виправними роботами на строк до двох років або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Згідно ч.2 ст. 436-2 КК України, виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, -

караються обмеженням волі на строк до п`яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Згідно ч.3 ст. 436-2 КК України, дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, -

караються позбавленням волі на строк від п`яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до ч.3 ст. 114-2 КК України, поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про їх переміщення територією України, якщо така інформація не розміщувалася (не поширювалася) у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_5 чи Службою безпеки України або в офіційних джерелах країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану; поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України, або її представникам, або іншим незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, за відсутності ознак державної зради або шпигунства -

караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Згідно ч.6 ст. 12 КК України, особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п`ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється органом досудового розслідування у вчиненні останньою кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1,3 ст. 436-2, та ч. 3 ст. 114-2 КК України, що згідно ч.6 ст.12 КК України, класифікується як особливо тяжкий злочин.

Підозрювана ОСОБА_5 не працює, офіційне джерело доходу відсутнє; на утриманні малолітніх, неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків не має; що свідчить про відсутність міцних соціальних зв`язків підозрюваної в Україні, а тому остання, усвідомлюючи, що вона обґрунтовано підозрюється органом досудового розслідування у вчиненні кримінального правопорушення, що, згідно ч.6 ст. 12 КК України класифікується як тяжкий злочин, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років, може переховуватись від органу досудового розслідування та/або суду.

Указом Президента України введено воєнний стан, в умовах якого вчинення ОСОБА_5 інкримінованих останній кримінальних правопорушень набуває особливо небезпечного характеру, оскільки може завдати реальної та значної шкоди обороноздатності України, призвести до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

Підозрювана ОСОБА_5 під час вчинення кримінальних правопорушень мала постійні контакти з особами, які знаходяться на території рф.

08 листопада 2023 року за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 , був проведений обшук, в ході якого виявлено та вилучено , серед іншого, виявлено мобільний телефон «Samsung», власником якого є ОСОБА_5 , під час огляду якого зафіксовано придбаний електронний квиток № НОМЕР_2 за маршрутом: автовокзал Ізмаїл (відправка о 08 годині 20 хвилин 09 листопада 2023 року) автовокзал Кишинів (прибуття о 13 годині 30 хвилин 09 листопада 2023 року) на ім`я ОСОБА_11 , а також виявлено квиток № НОМЕР_3 за маршрутом: Сhisinau (Кишинів) відправка 01:30 10.11.2023) Domodedovo Airport (москва) прибуття 12:55 10.11.2023, на ім`я ОСОБА_12 , що свідчить про намір ОСОБА_5 виїхати за межі Державного кордону України.

Враховуючи викладене, існує ризик, передбачений п.1) ч.1 ст 177 КПК України переховування підозрюваної від органу досудового розслідування та/або суду.

Підозрювана ОСОБА_5 , перебуваючи на волі може придбати новий мобільний телефон з можливістю фото та відеозйомки, підключити його до глобальної мережі «Інтернет» та продовжити свою злочинну діяльність, пов`язану зі збором та передачею інформації представникам рф.

Крім того, знаходячись на волі, підозрювана зможе відновити сім-карту, з використанням якої здійснювала протиправну діяльність, знищити дані, які доказують вину останньої у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень або продовжувати передавати відомості щодо переміщення чи дислокації підрозділів Збройних Сил України ОСОБА_8 для подальшої передачі останнім вказаної інформації представникам т.зв. «днр».

Згідно висновку спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_6 від 07 листопада 2023 року, ОСОБА_5 під час розмов, які зафіксовані в протоколі за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, здійснювала висловлювання, які містять ознаки виправдовування збройної агресії рф проти України, розпочатої в 2014 році, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України та глорифікації осіб, які здійснювали збройну агресію рф проти України, розпочату в 2014 році.

Підозрювана ОСОБА_5 , знаходячись на волі, може продовжувати здійснювати висловлювання які містять ознаки виправдовування збройної агресії рф проти України, розпочатої в 2014 році, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України та глорифікації осіб, які здійснювали збройну агресію рф проти України, розпочату в 2014 році.

Враховуючи викладене, існують ризики передбачені п.п.2),5) ч.1 ст. 177 КПК України.

Таким чином, органом досудового розслідування, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.

На даний час ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які існували на момент обрання підозрюваній ОСОБА_5 міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, продовжують існувати і не зменшились, а тому з метою запобігання вказаним ризикам та забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної виникла необхідність у продовженні раніше застосованого відносно підозрюваної ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Враховуючи викладене, слідчий, за погодженням з прокурором, звернувся до слідчого судді з вказаним клопотанням.

В судовому засіданні старший слідчий Слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Черкаській області ОСОБА_4 та прокурор Відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 заявлені в клопотанні вимоги підтримали та просили їх задовольнити з викладених в ньому підстав.

Зазначили, що в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження зібрано достатньо доказів для обґрунтованої підозри ОСОБА_5 у вчиненні останньою кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч.ч. 1,3 ст. 436-2 КК України.

При цьому, з огляду на існування ризиків, передбачених ст.177 КПК України, вважають будь-який інший запобіжний захід недостатнім для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного.

В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: 1) переховування від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищення, спотворення будь-якої з речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 4) перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинення іншого кримінального правопорушення.

На момент звернення слідчого, за погодженням з прокурором, до слідчого судді вказані ризики, передбачені ч.1 ст. 177 КПК України, продовжують існувати і не зменшились.

08 листопада 2023 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

21 березня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

15 квітня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень , передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

Відповідно до ч.1 ст. 436-2 КК України, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України,-

караються виправними роботами на строк до двох років або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Згідно ч.2 ст. 436-2 КК України, виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, -

караються обмеженням волі на строк до п`яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Згідно ч.3 ст. 436-2 КК України, дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, -

караються позбавленням волі на строк від п`яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до ч.3 ст. 114-2 КК України, поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про їх переміщення територією України, якщо така інформація не розміщувалася (не поширювалася) у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_5 чи Службою безпеки України або в офіційних джерелах країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану; поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України, або її представникам, або іншим незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, за відсутності ознак державної зради або шпигунства -

караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Згідно ч.6 ст. 12 КК України, особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п`ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється органом досудового розслідування у вчиненні останньою кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1,3 ст. 436-2, та ч. 3 ст. 114-2 КК України, що згідно ч.6 ст.12 КК України, класифікується як особливо тяжкий злочин.

Підозрювана ОСОБА_5 не працює, офіційне джерело доходу відсутнє; на утриманні малолітніх, неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків не має; що свідчить про відсутність міцних соціальних зв`язків підозрюваної в Україні, а тому остання, усвідомлюючи, що вона обґрунтовано підозрюється органом досудового розслідування у вчиненні кримінального правопорушення, що, згідно ч.6 ст. 12 КК України класифікується як тяжкий злочин, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років, може переховуватись від органу досудового розслідування та/або суду.

Указом Президента України введено воєнний стан, в умовах якого вчинення ОСОБА_5 інкримінованих останній кримінальних правопорушень набуває особливо небезпечного характеру, оскільки може завдати реальної та значної шкоди обороноздатності України, призвести до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

Підозрювана ОСОБА_5 під час вчинення кримінальних правопорушень мала постійні контакти з особами, які знаходяться на території рф.

08 листопада 2023 року за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 , був проведений обшук, в ході якого виявлено та вилучено , серед іншого, виявлено мобільний телефон «Samsung», власником якого є ОСОБА_5 , під час огляду якого зафіксовано придбаний електронний квиток № НОМЕР_2 за маршрутом: автовокзал Ізмаїл (відправка о 08 годині 20 хвилин 09 листопада 2023 року) автовокзал Кишинів (прибуття о 13 годині 30 хвилин 09 листопада 2023 року) на ім`я ОСОБА_11 , а також виявлено квиток № НОМЕР_3 за маршрутом: Сhisinau (Кишинів) відправка 01:30 10.11.2023) Domodedovo Airport (москва) прибуття 12:55 10.11.2023, на ім`я ОСОБА_12 , що свідчить про намір ОСОБА_5 виїхати за межі Державного кордону України.

Враховуючи викладене, існує ризик, передбачений п.1) ч.1 ст 177 КПК України переховування підозрюваної від органу досудового розслідування та/або суду.

Підозрювана ОСОБА_5 , перебуваючи на волі може придбати новий мобільний телефон з можливістю фото та відеозйомки, підключити його до глобальної мережі «Інтернет» та продовжити свою злочинну діяльність, пов`язану зі збором та передачею інформації представникам рф.

Крім того, знаходячись на волі, підозрювана зможе відновити сім-карту, з використанням якої здійснювала протиправну діяльність, знищити дані, які доказують вину останньої у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень або продовжувати передавати відомості щодо переміщення чи дислокації підрозділів Збройних Сил України ОСОБА_8 для подальшої передачі останнім вказаної інформації представникам т.зв. «днр».

Згідно висновку спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_6 від 07 листопада 2023 року, ОСОБА_5 під час розмов, які зафіксовані в протоколі за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, здійснювала висловлювання, які містять ознаки виправдовування збройної агресії рф проти України, розпочатої в 2014 році, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України та глорифікації осіб, які здійснювали збройну агресію рф проти України, розпочату в 2014 році.

Підозрювана ОСОБА_5 , знаходячись на волі, може продовжувати здійснювати висловлювання які містять ознаки виправдовування збройної агресії рф проти України, розпочатої в 2014 році, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України та глорифікації осіб, які здійснювали збройну агресію рф проти України, розпочату в 2014 році.

Враховуючи викладене, існують ризики передбачені п.п.2),5) ч.1 ст. 177 КПК України.

Таким чином, органом досудового розслідування, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.

08 листопада 2023 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

21 березня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

15 квітня року ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

Ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 09 листопада 2023 року підозрюваній ОСОБА_5 обрано міру запобіжного у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, тобто до 06 січня 2024 року включно.

Постановою заступника керівника Черкаської обласної прокуратури від 25 грудня 2023 року строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023250000000307 продовжено до трьох місяців, тобто до 08 лютого 2024 року включно.

Ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 27 грудня 2023 року підозрюваній ОСОБА_5 продовжено строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 08 лютого 2024 року включно.

Ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 30 січня 2024 року строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023250000000307 продовжено до шести місяців, тобто до 08 травня 2024 року.

01 лютого 2024 року ухвалою слідчого судді Соснівського районного м. Черкаси, підозрюваній ОСОБА_5 продовжено строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 31 березня 2024 року включно.

Ухвалою слідчого судді Соснівського районного м. Черкаси від 22 березня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 продовжено строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 08 травня 2024 року включно.

18 квітня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 та захисникам підозрюваної: ОСОБА_14 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів кримінального провадження, у зв`язку з чим 18 квітня 2024 строк досудового розслідування кримінального провадження №22023250000000307 - зупинено.

23 квітня 2024 року захисникам підозрюваної повторно надано доступ до матеріалів кримінального провадження №22023250000000307.

Ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 25 квітня 2024 року стороні захисту у кримінальному провадженні №22023250000000307 встановлено строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до 30 квітня 2024 року включно.

На даний час ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які існували на момент обрання підозрюваній ОСОБА_5 міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, продовжують існувати і не зменшились, а тому з метою запобігання вказаним ризикам та забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної виникла необхідність у продовженні раніше застосованого відносно підозрюваної ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Водночас, відповідно до абз. 3 ч. 4 ст. 183 КПК України під час дії воєнного стану слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, передбаченого статтями 109-114-2, 258-258-5, 260, 261, 402-405, 407, 408, 429, 437-442 Кримінального кодексу України.

Старший слідчий Слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Черкаській області ОСОБА_4 також повідомив, що в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_8 в 2021 році приймав участь в бойових діях як учасник терористичної організації «лнр», що підтверджується протоколом від 06 листопада 2023 року № 30/3728 за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дій щодо ОСОБА_8 , який знаходяться в матеріалах кримінального провадження № 22023250000000307.

В судовому засіданні захисник підозрюваної ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_7 заперечив проти задоволення заявлених вимог.

Зазначив, що підозра є необґрунтованою; прокурором та слідчим не доведено належними достатніми доказами існування ризиків, передбачених ч.1 ст. 177 КПК України.

На запитання слідчого судді повідомив що повідомлення ОСОБА_5 про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 114-2, ч.ч.1,3 ст. 436-2 КК України не оскаржувалось.

Просив змінити підозрюваній ОСОБА_5 міру запобіжного заходу на особисте зобов`язання.

Повідомив, що в рф у ОСОБА_5 проживають сини підозрюваної, її чоловік та онука, для святкування дня народження якої підозрювана ОСОБА_5 мала намір виїхати тимчасово до рф.

Зазначив, що утримання ОСОБА_5 в умовах СІЗО наноситься шкода здоров`ю підозрюваної та соціальним зв`язкам останньої, доказів неможливості утримання підозрюваної ОСОБА_5 в Державній установі «Черкаський слідчий ізолятор» за станом здоров`я слідчому судді не надав.

В судовому засіданні захисник підозрюваної ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_6 заперечила проти задоволення заявлених вимог; підтримала адвоката ОСОБА_7 .

В судовому засіданні підозрювана ОСОБА_5 вину у вчиненні інкримінованих їй кримінальних правопорушень не визнала; підтримала захисників.

На запитання слідчого судді повідомила, що державну мову розуміє, є громадянкою України, народилась та постійно проживає в АДРЕСА_1 в Україні але, при цьому в судовому засіданні говорити державною мовою відмовилась.

Повідомила, що має трьох синів та чоловіка, всі віком від 18 до 60 років, є громадянами України, військовозобоов`язані, постійно проживають в рф в м. москва. Після введення воєнного стану в Україну не повернулись, до ІНФОРМАЦІЯ_8 не з`явились.

Також повідомила, що ОСОБА_8 , розмови з яким зафіксовані органом досудового розслідування в ході НСРД, є її сином, який постійно проживає і працює в м. москва в рф.

Заслухавши прокурора, слідчого, захисників та підозрювану, дослідивши матеріали клопотання, матеріали кримінального провадження № 22023250000000307, надані учасниками докази, дослідивши їх всебічно, повно, об`єктивно, безпосередньо в судовому засіданні, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, відомості про вчинення кримінального правопорушення у кримінальному провадженні № 22023250000000307, внесені до вказаного реєстру:

- 18 серпня 2023 року за фабулою: «Громадянин України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , в умовах воєнного стану, за попередньою змовою із ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , поширює інформацію про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації та місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони Україниабо іншими уповноваженими державними органами, з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України.» - правова кваліфікація ч. 3 ст. 114-2 КК України;

- 06 листопада 2023 року за фабулою: «В ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.08.2023 під № 22023250000000307, встановлено, що мешканка АДРЕСА_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , в ході спілкування в колі близького оточення, 21.09.2023 здійснила висловлювання в яких вбачаються ознаки глорифікації осіб, які здійснювали збройну агресію російської федерації проти України, розпочату у 2014 році.» - правова кваліфікація ч. 1 ст. 436-2 КК України;

- 06 листопада 2023 року за фабулою: «В ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.08.2023 під № 22023250000000307, встановлено, що мешканка АДРЕСА_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , в ході спілкування в колі близького оточення, 26.09.2023 здійснила висловлювання в яких вбачаються ознаки виправдовування, визнання правомірною збройної агресії рф проти України, розпочату у 2014 році, виправдовування, визнання правомірною тимчасової окупації частини території України, вчинене повторно.» - правова кваліфікація ч.3 ст. 436-2 КК України.

Слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22023250000000307 від 18 серпня 2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч.1 ст. 436-2, ч.3 ст. 436-2 КК України.

В лютому 2014 року представники влади рф, її збройних cил, спецслужб та інших осіб, шляхом вчинення дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміну меж її території та державного кордону в порушення порядку, встановленого Конституцією України, діючи всупереч вимогам п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв`язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Гельсінського Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч.ч. 3, 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об`єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (XXV), від 21.12.1965 № 2131 (XX), від 14.12.1974 № 3314 (XXIX), спланували, підготували, розв`язали і почали ведення агресивної війни проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів збройних сил російської федерації (далі зс рф) на територію України - Автономну Республіку Крим і м. Севастополь, здійснили тимчасову окупацію вказаної території, яка триває і на даний час.

Крім цього, в березні-квітні 2014 року, під безпосереднім керівництвом та контролем представників влади рф, її зс, спецслужб та інших осіб, на території Донецької і Луганської областей, шляхом об`єднання терористичних груп, що діяли на території окремих районів вказаних областей, у стійке об`єднання трьох і більше осіб з чітким розподілом функцій, встановленням правил поведінки, обов`язкових для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів, утворені т.зв. «донецька народна республіка» та т.зв.«луганська народна республіка», які відповідно до абз. 19 ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом», влються терористичними організаціями.

Всупереч ч. 6 ст. 17 Конституції України, а саме: що на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом, керівництвом т.зв. «днр» з метою досягнення цілей вказаної терористичної організації, 12 листопада 2014 створено незаконне збройне формування т.зв. «народна міліція днр».

Указом Президента України № 32/2019 від 07 лютого 2019 року «Про межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях», частину територій Донецької та Луганської областей визнано тимчасово окупованими територіями.

За зверненням Верховної Ради України до Організації Об`єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ та національних парламентів держав світу рф визнано державою - агресором, що затверджено Постановою Верховної Ради України від 27 січня 2015 року № 129-VIII, та заявою Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії російської федерації та подолання її наслідків», що затверджено Постановою Верховної Ради України від 21 квітня 2015 року № 337-VIII.

24 лютого 2022 року о 04 годині 30 хвилин президент рф путін оголосив про початок так званої «спеціальної військової операції» проти України з метою проведення «демілітаризації та денацифікації України». Із вказаного часу зс рф, діючи з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, застосовують засоби ведення війни, заборонені міжнародним правом, вчиняють військову агресію відносно народу України, безпосередні акти насильства щодо цивільного населення поєднані з вбивствами цивільних осіб з метою його тероризування, а також здійснюють обстріли об`єктів військової та критичної інфраструктури, чим фактично ведуть повномасштабну війну проти України та українського народу.

З 24 лютого 2022 року, у зв`язку з військовою агресією рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 в Україні введено воєнний стан, який продовжений указами Президента України від 14.03.2022 № 133/2022, від 18.04.2022 № 259/2022, від 17.05.2022 № 341/2022, від 12.08.2022 № 573/2022, від 07.11.2022 №757/2022, від 06.02.2023 №58/2023, від 01.05.2023 №254/2023, 26.07.2023 №451/2023, 06.11.2023 №734/2023 у зв`язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією рф, воєнний стан на території України.

Відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Закону України «Про інформацію», наказу Головнокомандувача Збройних Сил України № 73 від 03.03.2022 щодо заборони розповсюдження інформації, розголошення якої може призвести до обізнаності противника про дії Збройних Сил України, інших складових сил оборони, негативно вплинути на хід виконання завдань за призначенням під час дії правового режиму воєнного стану, а саме:

- найменування військових частин (підрозділів) та інших військових об`єктів в районах виконання бойових (спеціальних) завдань, географічні координати місць їх розташування;

- чисельність особового складу військових частин (підрозділів);

- кількість озброєння та бойової техніки, матеріально-технічних засобів, їх стан та місця зберігання;

- описи, зображення та умовні позначки, які ідентифікують або можуть ідентифікувати об`єкти;

- інформація щодо операцій (бойових дій), які проводяться або плануються;

- інформація щодо системи охорони та оборони військових об`єктів та засобів захисту особового складу, озброєння та військової техніки, які використовуються (крім тих, які видимі або очевидно виражені); порядок залучення сил та засобів до виконання бойових (спеціальних) завдань;

- інформація про збір розвідувальних даних (способи, методи, сили та засоби, що залучаються);

- інформація про переміщення та розгортання своїх військ (найменування, кількість, місця, райони, маршрути руху);

- інформація про військові частини (підрозділи), форми, методи, тактику їх дій та способи застосування за призначенням;

- інформація про проведення унікальних операцій із зазначенням прийомів та способів, що використовувались;

- інформація про ефективність сил і засобів радіо-електронної боротьби противника;

- інформація про відкладені або скасовані операції;

- інформація про зниклий або збитий літак, літальний апарат, зникле судно та пошуково-рятувальні операції, які плануються або проводяться;

- інформація про планування та проведення заходів забезпечення безпеки застосування військ (дезінформація, імітація, демонстративні дії, маскування, протидія технічним розвідкам та захист інформації);

- відомості про проведені інформаційно-психологічні операції, ті, що проводяться, а також плануються;

- інформація, яка має на меті пропаганду або виправдання широкомасштабної збройної агресії рф проти України.

Згідно абз. 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про оборону України» військове формування - створена відповідно до законодавства України сукупність військових з`єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.

04 жовтня 2022 року рф прийнятий нікчемний, відповідно до Указу Президента України № 687/2-2022 від 04 жовтня 2022 року, закон № 5 ФКЗ «Про прийняття в російську федерацію донецької народної республіки та утворення у складі російської федерації нового суб`єкта донецької народної республіки», статтями 7, 13 якого передбачено, що з дня прийняття в рф днр і утворення в складі рф нового суб`єкта військовослужбовці, що проходять військову службу у військових формуваннях і органах днр, продовжують проходити військову службу у відповідності до законодавства рф; державні та місцеві організації, які функціонували на території днр на день прийняття в рф днр і утворення у складі рф нового суб`єкта, здійснюють свою діяльність із збереженням попередньої організаційно-правової форми.

Громадянка України ОСОБА_5 та громадянин України ОСОБА_8 , негативно налаштовані проти посадових осіб органів державної влади України, військовослужбовців Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, обізнані про введення на території України воєнного стану, за попередньою змовою, з метою заподіяння шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній, інформаційній безпеці України надавали державі, що здійснює збройну агресію проти України, та її представникам в умовах воєнного стану в Україні, інформацію про переміщення, та розташування підрозділів Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, з можливістю їх ідентифікації на місцевості, яка не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами.

Так, з метою реалізації спільного злочинного умислу з ОСОБА_8 , ОСОБА_5 здійснювала збір інформації про переміщення, та розташування підрозділів Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, з можливістю їх ідентифікації на місцевості, яка не розміщувалась у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, яку передавала ОСОБА_8 .

ОСОБА_8 , з метою реалізацію спільного злочинного умислу з ОСОБА_5 , перебуваючи на території рф, в період часу з 12 серпня 2023 року по 02 листопада 2023 року, маючи злочинний умисел, направлений на здійснення збору інформації про рух, пересування та розташування сил та засобів Збройних Сил України та інших, утворених відповідно до законів України військових формувань, з метою подальшого її надання рф - державі, що здійснює збройну агресію проти України та її представникам, при цьому усвідомлюючи, що збір та передача вказаних відомостей матиме наслідком нанесення збройними формуваннями рф вогневого ураження із застосуванням засобів невибіркової дії по вказаних ОСОБА_5 та ОСОБА_8 місцях розташування підрозділів Збройних Сил України та інших, утворених відповідно до законів України військових формувань, за власною ініціативою вступив у зв`язок з ОСОБА_9 , якого вважав представником т.зв. «днр», оскільки останній з липня 2014 року брав участь у діяльності терористичній організації «днр», як заступник начальника т.зв. «народної міліції днр» та як прес-секретар т.зв.«народної міліції донецької народної республіки», яка діє у складі збройних формувань рф.

Протягом вересня листопада 2023 року, ОСОБА_5 , за попередньою змовою з ОСОБА_8 , який знаходився території рф, збирала та передавала останньому інформацію про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань в Ізмаїльському районі Одеської області з метою подальшої її передачі ОСОБА_8 представникам рф.

Обговорення деталей вчинення злочину та безпосередньо передача інформації про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України між ОСОБА_8 та ОСОБА_5 здійснювалось висловлюваннями вголос з використанням каналу зв`язку в періоди перебування останньої за місцем свого фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_1 , для подальшої її передачі представникам рф, а саме:

- 20 вересня 2023 року о 21 годині 55 хвилин ОСОБА_5 передала ОСОБА_8 інформацію про місце ворожої атаки та її наслідки на території Вилківської міської територіальної громади в Ізмаїльському районі Одеської області. В свою чергу, ОСОБА_8 , який знаходився на території рф, в цей же день, о 22 годині 02 хвилини, з використанням власного профілю з логіном « ОСОБА_10 » в соціальній мережі «Вконтакте» ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом написання особистих повідомлень, передав ОСОБА_9 на сторінку останнього в соціальній мережі «ВКонтакте» ІНФОРМАЦІЯ_3 отриману від ОСОБА_5 інформацію з вимогою повторення обстрілу. Вказана ОСОБА_5 та ОСОБА_8 в повідомленнях останніх територія в період часу з 17 вересня 2023 року по 21 жовтня 2023 року піддавалась ворожим обстрілам.

- 26 вересня 2023 року о 20 годині 46 хвилин ОСОБА_5 передала ОСОБА_8 інформацію про переміщення підрозділів Збройних Сил України на території Вилківської міської територіальної громади в Ізмаїльському районі Одеської області, який в цей же день о 21 годині 38 хвилин, перебуваючи на території рф, з використанням власного профілю з логіном « ОСОБА_10 » соціальної мережі «Вконтакте» ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом написання особистих повідомлень передав ОСОБА_9 на сторінку останнього в соціальній мережі «ВКонтакте» ІНФОРМАЦІЯ_3 отриману від ОСОБА_5 інформацію. Вказана ОСОБА_5 та ОСОБА_8 в повідомленнях останніх територія в період часу з 26 вересня 2023 року по 21 жовтня 2023 року піддавалась ворожим обстрілам.

- 21 жовтня 2023 року о 20 годині 04 хвилини ОСОБА_5 передала ОСОБА_8 інформацію про переміщення підрозділів ГУР Міністерства оборони України на території Вилківської міської територіальної громади в Ізмаїльському районі Одеської області, який в цей же день, о 20 годині 21 хвилині, перебуваючи на території рф, з використанням власного профілю з логіном « ОСОБА_10 » соціальної мережі «Вконтакте» ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом написання особистих повідомлень, передав ОСОБА_9 на сторінку останнього в соціальній мережі «ВКонтакте» ІНФОРМАЦІЯ_3 отриману від ОСОБА_5 інформацію із зазначенням напрямку переміщення підрозділів ГУР Міністерства оборони України.

22 жовтня 2023 року о 14 годині 14 хвилин отримана від ОСОБА_5 інформація була повторно передана ОСОБА_8 , який знаходився на території рф, з використанням облікового запису останнього в месенджері «Telegram» з ідентифікатором НОМЕР_1 , ОСОБА_9 в акаунт останнього в месенджері «Telegram»: ІНФОРМАЦІЯ_4

Вказана ОСОБА_5 та ОСОБА_8 в повідомленнях останніх територія в період часу з 21 жовтня 2023 року по 11 листопада 2023 року піддавалась ворожим обстрілам.

- 30 жовтня 2023 року о 14 годині 41 хвилині ОСОБА_5 передала ОСОБА_8 інформацію про місце розміщення підрозділів Збройних Сил України на території Вилківської міської територіальної громади в Ізмаїльському районі Одеської області. В свою чергу, ОСОБА_8 , перебуваючи на території рф, 02 листопада 2023 року о 22 годині 16 хвилин, з використанням облікового запису в месенджері «Telegram» з ідентифікатором НОМЕР_1 , передав в особистому повідомленні ОСОБА_9 в акаунт останнього в месенджері «Telegram» ІНФОРМАЦІЯ_4 ориману від ОСОБА_5 інформацію, із зазначенням точних координат розміщення підрозділів Збройних Сил України на території Вилківської міської територіальної громади в Ізмаїльському районі Одеської області.

Інформація про розташування Збройних Сил України та інших військових формувань на території Вилківської міської територіальної громади в Ізмаїльському районі Одеської області в період з 01 серпня 2023 року по 03 листопада 2023 року у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами не розміщувалась.

ОСОБА_5 , в умовах воєнного стану, за попередньою змовою з ОСОБА_8 , умисно поширювала інформацію про переміщення, рух та розташування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, з можливістю їх ідентифікації на місцевості, що надало можливість рф здійснювати нанесення ударів по вказаних ОСОБА_5 з ОСОБА_8 місцях дислокації підрозділів Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Окрім того, ОСОБА_5 , за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , при спілкуванні з не встановленою особою жіночої статі, 21 вересня 2023 року, виправдовувала збройну агресію рф проти України, розпочату в 2014 році.

Згідно висновку спеціаліста Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького від 07 листопада 2023 року, громадянка України ОСОБА_5 під час вказаних розмов, які зафіксовані в протоколі від 06 листопада 2023 № 30/3726 за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, здійснювала висловлювання, які містять ознаки виправдовування збройної агресії рф проти України, розпочатої в 2014 році, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України та глорифікації осіб, які здійснювали збройну агресію рф проти України, розпочату в 2014 році.

08 листопада 2023 року за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 , був проведений обшук, в ході якого виявлено та вилучено , серед іншого, виявлено мобільний телефон «Samsung», власником якого є ОСОБА_5 , під час огляду якого зафіксовано придбаний електронний квиток № НОМЕР_2 за маршрутом: автовокзал Ізмаїл (відправка о 08 годині 20 хвилин 09 листопада 2023 року) автовокзал Кишинів (прибуття о 13 годині 30 хвилин 09 листопада 2023 року) на ім`я ОСОБА_11 , а також виявлено квиток № НОМЕР_3 за маршрутом: Сhisinau (Кишинів) відправка 01:30 10.11.2023) Domodedovo Airport (москва) прибуття 12:55 10.11.2023, на ім`я ОСОБА_12 , що свідчить про намір ОСОБА_5 виїхати за межі Державного кордону України.

08 листопада 2023 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

08 листопада 2023 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 затримано на підставі п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України, оскільки виникли обґрунтовані обставини, які дають підстави вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності особи, підозрюваної у вчиненні злочину.

21 березня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

15 квітня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень , передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

Відповідно до ч.1 ст. 436-2 КК України, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України,-

караються виправними роботами на строк до двох років або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Згідно ч.2 ст. 436-2 КК України, виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, -

караються обмеженням волі на строк до п`яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Згідно ч.3 ст. 436-2 КК України, дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, -

караються позбавленням волі на строк від п`яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до ч.3 ст. 114-2 КК України, поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про їх переміщення територією України, якщо така інформація не розміщувалася (не поширювалася) у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_5 чи Службою безпеки України або в офіційних джерелах країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану; поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України, або її представникам, або іншим незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, за відсутності ознак державної зради або шпигунства -

караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Згідно ч.6 ст. 12 КК України, особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п`ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

Відповідно до п.175 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Нечипорук і Йонкало проти України» від 21 квітня 2011 року, слідчий суддя (суд), оцінюючи докази на предмет доведеності обставин, передбачених пунктом 1 частини першої статті 194 КПК України, повинен виходити з того, що підозра визнається обґрунтованою лише у тому випадку, якщо існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Відомості викладені у:

- витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 02 лютого 2023 року у кримінальному провадженні №22023250000000307;

- протоколі від 06 листопада 2023 року № 30/3726 за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо ОСОБА_5 ;

- протоколі від 06 листопада 2023 року №30/3725 за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо ОСОБА_5 ;

- протоколі від 06 листопада 2023 року № 30/3727 за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій щодо ОСОБА_5 ;

- протоколі від 06 листопада 2023 року № 30/3728 за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дій щодо ОСОБА_8 ;

- висновку спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_6 від 07 листопада 2023 року;

- протоколі проведення обшуку від 08 листопада 2023 року;

- листі ІНФОРМАЦІЯ_7 від 16 жовтня 2023 року № 5204/4;

- листі ІНФОРМАЦІЯ_7 від 06 листопада 2023 року № 5449/нт;

- показаннях свідка ОСОБА_13 від 08 листопада 2023 року,

- повідомленні про зміну підозри ОСОБА_5 від 15 квітня 2024 року;

- ухвалі слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 22 березня 2024 року у справі № 712/3617/24 про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ;

- ухвалі слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 30 січня 2024 року у справі № 712/1198/24 про продовження строку досудового розслідування;

- повідомленні про завершення досудового розслідування та право на доступ до матеріалів розслідування;

- протоколі про надання доступу до матеріалів досудового розслідування від 18 квітня 2024 року;

- протоколі про доступу до матеріалів досудового розслідування від 23 квітня 2024 року;

- ухвали слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 25 квітня 2024 року у справі № 712/5218/24 про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023250000000307,

свідчать про обґрунтованість підозри, повідомленої ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні останньою кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1 ст. 436-2, ч. 3 ст. 436-2 КК України.

Відповідно до ст.177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

2) знищити, сховати або спотворити будь-яку з речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

3)незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;

4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

5)вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Відповідно до п.п.3 і 4 ст.5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, обмеження права особи на свободу і особисту недоторканність можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому, ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, його необхідно оцінювати з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може бути підставою для запобіжного ув`язнення.

Відповідно до п.1 ст.5 Європейської конвенції з прав людини, кожен має право на свободу та особисту недоторканність. Нікого не може бути позбавлено свободи, крім випадків і відповідно до процедури, встановлених законом.

08 листопада 2023 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

Згідно ч. 3 ст. 114-2 КК України, дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України, або її представникам, або іншим незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, за відсутності ознак державної зради або шпигунства -

караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Відповідно до ч. 1 ст. 436-2 КК України, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України,-

караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Згідно ч. 3 ст. 436-2 КК України, дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, -

караються позбавленням волі на строк від п`яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Згідно ч.5 ст. 12 КК України, тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.

Підозрювана ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється органом досудового розслідування у вчиненні останньою кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 3 ст. 436-2 та ч.3 ст. 114-2 КК України, що згідно ч. 6 ст. 12 КК України, класифікуються як особливо тяжкий злочин, за вчинення якого передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років.

Враховуючи викладене, відповідно до ст. 183 КПК України, до підозрюваної ОСОБА_5 може бути застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

09 листопада 2023 року ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси підозрюваній ОСОБА_5 обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, тобто до 06 січня 2024 року включно.

25 грудня 2023 року постановою заступника керівника Черкаської обласної прокуратури строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023250000000307 продовжено до трьох місяців, тобто до 08 лютого 2024 року.

27 грудня 2023 року ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси, підозрюваній ОСОБА_5 продовжено строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 08 лютого 2024 року включно.

30 січня 2024 року ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023250000000307 продовжено до шести місяців, тобто до 08 травня 2024 року.

01 лютого 2024 року ухвалою слідчого судді Соснівського районного м. Черкаси, підозрюваній ОСОБА_5 продовжено строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 31 березня 2024 року включно.

21 березня 2024 року ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

22 березня року2024 ухвалою слідчого судді Соснівського районного м. Черкаси, підозрюваній ОСОБА_5 продовжено строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком до 08 травня 2024 року включно.

15 квітня 2024 року ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

18 квітня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 та захисникам підозрюваної: ОСОБА_14 , ОСОБА_7 та ОСОБА_6 повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів кримінального провадження, у зв`язку з чим 18 квітня 2024 строк досудового розслідування зупинено; не використаний строк досудового розслідування становить 20 днів.

23 квітня 2024 року захисникам підозрюваної повторно надано доступ до матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні №22023250000000307.

25 квітня 2024 року ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси стороні захисту у кримінальному провадженні №22023250000000307 від 18.08.204 встановлено строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до 30 квітня 2024 року включно.

В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: 1) переховування від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищення, спотворення будь-якої з речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 4) перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинення іншого кримінального правопорушення.

На момент звернення слідчого, за погодженням з прокурором, до слідчого судді вказані ризики, передбачені ч.1 ст. 177 КПК України, продовжують існувати і не зменшились.

08 листопада 2023 року ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 затримано на підставі п. 6 ч. 1 ст. 615 КПК України, оскільки виникли обґрунтовані обставини, які дають підстави вважати, що можлива втеча з метою ухилення від кримінальної відповідальності особи, підозрюваної у вчиненні злочину.

21 березня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

15 квітня 2024 року підозрюваній ОСОБА_5 повідомлено про зміну підозри у вчиненні кримінальних правопорушень , передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч. 1, 3 ст. 436-2 КК України.

Відповідно до ч.1 ст. 436-2 КК України, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України,-

караються виправними роботами на строк до двох років або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Згідно ч.2 ст. 436-2 КК України, виготовлення, поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії Російської Федерації проти України як внутрішнього громадянського конфлікту, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України, а також глорифікація осіб, які здійснювали збройну агресію Російської Федерації проти України, розпочату у 2014 році, представників збройних формувань Російської Федерації, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також представників окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи і структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та представників підконтрольних Російській Федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України, -

караються обмеженням волі на строк до п`яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Згідно ч.3 ст. 436-2 КК України, дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, -

караються позбавленням волі на строк від п`яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до ч.3 ст. 114-2 КК України, поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про їх переміщення територією України, якщо така інформація не розміщувалася (не поширювалася) у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України, ІНФОРМАЦІЯ_5 чи Службою безпеки України або в офіційних джерелах країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану; поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі, що здійснює збройну агресію проти України, або її представникам, або іншим незаконним збройним формуванням, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, за відсутності ознак державної зради або шпигунства -

караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Згідно ч.6 ст. 12 КК України, особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п`ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється органом досудового розслідування у вчиненні останньою кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.1,3 ст. 436-2, та ч. 3 ст. 114-2 КК України, що згідно ч.6 ст.12 КК України, класифікується як особливо тяжкий злочин.

Підозрювана ОСОБА_5 не працює, офіційне джерело доходу відсутнє; на утриманні малолітніх, неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків не має; що свідчить про відсутність міцних соціальних зв`язків підозрюваної в Україні, а тому остання, усвідомлюючи, що вона обґрунтовано підозрюється органом досудового розслідування у вчиненні кримінального правопорушення, що, згідно ч.6 ст. 12 КК України класифікується як тяжкий злочин, за вчинення якого передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років, може переховуватись від органу досудового розслідування та/або суду.

Указом Президента України введено воєнний стан, в умовах якого вчинення ОСОБА_5 інкримінованих останній кримінальних правопорушень набуває особливо небезпечного характеру, оскільки може завдати реальної та значної шкоди обороноздатності України, призвести до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

Підозрювана ОСОБА_5 під час вчинення кримінальних правопорушень мала постійні контакти з особами, які знаходяться на території рф.

08 листопада 2023 року за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 , був проведений обшук, в ході якого виявлено та вилучено , серед іншого, виявлено мобільний телефон «Samsung», власником якого є ОСОБА_5 , під час огляду якого зафіксовано придбаний електронний квиток № НОМЕР_2 за маршрутом: автовокзал Ізмаїл (відправка о 08 годині 20 хвилин 09 листопада 2023 року) автовокзал Кишинів (прибуття о 13 годині 30 хвилин 09 листопада 2023 року) на ім`я ОСОБА_11 , а також виявлено квиток № НОМЕР_3 за маршрутом: Сhisinau (Кишинів) відправка 01:30 10.11.2023) Domodedovo Airport (москва) прибуття 12:55 10.11.2023, на ім`я ОСОБА_12 , що свідчить про намір ОСОБА_5 виїхати за межі Державного кордону України.

Враховуючи викладене, існує ризик, передбачений п.1) ч.1 ст 177 КПК України переховування підозрюваної від органу досудового розслідування та/або суду.

Підозрювана ОСОБА_5 , перебуваючи на волі може придбати новий мобільний телефон з можливістю фото та відеозйомки, підключити його до глобальної мережі «Інтернет» та продовжити свою злочинну діяльність, пов`язану зі збором та передачею інформації представникам рф.

Крім того, знаходячись на волі, підозрювана зможе відновити сім-карту, з використанням якої здійснювала протиправну діяльність, знищити дані, які доказують вину останньої у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень або продовжувати передавати відомості щодо переміщення чи дислокації підрозділів Збройних Сил України ОСОБА_8 для подальшої передачі останнім вказаної інформації представникам т.зв. «днр».

Згідно висновку спеціаліста ІНФОРМАЦІЯ_6 від 07 листопада 2023 року, ОСОБА_5 під час розмов, які зафіксовані в протоколі за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії, здійснювала висловлювання, які містять ознаки виправдовування збройної агресії рф проти України, розпочатої в 2014 році, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України та глорифікації осіб, які здійснювали збройну агресію рф проти України, розпочату в 2014 році.

Підозрювана ОСОБА_5 , знаходячись на волі, може продовжувати здійснювати висловлювання які містять ознаки виправдовування збройної агресії рф проти України, розпочатої в 2014 році, виправдовування, визнання правомірною, заперечення тимчасової окупації частини території України та глорифікації осіб, які здійснювали збройну агресію рф проти України, розпочату в 2014 році.

Враховуючи викладене, існують ризики передбачені п.п.2),5) ч.1 ст. 177 КПК України.

Таким чином, органом досудового розслідування, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України.

На даний час ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які існували на момент обрання підозрюваній ОСОБА_5 міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, продовжують існувати і не зменшились, а тому з метою запобігання вказаним ризикам та забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної виникла необхідність у продовженні раніше застосованого відносно підозрюваної ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Згідно ч. 4 ст. 183 КПК України, під час дії воєнного стану слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 цього Кодексу, має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, передбаченого статтями 109-114-2, 258-258-6, 260, 261, 402-405, 407, 408, 429, 437-442 Кримінального кодексу України.

Відповідно до п.п. 4), 5) ч.1 ст.178 КПК України, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: міцність соціальних зв`язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність у нього родини і утриманців; наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання.

Підозрювана ОСОБА_5 вчинила кримінальне правопорушення, що згідно ч. 6 ст.12 КК України, класифікується як особливо тяжкий злочин, який остання вчинила в період дії воєнного стану в Україні.

В судовому засіданні підозрювана ОСОБА_5 вину у вчиненні інкримінованих останній кримінальних правопорушень не визнала.

Підозрювана ОСОБА_5 раніше до кримінальної відповідальності не притягувалась.

Підозрювана ОСОБА_5 не працює, не є пенсіонером за віком, офіційне джерело доходу відсутнє; одружена, на утриманні малолітні, неповнолітні діти, непрацездатні батьки - відсутні.

В судовому засіданні підозрювана ОСОБА_5 на запитання слідчого судді повідомила, що державну мову розуміє, є громадянкою України, народилась та постійно проживає в АДРЕСА_1 в Україні але, при цьому в судовому засіданні говорити державною мовою відмовилась.

Повідомила, що має трьох синів та чоловіка, всі віком від 18 до 60 років, є громадянами України, військовозобоов`язані, постійно проживають в рф в м. москва. Після введення воєнного стану в Україну не повернулись, до ІНФОРМАЦІЯ_8 не з`явились.

Також повідомила, що ОСОБА_8 , розмови з яким зафіксовані органом досудового розслідування в ході НСРД, є її сином, який постійно проживає і працює в м. москва в рф.

В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що син підозрюваної ОСОБА_8 громадянин України ОСОБА_8 , якому передавала інформацію підозрювана, в 2021 році приймав участь в бойових діях як учасник терористичної організації «лнр», що підтверджується матеріалами НСРД, протоколом від 06 листопада 2023 року № 30/3728 за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дій щодо ОСОБА_8 , які знаходяться в матеріалах кримінального провадження № 22023250000000307.

Доказів неможливості утримання підозрюваної ОСОБА_5 в Державній установі «Черкаський слідчий ізолятор» за станом здоров`я матеріали клопотання і матеріали кримінального провадження № 22023250000000307 не містять і учасниками слідчому судді не надано.

Органом досудового розслідування підтверджено належним, достатніми, допустимим, достовірними доказами обґрунтованість підозри, повідомленої ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч.ч. 1, 3, ст. 436 -2 КК України, які остання вчинила в умовах воєнного стану в Україні.

Інформація про розташування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань була передана ОСОБА_5 . третім особам за вищевказаних обставин, не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, Міністерством оборони України або іншими уповноваженими державними органами.

Злочини, у вчиненні яких обґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 , вчинені останньою за допомогою власного мобільного телефону.

На сьогоднішній день в Україні Указом Президента України введено воєнний стан, в умовах якого вчинення ОСОБА_5 інкримінованого їй злочину набуває особливо небезпечного характеру, оскільки може завдати реальної та значної шкоди обороноздатності України, призвести до загибелі людей або інших тяжких наслідків.

Прокурором та слідчим доведено належними, достатніми, достовірними наявність ризиків, передбачених ч.1 ст.177 КПК України, та неможливість запобігти вказаним ризикам і забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної ОСОБА_5 шляхом застосування відносно останньої іншого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою.

На даний час ризики, передбачені ч.1 ст. 177 КПК України, які існували на момент обрання підозрюваній ОСОБА_5 міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, продовжують існувати і не зменшились, а тому з метою запобігання вказаним ризикам та забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного виникла необхідність у продовженні раніше застосованого відносно підозрюваної ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

На підставі вищевикладеного, керуючись, ст.ст. 4, 5, 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.ст. 23, 84, 92, 176, 177, 182, 183, 193, 194, 196 - 199, 369 372, 376 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого Слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Черкаській області ОСОБА_4 , погоджене прокурором Відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 , яке подане під час проведення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18 серпня 2023 року за №22023250000000307 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 114-2, ч.1 ст.436-2, ч.3 ст. 436-2 КК України, про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,- задовольнити.

Продовжити строк застосованого відносно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 28 травня 2024 року включно, без визначення розміру застави.

Підозрювана ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для виконання ухвали слідчого судді, підлягає направленню до Державної установи «Черкаський слідчий ізолятор».

Виконання ухвали слідчого судді, в частині доставки підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до місця утримання під вартою Державної установи «Черкаський слідчий ізолятор», покласти на Управління Служби безпеки України в Черкаській області.

Копію ухвали направити до Слідчого відділу Управління служби безпеки України в Черкаській області, Державної установи «Черкаський слідчий ізолятор», вручити підозрюваній, захисникам підозрюваної, слідчому та прокурору.

Ухвала слідчого судді про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваної ОСОБА_5 підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів після її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків на її оскарження, а в разі оскарження, після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст ухвали складений 06 травня 2024 року.

Слідчий суддя - ОСОБА_1